13.06.2019.

Izlaidumu bildes

Izlaidumi

30.05.2019.

Erasmus+ ved uz AHHAA

Erasmus+ ved uz AHHAA

27.maijā 42 mūsu skolas skolēni Erasmus+ projekta "STEM through 21st century skills" ietvaros apmeklēja zinātnes centru AHHAA Tartu pilsētā Igaunijā. Pēc tam vēl uztaisīja interesantas fotogrāfijas apgrieztajā mājā.
Sk. Ineta Blumberga

29.05.2019.

Ekskursija pa Jelgavu

Ekskursija pa Jelgavu

Zinātkārie pirmklasnieki devās izzinošā ekskursijā pa dzimto pilsētu Jelgavu.
Apmeklējot Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, bērni uzzināja, ka šī ēka kādreiz bijusi skola, un šajā iestādē zinības guvuši trīs prezidenti. Bērrni iepazinās ar Jelgavas vēsturi, un ar ko ir slavena Jelgava Latvijā un Eiropā.
Savukārt, ierodoties Jelgavas Svētās trīsvienības baznīcā, bērniem bija iespēja apmeklēt interaktīvas un aizraujošas vēstures ekspozīcijas, vērot skaisto Jelgavas panorāmu.
Sk. Ilze Volgemute

28.05.2019.

Skolai 100

Salidojums JTV 100

Saņēmām vēl skolas 100 jubilejas salidojuma bildes. Paldies foto autoram Nilam Jaunsubrēnam (12.i) un "Zemgales Ziņām"!

28.05.2019.

Vēsture Uldevena pilī

Skolas soma

23.maijā 1.m2 klase, sadarbībā ar "Skolas somas" projektu, devās mācību ekskursijā uz Uldevena pili Lielvārdē. Skolēnus sagaidīja bruņinieks uz zirga ar stāstījumu par pils vēsturi. Bērniem bija iespēja turēt īstu zobenu rokā, izstaigāt un izložņāt visas telpas un jumta nodalījumus, un uzbūvēt patstāvīgi savu māju no baļķiem. Noslēgumā bērnus izvizināja ar kuģīti "Baltā kaza" pa Daugavu, baudot un vērojot dabas ainavas.
Sk. Oļesja Ostrovska

27.05.2019.

Pilsētas svētku gājiens

Svētku gājiens

Jaukas emocijas un laikapstākļi! Kā vēl nebijusi "odziņa" - divi "braucamo" atrādīšana. Tos darinājusi 8 skolēnu un 2 skolotāju komanda. Pirmais - drifta tricikls, otrais - elektroauto, kura pirmā braucamā versija pabeigta vien dažas minūtes pirms gājiena.

27.05.2019.

"Pēdējā zvana" bildes

Pēdējais zvans

22.05.2019.

Balles!

Balles

22.05.2019.

Latgale

Skolas soma

Īpašs šis laiks ir 12.klašu skolēniem, jo durvis uz pasauli jau ir vaļā, un sirds jau ir ceļā... jo sirds zina mērķi.
Viss plašums tagad pieder mums, viss ir mūsu pašu iepazīstams, atklājams, sajūtams, iemīlams...
Pirms skolas Pēdējā zvana, pirms pēdējās klases stundas, mēs- divpadsmitie, ”Skolas somas” ietvaros, izmantojām iespēju iepazīt Latgali, Aglonu, Preiļus.
Protams, Aglonas sirds ir Bazilika, svētavots, Krusta kalns. Turpat netālu atrodas cilvēku pašaizliedzības veidots Karaļkalns ar simtiem koka skulptūrām. Līdzīgi kā Pokaiņu mežs, netālu no Aglonas atrodas mītiem un nostāstiem apvītais Velnezers ar dzidru ūdeni, bet bez mazākajām dzīvības pazīmēm.
Savukārt Preiļos iespējams izstaigāt Latvijas otro lielāko parku, iespēja nogaršot siera saldējumu un apmeklēt Latvijā vienīgo leļļu muzeju, ietērpties princešu tērpos. Vai mums patika?!
Braucot mājup, apstājāmies Liepkalnos, lai vērotu kā top maize. Lielvārdē izstaigājām eposa "Lāčplēsis" skulptūru parku, pilskalnu.
Paldies! Lai mums visiem izdodas dzīvot tagad un šodien!
Sk. Valda Grunte

22.05.2019.

Lepojamies un sveicam!

Biznesa pasakas

Junior Achievement Latvia sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem visa mācību gada garumā organizēja finanšu pratības konkursus "Mana vārdnīciņa" 1.-4. klašu skolēniem un "Biznesa pasakas" 5.-9. klašu skolēniem.

Konkursā "Biznesa pasakas" 5.-9. klašu skolēni tika aicināti sacerēt pasaku par ekonomikas un uzņēmējdarbības tēmām. Skolēni veidoja Biznesa pasakas ar laimīgām beigām. Pasaku vērtēšanā piedalījās žūrija, kas vērtēja finansiāli drosmīgākās, kā arī uz jaunām idejām vērstās pasakas. Būtisks bija arī pasakas vizuālais noformējums.

Konkursā “Biznesa pasakas 2019” piedalījās 276 iesūtītie darbi, kuras izvērtēja JA Latvia sadarības partneri un atbalstītāji.

Mūsu skolas skolēni arī piedalījās konkursā, rezultātā 8.b klases skolēna Aivja Ostrovska pasaka "Naudiņš" tika laureātu sarakstā!

Finanšu pratības konkursu apbalvošanas ceremonija notika 15. maijā uz TALLINK kruīza kuģa Isabelle.

Paldies skolotājai Inārai Radčenko!

20.05.2019.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiāde vieglatlētikā. "Jauno vieglatlētu kauss":

1.vieta 100m skrējienā - Kārkliņa Alise

2.vieta 400m skrējienā - Maslaka Jana

3.vieta 800m skrējienā - Rudņeva Albertīna

3.vieta 800m skrējienā - Ķergalvis Jānis

3. vieta komandu vērtējumā meitenēm - Kārkliņa Alise, Maslaka Jana, Dārzniece Elizabete, Jaževiča Eva, Rudņeva Albertīna, Poča Katrīna

Paldies skolotājai Santai Lorencei!

20.05.2019.

Goda Grāmatas attēlu galerija

Goda grāmata

15.05.2019.

Ar skolas somu uz Jaunpili

Skolas soma

Projekta "Skolas soma" ietvaros 11.i klase devās uz Jaunpils pili, kur tikās ar pils atslēgas glabātāju, tā iepazīstot pils vēsturi un tās iemītnieku dzīvi viduslaikos un arī tuvāk mūsdienām. Skolēni izbaudīja viduslaiku spēles un arī maltīti kā tolaik - bez ēdamrīkiem.
Sk. Ineta Blumberga

15.05.2019.

Lepojamies un sveicam!

Angļu valoda

Jelgavas 3.sākumskola, sadarbībā ar ZRKAC un citām Jelgavas skolām rīkoja angļu valodas konkursu 4.klašu skolēniem "Valoda ir pilsēta, kuras uzcelšanā ikviens cilvēks iemūrējis savu akmeni" /Emersons/:

1.vieta - JTV komandai (4.m klases skolēni E.S.Mišina, N.Millere, A.Šarecka, R.Zimelis, K.Andersons, B.Jansone un 4.a klases skolēni P.Laizāns, D.Tomsons)

Paldies skolotājām I.Blumbergai, S.Živjukai, I.Caunai, I.Ivanovai!

14.05.2019.

Zinātnes pasaules mazie atklājumi

Karjeras izglītība

Karjeras izglītības atbalsta pasākumā 4.a un 4.m1. klases darbojās biofizikas un kīmijas labaratorijās, elektronikas, programmēšanas un inženieru darbnīcās. Iepazinās ar eksakto mācību priekšmetu profesiju daudzveidību, varēja paši eksperimentēt un iejusties "mazo zinātnieku" lomās - piemēram, uzbūvēt mājiņu olai, lai tā būtu droša un ola nesaplīstu, krītot no liela augstuma. Savukārt biofizikas labaratorijā, varēja pārbaudīt, cik ilgi un vai ir viegli apēst bulciņu, ne reizi nenolaizot lūpas.
Sk. Zenta Valtere

13.05.2019.

Lepojamies un sveicam!

FizMix fināls

11.maijā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda "5 Fizikālie spēki" piedalījās fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX" valsts finālā:

iekļūstot labāko pieciniekā savā reģionālajā grupā - komandas sastāvs: Alise Gatiņa, Markuss Laizāns, Gabriels Strogonovs, Kristers Aukštikalns, Kristiāns Vinters.

Paldies komandas vadītājam sk. Andrejam Lukjančikovam!

13.05.2019.

"Skills Latvia 2019"

Skills Latvia

10.a klase apmeklēja izstādi "SKILLS LATVIA 2019". Iepazinās ar jauniešiem rīkoto konkursu - profesionālo prasmju apgūšanā un karjeras izaugsmes veidošanā.
Sk. Zenta Valtere

10.05.2019.

Salidojuma bilžu galerija

Salidojums

10.05.2019.

Pa Eiropu bez maksas!

Apceļo Eiropu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs pilni 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU. Tā ļaus aptuveni 20 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šogad, laika posmā no 1. augusta līdz nākamā gada 31. janvārim. No Latvijas bezmaksas ceļošanas iespējas pa Eiropu saņems 76 jaunieši.
Vairāk te...

