11.05.2020.

Piedalies simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņu stafetē

Līdz pat maija beigām piedalies simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņu stafetē, kas attālināti atspoguļo Pilsētas svētku gājienu. Iesūtītie video tiks apkopoti, izveidojot vienotu sveicienu Jelgavai tās 755.gadadienā un ierakstot jaunu lapaspusi pilsētas vēsturē.
Uzfilmē 4-9 sekunžu garu, vertikālu video, kur karodziņu saņem labajā rokā, un nodod tālāk ārpus kadra uz kreiso pusi. Video sūti uz Jelgava755@jelgava.lv vai pilsētas Facebook lapu. Karodziņš drukāšanai pieejams - Jelgavas pilsētas mājaslapā

Vairāk par Pilsētas svētkiem www.jelgava.lv.
Būsim vienoti virtuāli, jo Mēs esam Jelgava!

10.05.2020.

Mātes diena

Mātes diena

03.05.2020.

Eiropas eksāmens

Eiropas_eksāmens

Latvijas iedzīvotāju zinātkāri un aktivitāti jau sesto gadu pēc kārtas Eiropas dienā apliecina nevis vārdi, bet darbi – dalība Eiropas eksāmenā, kas notiek tiešsaistē www.esmaja.lv. Lai ļautu Eiropas eksāmenā piedalīties pēc iespējas plašākam dalībnieku skaitam, šogad tas notiks 7., 8., 9.maijā. Prieks, ka katru gadu dalībnieku skaits aug. 2019.gadā Eiropas eksāmenā piedalījās jau teju 20 000 dalībnieki, aktīvākie no tiem – skolēni. Eiropas eksāmena mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu.
"Eiropas eksāmens" ir tiešsaistes tests www.esmaja.lv, kas notiek sākot no 2020.gada 7. maija plkst. 8.00 līdz 9.maija plkst. 21.00. Eksāmenā ir 20 jautājumi, katram tiek doti 3 atbilžu varianti. Eiropas eksāmena jautājumi ir dalīti 6 grupās. 30 labākie katrā vecuma grupā piedalās 5 balvu izlozē. Balvās 30 galda spēļu veikala Brain Games dāvanu kartes eur 50 vērtībā.

02.05.2020.

Apsveikums

Svētki

02.05.2020.

Apsveikums

Svētki

30.04.2020.

Darba svētki

Darba_svētki

30.04.2020.

Eksāmenu kalendārs

Eksāmenu_kalendārs

29.04.2020.

Skolas psihologa konsultācijas

Psihologa_konsultacijas

Attālinātas mācības laikā izglītības psihologs Ludmila Soldatenoka nodrošina konsultācijas skolēniem un vecākiem ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni 63045548 (sk.sekretārs). Kā arī ir nosūtīta papildinformācija vecākiem e-klasē.
Psihologs nodrošina konsultācijas pedagogiem, sagatavo psiholoģiski izglītojušus materiālus, prezentācijas par aktuālajām tēmām ārkārtējās situācijas laikā. Visi materiāli pārsūtīti un atrodas e-klasē.

Kur vērsties, lai palīdzētu bērnam un ģimenei nedrošā situācijā? (.PDF)

20.03.2020.

Atvērto durvju dienas

Sakarā ar COVID-19 infekcijas izraisīto situāciju valstī, ATVĒRTO DURVJU DIENU pasākumi ir atcelti uz nenoteiktu laiku.
Sekojiet līdzi informācijai: http://www.niid.lv/infodienas, mācību iestāžu mājas lapās vai sazinoties e-klasē, ar skolas karjeras konsultanti Zentu Valteri.

13.03.2020.

Lepojamies un sveicam!

2020.gada 13.martā notika matemātikas valsts 70.olimpiāde.
12.i klases skolnieks Ernests Kancēvičs ir ieguvis 3.pakāpes diplomu.
Paldies skolotājai Dzintrai Ozolai par skolnieka sagatavošanu olimpiādei!

13.03.2020.

Svarīgi!

