31.05.2021.

Video sveiciens, mācību gadu noslēdzot

Skolas vadības un teātra sveicieni mācību gadu noslēdzot!

29.05.2021.

Talantu parāde

Ik pavasari Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā talantu parāde pulcē bērnus un jauniešus, arī skolotājus, kuri sevī ir atklājuši kādu talantu un ir gatavi to līdzdalīt pārējiem. Mums, skatītājiem, tas ir kā atvērt pārsteigumu lādi, jo katrreiz atklājam no jauna, cik dažādi esam - un tieši šī dažādība rada dzīvesprieku un krāsu ņirboņu, kas tik ļoti piestāv pavasarim. Paldies ikvienam dalībniekam par iedvesmu, drosmi un prieku!

17.05.2021.

Atkalredzēšanās prieks

Āra nodarbības

Jau trešo nedēļu JTV skolēniem notiek ārtelpu nodarbības. No 10. – 13.maijam tās organizēja un vadīja datorikas, dizaina/mājturības un tehnoloģiju, sociālo zinību skolotāji. Aktivitātes tika veidotas tā, lai iedegtu audzēkņos prieka dzirksteli, azartu un spodrinātu attālināto mācību laikā ierūsējušās sadarbības prasmes. Katrs no uzdevumiem bija paveicams tikai komandas kopīgiem spēkiem, cīnoties par labāko rezultātu.
Pusotras stundas laikā skolēni, saules lutināti, radīja noskaņu gleznas "Prieks", neierastā veidā pina pa trim, veidoja īsāko algoritmu upes šķērsošanai, izmēģināja mešanu horizontālā un vertikālā mērķī, meklējot un atrodot veiksmīgāko paņēmienu precīzam trāpījumam, diskutēja par veidiem, kā komandas darbu padarīt efektīvāku.
Viens no uzdevumiem "Katrs pa vārdam…" (katrs skolēns pēc kārtas teica vienu vārdu) prasīja īpašu koncentrēšanos un ieklausīšanos, jo komandai bija jāizveido stāsts par šo dienu, kurš gan stilistiski, gan gramatiski patiktu arī latviešu valodas skolotājai. Lūk viens no tiem:
"Šodien mēs veidojām interesantu darbu, kurš tika izpildīts neparastā un pārdrošā veidā. Darbā izmantojām dažādus atradumus, piemēram, puķes, zarus, akmeņus un tabureti. Uzdevums mums radīja prieku un lika sadarboties. Ideja, kuru īstenojām kā kolektīvs, ataino mūsu kopējo zināšanu un radošuma līmeni."
Ko teiksiet, skolotāja Ulmane?
Savukārt, 5.,6. klašu skolēni "Mēmajā šovā" ar ķermeņa valodu demonstrēja dažādus mājturības priekšmetus. Tas, cik atšķirīgi vienu un to pašu vārdu attēlo dažādi skolēni, liek vēlreiz aizdomāties par ļoti daudzveidīgu mācību metožu nepieciešamību, lai jaunas zināšanas spētu uztvert ikviens.
Arī tiem skolēniem, kuri nepiedalījās ārtelpu nodarbībās, piedāvājām sevi pilnveidojošus uzdevumus. Piemēram, dizainā/mājturībā un tehnoloģijās audzēkņi iepazina mandalas kā iespēju sakārtot savu iekšējo pasauli. Iesūtītie darbi priecēja ar izpratni un radošumu!

30.04.2021.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola sveic Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

23.04.2021.

Olimpiskais mēnesis

Olimpiskais mēnesis

Vairāk

22.04.2021.

Attālinātās mācības 2020./2021.

Neliels ieskats attālinātajā mācību procesā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā 2020./2021.m.g. Ielūkosimies matemātikas, teātra mākslas, krievu valodas (3.svešvalodas), dabaszinību, inženierzinību stundās.

20.04.2021.

Aicinām piedalīties!

Lielā talka 2021

20.04.2021.

CV darbnīca jauniešiem

Ar dzīves gājumu jeb Curriculum Vitae (CV) mēs prezentējam sevi. Tas ir dokuments, kurā atspoguļota informācija par izglītību, profesionālo pieredzi, prasmēm un spējām.
Darbnīcā uzzināsi:
Kādi ir CV veidi? Kā padarīt CV pārskatāmu? Kā izveidot mūsdienīgu CV?

Pieteikšanās līdz 5.maijam

19.04.2021.

Vasaras nodarbinātība 9.-11.klašu skolēniem!

Ieskaties! Izmaiņas noteikumos vidusskolēnu pieteikšanās vasaras nodarbinātībai!

Vairāk informācijas

Ja ir jautājumi, griezies pie skolas karjeras konsultanta Z.Valteres.

15.04.2021.

Aicinām pieteikties!

Talantu parāde

15.04.2021.

Zīmējumu konkurss

Zīmējumu konkurss

Vairāk

15.04.2021.

BAFF vituālā līderības akadēmija 2021

Līderības akadēmija

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) aicina jauniešus, kas šobrīd mācās 10. un 11. klasē, pieteikties bezmaksas virtuālai apmācību programmai angļu valodā Līderības Akadēmija 2021. Šogad, apgūstot inovatīvas prasmes, kas nepieciešamas nākotnes līderiem, programma dos iespēju dalībniekiem iepazīt arī dažādas dizaina domāšanas metodes.
Pieteikties dalībai BAFF virtuālā Līderības Akadēmija 2021 tiek aicināti jaunieši no visas Latvijas, reģistrējoties BAFF mājaslapā līdz 2021.gada 16.maijam. Programma tiks organizēta no 26. līdz 30.jūlijam.

Vairāk

15.04.2021.

Online lekciju cikls jauniešiem

Lekciju cikls

08.04.2021.

"FIZMIX eksperiments"

FIZMIX Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda "Fotoni" laika periodā no 15.februāra līdz 29.martam piedalījās prestižajā erudīcijas konkursā "FIZMIX eksperiments".
Šogad pasākumam pieteicas 131 komanda (655 8. un 9. klašu skolēni) no 97 Latvijas Republikas skolām.
Piedaloties jauno fiziķu konkursā, pusotra mēneša laikā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komandai vajadzēja atrisināt 38 sarežģītus uzdevumus, gan teorētiskus, gan praktiskus, veicot dažādus eksperimentus.
Mūsu skolēni sasniedza ļoti augstus rezultātus, bet, diemžēl, tikai 1 punkts pietrūka "Fotoniem", lai tiktu Valsts pusfinālā (55 punkti no 56).
Neskatoties uz saņemto punktu skaitu Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem izdevas sasniegt galveno rezultātu - papildināt zināšanas un prasmes krājumu, kā arī paplašināt savu redzesloku.
Visi komandas dalībnieki centīgi risināja katru uzdoto uzdevumu un meklēja atbildes uz dažāda veida jautājumiem.
Komandas sastāvs: Marks Potriks (9.m1), Aigars Gerasimčiks (9.m1), Aleksis Mikus Vaicjanoks (9.m1), Samanta Astiča (8.m1), Roberts Zaremba (8.m1).
Paldies skolēniem par dalību konkursā!
Paldies komandas konsultāntam-fizikas skolotājam Andrejam Lukjančikovam!