08.05.2019.

Tērvetes Dabas parkā

Skolas soma

Projekta "Skolas soma" ietvaros 2019. gada 2. maijā 7.b klases skolēni apmeklēja Tērvetes Dabas parku. Skolēni veica dažādus mācību uzdevumus bioloģijā. Darbojoties grupās, viņi mācījās atpazīt koku lapas. Tas bija sarežģīti, jo lapas bija tikai daļēji izplaukušas un izskatījās citādāk kā ierasts. Skolēni mērīja arī koku stumbru apkārtmēru, lai secinātu, kādu sugu koki izaug varenāki. Otrs uzdevums bija pēc ķērpju izplatības noteikt gaisa tīrību. Skolēni meklēja uz koku stumbriem un augsnes krevju, lapu un krūmu ķērpjus. Izvērtējot ķērpju daudzveidību, tika konstatēts, ka gaiss Tērvetes dabas parkā ir tīrs. Dienas noslēgumā skolēni apmeklēja Tērvetes tauriņu māju, kur iepazina eksotiskos rāpuļus, tropisko mežu tauriņus un redzēja, kā notiek tauriņa izšķilšanās no kūniņas.
Sk. Daina Birkenbauma

07.05.2019.

Karjeras izglītība - CNC un metālapstrāde

Karjera

8.a klase apmeklēja Amateks metālapstrādes uzņēmumu. Skolēni iepazina un reālajā darba vidē redzēja kā strādā CNC virpotāji iepazina stancēšanas procesu, lāzergriešanu, CNC frēzēšanu. Karjeras izglītibu apvienojām ar vēstures izzināšanu, apmeklējot un izstaigājot Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutu Olaines novadā un pilsētas teritorijā. Skolēniem vajadzēja iejusties karavīru lomā, izpildot dažādus komandiera dotos uzdevumus, celt mežā teltis ievainotajiem, rīkoties ar gāzmasku, pārnest ievainotos parastā vadmalas segā, iepazinās ar sadzīves apstākļiem ierakumos.
Sk. Z.Valtere

03.05.2019.

Salidojums - mazliet mēģinājuma un dievkalpojums

Salidojums - baznīca

02.05.2019.

Lepojamies un sveicam!

Matemātika ir visapkārt!

Jelgavas pilsētas matemātikas konkursā 6.-7.kl. skolēniem "Matemātika ir visapkārt!":

1.vieta - 6.klašu komandai: Roberts Dreijers, Henrijs Strods, Roberts Zaremba (6.m1), Agnija Kozlova, Sandis Grīnbergs(6.m2)

4.vieta - 7.m1 klases komandai: Paula Silajeva, Veronika Zubkova, Jurģis Debners, Aigars Gerasimčuks, Marks Potriks

Paldies skolotājām Ievai Dovānei un Antrai Duncei!

02.05.2019.

Karjeras izglītība - HANSA FLEX

HansaFlex

29. aprīlī 10.i un 11.i skolēni viesojās pie LLU Tehniskās fakultātes - uzņēmuma HANSA FLEX atklātajā nodarbībā, kurā uzzināja par pašu uzņēmumu HANSA FLEX, par iespējām stādāt uznēmumā un darba apstākļiem, par hidrauliku, tās pielietojumu un nozīmi, par cilindru ražošanas nozari. Bija iespēja arī pašiem izmēģināt dažu aparātu un īerīču darbību.
Sk. Z.Valtere.

29.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Futbols

Zemgales reģiona sporta spēlēs futbolā:

2.vieta - JTV komandai (M.Širokovs, D.Dravnieks, A.Liepnieks, K.Skadmanis, T.Bogdanovs, A.Silnieks, K.Kotovs, E.Indriksons, T.Šimkevičs)

29.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīkotajā erudīcijas konkursā "Vides aizsardzība un mēs" (2. kārtā):

3.vieta - Sandijam Barkānam, Alenam Silniekam, Ralfam Dubultam (7.b).

Vairāk informācijas te...

29.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Reģionālā angļu valodas olimpiāde 8.klasēm (3.kārta):

atzinība - Artūram Gustavam Strīķim (8.m).

Paldies skolotājai Ievai Caunai!

27.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Latvijas skolu šaha olimpiādes Zemgales reģiona finālā:

1.vieta (1.-4.klašu grupā) - Ērikam Šulzingeram (2.m1).

Ēriks apmeklē šaha pulciņu mūsu skolā.

26.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Avīze

Numurā lasiet:

 • "Ekskursijās braucām katru gadu, droši vien visvairāk palika atmiņā ekskursija, kad bijām ar klasi Maskavā, bija interesenti apskatīt pilsētu un aizbraukt, kur vēl nav būts" - absolvente Santa Lorence
 • "Atceros, kā pamatskolā uz klases vakariem puiši vienmēr veda dažādu jaudīgu aparatūru, lai “ballīte” būtu efektīvāka" - absolvente Indra Dārzniece
 • "Lai samulsinātu kādu skolotāju, skolēni pirms nodarbības noņēma no tāfeles visus krītiņus, atstājot tur vienu nokrāsotu akmeni" - absolvente Dzintra Ozola
 • Simts skolēnu atmiņu stāsti par šo skolu: "Es atceros, kā mēs skatījāmies uz desmitajiem un gribējām ātrāk kļūt tikpat lieli.", "Bars emocionāli nestabilu pusaudžu iegāja klasē un pamanīja, ka skolotāja ir izgājusi...", "Alise ar visu svaru uzkāpa uz trauslā ledus un iegāzās iekšā...", "Mēs gaidījām sarkanu izvirdumu, bet patiesībā izverda gaiši rozā krāsas lava.", ...

23.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Elias

II Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" (tēma "Klusā daba. Lauku veltes"):

1.vieta (vecuma grupā 7-9 gadi) - Lībai Ābomai (2.m2). Darba tehnika - fotogrāfija.

Lība mācās arī Jelgavas mākslas skolā.

23.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Ķengurs

Starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs"
valsts TOP 20 labāko skolēnu vidū:

19.vieta (2585 dalībnieki) - Mikum Strazdiņam (3.m1)

2.vieta (1037 dalībnieki) - Markum Laizānam (9.m)

16.vieta (1037 dalībnieki) - Renātei Laurei (9.m)

26.aprīlī Rīgā viņiem tiks pasniegti diplomi par izciliem rezultātiem valsts līmenī!

18.04.2019.

"Prāta spēles" par Eiropas Savienību

2019. gada 9. maijā Ārlietu ministrijā notiks "Prāta spēlēs", kurās aicināti piedalīties 10. līdz 12. klašu skolēni. Komandā ir jābūt četriem spēlētājiem. Konkursa jautājumi skars Eiropas Savienību, tās vēsturi, personības, ģeogrāfiju un Latvijas ieguvumiem 15 gados ES. Konkursa 8 kārtās tiks izspēlēti 5 jautājumi katrā kārtā. Erudītākā komanda saņems vērtīgas balvas.
Komandu dalību var pieteikt līdz 23. aprīlim, aizpildot anketu: https://prataspeles.lv/9maijs/ .
Turpinot iedibināto tradīciju, Ārlietu ministrija arī šogad Eiropas dienā no pl. 12.00–16.00 plāno atvērt savas durvis plašākai publikai.

18.04.2019.

Hansa Flex un hidraulika

Hansa Flex

29. aprīlī "Hansa Flex apceļo pasauli" tūre piestās Jelgavā. Pie LLU Tehniskās fakultātes būs ceļojošais stends, kurā rādīs un stāstīs par hidraulikas nozīmi mūsu dzīvē un tās pielietojumu. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnus gaidīs no plkst. 11:00 - 12:00.

18.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Zemgales reģiona matemātikas olimpiādē 4.klasei:

2.vieta - Raivo Zimelim (4.m)

3.vieta - Patrikam Laizānam (4.a)

Paldies skolotājām Santai Gindrai un Inetai Malojlo!

15.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

ZPD

Latvijas skolēnu 43.zinātniskās pētniecības darbu konferencē (Valsts posmā, Rīgā):

3.vieta inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā - Rinaldam Rinkulim (11.i)

Paldies skolotājam Andrejam Lukjančikovam!

12.04.2019.

Ģ.Eliasa muzejā

Skolas soma

11.04.2019. 9.a klase apmeklēja mūsu pilsētas G. Eliasa muzeju. Skolēni apskatīja izstāžu zāles veltītas pilsētas vēsturei, iepazinās ar pilsētas sabiedrisko iekārtu 19. gadsimtā, uzzināja par skolu tīklu 20.gadsimta sākumā un politisko sistēmu 20.gadsimta vidū.
Sk. Svetlana Živjuka

12.04.2019.