Balstoties uz Krīzes vadības ārkārtas sēdes lēmumu, mācības skolā tiek pārtrauktas no 13.marta līdz 14.aprīlim.
Informācijai sekojiet skolas mājaslapā un e-klasē.
Ja rodas jautājumi, zvaniet pa tālr. 63045548 (sekretāre, pl.8.00-15.00), tālr. 63046580.
Iedzīvotaju zvanu centrs par COVID-19 jautājumiem strādā:
- darba dienās no plkst. 8.30 - 21.00,
- brīvdienās (sestdien un svētdien) no plkst. 8.30 - 17.00.
tālr. 67387661

Praktiski ieteikumi izglītības iestādēm un vecākiem par Covid-19

Latvijas valdības paziņojums, 16.03.2020. (.PDF)

17.03.2020.

Draudzīgā aicinājuma akcija

Grāmatas

"Cilvēks ar labu grāmatu rokās nekad nevar būt vientuļš." (Goldoni)
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un skolotāji ir atsaucīgi un dāsni, iesaistoties Draudzīgā aicinājuma akcijā. Skolas bibliotēkai ir uzdāvinātas 150 grāmatas!
Draudzīgā aicinājuma pasākumā iesaistījās daudzi klašu kolektīvi – 1.a, 1.m1, 2.a, 3.m2, 5.m2, 7.m1, 8.m1, 8.m2, 9.a, 12.i.
Daudzi skolēni mūs iepriecināja ar saviem individuālajiem dāvinājumiem. 1.m1 klases skolēni - A.Aleksanjans, E.Aļošina, J.Palabinskis, D.Pierhuroviča, P.Straupmane, L.Vanadziņa, 2.a klase – Dž. Kovale, 3.m1 – E.Stūrmanis, R.Zacepins, 3.m2 – L.Āboma, 4.m1 - L.Pierhuroviča, 4.m2 – A.Cīrulis, 5.m2 – L.Ivanāne, 7.m1 – R.Zaremba.
Prieks par skolotāju un skolas darbinieku dāvātprieku – V.Maido, E.Kupčs, I.Ulmane, I.Blumberga, V.Grunte, R.Jurjāne, M.Gāle, T.Šembele, S.Zaremba, V.Launaga, K.Prulle, A.Dunce, S.Anševica, Z.Valtere, Dz.Ozola, A.Kalēja, V.Hermane, V.Gribuste, L.Kriķīte papildināja mūsu krājumus.
Cilvēki pārstāj domāt, ja pārtrauc lasīt. (Didro)
Skolas bibliotekāres

11.03.2020.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

  • Pirmklasnieku 100 dienas Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā
  • Mūsu skolēni nodarbojas ar zinātni
  • Žetonu vakars 2020 kinonoskaņās
  • Skolēnu radošie darbi u.c.

11.03.2020.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā attīsta saskarsmes prasmes

Mobings

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā 2019./2020.mācību gadā, lai nostiprinātu skolēniem izpratni par viņu tiesībām, pienākumiem un atbildību, tika uzaicināti speciālisti, kas strādā ar skolēniem un ģimenēm, no Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas. Jelgavas pilsētas pašvaldības policija skaidroja skolēniem par viņu tiesībām, pienākumiem un administratīvo atbildību, bet Valsts policija informēja par kriminālatbildību, kas saistās ar citu personu tiesību pārkāpšanu. Abas policijas informēja skolēnus arī par atkarību vielu lietošanas aizliegumu un skolēnu/ vecāku atbildību.
Sociālais pedagogs Daiga Antonova

10.03.2020.

Ģeologa profesija – šodien pieprasīta

Ģeologa profesija

Ar dinamisko un interesanto ģeologa profesiju, studiju iespējām vidusskolēnus iepazīstināja LU Ģeoloģijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģijas nodaļas pasniedzējs Ģirts Stinkulis.
Šī profesija ieinteresēs tos, kam patīk analītisks, tomēr radošs darbs. Viena no retajām, kas tiek uzskatīta par romantiskām profesijām, jo pētījumu pamatā ir ekspedīcijas.
Video materiālā skolēni iepazinās ar zemes zinātņu nozares daudzveidību un saistītajām disciplīnām, piemēram, inženierģeoloģiju, hidroģeoloģiju, vēsturisko ģeoloģiju, militāro ģeoloģiju, paleontoloģiju, jūras ģeoloģiju, vulkanoloģiju u.c.
Pateicamies LU pasniedzējam Ģ.Stikulim par izzinošu un interesantu stāstījumu!
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere

10.03.2020.