07.04.2021.

Karjeras izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija no 6.līdz 29.aprīlim aicina 11. un 12. klašu skolēnus tiešsaistes sarunās ar 24 Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm atklāt dažādu zinātnes nozaru un pētniecības aizraujošo dabu.
Projekts ZINĀTNE.ZOOMED.IN jeb ZINĀTNE.PIETUVINĀTA notiks tiešsaistē Zoom lietotnē visu aprīli otrdienās, trešdienās un ceturtdienās divos laikos: 13.00-13.40 un 14.30-15.10.
Skolēni varēs uzzināt: Kas ir zinātne un cik daudzveidīgi un atšķirīgi ir pētījumi dažādās zinātnes nozarēs? Kur strādā zinātnieki un kādas prasmes viņiem nepieciešamas? Kā izvēlēties savu studiju virzienu vai zinātnes nozari? Ko zinātnieki var dot un ko dara uzņēmējdarbībā? Kāpēc valstij un sabiedrībai ir nepieciešama zinātne?
Kā viss notiek?
- Skolotājs izvēlas dienu un laiku, kad klase var tikties ar zinātnieku kurp.es kalendārā;
- Kalendārā pieejams apraksts par zinātnieku un pieteikšanās anketa, kur skolotājs reģistrē klasi (bez skolēnu personas datiem). Uz vienu sarunu var pieteikt vairākas klases, un viena klase var pietiekties uz vairākām sarunām, tomēr skolēnu skaits katrā sarunā ir ierobežots;
- Pēc reģistrācijas skolotājs savā e-pastā saņem Zoom pieejas datus, kurus nosūta klasei, kas tiksies ar zinātnieku;
- Pirms sarunas skolotājs aicina klasi noskatīties 3 min. video par zinātnieku vai zinātnieci, ar kuru būs tikšanās, lai skolēni gūtu ieskatu tēmā un tiekoties varētu piedalīties konkursā par video redzēto;
- Lai sarunas laikā varētu piedalīties konkursā, skolēniem jāizmanto Kahoot! aplikācija telefonā vai lietotne https://kahoot.com/ datorā.
Zinātnieku sarakstā iespējamas izmaiņas. Detalizētākai informācijai par pasākuma norisi lūdzam sazināties, zvanot 29104032 vai rakstot zinatne@izm.gov.lv.

29.03.2021.

Kāds ir mans devums apkārtējās vides saudzēšanā …

22.martā plkst. 12.00-14.00 skolas audzēkņi "ieklausījās" Dabaszinību MK starpdisciplinārajā Ūdens dienas, Zemes stundas stāstā!
22.martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens diena. Tīrs ūdens tā ir bagātība. Mums ir mūsu upes, ezeri, avoti…
27.martā laikā no 20.30-21.30 ikviens tika uzrunāts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.
Rezultāti ir iepriecinoši! Mēs redzam un dzirdam problēmas apkārtējā vidē. Un neesam vienaldzīgi! Mums ir savs viedoklis par vides jautājumiem.
9.b klase izveidoja kopīgu Ūdens dienai veltītu dzejoli (apkopoja Amanda Pranckune).

9.b klases poēma (.PDF)

Tika iesūtītas neparastas vietas un skati par ūdens tēmu (10.i klase, Dāvida avoti). Ūdens diena

Izvērtējot audzēkņu devumu, visaktīvākie saņems papildus punktus konkursā "Gada klase".
Visaktīvākie (3 punkti): 5.m1; 6.m1; 8.m2; 9.m1; 9.m2; 11.i.
Aktīvie (2 punkti): 5.m2; 5.m3; 6.m2; 7.a; 7.c; 10.i; 11.a; 12.a; 12.i.
Malači (1 punkts): 5.a; 6.a; 8.a; 8.m1; 9.b; 10.a.
PALDIES! Dabaszinību skolotāji.

26.03.2021.

Teātra dienas sveiciena video JTV

22.03.2021.

Digitālā nedēļa 2021

Seminārs

Vairāk

22.03.2021.

22.marts - Pasaules ūdens diena

Karjera

Martā visā pasaulē un arī Latvijā atzīmē Pasaules ūdens dienu, tās mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par dzeramā ūdens nozīmi un ūdens nozīmi kopumā.
Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas Pasaules ūdens diena pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.
Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada, ziņas no Dabas aizsardzības pārvaldes.
Informācija par pasākumiem Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā apskatāma e-klasē.

12.03.2021.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas 71.Valsts olimpiādes 2.posma (pilsēta) pamatskolas rezultāti:
1.vieta - Puters Eduards 5.m3 klase (sagatavoja Dzintra Kancēviča).
1.vieta - Patriks Laizāns 6.m1 klase (sagatavoja Laima Baltiņa).
3.vieta - Raivo Zimelis 6.m1 klase (sagatavoja Laima Baltiņa).
Īpašs prieks par Patrika stabilajām matemātikas zināšanām, jo viņš ieguva 1.vietu pilsētā arī iepriekšējā mācību gadā.
Darbs turpinās. JTV talantīgie matemātiķi gatavojas starptautiskajam matemātikas konkursam "Ķengurs", kas notiks 25.martā.
Paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

12.03.2021.

Lepojamies un sveicam!

2021.g. 5.martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni piedalījās Latvijas 45. zinātniskās pētniecības darbu reģionālajā konferencē.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu rezultāti:
3. vieta - darbs "Starpdisciplinārā mācību stunda "Modernās fizikas veidošanās: elementārdaļiņu fizika un kvarka atklāšana"".
Darba autors: Alise Gatiņa (11.i klase).
3. vieta - darbs "Apgaismojuma līmeņa noteikšana Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu izmantotajās Jelgavas pils mācību telpās".
Darba autori: Kristians Babuls un Markuss Laizāns (11.i klase)
3. vieta - darbs "E žurnāla "Satori" sadaļas "Raksti" tēmu aktualitāte un daudzveidība" (latviešu valodniecība un literatūras zinātne).
Darba autors: Laura Voliņeca (11.a klase)
Paldies skolotājiem Andrejam Lukjančikovam un Vitai Hermanei par ieguldīto darbu!