Labo darbu festivāls "Ceļā uz nākamo simtgadi"

Labie darbi

5.aprīlī Rīgas Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisinājās Labo darbu festivāls, kurā pulcējas dažādas Latvijas skolas un to skolēni. Festivāla mērķis bija jauniešos apzināt un popularizēt pilsoniskās līdzdalības labās prakses piemēru, sekmējot viņu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij un veicinot viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un dalību Latvijas valstiskuma stiprināšanā. Festivālā varēja uzzināt Latvijas jauniešu nozīmi karā, ielūkojoties pagātnē, varēja ieraudzīt pērnā gada labos darbus, kā arī, piedalīties četrās dažādās meistarklasēs: Nākamie 100 (komandu darbs ideju izstrādē nākamajai simtgadei), Jaunsardzes meistarklasē Augsim Latvijai, Fizmix eksperimentu meistarklasē un Vizuālās mākslas meistarklasē (pats savu atstarotāju izgatavojot).
Uz festivālu devās septiņi mūsu skolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki un skolotāja Jana Mackēviča. Katrs ieguva piemiņas lietas no festivāla un izprata labo darbu nozīmīgumu. Festivāls piedāvāja arī garšīgas pusdienas un labu laika pavadīšanu pils parkā. Neizpalika arī pašu iniciatīvā radītas sportiskas aktivitātes. Lai diena būtu interesantāka, mūsu skolas pašpārvaldes dalībnieki ņēma dalību bilžu konkursā ar mērķi atrast fotogrāfijās redzamos objektus pils parkā un pie tiem nofotografēties. Dodoties mājās katrs ieguva kaut kādu vērtīgu ideju labajiem darbiem un motivāciju tajos piedalīties.
Laura Marija Elksne(10.i)

11.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas starppriekšmetu - matemātikas un sociālo zinību olimpiādē 2.klasei:

2.vieta - Emīlam Kovaļevskim (2.m1)

Paldies skolotājai Regīnai Jurjānei!

11.04.2019.

Prasmes darba tirgū

Karjera

9.aprīlī skolā viesojās skolas absolvente Baiba Kreišmane un sarunā ar 11. un 12. klasi tika apspriestas darba tirgus tēmas - kādas prasmes un iemaņas pieprasa darba devēji, kā veiksmīgi startēt darba tirgū ar pirmo dokumentu - CV, kā sevi prezentēt un kādas kļūdas nepieļaut, tiekoties ar potenciālo darba devēju.

09.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts latviešu valodas 45.olimpiādē:

2.vieta - Renātei Laurei (9.m)

Paldies skolotājai Vitai Hermanei!

05.04.2019.

"Reiz Jelgavā..."

Reiz Jelgavā

Vakar Sabiedrības integrācijas pārvaldē aizvadīts ikgadējais skolēnu konkurss "Reiz Jelgavā...", kurā 10. klašu skolēni radošos uzdevumos apliecināja zināšanas par savas pilsētas vēsturi.
Foto un raksts te...

04.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Drošie un veiklie

Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiādes sacensības "Drošie un veiklie":

3.vieta - Ieva Vītola, Tīna Paslauska, Nellija Adatiņa, Elīna Maruščaka, Katrīna Akermane, Nikola Šarkoviča, Verners Vilciņš, Klāvs Kovaļevskis, Emīls Zapereckis, Kristians Andersons, Reinis Vilciņš, Lauris Derjuševs

Paldies skolotājai Santai Lorencei!

04.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

Hakatons

Pirmajā Latvijas skolu Atvērto datu hakatonā

mūsu skolu pārstāvēja komanda "StaySafe". Pamatideja: 24 dienās radīt laikmetīgus datu projektus un iegūt prasmes, kas iesaista nākotnes sabiedrības izaicinājumu risinājumos. Komanda "StaySafe" izveidoja Latvijas atkritumu vizualizācijas mājaslapu, kurā tiešajā laikā var sekot un apzināties atkritumu šķirošanas problēmu un izmērus. Ar mājas lapu var iepazīties šeit: https://hackathon.konsoft.eu.

Komanda, neoficiāli iegūstot 4.vietu, (Kristiāns Vinters (9.m), skolotājs Ivars Bahmanis) izcīnīja:

 • Picu meistars galveno balvu,
 • auditorijas balsojumu uzvarētāja balvu,
 • Latvijas Valsts mežu simpātiju balvu,
 • #Dati iedvesmo simpātiju balvu,

Atvērtie dati ir brīvi pieejama bezmaksas informācija bez atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām. Atvērto datu pieeju var attiecināt uz visu informāciju, kuru valsts iestāde publicē Latvijas Atvērto datu portālā https://data.gov.lv/lv, piemēram, publiskiem reģistriem un valsts informācijas sistēmu publiskajām daļām, pētījumiem, statistiku, tabulām utt. Pieejas pamatā ir ideja, ka informācija sabiedrībai ir jānodod tādā formā, lai to varētu apstrādāt.

03.04.2019.

ITF dienas 2019

ITF dienas

Norises laiks: 17.04.2019.
Iespēja piedalīties "ITF Dienu 2019" Videospēļu turnīrā gan komandās, gan individuāli. Komandu sacensībām nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās (saiti uz pieteikuma formu skatīt zemāk). Pieteikšanās individuālajām sacensībām notiks pasākuma dienā!
No spēlēm piedāvāsim izbaudīt virtuālo realitāti (VR) ar Beat Saber (mūzikas ritmā ir jāsit norādītajā virzienā pa kubiem) un Fruit Ninja (noteiktā laika posmā, ir pēc iespējas vairāk jāpārgriež augļi), kā arī Just Dance (kustību sensora priekšā jādejo mūzikas ritmā), Guitar Hero (mēģina atdarināt ģitāras spēles iespējas), Tekken 6 (turnīra stilā cīnās spēlētāji), Keep Talking And Nobody Explodes (mēģina atmīnēt bumbas) u.c.

Kā jau katru gadu - būs arī Robocode turnīrs, kuram balvas sagādā mūsu ilggadējie sadarbības partneri C.T.Co!

Lai pasākuma dalībniekiem nebūtu garlaicīgi ne mirkli, tiks izvietotas arī retro datorspēles un citas laika pavadīšanas iespējas!

Papildus informācija:
Neskaidrību gadījumā var rakstīt: lluitfsp@gmail.com Kristaps Līdacis, ITF SP vadītājs.
Pieteikuma anketa videospēļu turnīram (komandām): https://ej.uz/ITFDienasRegistracija
Nolikums: https://ej.uz/ITFDienasNolikums
Pieteikšanās anketa Robocode turnīram: https://forms.gle/4AZ9mP7GmEWm4MWD9
Nolikums: https://ej.uz/LLUITFRobocde

02.04.2019.

Digitālās prasmes nākotnes karjerai

Digitālās prasmes

20.martā ZRKAC mūsu skolas 6.-11. klašu skolēni piedalījās karjeras pasākumā "DIGITĀLĀS PRASMES NĀKOTNES KARJERAI". Pasākumā skolēni tikās ar uzņēmējiem , kas atraduši sevi IT nozarē. Noklausījās Gata Zvejnieka un Madaras Anviesules iedvesmas stāstus, par savu personīgo pieredzi, dibinot uzņēmumu "OVERLY" un par savu darbu uzņēmumā "Visas iespējas". Skolēniem bija iespējas:
* darboties radošajās darbnīcās,
* iepazīties vairāk par papildināto realitāti un tās attīstību nākotnē,
* iespēja ielūkoties pašiem virtuālajā realitātē,
* iepazīt jaunas prasmes mājas lapu radīšanā, videoklipu un animāciju veidošanā.
Vairāk informācijas un bildes te...

Skolēni aicināti piedalīties konkursā "Digitālās prasmes nākotnes darbam" - veidot savu redzējumu par jaunu nākotnes profesiju pienākumiem, nepieciešamajām prasmēm, īpašībām utt. Konkursa darbi jāiesniedz līdz 15.maijam. Pieteikuma forma te...

Sk. Zenta Valtere

02.04.2019.

Lepojamies un sveicam!

FizMix

Fizikas erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments":

No 31.janvāra līdz 31.martam Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda "5 Fizikālie spēki" piedalījās prestižajā fizikas erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments". Šogad konkursā piedalījās 262 komandas jeb 1572 dalībnieki, kuri cīnījas par iespēju nokļūt konkursa lielajā (valsts) finālā. JTV komanda iekļuva labāko desmitniekā, iegūstot ļoti augsto 9.vietu Zemgales reģionā.
Mūsu komanda ir uzaicināta piedalīties valsts finālā!
Komandas sastāvs: Alise Gatiņa, Markuss Laizāns, Kristiāns Vinters (komandas kapteinis), Gabriels Strogonovs, Kristers Aukštikalns.
Komandas vadītājs: sk. Andrejs Lukjančikovs

28.03.2019.

Ģ.Eliasa un LDZ muzeji (projekts "Skolas soma")

Skolas soma

9.b apmeklēja Ģ.Eliasa un LDZ muzejus Jelgavā. Gida pavadībā uzzinājām kā radās nosaukumus Mītava un Jelgava. Izrādās ka Jelgavas vietā kādreiz esot bijusi jūra! Muzejā ir 3D virtuālā realitāte, kura jauniešus ļoti pievilināja. Savukārt LDZ uzzinājām, ka Latvijā esot bijis pat 7 veidi sliežu, bet maršruts Jelgava - Rīga esot izveidots viltus ceļā, lielkungus mānot! Bildes te...

Sk. Mārtiņš Eizengrauds

27.03.2019.

Skolas marta avīzīte

Avīze

Numurā lasiet:

 • Par žetonvakaru - "tā bija viena no dienām, kad mēs bijām īpaši saliedēti"
 • Kāpēc vidusskola - "ja kaut ko nesaprot un nejautā par to, tad arī nesapratīs"
 • Kvalitatīvs zpd = miers + tīrs prāts
 • Skolas dzīve 20.gadsimta 70.un 80.gados - stāsta absolvente
 • Skolotāja Agnese Amstere – Zelgalve par savu skolas laiku
 • Vai atmiņu var uzlabot ar biezpienu un šokolādi?
 • Ēnu diena - iejūtoties ikdienas darbā, nevis tikai dzīvojot utopijā un domājot, ka viss notiek kā filmā u.c.