9.a klases mācību ekskursija

9.a klases mācību ekskursija Viena no lielākām dāvanām Latvijas valsts simtgadē ir Latvijas Kultūras ministrijas iniciatīva "Latvijas skolas soma", kur tiek iesaistīts ikviens Latvijas skolēns neatkarīgi no vecuma, tautības un reliģiskās piederības. Tā ir mācību procesa sastāvdaļa, kas neaizstāj, bet papildina jau esošās, skolās notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes.
Arī 9.a klases 29 audzēkņi ir guvuši prieku un gandarījumu, apmeklējot Rīgas Kara muzeju. Protams, vērtīga 9.klašu beidzējiem ir Latvijas vēstures ikviena lapaspuse, ko var sajust muzeja telpās. Tomēr vislielākās emocijas radīja teātra izrādes apmeklējums Nacionālajā teātrī.
"Es pirmo reizi biju Nacionālajā teātrī" un nekad mūžā neesmu redzējusi jautrāku izrādi kā šī! Esmu laimīga par to!" – tā 9.klases skolniece.
"Esmu priecīgs, ka man bija šī iespēja piedalīties Nacionālā teātra izrādē “Divu kungu kalps". Tas iedvesmo," – secināja 9.klases skolnieks.
Skolēni, skatoties izrādi, nonāca situāciju komēdijā par mīlestību, pilnu vēderu un naudu. To gadu noziegumi šodien šķiet naivi. Lugas centrā mūziķis bezdarbnieks Frensiss, kuram piedzimst ģeniāla ideja – kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Lieki piebilst, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs, mīl viens otru.
Skolotāja Valda Grunte

10.03.2020.

Speciālisti runā par psihoaktīvo vielu lietošanu pusaudžu vecumā

Narko

Tuvojas skolēnu brīvlaiks, un nav aiz kalniem arī vasara, kad skolu audzēkņiem būs daudz brīvā laika. Visiem zināms, ka jauniešiem ir vēlma izmēģināt atkarību vielas, tāpēc, lai veicinātu bērniem izpratni par atkarību kaitīgumu, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā šī gada 5.martā tika uzaicināta VSIA slimnīcas "Ģintermuiža" narkoloģe L.Petermana un psihiatrijas ārsts-rezidents Artūrs Blekte, lai runātu par psihoaktīvo vielu lietošanas ļaunumu pusaudžu vecumā.
Sociālais pedagogs Daiga Antonova

06.03.2020.

Lepojamies un sveicam!

28.februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē notika 11.Zemgales reģionālā ZPD konference.
Mūsu skolēnu gūtie panākumi:
2.vieta - Juris Roga, Samanta Andrējeva (10.i klase), "Jauna skaņas izolējoša apdares materiāla izgatavošana no Solidago Canadensis mazvērtīgas biomasas" (Inženierzinātņu sekcija)
Darba vadītājs: Andrejs Lukjančikovs
2.vieta - Beāte Bite (11.a klase), "Bērnu audzināšana PSRS" (Sociālo zinātņu sekcija)
Darba vadītājs: Jānis Ķusis
3.vieta - Karīna Sīle (10.i klase), "Latvijas simtgades filmu analīze" (Kulturoloģijas sekcijā)
Darba vadītāja: Vita Hermane
Sveicam! Paldies skolotājiem par skolēnu atbalstu!

05.03.2020.

Lepojamies un sveicam!

2020.gada 4.februārī notika ķīmijas 61.olimpiādes 2.posms.
Atzinība 9.m klases skolniekam Matvejam Aleksejevam.
Paldies skolotājai Veronikai Miglānei par skolnieka sagatavošanu olimpiadei!

03.03.2020.

Skolēnu reģistrēšana mācībām 1.klasē ir beigusies!

28.02.2020.

Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra apmeklējums

Karjeras izglītība

11.klašu skolēni apmeklēja LU Akadēmiskā centra Dabas māju un Zinātņu māju Torņkalnā, kas ir viens no modernākajiem studiju un pētniecības centriem Ziemeļeiropā, kurā koncentrēti vienuviet eksakto un medicīnas studiju un pētniecības virzieni.
Mācību ekskursiju vadīja paši studenti, kuri iepazīstināja ar studiju vidi un ikdienu.
Skolēni iepazinās ar moderni aprīkotajām laboratorijām, auditorijām, bibliotēku. LU Dabas mājā ar Bioloģijas, Ķīmijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātēm, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļu. LU Zinātņu mājā ar Medicīnas, Fizikas, Matemātikas fakultātēm.
Pēc mācību ekskursijā redzētā ir viela pārdomām, laiks izvērtēt savas zināšanas, pielikt pūles, lai izvirzītu mērķus savas karjeras veidošanā.
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere

27.02.2020.

Lepojamies un sveicam!

Matemātika Janvārī un februārī Latvijā notika ikgadējais MMC (Meridian Maths Competition) matemātikas konkurss 3.- 9.klašu skolēniem.
Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas 5.m1 klases skolēns Patriks Laizāns iekļuva MMC matemātikas konkursa otrajā kārtā, kas norisinājās Rīgā privātajā vidusskolā "RIMS".
Otrajā kārtā Patriks ieguva 13.vietu 637 Latvijas gudrāko piektklasnieku konkurencē.
Jāpiebilst, ka Patriks Laizāns Jelgavas pilsētas matemātikas olimpiādē savā klašu grupā ieguva 1.vietu.
Talantīgais jaunietis brīvajā laikā labprāt risina augstākas grūtības pakāpes matemātikas uzdevumus, izdomā algoritmus un rada savas formulas.
Martā kopā ar septiņiem citiem 5.m1 klases kolēniem Patriks izmēģinās spēkus starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs".
Nopietnākais pārbaudījums būs dalība Latvijas 47.Atklātajā matemātikas olimpiādē 26.aprīlī.
Vēlam veiksmi!
Matemātikas skolotāja Laima Baltiņa

25.02.2020.

Profesiju karuselis

Profesiju karuselis Jelgavas Tehnikuma audzēkņi, skolotāji un karjeras konsultante mūsu skolas 9.klases iepazīstināja ar apgūstamo profesiju daudzveidību, nepieciešamajām prasmēm un profesionālās izglītības mācību programmām. Tika prezentētas deviņas profesijas: datorsistēmu tehniķis, automehāniķis, inženierkomunikāciju tehniķis, mēbeļu galdnieks, viesmīlis pakalpojumu speciālists, apdares darbu tehniķis, programmēšanas tehniķis, autodiagnostiķis, mērniecības tehniķis. Interesanti bija iejusties mērniecības tehniķa profesijā, kurā apmācības notiek pirmo gadu. Skolēni pie katras profesijas stenda aizpildīja darba lapas, atjautīgākās un čaklākās komandas tika pie balvām. Piedāvātās profesijas ir aktuālas un pieprasītas darba tirgū.
Tagad svarīgākais 9.klašu skolēniem ir pieņemt lēmumu savas karjeras veidošanā:
- turpināt mācības vidusskolā un pēc tās absolvēšanas startēt kādā no augstskolām vai
- izvēlēties apgūt profesionālo vidējo izglītību.
Paldies visiem Jelgavas Tehnikuma pasniedzējiem un audzēkņiem par sadarbību!
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere

24.02.2020.

Aicinājumam atsaukušies!

Draudzīgais aicinājums Vēl līdz februāra beigām skolas bibliotēka gaida grāmatu dāvinājumus. Savus krājumus esam jau papildinājuši ar 93 sējumiem, kurus ir dāvinājuši gan skolēni, gan viņu vecāki, gan skolotāji. Ja ir vēlme dalīties lasīšanas priekā, tad pasteidzieties!
3.m2 klase un audzinātāja Santa Zaremba bibliotēkā ieradās visi, lai uzdāvinātu 5 jaukas grāmatas.
Skolas bibliotekāres

21.02.2020.

100 dienas skolā!