10.03.2021.

Bezmaksas tiešsaistes seminārs "Pusaudzis pandēmijā"

Seminārs

Pieteikšanās

08.03.2021.

Sveiciens Sieviešu dienā!

Sveiciens

04.03.2021.

Karjeras izglītība

Karjera

Starptautiskais mācību centrs KALBA 25.martā organizē tiešsaites izstādi IZGLĪTĪBA UN KARJERA.
Aicinām piedalīties Latvijas lielākajā tiešsaistes pasākumā par studiju izvēli. Reģistrējieties pasākumam un iegūstiet vērtīgu informāciju par dažādām studiju programmām.
Tiešraides laikā varēsi uzdot jautājumus un uzzināt, ko darīsi ikdienā pēc ekonomikas, filoloģijas, žurnālistikas, bioķīmijas vai citas studiju programmu absolvēšanas.

Reģistrācija

01.03.2021.

Iesaisties, esi aktīvs un enerģisks!

Karjera

Brīvprātīgais, jeb sabiedriskais darbs dos Tev iespēju attīstīt sevi, gūt jaunas prasmes un gūt paša pieredzi profesijas izvēlē.
Aicinām skolēnus no 16 gadu vecuma pieteikties praktiskās aktivitātes projektā "Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs programma".

Vairāk informācijas

Pieteikuma veidlapa

Pieteikšanās laiks no 01.03. līdz 15.03.2021.Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Uzaicinājums (.DOCX)

24.02.2021.

Lepojamies un sveicam!

Ķimijas valsts 62.olimpiādes 2.posms - Jelgavas pilsētas olimpiāde notika 2021.gada 2. februārī.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu rezultāti:
1. vieta - Matvejs Aleksejevs , 10.i klase;
1.vieta ar uzaicinājumu piedalīties Valsts ķīmijas olimpiādē - Jegors Merkuševs , 9.a klase.
Paldies skolotājai Veronikai Miglānei par ieguldīto darbu!

24.02.2021.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas 71.Valsts olimpiādes 2.posma (pilsēta) rezultāti:
3. vieta - Markuss Laizāns 11. i klase (sagatavoja sk.Dz.Ozola);
atzinība - Matvejs Aleksejevs 10.i klase (sagatavoja sk.L.Baltiņa).
Paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

18.02.2021.

Lepojamies un sveicam!

11.i klases skolēns Juris Roga Ekonomikas olimpiādes 2.posmā (pilsētā) ieguvis 3.vietu.
Paldies skolotājai Ilzei Skudrai par ieguldīto darbu!

14.02.2021.

Valentīna dienas video JTV

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teātra sagatavots Valentīna dienas video. Kas ar to saistās? Mīlestība, greizsirdība, apbrīna, skaudība, dievināšana? Tak visa dzīve vēl priekšā!

11.02.2021.

Klātienes konsultācijas

Konsultācijas

Konsultācijas

JTV konsultācijas (.PDF)

11.02.2021.

Diagnosticējošie darbi 6.klasē

Diagnosticējošie darbi 6.klase

11.02.2021.

Diagnosticējošie darbi 3.klasē

Diagnosticējošie darbi 3.klase

10.02.2021.

Lepojamies un sveicam!

Fizikas valsts 71.olimpiādes 2.posms - Jelgavas pilsētas olimpiāde notika 2021.gada 15.janvārī.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu rezultāti:
- Nikolajs Fedotovs (10.i klase) - 1.vieta.
- Dāniels Zandersons (10.i klase) - 3.vieta.
- Kaspars Pabērzs (12.i klase) - atzinība.
Paldies skolotājam Andrejam Lukjančikovam par ieguldīto darbu!

10.02.2021.

RTU virtuālā Karjeras diena

RTU Karjeras diena

08.02.2021.

Vispasaules Drošāka interneta diena

Drošs internets

9.februārī Latvijā tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID2021) ar saukli "Drošāks internets sākas ar tevi!", aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
Aicinām atzīmēt šo dienu, iesaistoties aktivitātēs 9.februārī un visu mēnesi, par kurām varat uzzināt

DID 2021 ZIŅU IZDEVUMĀ #37 (.PDF)

05.02.2021.

Nāc un piedalies!

Prāta turnīrs

04.02.2021.

Rīcības shēma gadījumiem, ja skolēns ierodas izglītības iestādē bez sejas maskas

Rīcības shēma

01.02.2021.

Karjeras izglītība

Karjera

Karjeras dienas

22.01.2021.

Skolas noteikumi

Attālinātais process 1-4 klasēm

21.01.2021.

Vidusskolēn, nepalaid garām unikālu iespēju!

Piesakies neformālai, izklaidējošai un izglītojošai konferencei "Rosinātava", kas notiks 24.februārī!
Ja pasākuma laikā vēlies piedalīties konkursos par noderīgām balvām un diskusijās, reģistrējies pasākumam. Piesakies līdz 21.februārim!

Pieteikuma anketa

21.01.2021.

Lepojamies un sveicam!

Latviešu valodas un literatūras 47.olimpiādes otrais (novadu, pilsētu vai novadu apvienību) posms 8.,9.kl. šogad notika tiešsaistē 4.01 – tūlīt pēc ziemas brīvdienām.
Piedalījās: Vanesa Kleina (9.m1 kl.), Sanija Švāne (9.m2 kl.), Agnija Kozlova (8.m2 kl.), Agnese Bušmane (8.m1 kl.)
- Agnija Kozlova ieguva augstāko rezultātu – 1.vietu – un ir uzaicināta piedalīties olimpiādes 3.posmā.
- Agnese Bušmane - 2.vieta.
Paldies skolotājai Ilzei Ulmanei par ieguldīto darbu! Paldies arī skolotājai Vitai Hermanei un Velgai Launagai par skolēnu gatavošanu olimpiādei!

20.01.2021.

Barikādēm - 30

14.01.2021.

Pirmklasnieku reģistrācija

Uzņemšana 1kl

Apmeklējumam klātienē no 15.februāra skolas mājaslapā www.jvt.lv vai pa tālruni 63046651 varēs rezervēt iestādes apmeklējuma laiku.

Pieteikšanās kārtība (.PDF)

Grozījumi noteikumos "Par bērna reģistrēšanu 1.klasē Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs" (.PDF)

Iesniegums (.DOCX)

Iesnieguma paraugs (.PDF)

Reģistrācija

Reģistrācija būs pieejama no 15.02.2021. pl.08.00 līdz 26.02.2021. pl.16.00.