27.03.2019.

Talantu parāde (1.-4.kl.)

Talantu parāde

25.03.2019.

Lepojamies un sveicam!

Pilsētas krievu valodas olimpiāde (pamatskolā):

2.vieta - Veronika Antonova (8.m)

3.vieta - Veronika Zubkova (7.m1)

3.vieta - Amanda Pranckune (7.b)

atzinība - Patrīcija Bondaļuka (8.m)

Paldies skolotājām Svetlanai Anševicai, Svetlanai Bietei!

"Lielā balva" 8.-9.klašu grupā:

2.vieta - Alise Kārkliņa, Elizabete Dārzniece, Eva Jaževiča, Jana Maslaka, Katrīna Marija Poča, Patrīcija Bondaļuka, Ēriks Miķelsons, Nauris Kancēvičs, Kristers Aukštikalns, Eduards Rumjancevs, Kāŗlis Briņecs.

4.vieta - 6.-7.klašu komandai.

Paldies skolotājām Santai Lorencei, Maijai Actiņai, Zinaīdai Auziņai, Irēnai Rutkai!

21.03.2019.

Jaunieši pret smēķēšanu: uzsaukums piedalīties radošajā konkursā ar balvām!

Lai piedalītos radošo darbu konkursā, līdz 12. aprīlim brīvas izvēles formātā – piemēram, komikss, dzejolis, video, foto, zīmējums u.c. – jāsagatavo frāzes „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” turpinājums kā atbilde vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Katru pirmdienu no 25.marta līdz 15.aprīlim tiks paziņoti četri aizvadītās nedēļas uzvarētāji. Balvu fonds – nedēļas lielās balvas ir dāvanu kartes 100 EUR vērtībā no „WOLFTRIKE Drifta Halle”, SIA „Biļešu serviss”, alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra „The Spot” un tūrisma inventāra veikala „Gandrs”. Katru nedēļu tiks pasniegtas arī veicinošas balvas no kinoteātra „Forum Cinemas”, „Latvijas Pasta”, Rīgas Motormuzeja un Latvijas Dabas muzeja.. Vairāk te...

21.03.2019.

Konkurss "Mani lieliskie vecvecāki"

Jelgavas pilsēta organizē konkursu "Mani lieliskie vecvecāki". Konkursa mērķis ir popularizēt vecvecāku bagāto dzīves pieredzi, nozīmīgas iemaņas un interesantas prasmes, ar ko viņi paši var lepoties un nodot tās nākamajām paaudzēm. Tai skaitā popularizēt sasniegumus dažādās profesijās, sportā, mūzikā, mākslā, mājsaimniecībā u.c., un sekmēt ģimenes tradicionālo vērtību un tradīciju saglabāšanos. Vairāk te...

21.03.2019.

Kino vakars!

Kino vakars

Šovakar! Tepat!! Bezmaksas!!!

20.03.2019.

Absolventu kauss

Absolventu kauss

20.03.2019.

"Ķīnas māksla", 8.a

Ķīnas māksla

20.03.2019.

Lepojamies un sveicam!

Zemgales reģiona 10. ZPD konference:

2.vieta - Rinkulis Rinalds (11.i ). "Apdares plāksnes izveidošana no mazvērtīgas biomasas un siltumizolācijas parametru uzlabošana", inženierzinātņu un tehnoloģiju sekcija. Darbs izvirzīts uz Valsts ZPD konferenci! Darba vadītājs: Andrejs Lukjančikovs.

2.vieta - Didenko Valērija (11.i) "Jauniešu medijpratība Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā", sociālo zinātņu sekcija. Darbs izvirzīts uz Valsts ZPD konferenci! Darba vadītājs: Jānis Ķusis.

3.vieta - Bite Beāte (10.a) "Laimes izjūta jauniešu vidū", sociālo zinātņu sekcija. Darba vadītāja: Ināra Radčenko.

3.vieta - Kaķīte Evelīna (11.i), "Angļu valodas pēcpusdiena 3. klasei ar didaktisko spēļu pielietojumu", sociālo zinātņu sekcija. Darba vadītāja: Ineta Blumberga.

3.vieta - Arvis Bergs (10.i) "Reklāmas ietekme uz produkta izvēli", sociālo zinātņu sekcija. Darba vadītāja: Ilze Skudra.

19.03.2019.

10.-11.kl. konference "Līdz ausīm Jelgavā"

Līdz ausīm Jelgavā

Konference starpdisciplinārās stundas "Līdz ausīm Jelgavā" videostāstu veidošana par profesijām.
Izvērtēšanai tika iesniegti 16 videostāsti par dažādām profesijām, piemēram būvinženieris, IT administrators, medicīnas darbinieki, pavāri, banku darbinieki u.c.
Skolēni konferencē dalījās pieredzē par darbu pie video materiāla veidošanas, vērtēja komandas sadarbību, ieguva jaunas komunikāciju prasmes, izmantoja savas ekonomikas un matemātikas zināšanas, tās pielietojot reālā darba procesā.
Labāko videostāstu darba grupas tika pie mazām veicināšanas balvām.
Sk. Zenta Valtere

18.03.2019.

LLU atvērto durvju diena!

LLU

2019.g. 22.martā Jelgavas pilī notiks LLU atvērto durvju diena.
Paredzētas gan informatīvās lekcijas par studiju iespējam, gan konkursi pamatstudiju programmās (iespēja iegūt budžeta vietu).
Vairāk te...

12.03.2019.

Skolēna projekts - ātrāks internets!

Internets

Man mājās ir bezvadu internets no Tele2, kas nozīme, ka rūterim ir jābūt labam signālam ar Tele2 torni, bet, tā kā man tuvākais tornis ir aptuveni 3 km no mājām ar ļoti daudz ēkām pa vidu, man bija slikts signāls, kas nozīmēja, ka būs lēns (~5 Mbit/s), nestabils internets. Savukārt, man mājas bija vecs satelīta šķīvis, ko vairs neizmantoja. Es iedomājos, ka varētu uztaisīt spēcīgu antenu, lai būtu labāks signāls ar Tele2 torni. Sākumā izveidoju pašu 2.6 GHz antenu, balstoties uz šo interneta pamācību, no vara tekstolīta plāksnes un stieples, kuru vēlāk pārklāju ar epoksīdu, lai pasargātu to no āra apstākļiem. Pie antenas arī tika pielodēts satelīttelevīzijas kabelis, lai to varētu pieslēgt pie rūtera. Tad es uzzīmēju un izprintēju ar 3D printeri detaļu, kas ļāva man piestiprināt antenu pie satelīta šķīvja. Pats satelīta šķīvis tika piestiprināts mājai pie āra sienas un noregulēts torņa virzienā. Sākotnēji testēju ar vienkārši noliktu antenu uz galda bez satelīta škīvja, kas sasniedza aptuveni 15 Mbit/s ātrumu, savukārt, kad es uz galda aptuveni noregulēju antenu ar satelīta šķīvi, lejuplādes ātrums sasniedza 20 Mbit/s. Kad es piestiprināju satelīta šķīvi pie mājas sienas, lejuplādes ātrums pacēlās līdz aptuveni 30 Mbit/s. Tele2 jau pārdod antenu signāla pastiprināšanai par 40 eiro, bet šis risinājums izmaksā 5 eiro, jeb 8 reizes lētāk, kaut arī nedaudz vairāk laika aizņem, lai uzstādītu.
Kristiāns Vinters (9.m)

08.03.2019.

Basketbola simtgade!

Absolventu kauss

08.03.2019.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas matemātikas olimpiādē 4.klasei:

1.vieta - Raivo Zimelim (4.m)

2.vieta - Patrikam Laizānam (4.a)

atzinība - Anetei Šareckai (4.m)

atzinība - Reinim Vilciņam (4.m)

Paldies skolotājām Santai Gindrai, Inetai Malojlo!

07.03.2019.

Sveicam svētkos!

8.marts

05.03.2019.

1.-4.klašu talantu nedēļa!

Talantu nedēļa

05.03.2019.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas krievu valodas olimpiādē:

3.vieta - Zanei Tutiņai (6.m2)

Paldies skolotājai Svetlanai Anševicai!

Jelgavas pilsētas skolēnu Skatuves runas konkursā 1. - 6.klasēm:

1.pakāpes diploms - Laurai Paulai Pauliņai (1.m1)

3.pakāpes diploms - Esterei Apsei (1.a)

3.pakāpes diploms - Valērijai Koteļeņecai (1.m2)

atzinība - Henrijam Bērziņam (5.a)

Paldies skolotājām Ilzei Volgemutei, Santai Kraulei, Oļesjai Ostrovskai!

04.03.2019.

Aerobikas festivāls!

Aerobikas festivāls

04.03.2019.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas 69. olimpiādes 2.posmā:

2.vieta - Veronikai Antonovai (8.m)

3.vieta - Rihardam Ušvilam (5.m)

atzinība - Evelīnai Liepai (6.m)

Paldies skolotājām Dzintrai Kancēvičai un Ievai Dovānei!