100 dienas skolā

Parasti pasakas sākas ar "Reiz..."!
Arī mūsu - Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas - pirmklasnieku pasaka sākas tieši šādi...
Reiz, 2019.gada 2.septembrī, 112 mazie pirmklasnieki uzsāka skolas gaitas, lai mācītos, draudzētos un augtu. Nu ir pagājušas 100 dienas kopš skolas pirmās dienas, tāpēc, 21.februārī, sanācām kopā, lai atjautīgi minētu mīklas, jautri padziedātu un padejotu, lai draudzētos un sadarbotos.
Pasākumā pirmklasniekus sveica un laba vēlējumus teica direktores vietniece mācību darbā Santa Zaremba. Izglītojamie saņēma apliecinājumus, ka ir zinoši, labsirdīgi, draudzīgi un izpalīdzīgi pirmklasnieki. Noslēgumā bērni cienājās ar kliņģeri 100 formā.
Lielā notikuma ietvaros klasēs un gaiteņos bija apskatāmas izstādes, kurās apmeklētājus priecēja fantastiski un izdomu bagāti radošie darbiņi, kuru veidošanas nosacījums bija 100 detaļas.
Mēs - pirmklasnieku skolotājas - gribam teikt lielu paldies mūsu skaņu pārzinējam Artūram par aktīvu līdzdalību, mūzikas skolotājai Maijai par jautrajām dejām un rotaļām, vizuālās mākslas skolotājai Solvitai par skaistajiem darbiem, skolas saimniekam Viktoram par materiāliem un baloniem, 12.i klasei par balonu pūšanu.
1.klašu audzinātājas Iveta, Ineta, Ingrīda un Sanita

20.02.2020.

Lepojamies un sveicam!

Skatuves runas konkurss

2020.gada 18.februārī notika Jelgavas pilsētas skatuves runas konkurss, uz kuru 10.i klases skolniece Anda Jankovska kopā ar skolotāju Antru Leiti-Straumi devās pārstāvēt Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu.
Andai šis bija pirmais skatuves runas konkurss dzīvē, taču vidusskolēnu sīvā konkurencē Anda bija viena no diviem vidusskolēniem, kas ieguva Augstāko pakāpi un tika izvirzīta Zemgales reģionālajam skatuves runas konkursam, kas norisināsies jau martā.
Sveicam un lepojamies!
Paldies skolotājai par skolnieces sagatavošanu konkursam!

20.02.2020.

Lepojamies un sveicam!

2020.gada 14.februārī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notika matemātikas olimpiāde 5.-6.klasēm (pilsētas posms).
Mūsu skolēnu gūtie panākumi:
- 1.vieta - Patriks Laizāns, 5.m1 klase (sk. L.Baltiņa),
- atzinība - Evelīna Ribčinska, 6.m klase (sk. Dz.Kancēviča).
Paldies skolotājām!

19.02.2020.

Atvērto durvju dienas - seko informācijai un piedalies!

Atverto durvju dienas

Latvijas Jūras akadēmijā:
- 8., 9., 10.kl. 20.03.2020., 17.04.2020., 15.05.2020.
- 12.kl. 12.03.2020., 16.04.2020., 14.05.2020.
Valsts pārvaldes iestādēs:
- 1.04. - 3.04.2020.
Latvijas Lauksaimniecības Universitāte:
- 27.03.2020. plkst.10.00 - 14.00
Sīkāka informācija pie skolas karjeras konsultantes Zentas Valteres 110. kabinetā

Arhīvs 2019./2020.m.g.

Arhīvs 2018./2019.m.g.

Arhīvs 2017./2018.m.g.
TEHNISKĀS JAUNRADES PROGRAMMA
"IT / INŽENIERZINĀTNES"
JTV un citu pilsētas skolu skolēniem!

MĒNEŠA DARBA PLĀNS >>

Interesanti!

Vēja turbīnas...

AI un pozas noteikšana

Mākslīgais intelekts, paplašinātā realitāte, dziļā mācīšanās... - nosakot cilvēku un dzīvnieku pozas, varam prognozēt to uzvedību, pielāgot palīdzību...!

Grimstošas ēkas izcelšana!

Apbrīnojams inženiertehnisks projekts te pat Rīgā, 2 nedēļu laikā izceļot 90 gadus grimušu ēku!