Atgādinām:

- bērna likumiskā pārstāvja iesniegums klātienē netiek reģistrēts, ja nav notikusi iepriekšēja apmeklējuma laika pieteikšana;
- skolā netiek pieļauta personu klātbūtne, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai parādījušās elpceļu infekcijas slimības pazīmes;
- bērnu likumisko pārstāvju iesniegumi, kuri elektroniski iesniegti pirms 2021. gada 1. marta plkst.8.00, netiek reģistrēti.

12.01.2021.

Ģenerālās Asamblejas diena

GA_diena

Pasākumā aicinā piedalīties skolēnus vecumā līdz 19 gadiem.

Vairāk (.PDF)

12.01.2021.

Karikatūru zīmēšanas konkurss "Pa-smejies!"

Jau divpadsmito gadu pēc kārtas tiek rīkots skolēnu karikatūru zīmēšanas konkurss "Pa-smejies!", kurā ik gadu piedalās skolēni no visas Latvijas.

Šogad konkursa tēma "Dižķibele-mājsēde!".

Uzzīmētos konkursa darbus pieņem līdz 2021.gada 19.martam.

Konkursa nolikums (.PDF)

11.01.2021.

Atzinība

Atziniba

23.12.2020.

Sveicam!

Apsveikums

23.12.2020.

Pasaules Dabas Fonda programma

Dabas fonda programma

Vairāk (.PDF)

Pieteikšanās līdz 2020.gada 31.decembrim.

22.12.2020.

Priecīgus Ziemassvētkus!

16.12.2020.

Labdarības akcija

Labdarības akcija

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu pašpārvalde aicināja skolēnus, vecākus, skolas darbiniekus piedalīties labdarības akcijās "Atbalstīsim savējos!" un "Atbalstīsim dzīvnieku patversmes!"

Paldies visiem par atbalstu!

16.12.2020.

Lepojamies un sveicam!

Bioloģijas valsts 43.olimpiādes 2.posms - Jelgavas pilsētas olimpiāde notika 2020.gada 26.novembrī.
Rezultāti:
- 12.i klases skolēns Uvis Oskars Fedorjans ieguva 3.vietu
- 12.i klases skolnēns Arvis Bergs saņema atzinības rakstu par piedalīšanos Jelgavas pilsētas bioloģijas olimpiādē.
Paldies skolotājai Baibai Balodei Lukjanskai!

16.12.2020.

Lepojamies un sveicam!

Angļu valodas valsts 50.olimpiādes 2.posms - Jelgavas pilsētas olimpiāde notika tiešsaistes režīmā, 2020.gada 4.novembrī, izmantojot olimpiādes tīmekļa vietni.
Mūsu skolas:
- 12.i klases skolēns Arvis Bergs un
- 11.i klases skolniece Anda Jankovska
saņem atzinības rakstu par piedalīšanos Jelgavas pilsētas angļu valodas olimpiādē.
Paldies skolotājai Sanitai Supei!

14.12.2020.

Piedalies, domā un vērtē!

KALBAS komanda aicina skolas audzēkņus un arī to vecākus uz virtuālu tikšanos ar profesionālu un ilggadēju karjeras konsultantu Rīti Jurkenu.

Vebinārs

Rītis ilgus gadus ir krājis profesionāla karjeras konsultanta iemaņas, kas nu jau mērāms vairāk kā 20 gadu pieredzē un kurš ir arī KALBA grupas dibinātājs. Zināms ar sevišķi vērtīgām lekcijām gan vecākiem, gan jauniešiem.
Tikšanās laikā tiks diskutēts, kādus uzdevumus jāveic attiecīgajos dzīves posmos, lai karjeras izvēle tiktu veikta pareizi!

Reģistrācija

Seko līdzi KALBA Facebook un Instagram profiliem!

13.12.2020.

Sveicam 3.adventē!

11.12.2020.

Aicinām piedalīties!

Forums

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu pašpārvalde aicina skolēnus, vecākus, skolas darbiniekus piedalīties labdarības akcijās "Atbalstīsim savējos!" un "Atbalstīsim dzīvnieku patversmes!"
Aicinām ziedot:
* viegli uzglabājamus un ikdienas uzturā noderīgus produktus– gaļas konservus, auzu pārslas, rīsus un griķus, makaronus, miltus, mannu, eļļu, cukuru un tēju, protams, arī saldumus mūsu skolas skolēnu atbalstam un svētku priekam;
* dzīvnieku barību un segas mūsu maziem draugiem patversmēs.
Ziedojumu varēs nodot 14. un 15.decembrī
Mātera ielā 30 no pl.8.00 līdz pl.17.00
Meiju ceļā 9 no pl.8.00 līdz pl.20.00
"Tikai priecīga sirds rod baudu, darot labus darbus." (I.Kants)

07.12.2020.

Mācību process

Mācību process

06.12.2020.

Sveicam 2.adventē!

29.11.2020.

Sveicam 1.adventē!

27.11.2020.

Mācību process

Mācību process

1. - 4. klasēm mācības notiks daļēji attālināti:

1. Katra klase tiks sadalīta 2 grupās.
2. Katra grupa vienu dienu mācās klātienē, otru - attālināti.

Grafiks (.PDF)

3. Pagarinātās dienas grupas darbs tiek organizēts tā, lai klasē nebūtu vairāk par 15 izglītojamajiem.

5. - 6. klasēm mācības notiks klātienē:

1. Katram izglītojamajam tiks nodrošināta trīs kvadrātmetru platība no mācību telpas.

2. Pedagogi mutes un deguna aizsegu lietos gan mācību procesa laikā, gan starpbrīžos.

7. - 12. klasēm mācības notiks attālināti.

Veselību un mieru šajā sarežģītajā laikā!
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas administrācija

27.11.2020.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

  • Es lepojos ar savu valsti un klasi
  • Valsts svētku uzvedums video formātā
  • Kā mēs visai Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai svētku noskaņu radījām
  • Attālināta nometne rudens brīvlaikā?!
  • Gribu atpakaļ uz skolu
  • Radošie darbi

25.11.2020.

Tiešsaistes seminārs

Valsts izglītības satura centrs organizē trīs praktiskās ievirzes seminārus "Beta" 10.–12.klašu skolēniem, kas norisināsies tiešsaistē 2020.gada 4.decembrī: plkst.11.00 – 13.00 Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas institūta seminārs, kas veltīts fizikas zinātne.