26.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas skatuves runas konkursā:

3. pakāpes diploms - Vanesai Kleinai (7.m1)

1. pakāpes diploms - Romānam Ralfam Mitinam (10.i)

augstākās pakāpes diploms - Ievai Nanijai Gringofai (9.m)

Paldies skolotājām Vitai Hermanei, Rudītei Briedei, Antrai Leitei-Straumei!

Ekonomikas 20.olimpiādes 2.posmā:

atzinība - Ernestam Kancēvičam (11.m)

Paldies skolotājai Ilzei Skudrai!

25.02.2019.

Absolventu kausa reģistrācija!

Absolventu kauss JTV

Pieteikšanās Absolventu kausam līdz 1.martam AIZPILDOT PIETEIKUMU un nosūtot uz e-pastu: maijaactina@inbox.lv

22.02.2019.

Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde

Grāmatu izstāde

No 1.līdz 3.martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. Izstādē: grāmatu ekspozīcija, izdevniecību jaunumi, grāmatu atvēršanas svētki, autoru priekšlasījumi, grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, pasākumi bērniem, attīstošas un izglītojošas spēles, materiāli un idejas radošām nodarbēm.
Vairāk informācijas...

20.02.2019.

Latvijas skolu atvērto datu Hakatons

Hakatons

Līdz 2019. gada 26. februārim dažādu vecuma grupu skolēni un viņu eksperti - skolotāji, vecāki, draugi - tiek aicināti pieņemt 24 dienu izaicinājumu, veidojot komandu un piesakoties Latvijas skolu atvērto datu hakatonam 2019.
Skolu atvērto datu hakatona mērķis ir atklāt skolēniem iespējas, kādas sniedz atvērtie dati. Dalībniekiem būs pieejamas vairāk kā 250 valsts pārvaldes iestāžu datu kopas, kas publicētas atvērto datu portālā. Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) datu eksperti skolēniem palīdzēs noteikt atbilstošākos datus uzdevumu izpildei, digitālo rīku pasauli jaunieši apgūs kopā ar mācību centru Datorium.lv un Learn IT mentoriem.
https://lata.org.lv/skolas2019/
https://www.facebook.com/events/2186463234744071/

19.02.2019.

Avīzes janvāra numurs

Avīze

Numurā lasiet:

 • "Es esmu laimīga, studējot to, kas mani aizrauj un interesē" - absolvente Sanita Višņauska
 • Toreiz un tagad - absolventi par mācībām pirms 20 un 30 gadiem
 • Fragments no Agnijas Kozlovas (6.m2) stāsta
 • Par skolēnu attiecībām vidusskolā
 • Viedoklis par spēlfilmu "Bille" - Laura Voliņeca (9.m)
 • Barikāžu laiks

19.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts 60.ķīmijas olimpiādes 2.posmā (pilsēta):

1.vieta - Kristiāns Vinters (9.m). Uzaicināts uz olimpiādes 3.posmu valstī!

3.vieta - Žaklīna Maksimova (10.i)

3.vieta - Arvis Bergs (10.i)

Paldies skolotājai Veronikai Miglānei!

19.02.2019.

Inženierstundas bioloģijā

Inženierstundas bioloģijā

328. kabinetā pavasari ir atnesuši 7. klašu skolēni. Inženierstundās bioloģijā viņi gatavoja dažādu dzimtu ziedu modeļus. Skolēnu uzdevums bija izvēlēties uzdevumam atbilstošus materiālus un izveidot noteikta zieda modeli, ievērojot tā daļu skaitu, formu, lielumu un proporcijas. Interesenti var apskatīt izveidotos modeļus līdz 22. februārim.
Sk. Daina Birkenbauma

18.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Skolēni eksperimentē

Jelgavas 1.-9. klašu skolēnu konkursā "Skolēni eksperimentē":

atzinības - Zotovai Rebekai, Lakstīgalai Sanijai Kendrai, Raubēnai Ilzei (5.a), Ņeverovskim Oskaram, Šafikai Keitai Danielai (5.m)

Paldies skolotājai Dainai Birkenbaumai!

18.02.2019.

Rundāles pils

31.01.19. 9.a klase apmeklēja Latvijas arhitektūras pērli - Rundāles pili. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par trim dzimtām, kam piederēja Rundāle – Bīroniem, Zuboviem un Šuvaloviem; apskatīja parādes zāles (Zelta zāli, kur šobrīd notiek restaurācijas darbi, Balto zāli un Lielo Galeriju), kā arī hercoga un hercogienes apartamentus.
Pasākums notika projekta "Skolas soma" ietvaros.

Sk. Svetlana Živjuka

15.02.2019.

Biznesa nakts

Biznesa nakts

1.martā no plkst. 12.00 - 17.00, Jelgavas Tehnikuma telpās norisināsies cikla ieskaņas pasākums “Ideju laboratorija”, kurā sadarbojoties vairāku izglītības iestāžu audzēkņiem tiks ģenerētas jaunas biznesa idejas, meklēti pirmie idejas domubiedri un noteiktas 10 labākas biznesa idejas.
Uzņēmējspēju un jaunrades cikla kulminācija - “Biznesa nakts” norisināsies 8. un 9. martā, Jelgavas Tehnikumā, kur vairāk kā 24 stundas skolēni veidos komandas, izstrādās biznesa plānus, veidos produktu prototipus un gatavos prezentācijas. Visa pasākuma garumā skolēniem atbalstu sniegs vairāk kā 10 mentori no uzņēmējdarbības vides. Dalībniekiem simpātiju balvas sarūpējuši vietējie uzņēmēji, bet 3 labākās biznesa idejas iegūs naudas balvu 300 EUR apmērā.
2 nedēļas pēc “Biznesa nakts” pasākuma, 22. martā, no plkst. 15.00 - 17.00, Jelgavas biznesa inkubatorā, norisināsies cikla izskaņas pasākums “Izaugsme”, kurā skolēniem būs iespēja uzzināt par atbalsta programmām un iespējām jaunajiem uzņēmējiem.
Pieteikuma anketa - ej.uz/idejulaboratorija
Plašāka informācija un konkursa nolikums - facebook.com/BiznesaNaktsJelgava/

14.02.2019.

Valentīndienas diskotēka

Valentīndiena

Valentīndienas diskotēka jau gandrīz klāt!️ Nepalaid iespēju un 15.02. nāc izdejojies profesionāla dīdžeja vadībā! Būs pieejams arī dzērienu bārs.
Biļetes var iegādāties 231.kabinetā. Ņem līdzi arī draugus!

12.02.2019.

Stikla pūtēji (2.-3.klases)

Skolas soma

Ar reto stikla pūtēju profesiju 2.-3.kl. skolēnus iepazīstināja stikla meistari no Ventspils. Bērni uzzināja par stikla unikālajām īpašībām un varēja paši izmēģināt stikla pūšanu. Uzmanīgi klausoties un atbildot uz jautājumiem, varēja iegūt balviņas. Pasākums notika projekta "Skolas soma" ietvaros. Bildes te...

Sk. Zenta Valtere

12.02.2019.

Absolventu kauss!

Absolventu kauss JTV

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola aicina piedalīties Absolventu kausā basketbolā! Tiekamies 2019.gada 9.martā. Sacensību sākums plkst. 10.00.
Komandu pārstāvju tikšanās 21.02.2019. plkst.18.00 sporta skolotāju kabinetā.

12.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts 32.informātikas (programmēšanas) olimpiāde (novads):

Kristiāns Vinters (9.m) uzaicināts piedalīties Latvijas 32.informātikas (programmēšanas) olimpiādes klātienes (valsts) kārtā, kas norisināsies Jūrmalā no 2019.gada 26.-28.februārim!

12.02.2019.

E-grāmatas par velti!

Kāpēc lieki tērēt naudu jaunu grāmatu iegādei? Jelgavā tiek piedāvāts lasīt e-grāmatu bibliotēkā jaunākos izdevumus. Viss ir par velti! To var darīt vietnē www.3td.lv vai caur skolas bibliotēkas katalodu, kas atrodams skolas mājas lapā. Reģistrējieties un lasīet grāmatas tiešsaistē! Kam tas interesē, ienāciet skolas bibliotēkā, es palīdzēšu jums reģistrēties.
Bibliotekāre Tamāra Šembele

08.02.2019.

Valentīndienas foto stūrītis!

Valentīndienas foto stūrītis ir gatavs izmantošanai un ir pieejams pie skolas aktu zāles! Darbojas arī pasts! Pasts tiks iztukšots 15.februārī no rīta un vēstules skolēnu pašpārvalde dienas laikā izdalīs!

08.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts 69. matemātikas olimpiāde (pilsēta):

1.vieta - Ernests Kancēvičs (11.i)

atzinība - Renāte Laure (9.m)

atzinība - Kristiānsm Vinters (9.m)

atzinība - Kaspars Pabērzs (10.i)

atzinība - Eduards Šveimraus (11.i)

Paldies skolotājām Dzintrai Ozolai un Antrai Duncei!

07.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts 69. fizikas olimpiāde (pilsēta):

2.vieta - Kristiāns Vinters (9.m)

3.vieta - Markuss Laizāns (9.m)

atzinība - Ernests Kancēvičs (11.i)

Paldies skolotājam Andrejam Lukjančikovam!

01.02.2019.

Olimpiskā aplikācija!

