Ekoskolu programma

Aktivitātes

28.03.2024.

Bezatkritumu diena

Bezatkritumu diena

28.martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā norisinajās Zero Waste jeb Bezatkritumu diena.
Dienas garumā skolēni tika aicināti, sevis pašu ražotos atkritumus, likt līdzpaņemtā papīra maisiņā un pēc tam tos nodot Ekopadomei – svēršanai.
Paldies 4.d, 7.b, 7.c un 11.a klasei par iesaisti un Zero Waste dienas atbalstīšanu!
#Ekoskola #ZeroWaste #Bezatkritumudiena

26.03.2024.

"Vide un mode"

Vieslekcija "Vide un mode"

26.martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā sadarbībā ar Rīgas Modes muzeju notika vieslekcija "Vide un mode". Lekciju vadīja Agrita Grīnvalde.
Vieslekcijas laikā vidusskolēni uzzināja, kā apģērbu dizains, piemēram, konkrēta materiāla izmantojums, ietekmē vidi. Tika piedāvātas praktiskas idejas un ierosinājumi, kā modes un apģērbu dizaina kontekstā ikviens no mums var saudzīgāk izturēties pret apkārtējo vidi, veidot garderobi videi draudzīgāku.
#ekopadome #ekoskola #LatvijasSkolasSoma #modesmuzejs #videunmode

07.03.2024.

Otru dzīvi ikvienai lietai!

Darbnīca T-krekls par maisiņu

Otru dzīvi var dot ikvienai lietai! Arī nonēsātiem džinsiem.
Februārī dizaina un tehnoloģiju stundās 5. un 8.klases, ievērojot dizaina risinājuma soļus (vajadzību apzināšana, idejas, praktiska darbošanās, testēšana, pilnveidošana) plānoja un šuva slēpņus atslēgām, šujmašīnu lietu organizatorus, paliktņus pusdienu galdam, praktiski pielietojamas (uzliekamas – noņemamas) dizaina uzlikas krēslu atzveltnēm.
Paldies dizaina un tehnoloģiju skolotājām Zandai un Lindai par iedvesmu, priekšlikumiem un skolēnu motivēšanu!
#Ekoskola #domāzaļi #dizainsuntehnologijas #lietolietotu

28.02.2024.

T-krekls par maisiņu!

Darbnīca T-krekls par maisiņu

28.februāra pēcpusdienā 4.-7.klašu skolēni darbojās skolas Ekopadomes rīkotajā radošajā darbnīcā "T-kreklu par maisiņu".
Darbnīcā tika popularizēta ideja, ka arī lietotām lietām var dot otru dzīvi, piemēram, kāds nokalpojis T-krekls var pārtapt par iepirkuma maisiņu, grāmatu somu utt.
#Ekopadome #JTVekopadome #tkrekls #maisiņš #domāzaļi

12.02.2024.

Darbnīca

Darbnīca T-kreklu par maisiņu

09.02.2024.

Silto džemperu diena

Silto džemperu diena

9.februārī jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā notika akcija "Silto džemperu diena" ar mērķi izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi, klimatam draudzīgākus paradumus. Vides izglītības fonda aicinājumam atsaucāmies arī mēs, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Ekopadome un Skolēnu pašpārvalde skolēnus aicināja uz skolu doties savos pūkainākajos, spilgtākajos un siltākajos džemperos. Skolā tika samazināta gaisa temperatūra, tādā veidā taupot resursus.
Ar saukli "Mana rīcība klimata labā!" tiek atgādināts, ka, darot ikdienā arī mazas lietas vides labā, mēs patiesībā paveicam daudz un parādām savu attieksmi pret vidi, kurā dzīvojam.
#UzvelcDžemperi #ManRūp #JTVEkopadme #Ekoskola

01.02.2024.

Akcija "Kasti - papīram!"

Akcija "Kasti - papīram"

Šajā mācību gadā mūsu Ekoskolas gada tēma ir "Atkritumi".
Lai mācītos šķirot atkritumus, skolas gaiteņos ir izvietoti šķirošanas konteineri ar norādēm, ko tur var izmest. Bet, lai veicinātu skolēnus lietot atkārtoti priekšmetus, notiek dažādas akcijas. Piemēram, janvāra mēneša akcijas "Kasti – papīram!" pamatdoma ir rosināt skolēnus un darbiniekus izmantot papīru otrreiz. Katra klase izveidojusi kasti otrreiz lietojamam papīram (ko vēl var izmantot piezīmēm, pierakstiem, radošiem darbiem) vai makulatūrai (bojātam, nederīgam papīram un kartonam, arī papīra un kartona pārstrādes atgriezumiem, ko var izmantot kā otrreizējo izejvielu). Kastes ir klasēs brīvi pieejamas, to saturu atkārtoti var izmantot gan paši skolēni, gan skolotāji.
Sadarbībā ar Jelgavas tipogrāfiju janvārī uz skolu tika atvesti krāsainu kartonu un papīru atgriezumi, kurus var izmantot mācību procesā. Dosim papīram otru dzīvi!
Domājam par zaļāku vidi sev apkārt, par ekoloģiju un iespēju lietas izmantot atkārtoti!
#Ekoskola #JTVekopadome #ekoskoluprogramma #atkritumi #papīrs #šķiro

08.01.2024.