Pieteikšanās

LU CFI tiešsaistes seminārā jaunieši uzzinās par LU Cietvielu fizikas institūta zinātniskajām aktivitātēm, virtuāli piedalīsies divās lekcijās "Mikro - un nanoierīču izgatavošana" un "Mikrofluīdika: pamatprincipi un pielietojumi", arī uzzinās par LU Cietvielu fizikas institūta iekārtām, ko izmanto mikro un nanomateriālu un ierīču izgatavošanā.
Plkst.15.00 – 17.00 "BIOR" - Pārtikas drošības, Dzīvnieku veselības un Vides zinātniskā institūta seminārs, kas veltīts pārtikas, vides drošības un augu aizsardzības izaicinājumiem.

Pieteikšanās

Semināros aicināti pieteikties 10.- 12.klašu skolēni līdz 2020.gada 30.novembrim.

23.11.2020.

"Latvija, lai Tev mūsu spēks un izturība!"

Izaicinājums

Jelgavā jau par tradīciju kļuvušais skrējiens Latvijas svētku mēnesī notiks citādākā formātā nekā ierasts.
Šogad pasākuma nosaukums ir "Latvija, lai Tev mūsu spēks un izturība!".
Latvijas valsts robežas garums ir 1836 kilometri, tāpēc mērķis šogad ir apvienot 1836 unikālos dalībniekus un pēc kopā pieveiktās kilometrāžas noskaidrot, cik liels ir Jelgavas spēks un izturība.
2020.gada 20.novembrī 5.m1 klase piedalījās izaicinājumā "Latvija, lai Tev mūsu spēks un izturība!"
Visi kopā noskrēja 57,12 km, kopā ar sporta skolotāju Irēnu Rutku - 59,5 km.
Paldies 5.m1 klases skolēniem un skolotājai par dalību izaicinājumā!

20.11.2020.

Jauniešus aicina iesniegt idejas forumam „Jelgavai zaļai būt!”

Forums

No 12. līdz 26. novembrim jaunieši vecumā no 13 līdz 25 aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas organizētajā Jauniešu forumā "Jelgavai zaļai būt!", kas norisināsies attālināti. Foruma ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja paust savu viedokli, aizpildot anketu internetā, lai foruma noslēgumā apkopotu idejas un iespējamos risinājumus vairākiem vides izaicinājumiem Jelgavas jauniešu ikdienā un kopīgiem spēkiem pielāgotu informāciju Jelgavas pilsētas darbam ar jauniešiem.

Vairāk (.PDF)

19.11.2020.

Latvju zīmes

Latvju zīmes

2020.gada 17.novembrī 1.-4.klašu skolēni izveidoja latvju zīmju rakstus.

17.11.2020.

Koncerts "Labākā vieta pasaulē"

16.11.2020.

Latvijas valsts svētki skolā

Vecāku pēcpusdiena

11.11.2020.

Lačplēša diena

Lačplēša diena

Šodien 11. novembrī - Lāčplēša diena, kad atceramies Latvijas brīvības cīņas un godinām karavīrus, svinēsim citādāk.
Jelgavas pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv publicēta informācija, ka 11. novembrī pulksten 16 tiešsaistē ikvienam būs iespēja noklausīties Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieka, vēstures doktora, Ginta Putiķa lekciju "Jelgavas Lāčplēšu stāsts".
Aicinām Lāčplēša dienā būt kopā domās, godinot valsts aizstāvjus un izzināt "Jelgavas Lāčplēšu stāstu". Tiešraides sākums pulksten 16.

10.11.2020.

Aicinām izzināt dabas vidi projektā "Ieraugi, atklāj, saglabā!"

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi jau piekto gadu realizē vides izglītības projektu "Ieraugi, atklāj, saglabā!", kura mērķis ir rosināt skolēnu ilglaicīgu un mērķtiecīgu dabas vides izzināšanu un saglabāšanu, veicot regulārus izzinošus pārgājienus dabā.

Vairāk (.PDF)

10.11.2020.

Izaicinājuma "Atkritumiem Nē!" otrā sezona

Covid ierobežojumi

Vairāk (.PDF)

09.11.2020.

Attālinātais mācību process

Covid ierobežojumi

No 26.10.2020. līdz 06.12.2020. mācību darbs 7.-12.klasēm notiek attālināti.

Vairāk (.PDF)

09.11.2020.

Vecāku pēcpusdiena

Vecāku pēcpusdiena

Ar skolotājiem vecāki var sazināties e-klasē.

30.10.2020.

Karjeras izglītības stunda 4.a un 4.b klasēs

Karjeras_stunda_4kl.

2020.gada 30.oktobrī 4.klašu audzēkņi piedalījās karjeras nedēļas "Profesiju parādē". Katra klase izlozēja savas tautsaimniecības nozares:
- 4.a klases skolēni demonstrēja un prezentēja profesijas no lauksaimniecības, medicīnas un būvniecības nozarēm;
- 4.b klases skolēni ietērpās un stāstīja par profesijām no inženierzinātņu nozares, izglītības un transporta jomām.
Izmantojot radošu pieeju, katrs skolēns stāstīja un demonstrēja izvēlētās profesijas darba rīkus un apģērbu. Prezentēja darba pienākumus, darba vidi, rakstura īpašības un prasmes, kādas nepieciešamas katrā no profesijām. Vislielākais profesiju skaits bija veselības, būvniecības un izglītības nozarēs. Pasākums veicināja skolēnu interesi par profesijām un lika izprast vienas nozares profesiju daudzveidību.
Skolēni bija ļoti centīgi gatavojušies pasākumam, izmantojot vecāku un tuvinieku darba pieredzi, meklējot informāciju internetā, konsultējoties ar skolotājiem.
Paldies par atsaucību klašu audzinātājām Inetai Blumbergai un Maijai Svitiņai!
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere.

29.10.2020.

Projekta "Roš-Ha-Šana" noslēguma pasakums

Noslēguma_pasākums

2020.gada 29.oktobrī biedrības "Goraļ" projekta "Roš-Ha-Šana (Ebreju jaunais gads) Jelgavā" (Nr. 2020.LV/MTSP/04/02) ietvaros notika projekta noslēguma pasākums.
5.m1 klases skolnieces pasākuma laikā apskatīja virtuālo ekskursiju ebreju muzejā un virtuālu koncertu. Sagatavoja prezentāciju par redzamo, pētījumu par savas dzimtas cilvēku tautībām, noformēja darbus izstādei.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

28.10.2020.

Karjeras izglītības stunda 3.m1 klasē

Karjeras stunda 3m1

2020.gada 28.oktobrī Pārrunājām ar skolēniem, kā viņi saprot karjeras nedēļas saukli "Dzirdi un liec aiz auss!", par prasmi sadzirdēt savus tuvākos, ieklausīties viņu stāstos un pieredzē izvēloties profesiju.
Diskutējām par sevis izzināšanu: apgūtajām prasmēm un rakstura īpašībām. Skolēni atrādīja savus zīmējumus, prezentējot karjeras nedēļas uzdevumu "Mana sapņu profesija". Skolēni prezentācijai bija sagatavojušies atbildīgi, papildus nostiprinot prasmi uzstāties klases priekšā.
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere.