Olimpiskā aplikācija

Aplikācijā var atrast ne tikai informāciju par olimpiešiem, olimpiskajām spēlēm un olimpisko kustību kopumā, bet arī pārbaudīt savas zināšanas, aizpildot dažādu tēmu testus. Testi palīdzēs ne tikai uzzināt vairāk par olimpisko kustību, bet arī sagatavoties finālsacensībām (kuriem tas būs aktuāli :)).
Aplikācijā regulāri tiks piedāvāti dažādi konkursi, kuros varēs iegūt vērtīgas balvas. Tā, piemēram, tagad "iepazīšanās" konkurss...

01.02.2019.

Lepojamies un sveicam!

Starptaustiskajā informātikas/ loģiskās domāšanas konkursā 5.-12. klašu skolēniem BEBR[a]S:

atzinība - Kasparam Pabērzam (10.i)

Paldies skolotājai A.Duncei!

31.01.2019.

Lepojamies un sveicam!

Valsts 5. atklātajā inženierzinātņu olimpiādē (VISC sadarbībā ar RTU):

1.posma laureāts - Markuss Laizāns (9.m), izvirzīts dalībai finālā!

Paldies skolotājam A.Lukjančikovam!

Pilsētas latviešu valodas olimpiādē:

8.klašu grupā 3.vieta - Samantai Gindrai (8.m)

9.klašu grupā 1.vieta - Renātei Laurei (9.m)

Paldies skolotājām I.Plivčai un V.Hermanei!

28.01.2019.

Lepojamies un sveicam!

SMU Jelgava

SMU tirdziņā Pilsētas Pasāžā "Cits Bazārs":

nominācija "Uz zināšanām balstīts produkts" - SMU "KonSoftWare". Iegūts uzaicinājums piedalīties Zemgales Uzņēmēju dienās 26.un 27.aprīlī.

Vēl no mūsu skolas piedalījās SMU "Laktik" un SMU "Elka".

Paldies skolotājiem I.Bahmanim un I.Skudrai!

20.01.2019.

Atgādinām - salidojums!

Salidojums

15.01.2019.

Ciemos pie Latvijas Dzelzceļa!

Karjera LDZ

9.m klase mācību ekskursijā Jelgavas dzelzceļa stacijas MPC postenī un LDZ vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā.

07.01.2019.

Decembra avīzes numurs!

Avīze

Numurā lasiet:

 • "Uz tā ir 100 roku, kas simbolizē Lavijas 100 gadus" - ugunszīme, kā Brīvības piemineklis
 • "Lai cik grūti bija saņemties mēģinājumos un visu izrādi noslīpēt, tas bija tā vērts" - par skolas teātra sirsnīgo uzvedumu
 • Igors Šelegovskis - par skolu, teātri un kino
 • Pirmklasnieki par darbošanos "IT/INŽENIERZINĀTNES"
 • Decembris - dāvināšanas laiks. Ko vēlas otrklasnieki?
 • "Visa tava pasaule ir tepat iekšā" - dzeja

07.01.2019.

Lepojamies un sveicam!

Ar iegūto "atzinību" tiesības piedalīties Meridian Mathematics Competition 3.-9. klašu matemātikas konkursā izcīnījuši:

atzinība- Mikum Strazdiņam (3.m1), Markusam Laizānam (9.m)

Paldies skolotājām I.Malojlo, Dz.Ozolai!

21.12.2018.

Ziemassvētku koncerts 5.-12.kl.

Ziemassvētku koncerts

21.12.2018.

Ziemassvētku koncerts

Ziemassvētku koncerts

20.12.2018.

Uzdāvini grāmatu!

Uzdāvini grāmatu!

Vēl turpinās akcija "100 grāmatas skolas bibliotēkai", taču jau tagad sakām lielu PALDIES visiem atbalstītājiem, jo esam jau saņēmuši apmēram 120 dažādas grāmatas!

Īpaši aktīvi šogad ir individuālie dāvinātāji, kā D. Druzjaka 3.m1, L.Āboma 2.m2, J.Jureviča 11.i, K.Blumbergs 1.m1, I.A.Pētersone 12.i, A.Nudiņa 2.m1, P.Dzene 3.m2, R.Dzene 2.m1, A.Dzene 2.m1, E.Valtere 1.m1, E.Vārna 3.m2, D.Tomsons4.a, D.Gintetre 3.m2, M.Rihters 3.m2, G.Pušmucāne 1.m1, M.Pecka 1.m1, L.Derjuševs 3.m2, K.Jansons 3.m2, R.Jātnieks 3.m1, E.Orlova 3.m1, R.Dūša 3.m1, E.Makrele 3.m1, E.Dekšne 1.m1, K.Liepiņš 3.m2, A.Šorecs 3.m2, R.Sproģis 1.m2.

Atsaucīgi bijuši arī skolotāji - Dz.Ozola, V.Maido, Z.Valtere, K.Prulle, S.Zaremba, I.Arhipova, T.Šembele, I.Radčenko, V.Hermane.

Kolektīvus dāvinājumus skolas bibliotēkai ir sniegusi 2.m2, 4.a, 6.m1, 6.m2 un 11.i klase.


20.12.2018.

Ziemas tematika. "Krāsa. Noskaņa."

Krāsa. Noskaņa.

Darbi izpildīti gleznošana tehnikā, kurā skolēni centās attēlot ziemu vai dzīvniekus dabā, noskaņas un, ka krāsas ir ļoti emocionālas, tās spēj radīt priecīgas, miera pilnas, satraucošas, arī drūmas noskaņas.
Diānas Miķelsones (8.a) darbs tika izvēlēts un izmantots kā mūsu skolas elektroniskais (virtuālais) apsveikums citām Jelgavas vai Latvijas skolām un iestādēm!
Skolotāja Violeta Erdmane.

20.12.2018.

Karjeras izglītība

Karjera

7.-8. klašu skolēni LLU Meža fakultātē un Kokapstrādes katedrā piedalās biedrības "Zaļās mājas" reģionālajā seminārā jauniešiem.

14.12.2018.

Lepojamies un sveicam!

Pilsētas bioloģijas olimpiādē

2.vieta Alisei Gatiņai (9.m)

2.vieta Ernestam Kancēvičam (11.i)

3.vieta Arvim Bergam (10.i)

Paldies skolotājām I.Stūrānei, D.Birkenbaumai, B.Balodei-Lukjanskai!

13.12.2018.

Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļos"

Skolas soma

Muzejā 9.a klasei notika nodarbība "Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās". Nodarbībā strēlnieku formā tērpts nodarbības vadītājs-gids stāstīja skolēniem par karavīru ikdienas dzīvi un dalību kaujās, pavadīja skolēnus apskatīt muzeja iekštelpas, deva iespēju paturēt rokās 1.Pasaules kara ieročus. Skolēni veica dažādus uzdevumus, piedalījās komandas spēlēs, izpildīja pavēles. Skolēni mežā aplūkoja brīvdabas ekspozīcijas nocietinājumus.

Sk. Svetlana Živjuka

11.12.2018.

Šogad "pašu" egles

Pašu egles

04.12.2018.

Tikšanās ar Igoru Šelegovski

I.Šelegovskis

Tikšanās ar mūsu absolventu, 100gades filmas "Homo Novus" galvenās lomas tēlotāju un tikko Spēlmaņu nakts balvas saņēmēju Igoru Šelegovski. Sarunas par filmu "Homo novus", skolas laikiem un ceļu līdz skatuvei, lomām Nacionālajā teātrī un citur un aktiera dzīvi vispār...

03.12.2018.

Tikšanās ar Igoru Šelegovski

I.Šelegovskis

4. decembrī pl. 11.20 aktu zālē notiks tikšanās ar mūsu absolventu, 100gades filmas "Homo Novus" galvenās lomas tēlotāju un tikko Spēlmaņu nakts balvas saņēmēju Igoru Šelegovski. Runāsim par filmu "Homo novus", skolas laikiem un ceļu līdz skatuvei, lomām Nacionālajā teātrī un citur un aktiera dzīvi vispār.

03.12.2018.

Lepojamies un sveicam!

Valsts "Atvērtā kopa" komandu olimpiādē matemātikā

1500 dalībnieku un 240 komandu konkurencē

atzinība 11.i klases (Ernests Kancēvičs, Andris Roga, Ilona Kabanova, Eduards Šveimrauss, Rinalds Rinkulis) un 9.m klases (Markuss Laizāns, Alise Gatiņa, Viktorija Larkina, Renāte Laure, Kristiāns Vinters) komandām

03.12.2018.

Tech Industry 2018

Tech Industry

Karjeras izglītības ietvaros, 30.11.2018. skolas 10.i un 11.i klases apmeklēja vērienīgo Tech Industry 2018 izstādi Ķīpsalā.

30.11.2018.

"IT / INŽENIERZINĀTNES" šonedēļ

IT / INŽENIERZINĀTNES
 • 1.-2.klase. 3D pildspalvas. Solis tālāk prototipēšanā. Top lidmodeļa makets. Mācāmies izgatavot lielas un pavisam mazas detaļas;
 • 3.-4.klase. Darbojamies tālāk ar metāla konstruktoriem, izaicinot arvien sarežģītākas konstrukcijas. Iepazīstam kardāna krustiņu - sistēmu kustības pārnešanai asīm dažādos lenķos, stūres mehānismu, cēlējmehānismu;
 • 5.-6.klase. Ieskenē sevi, izveido brilles un apvieno abus objektus;
 • 7.-8.klase. Skenējam seju ar 3D skeneri, importējam failu Autodesk Meshmixer programmā un sapludinām to ar citu 3D modeli. Veicam objekta pirmsdrukas analīzi un apstrādi.