Silto džemperu diena

Silto džemperu diena

08.01.2024.

Ekopadomes aicinājums

Ekopadomes aicinājums

21.12.2023.

Vizuālās mākslas darbu izstāde

<EKO izstāde

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā vizuālās mākslas stundās veidojam EKOskolas programmas saikni ar mācību saturu. Šoreiz - par papīra izmantošanu un papīra ražošanas ietekmi uz vidi.
Noskaidrojām, ka papīru vai tā izstrādājumus, kas derīgi otrreizējai pārstrādāšanai, sauc arī par makulatūru, piemēram, avīzes, kartona kastes, grāmatas, žurnāli, brošūras u.c. No pārstrādājamā papīra otrreizējā ražošanā iegūst dažādus ikdienā lietojamus papīra izstrādājumus – avīzes, salvetes, biroja papīru un tipogrāfijas papīru, aploksnes, kartona kastes, ietinamo papīru jeb kraftpapīru, tapetes, olu paliktnīšus, siltumizolācijas vati u.c. produkciju. Kraftpaīrs ir pietiekami izturīgs, lai izmantotu dažādas mākslas tehnikas, piemēram, jauktās. Tas nesatur lignīnu un skābes, tāpēc piemērots izmantošanai ar ekoloģiju saistītos projektos.
9.klases zīmēja arhitektūras objektu vai ziemas ainavas uz kraftpapīra ar grafiskiem materiāliem jauktās tehnikās, veidoja faktūru elementus un iespaidīgu skatu ar gaismas efektu.
Paldies skolotājām Violetai Erdmanei un Solvitai Romanovai!
#Ekoskola #Ekoskoluprogramma #zaļādomāšana #JTV

19.12.2023.

Konkurss "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains"

Dalība konkursā

"Zaļās josta" rīkotajā radošajā konkursā "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains" ir noskaidroti konkursa laureāti. Starp tiem, trīs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni:
• Agnija Kozlova,
• Emīls Krieviņš,
• Eva Dekšne.
Konkursa "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains" mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību iepakojumam, ko lietojam, lai rosinātu meklēt idejas, kā to padarīt videi draudzīgāku, ilgtspējīgāku un vieglāk pārstrādājamu.
Vairāk lasi

15.12.2023.

Zaļā domāšana

Ekoskola

Dzīvot dabai draudzīgi un zaļi domāt ir šī mācību gada moto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.
Lai šo ideju iedzīvinātu arī pirmssvētku laikā, skolas ekopadome aicināja klašu un skolas telpu rotājumu veidošanā izmantot otrreiz lietojamas lietas un priekšmetus.
Visas skolas rotāšanā izmantotās Ziemassvētku eglītes ir augušas meža ceļu malās, grāvjos, stigās, zem elektrolīnijām. Mēs tās rūpīgi meklējām, lai saudzētu mežu.
Paldies par izmantojamiem materiāliem skolas rotājumu pagatavošanai uzņēmumam "PET Baltija" (izmantotas pārslas no pārstrādātām PET pudelēm) un uzņēmumam "Sidrabkoks", ar kuru koksnes atgriezumiem labprāt darbojās jaunāko klašu skolēni.
#JTV #Ekoskola #Ekopadome #Sidrabkoks #PETBaltija #Ziemassvētki

24.11.2023.

Rīcības plāns

Rīcības plāns

24.11.2023.

Vides kodekss

Vides kodekss

15.11.2023.

Skolas ekopadomes sanāksme

Eko padomes sapulce

15.novembra pēcpusdienā uz pirmo skolas ekopadomes sanāksmi pulcējās skolēni, skolotāji un vecāki. Sapulcē tika izvirzīta gada tēma un izveidots aktivitāšu, plānoto pasākumu un veicamo darbu saraksts.
2023./2024. mācību gada tēma - atkritumi.
Gada garumā runāsim par atkritumu šķirošanu, pārstrādi, lietu otrreizēju dzīvi.
Direktores vietniece izglītības jomā Inga Vika.