27.10.2020.

Karjeras stunda 3.a klasē

Karjeras stunda 3a

2020.gada 27.oktobrī 3.a klase kopā ar skolas karjeras konsultanti diskutēja par iespējām ieklausīties, redzēt, uzzināt par nākotnes izvēli.
Skolēni uzzīmēja savu sapņu profesijas ziedu ar prasmju un īpašību ziedlapiņām.
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere.

27.10.2020.

Karjeras stunda 6.m1 klasē

Karjeras diena

2020.gada 27.oktobrī karjeras nedēļa 6.m1 klasē sākās ar vienkāršu darba lapu par savu profesiju, ko skolēni pildīja mājās. No rīta katrs uz tāfeles uzrakstīja savu nākotnes sapni.
6.m1 skolēnu izvēles ir atbilstošas augstajiem mācību sasniegumiem un daudzveidīgajām ārpusklases aktivitātēm. Lidotājs, kardioķirurgs, dizaina inženieris, režisors, blogeris, treneri, cilvēku un dzīvnieku ārsti, aktrises, konditori u.c. Izvēlēto profesiju daudzveidība ir tik plaša, ka klases ietvaros var izveidot veselas organizācijas.
Skolēni izvēlējās 4-5 profesijas, kuras labi varētu funkcionēt vienā uzņēmumā. Audzinātāja stundas laikā radās Lidkompānija, kurā dizaina inženieris Raivo un mehāniķis Andris konstruē ideālo lidmašīnu, daktere Nikoleta pirms lidojuma pārbauda pilota Kristiāna veselību un kinoloģe Katrīna ar savu apmācīto suni uzmana kravas likumību. Mums ir Sporta centrs ar trim treneriem Raivo, Reini un Klāvu. Klasesbiedri atzina, ka uz veterināro klīniku "Ķepas" pie mīļajām dakterītēm Madaras un Viktorijas savu dzīvnieku vestu kaut tūlīt. Skolēni reklamēja savu Biznesa un dizaina skolu, privāto poliklīniku, aktiermākslas studiju, restorānu. Eduards palika uzticīgs savam mērķim – spēlēt Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī.
Katra grupa 3 min stāstīja, kā sauc viņu uzņēmumu, kā pelnīs, kāda loma tajā būs katrai profesijai.
Stundas beigās skolēnu acis mirdzēja par savām izvēlēm. Tomēr, lai to sasniegtu, vēl jāmācās vismaz 12 gadus.
Lai izdodas!
"Tavā dzīvē ir tikai tas, ko tu esi izvēlējies. .... katrs tavs solis vai nu izpleš tev spārnus vai nogriež no tiem vēl vienu spalvu. Atļauj sev uzlidot augstāk par debesīm un aizsniegt ar spārniem zvaigznes!" (V. Abramova)
6.m1 klases audzinātāja Laima Baltiņa

20.10.2020.

Projekta "Roš-Ha-Šana" radošās darbnīcas

2020.gada 20.oktobrī biedrības "Goraļ" projekta "Roš-Ha-Šana (Ebreju jaunais gads) Jelgavā" (Nr. 2020.LV/MTSP/04/02) ietvaros 5.m1 klases 11 skolnieces piedalījās radošās darbnīcās.
Skolnieces iepazīstināja ar ebreju kultūras un mākslas simboliem, ebreju tautas mūziku un dziesmu. Skolnieces pētīja simbolus un skicēja emocionālo mūzikas uztveri, izmantojot simbolus. Arī veica uzdevumus darbam ar jēdzieniem, pētījumiem un grupu prezentācijai.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

16.10.2020.

Jelgavas pils muzejā

Mācību ekskursija

2020.gada 16.oktobrī 5.a un 5.m1 klašu skolēni apmeklēja Jelgavas pils muzeju.
Jelgavas pils kādreiz bijusi Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte pastāstīja par pils un hercogu dzīves noslēpumiem.
Apmeklējām Rundāles pils muzeja ekspozīciju – Kurzemes hercogu kapenes, kurā atdusas divu hercogu dinastiju pārstāvji. Kurzemes hercogu kapenes atrodas Jelgavas pils dienvidaustrumu stūra cokolstāvā. Neliela priekštelpā blakus kapenēm iekārtota kapeņu vēstures ekspozīcija. Tajā apskatījām restaurētus apbedīšanas tērpus, tekstiliju fragmentus un citas senatnes liecības.
Klašu audzinātājas Daiga Antonova un Solvita Romanova.

15.10.2020.

5.a un 5.m1 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 15.oktobrī 5.a un 5.m1 klašu skolēni devās ceļa uz Tērveti.
Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē apmeklējām Zaļo klasi. Zaļās klases nodarbībā skolēni pilnveidoja zināšanas par meža draugiem un nedraugiem, dzīvnieku daudzveidību un uzzināja, kā kopt un gudri apsaimniekot mežu.
Noķērām pēdējo brīdi un baudījām tropus Tērvetes Tauriņu mājā! Tauriņu mājā bija iespēja redzēt dažādu krāsu, formu un izmēru tauriņus no dažādiem tropu mežiem no visas pasaules, baseinā laiski peldēja bruņurupuči un savas dziesmas dziedāja putni.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātājas Daiga Antonova un Solvita Romanova.

14.10.2020.

Skolēnu rudens brīvlaiks

Rudens brīvlaiks

13.10.2020.

Karjeras izglītība

Karjeras pasākums

2020.gada 13.oktobrī saspriegtā betona tehnoloģiju uzņēmuma STRANDECK būvkonstruktors J.Tarasovs un tehniķe rasētāja S.Sunepa viesojās pie 10.i klases. Stāstīja par būvkonstruktora profesijā pašām svarīgākajām īpašībām - precizitāti un pedantiskumu darbā. Nedrīkst paļauties tikai uz informācijas apmaiņu virtuālajā vidē, joprojām nekas nespēs aizstāt tiešu komunikāciju. Galvenās zināšanas un iemaņas profesijā var apgūt tikai praksē. J.Tarasovs dalījās 10 gadu darba pieredzē, veidojot savu karjeru būvniecības nozarē.
Uzņēmuma jaunā speciāliste S.Sunepa iepazīstināja ar uzņēmuma lielākajiem būvobjektiem, prezentēja profesijas aktualitātes. Ļoti vērtīgi bija dzirdēt par pieredzi, izvēloties profesiju, par spēju pielāgoties un mainīties, mācīties un pilnveidot savas zināšanas svešvalodās, 3D modelēšanā un citās jomās.
Paldies uzņēmuma STRANDECK speciālistiem par vērtīgo, izzinošo tikšanos!
Paldies par sadarbību Gunitai Jansonei!
Skolas karjeras konsultante Zenta Valtere.