28.11.2018.

Grāmata programmēšanas apguvei

Skolas bibliotēkā un arī digitāli (PDF, e-grāmata) pieejama grāmata "PROGRAMMĒŠANAS PAMATI. C++ un JAVA"!
Grāmata paredzēta 5.-12.klases skolēniem. Tajā apkopotas programmēšanas pamatlietas, aplūkotas sarežģītākas tēmas, kā arī atvēlēta vieta sporta programmēšanas jautājumiem.

26.11.2018.

Visi kopā

kopbilde

23.11.2018.

"IT / INŽENIERZINĀTNES" bērnu - vecāku dienas

IT / INŽENIERZINĀTNES

Noslēgušās bērnu - vecāku dienas (vai vakari). Tās laikā 1.-8.klašu bērni vecākiem mācīja pašu līdz šim apgūto. Kopā programmēja, izstrādāja algoritmus, skrūvēja un būvēja, piedalījās ātrumsacīkstēs. Bija uzmundrinoši vērot, ka vecāki nekautrējas risināt uzdevumus bērnu līmenī - t.i., uz grīdas. Sanāca patiesi radošs un stiprinošs process, kad mācīšanās norit abpusēji - starp bērniem un vecākiem (nevis, ka tikai vecāks māca bērnu). Paldies IKVIENAM dalībniekam!

23.11.2018.

Programma JTV un pilsētas skolēniem "IT / INŽENIERZINĀTNES"

IT / INŽENIERZINĀTNES

Šonedēļ:

 • 1.-2.klasei ievads ar 3D pildspalvām;
 • 3.-4.klasei ievads ar metāla konstruktoriem;
 • 5.-6.klasei dragreisa robotu turpinājums (LEGO EV);
 • 7.-8.klasei Pro-Bot auto un Fibonači skaitļi.

21.11.2018.

"Ugunszīmes" 18.novembrī

18.novembris

Autori: Ivars Bahmanis, K.Pabērzs. Gaismas: K.Vinters, E.Grosbārdis.
Jelgavas Vēstnesis raksta: "Īpašu svētku dalībnieku interesei raisīja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas veidotā ugunszīme Brīvības pieminekļa veidolā, kuras idejas autors ir 10. klases skolnieks Kaspars Pabērzs. «Mūsu ugunszīmes pamatne veidota no finiera – tas ir Brīvības pieminekļa tēls, uz kura iegravētas simts rokas kā simbols mūsu valsts simtgadei,» skaidro idejas autors. Šo ugunszīmi svētku apmeklētāji nodēvēja par vides objektu, un papildu sveču gaismiņām tajā mirdzēja arī lampiņas, ko ierīkoja skolēni Kristiāns Vinters un Edvards Grosbārdis. Puiši atklāj, ka šīs ugunszīmes izveidei veltītas aptuveni simts darba stundas."

20.11.2018.

Karjeras iespējas

Karjera

Karjeras izglītības pasākums 11.i. klasei uzņēmumā "VIZULO", kas ražo LED gaismekļus. Skolēni uzzināja par MAG un CNC nodarbībās apgūto iemaņu izmantošanu reālā uzņēmumā.


16.11.2018.

Lepojamies un sveicam!

"Simtgades lāpu gājienā"

godu nest lielo Latvijas karogu 18.11.2018. Rīgā ieguvis Edvarts Krusts (12.i)

Lai piedalītos konkursā, bija jānosūta motivācijas vēstule. Pagājušajā gadā gājienā piedalījās ap 18000 dalībnieku.

16.11.2018.

Svinīgais akts - Latvijai 100

Latvijai 100

Emocionāli spilgtais muzikāli teatralizētais uzvedums skatītājus izved cauri Latvijas 100 gadiem - dibināšanai, olimpiādei, Brīvības pieminekļa atklāšanai, Padomju varas gadiem, Atmodai un tam, kam ir un kam nav cenas...


15.11.2018.

Oktobra/novembra avīzes numurs!

Avīze

Numurā lasiet:

 • Absolventi: "Par augstskolu sapņoju jau ilgi. Ikdiena augstskolā. Kā izdzīvot vidusskolā."
 • Mana kā valsts prezidenta uzruna
 • Par pieaugšanu...
 • Iesvētības - vai traki?
 • Ko vēlam mūsu valstij simtgadē
 • Skolas vēsture - svešās nozīmītes
 • Iepazīstam Baltkrieviju u.c.

15.11.2018.

Tikšanās ar F.Vesmaņa dzimtas pārstāvjiem

Vesmanis

09.11.2018.

Brīvprātīgais olimpiskajās spēlēs!

14.novembrī plkst. 17.30 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju ielā 8) noritēs tikšanās ar Latvijas Sporta brīvprātīgo līgas iniciatoru Mareku Matisonu. Viņš stāstīs par iespēju kļūt par brīvprātīgo uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm. Jāpiemin, ka pieteikties kā brīvprātīgie uz olimpiskajām spēlēm var tikai tie, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005527.


02.11.2018.

Lepojamies un sveicam!

Ventspilsitchallenge 2018

izvirzīti dalībai finālā vidusskolas grupā komanda "Konsoft": K.Vinters, M.Strūbergs (9.m), K.Pabērzs (10.i)

7.starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstāde "MINOX 2018"

Schools - Champion K.Vinters (9.m), K.Pabērzs (10.i) - "Gudrā dārza laistīšanas sistēma"

RTU Prize K.Vinters (9.m), K.Pabērzs (10.i) - "Gudrā dārza laistīšanas sistēma"

Schools - Bronze R.Ližus (8.m) - "Miniatūrs datorizētais frēzēšanas darbgalds jeb "mini CNC""

01.11.2018.

Lepojamies un sveicam!

Valsts angļu valodas 48.olimpiādes 2.posmā

atzinība Arvim Bergam (10.i)

Skolotāja Ineta Blumberga

31.10.2018.

Skolu reitings

Skolu reitings

18.10.2018.

10. klašu "iesvētības"

"Iesvētības 10"

18.10.2018.

Video animāciju veidošana (5.-6.kl.)

Karjeras dienas

18.10.2018.

Karjeras dienas Jelgavas tehnikumā un A/S "PET BALTIA"

Karjeras dienas

18.10.2018.

Septembra avīzes numurs!

Avīze

Numurā lasiet:

 • Intervija - "Kā jaunie desmitās klases skolēni jūtas mūsu skolā?"
 • Intervija - "Kā 7.klašu skolēni jūtas pie mums?"
 • Ieskats mūsu skolas vēstures lappusēs
 • Skolas smarža jau nemainās! - par salidojumu
 • Lasīt ir stilīgi! - par mūsu lasītājiem
 • Fragmenti no stāsta un dzeja... jeb par putniem...

16.10.2018.

Erasmus+ vizīte skolā

Erasmus+

Kopā ar dāņiem, igauņiem un islandiešiem realizējam projektu "STEM through 21st century skills". Jelgavas vizīte (01.-05.10.2018.) bija veltīta inženierzinātnēm. Mēs lodējām DIY komplektus, projektējām 3D vidē, veidojām LEGO līnijsekotājus, veidojām Rūba-Goldberga mašīnas, iepazinām ar pretraķešu bunkuru saistīto vēsturi Līgatnē un Turaidas pili, Jelgavu un tās "smadzenes" POIC. Iepazinām dalībvalstu nacionālās rotaļas un ēdienus. Vairāk par projektu Feisbuka grupā "STEM through 21st century skills".


15.10.2018.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiāde - Rudens kross

1.vieta 4.-5.klašu zēnu grupā: Ādams Dreimanis, Reinis Šnepsts (individuāli arī 2.vieta), Ruslans Poliško un Edmunds Jegorovs

3.vieta 6.-7.klašu zēnu un meiteņu komandu grupā: (z) Kristers Skadmanis, Artis Ķergalvis, Andis Liepnieks, Dominiks Dravnieks; (m) Valērija Bakaja, Evelīna Zvejniece, Jūlija Krista Seļezņova, Sanija Švāne

Atbildīgie: skolas sporta skolotāji!

09.10.2018.

"Es protu"

Radošās darbnīcas

1.-4.klašu skolēni radošajās darbnīcās "Es protu" izgatavoja inovatīvas un interesantas lietas no iepakojuma materiāliem. Izstādi noformēja, izvietoja un sakārtoja skolas 10.-12.klašu skolēni.


08.10.2018.

Lekcija "Mācies būvniecību"

Mācies būvniecību

2.oktobrī ar lekciju "Mācies būvniecību" pie mums viesojās Kaspars Kurtišs (inženieru biroja "K- Forma" būvinženieris), Māris Tidriķis (inženieru biroja "Forma2" būvuzraugs) un Gunita Jansone (biedrības "Building Design and Construction council" vadītāja). Paldies!


03.10.2018.

7.klašu iesvētības

7.klašu iesvētības

26.09.2018.

Bezmaksas vācu valodas klubs

Vācu valodas klubs

21.09.2018.

Programma JTV un pilsētas skolēniem
"IT / INŽENIERZINĀTNES"

ITC

Šonedēļ:

 • 1.-2.klasei sakarību virkne (auto -> bumbas svārsts -> nokrīt klucītis -> norauj līdzi ķēdīti - > novelk auklu -> aukla paceļ karogu!);
 • 3.-4.klase (Lego WeDo 2.0) programmēja robotu ātrumus, braukšanas ilgumu, reakciju uz pēkšņu vai nemainīgu šķērsli. Arī robotu mehānika bija jāplāno pašiem;
 • 5.-6. klasei elektronika. Lidināja propelleru, veidoja gaismas vadītus skaņas signālus un otrādi. Ar sava projekta pielietojumu ikdienā (policijas auto, ūdens pārplūde, modinātājs, signalizācijas, ātruma detektors automašīnā...) iepazīstināja klausītājus!.
 • 7.-8.klases skolēni, apguvuši elektronikas pamatus ar kostruktora palīdzību (šodien gaisa plūsmas principi un skaņas efekti), ķērās pie algoritmu pamatiem, cenšoties izbraukt trasi ar Pro-Bot automašīnām.

21.09.2018.

Olimpiskā diena 2018

Olimpiskā diena

Protams, arī mēs "pamodāmies darbam" ar Olimpisko rīta vingrošanu! :)


20.09.2018.

Lepojamies un sveicam!

Futbols

Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiādē futbolā
2005.-2006.g.dz.

1.vieta JTV komandai: M.Širokovs, D.Dravnieks, A.Liepnieks, K.Skadmanis, T.Bogdanovs, K.Kotovs, E.Indriksons, T.Šimkevics, A.Silnieks, R.Lācis.

Paldies skolotājai Z.Auziņai!

14.09.2018.

Jaunā "PilnveidojiES" sezona

Bezmaksas neformālās izglītības programma (30% teorija un 70% prakse) Jelgavas jauniešiem (15.-25.g.v.) par sevis iepazīšanu, savas idejas attīstīšanu un prezentēšanu, pasākumu organizēšanu, lēmumu pieņemšanu, mērķu sasniegšanu. Pieteikšanās līdz 20.09.2018.
Info un anketa te...


14.09.2018.

Programma JTV un pilsētas skolēniem
"IT / INŽENIERZINĀTNES"

ITC

Šonedēļ:

 • 1.-2.klasei pirmie mēģinājumi, eksperimenti, uzlabojumi, mijiedarbošanās, likumsakarības strādājot pie sava "tauriņa efekta" jeb Rūba Goldberga mašīnas;
 • 3.-4.klašu skolēni iepazina Lego WeDo 2.0, veidojot, programmējot un uzlabojot savus pirmos robotiņus;
 • 5.-6. un 7.-8.klašu skolēniem ievads elektronikā - komponentes, īpašības, pirmās shēmas un atziņas...

12.09.2018.

"Līdz ausīm Jelgavā"

Līdz ausīm Jelgavā

Starpdisciplinārā mācību stunda "Līdz ausīm Jelgavā" - rudens stunda "Dzejas dienas!". Šo stundu gatavoja valodu skolotāji!
Bildēs 4.m klases skolēni.


10.09.2018.

Lepojamies un sveicam!

Izgudrojumu un inovāciju izstādē "Minox Zemgale 2018"
pēc 8.Metāla svētku apmeklētāju balsojuma

1.vieta Robertam Ližus (8.m) ar darbu "Mini CNC jeb datorizēts frēzēšanas darbagalds"

3.vieta Kasparam Pabērzam (10.i), Kristiānam Vinteram (9.m) - "Gudrā dārzu laistīšanas sistēma"

Paldies skolotājam Ivaram Bahmanim!

03.09.2018.

Zinību diena

Zinību diena

03.09.2018.

Bezmaksas kursi vecākiem

Kursi vecākiem

Interesanti!

"STEM through 21st Century Skills"

Noslēdzies Erasmus+ projekts, ko īstenojām kopā ar Igauniju, Dāniju un Īslandi. Vairāk te...

Nekad nav par vēlu!

Iedvesmojošs video par cilvēku, kurš apgalvo: "Neviens nespēj atturēt tevi no panākumiem, izņemot tevi pašu!" P.S. Feisbukā latviski...

Nofilmēt gaismas staru!

Komanda The Slow Mo Guys filmēšanu spēj veikt pat ar 380000 kadriem sekundē, spējot nofilmēt pat tanka lādiņa kustību! Bet kas notiktu, ja filmētu ar 10 triljoniem (10000000000000) kadru sekundē? Tad var nofilmēt gaismas stara kustību! Bez tam - šāda kamera jau eksistē!

Par inženiertehnisko domu...

Filmiņa, kas lieliski parāda inženierpasaules daudzpusību - unikāls ledlauzis/konteinerkuģis, dažāda ledus radīšanas/pārbaudes laboratorija, mega montāžas procesi, durvis, kuru atvēršanai nepieciešamas 40 minūtes u.c. Tas viss - viena produkta izveidei!

Pasaulē pirmais 3D VR kosmosā!

Li...muzīns

Seabreacher

Haizivs, vaļa, delfīna vai citā izskatā..., ienirsti vai lec..., jūrā vai ezerā...

Kodolreaktora radioaktīvais spīdums

Supertehnika

NASA raķešu platforma, naftas dzēšanas automāts, metro mega urbis ...

"Plašāka" māksla

Mini robots ķirurģijai...

Mainot "ietērpus", robots spēj pielāgoties videi...

Bruņu auto, ražots Igaunijā!

Logu stikli: 5cm, masa: 4800kg, durvju svars:250kg, bet tik un tā superauto!

Vērts sapņot!

Lai arī atsevišķas tehnoloģijas nav jaunas, bet gan uzlabojumi, un citām šobrīd grūti redzēt praktisku pielietojumu, ir vērts sapņot un mēģināt!

Unikāls Tiger I modelis

Ķīnieši no metāla uzmeistarojuši unikālu, ar pulti vadāmu 2.pasaules kara vācu smagā tanka Tiger I modeli. Tas ne tikai šauj, brauc un rūc, bet pat cilvēks uz tā var izvizināt pats sevi. Protams, izstrādājums ir nopērkams... par laba lietota auto cenu.

Zemeņu robots kā Matriksā

Vecais ZIL + BMW X6M = !

Internets ir pārpilns ar vecu auto "piestūķēšanu" ar jaudīgiem motoriem. Tomēr šis ir kas īpašs! Padomju laiku vecais ZIL ar sadauzītu spaini uz aizmugurējā āķa "ņem garām" jaunajiem jaudīgajiem auto...

Izcilas ražošanas iekārtas

CNC, stiepļu locīšana, metināšana u.c.

Mehānikas inženierija

Video ļoti īsi iepazīstina ar mehānikas inženierijas jomām. Vēl viens, varbūt pat aizraujošāks, video te.Tas īsi "izvadā" no raķetēm līdz pat ķermeņa daļu protēzēm!

Darba galds no veļasmašīnas

Lai gan reklāmas dēļ autors "uzvilcis Dullā masku", nevar noliegt viņa projektu radošumu!

Reālā laika gaisa kvalitātes indekss

Gaisa kvalitāte

Elektrisko lidmašīnu TOP 10

Tūkstošgades paaudze

Simon Sinek vienkārši par tūkstošgades paaudzes problemātiku - kāpēc "nesanāk" un ko darīt, lai "sanāktu"...

Apņēmīgajiem pieder pasaule!

Paštaisīts turbo reaktīvais dzinējs ar 5 kg vilkmi (ar paskaidrojumu "no līdz") un 17 kg smagu lidmodeli. Kā lasāms atsauksmēs - "viens no labākajiem tehniskajiem projektiem Jūtūbē" un "Tev būtu jāvada konstruktoru birojs". Tomēr tas viss parastā garāžā!
Vēlākos video autors jau testē reaktīvos dzinējus ar 50 kg vilkmi.

LEGO ģitāras spēle!

Par Jelgavu

Ir tapusi virkne klipiņu par Jelgavu: "Mēs esam Jelgava", "Jelgava - Gudra pilsēta (1.daļa)", "Jelgava - Gudra pilsēta (2.daļa)", "Jelgava svin", un pavisam jauns video (lejupielāde)!

Visaukstākā lieta pasaulē?

Par atomiem, -273°C un spēju samazināt ātrumu no 100 m/s līdz pāris cm/s.
Kopumā kolosāla vietne gan valodniekam, gan ķīmiķim, gan skolotājam, gan skolēnam: ed.ted.com

Denzel Washington motivācijas runa

"Ja gribi sasniegt tikpat, cik es, tad rīkojies tā pat kā es!" - tā viens no planētas veiksmīgākajiem cilvēkiem. Lai arī konkrētā universitāte, šķiet, ir kristīga, ir vērts ieklausīties Denzela paustajās vērtībās un principos!

Goodyear skābekļa riepas!

3D drukātas, sūnu saturošas, CO2 piesaistošas riepas...

Aerodium un Toms Krūzs!

Latvijas uzņēmums "Aerodium" uzbūvējis pasaulē lielāko vēja tuneli filmas "Mission Impossible: Fallout" vajadzībām. Lūk, kā tas tapa!

Iespaidīga 3D miglāja vizualizācija!

Aerodium un Toms Krūzs!

Latvijas uzņēmums "Aerodium" uzbūvējis pasaulē lielāko vēja tuneli filmas "Mission Impossible: Fallout" vajadzībām. Lūk, kā tas tapa!

Iespaidīga 3D miglāja vizualizācija!

"Kokēdājs :)"

Arhīvs