12.10.2020.

Konference

Konference

09.10.2020.

5.m2 un 5.m3 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī 5.m2 un 5.m3 klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Jaunmoku pili.
Ekskursijas laikā bērni iepazina Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku. Meža muzeja ekspozīcijā iepazinām Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā – apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus.
Aizraujoši bija piedalīties orientēšanās spēlē pils parkā. Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!
Skolēni varēja piedalīties arī zāļu tējas degustēšanā un izkalt savu laime monētu.
Pozitīvi uzlādēti un laimīgi bērni atgriezās mājās.
Klašu audzinātājas Ilze Ivanova un Ilona Stūrāne.

07.10.2020.

11.a klases mācību ekskursija

2020.gada 7.oktobrī 11.a klases audzēkņi ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz LVM dabas parku Tērvetē. Tur izstaigājām plašo dabas parka teritoriju.
Tā kā ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Latvijas biotopiem, tad Tērvetes dabas parks ir tam ļoti piemērots. Šeit, ejot pa daudzajām takām, var sastapt vāveri, ieraudzīt kādu mazāk bailīgu putnu. Taču to, kas no mums nebēg – augus, var ieraudzīt ļoti dažādus. Vismaz piecas sugas mēs katrs varējām nosaukt, bet skolotāja mums parādīja arī tādas, kuras mēs nezinājām.
Apmeklējot Tērvetes dabas parku, jāsastopas ar Annas Brigaderes pasaku varoņiem. Lutausim nebija iebildumu, ka puiši nofotografējas uzkāpuši uz tā, jo viņš ir daudz lielāks un varenāks par mums.
Mēs, protams, izkāpelējām parka teritorijā izveidotos labirintus un ekskursijas beigās pabijām arī Tērvetes Tarzānā.
Noguruši, bet apmierināti ar jauko ekskursiju svaigā gaisā, atgriezāmies mājās.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātāja Veronika Miglāne.

07.10.2020.

Jauniešu iniciatīvas pasākumu cikls "Varu un daru!"

regbijs

2020.gada 15.oktobrī plkst.16 Jelgavas Jauniešu centrā (Skolotāju ielā 8) tiek turpināts nesen iesākts Jauniešu iniciatīvas pasākumu cikls "Varu un daru!"
Jauniešu centrs piedāvā ikkatram jaunietim dalīties ar to, ar ko viņš pats ir ļoti aizrāvies un ir gatavs par šo pastāstīt, un paradīt citiem jauniešiem. Iespējams tieši šīs satikšanās reizes mudinās Tevi uzdrošināties pamēģināt darīt kaut ko citu un savādāk pavadīt laiku.
Šoreiz ar regbija spēles enerģiju, savu personīgo pieredzi, saviem sasniegumiem veiksmēs un neveiksmēs ir uzdrošinājies dalīties Marta Puķīte. Neformālā gaisotnē, ar cepumiem un siltu tēju Marta atklāti runās par savu hobiju pasauli un piedāvās pašiem jauniešiem izmēģināt dažus praktiskus regbijus trikus. Jaunieši, viss ir ļoti vienkārši: atnāc, piedalies, izbaudi iespēju un, protams, atbalsti Martu ar savu klātbūtni!
Dalība pasākumā ir bezmaksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.
Jelgavas jauniešu centrs aicina ikkatru Jelgavas jaunieti visā mācību gada laikā uzdrošināties un pieteikties dalīties ar citiem jauniešiem ar savu hobiju vai aizrautības pasauli/tēmu/aktivitāti. Tas būs viegli izdarāms, jo ar jaunatnes lietu speciālistu atbalstu būs nodrošināta iespēja īstenot savu personīgo iniciatīvu pašiem vai kopā ar draugiem, organizējot aktivitāti ērtā vietā, laikā un ar nepieciešamo konkrētai aktivitātei aprīkojumu. Raksti droši - komunicēsim un noteikti vienosimies par foršu rezultātu: jelena.grisle@dome.jelgava.lv
Meklēt jaunas lietas sevī ir interesanti!
Foto: M.Puķīte

06.10.2020.

10.a un 10.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 10.i un 10.a klases devās Rudens ekskursijā uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē. Zinātkārie un aktīvie jaunieši piedalījās arī Zaļajā klasē. Darbojoties grupās viņiem bija jāatpazīst dažādi koksnes izstrādājumi, kā arī koki pēc to paraugiem un aprakstiem, un arī jāaprēķina koku augstums. Jāatzīst, ka neviltotu prieku radīja jautrais izbrauciens ar Tērvetes pasaku bānīti pēc brīnišķīgās ainavas apskates no Tērvetes skatu torņa virsotnes! Pēc tam skolēniem bija iespēja izmēģināt veiklību un spēku Tērvetes piedzīvojumu parkā Tarzāns. Ikvienam bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un stāties pretī savām bailēm, piedzīvojot neaizmirstamas atmiņas.
Klašu audzinātājas Sanita Supe un Aija Treija.

02.10.2020.

Skolotāju diena

Skolotāju diena

02.10.2020.

Labo darbu nedēļa

Skolotāju diena

02.10.2020.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

  • Vasaras brīvlaika pieredze
  • Ja es būtu fiziķis...
  • Skola pilī
  • Šī gada iesvētības u.c.

01.10.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

7b macibu ekskursija

2020.gada 1.oktobrī no rīta pl.8.00 sākām 7.b klases ekskursiju. Baudot rudenīgus skatus pa logu, dodamies ceļā uz Siguldu.
Mūsu pirmā pieturas vieta bija spieķu darbnīca. Katrs bērns izgtavoja suvenīru spieķi ar savu vārdu. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols.
Tālā gājām uz Livonijas ordeņa Siguldas pili. Pa ceļam izbaudījām skatus uz Gaujas senleju, kuru jau iekrāso rudens. Gids mums interesanti pastāstīja kā cilvēki dzīvoja un ka jau viduslaikos bija centrālā apkure.
Ekskursija visiem patika. Mēs izbaudījām rudens dienu Siguldā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma".
7.b klase un klases audzinātāja Zinaīda Auziņa.

28.09.2020.

Attālinātās mācības oktobrī

Oktobris

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī 12.a un 11.i klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas parku un Līgatnes slepeno bunkuru.
Ekskursijas laikā bija iespēja jautri un pilnvērtīgi pavadīt laiku, uzzinot par Latvijas vēsturi padomju laika režīmā, un iepazīties ar reti sastopamiem dzīvniekiem Latvijas dabā. Programma Līgatnes slepenajā bunkurā bija ļoti interesanta un noderīga programma tieši vēstures priekšmetā. Bunkurā bija iespēja uzzināt, kā būtu pasargāta valdība ārkārtas kara situācijas laikā un, kāda literatūra bija pieejama ikdienas sabiedrībai šajā laika periodā. Aizraujoši bija piedalīties bunkura apskatē un apmeklēt telpas, kurās ir saglabājušās vēl vecās datortehnikas iekārtas un telefoni. Lai arī kāds šo vietu bija apmeklējis, bija iespēja atsvaidzināt atmiņu un uzzināt ko jaunu.
Līgatnes dabas parka apskate bija ļoti unikāla, laika apstākļi mūs lutināja un bija iespēja relaksēties no ikdienas ritma, dodoties pastaigā! Pozitīvi uzlādēti un jaunām zināšanām pilni mēs atgriezāmies mājās.
12.a klases skolniece Baiba Ločmele.

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī rudenīgā un saulainā dienā 11.i un 12.a klases ar audzinātājām Ludmilu Soldatenoku un Ināru Radčenko projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazina Līgatnes apskates vietas: Līgatnes dabas takas un Padomju slepeno bunkuru.
Neskartas dabas ainavas, savvaļas sugu dzīvnieki, krāšņu gravu un klinšu ieskauta Gauja, krītošas rudens lapas, prātam neaptverams daudzums sēņu, mežu un pļavu balsis, brīnišķīgs miers – tas, ko skolēni redzēja, dzirdēja un sajuta Gaujas Nacionāla Parka Līgatnes dabas takās.
Pēc pastaigas jaunieši devās deviņus metrus zem zemes, kur aiz biezām metāla durvīm vēl joprojām mīt padomju gars. Rehabilitācijas centra "Līgatne" teritorijā atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m3 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā un ko izbūvēja pagājušajā gadsimta 80-tajos gados politiskas un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā. Gides pavadībā skolēni devās pagātnē un apskatīja autentisko pazemes bunkura aprīkojumu, kas tika saglabāts līdz pat mūsdienām.
Mājupceļš tika pavadīts ar jaukām sarunām un rāmu miegu pēc pastaigas.
11.i klases skolniece Alise Gatiņa.

24.09.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

Karjeras izglītība

2020.gada 24.septembrī pl.8.00 7.d klase devās pārbaudīt vai rudens ir klāt?
Mēs izbraucām uz Siguldu. Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici, jo Siguldā ir skaistas vietas, kuras jāapskata mums katram. Nozīmīgi tūrisma objekti ir Gultmaņu ala, Kraukļa aiza u.c.
Sākam ar Siguldas simbola noskaidrošanu un tā vēstures uzzināšanu. Katrs sev spieķu darbnīcā pagatavojam slaveno Siguldas spieķi.
Nodrošinājušies ar spieķiem, dodamies uz Turaidas viduslaiku pili. Gida pavadībā, iepazīstam Latvijā apmeklētāko muzeju, tā ekspozīcijas par notikumiem 1000 gadu laikā. Notikumi, kuri risinājušies Turaides vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Uzzinām teiku par Turaidas Rozi.
Izbaudot kāpienu pa Siguldas bezgalīgajām trepēm, apskatot Gūtmaņa alu, pamājot gaisa trošu vagoniņam pār Gauju, nonākam Bobslejā trasē. Bobsleja trase ir 1420 metrus gara, ar 16 virāžām un 200 metrus garu bremzēšanas ceļu.
Sportiskas aktivitātes nodrošināja Tarzāna parks. Braucām ar pacēlāju, braucām ar rodeļiem vai pārvietojāmies pa dažādas sarežģītības gaisa trasēm, redzot Siguldu no koku galotnēm.
Protam visiem no klases bija jautri. Mums izdevās izbaudīt rudens dienu Siguldā. Vakarā noguruši, izsalkuši atgriezāmies mūsu mīļajā Jelgavā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju!
Klases audzinātāja Valda Grunte.

23.09.2020.

3.m2 klases mācību ekskursija

3.m2 mācību ekskursija

2020.gada 23.septembrī saulainajā un siltajā dienā 3.m2 klase devās uz kempingu Zanzibāra, kas atrodas Ķekavā, Daugavas-Misas kanāla krastā.
Šī ekskursija ir plānota projekta "Latvijas skolas somas" ietvaros. Skolēni varēja izzināt apkārtējo dabas skaistumu un ieelpot svaigu gaisu, kas ir ļoti svarīgi šajā laikā posmā. Skolēni piedalījās foto orientēšanās, dažādas izzinošās un radošās aktivitātēs.
Klases audzinātāja Oļesja Ostrovska.

23.09.2020.

Projekta "Roš-Ha-Šana" izzinošā nodarbība

Nodarbība

2020.gada 23.septembrī biedrības "Goraļ" projekta "Roš-Ha-Šana (Ebreju jaunais gads) Jelgavā" (Nr. 2020.LV/MTSP/04/02) ietvaros 5.m1 klases 11 skolnieces piedalījās nodarbībā "Izzinām ebreju Jauno gadu!". Piedalījās skolēni no 4 Jelgavas skolām. Nodarbību vadīja eksperte-folkloras pētniece Ilāna Lisagora.
Saskaņa ar ebreju tradīciju Roš Ha Šana ir diena, kad Dievs radīja cilvēku, tātad tā ir pirmā cilvēka – Ādama – un visas cilvēces dzimšanas diena. Roš Hašana tulkojumā "gada galva", ebreju svētki, ko parasti sauc par ebreju jauno gadu. Roš Hašana svin septembrī vai oktobrī.
Skolēni uzzināja par Ebreju Jauna gada tradīcijām.
Praktiskajā nodarbībā skolēni saņema uzdevumu patstāvīgam darbam – iepazīties ar Ebreju Jaunā gada svinēšanas tradīcijām un rituāliem un izstrādāt savus zīmējumus, gleznojumus, vizuālas mākslas darbus jebkurā izvēlētajā tehnikā.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

22.09.2020.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

2020.gada 22.septembrī skolā viesojās LLU Meža fakultātes absolvents, Meka kokmateriālu pētnieks K.Pugovičs un biedrības "Zaļās mājas" valdes loceklis K.Ceplis.
12.klases skolēni uzzināja par koksnes izmantošanas priekšrocībām un nākotnes iespējām būvniecībā.
Par koka izturīgumu, izmantojot koka konstrukcijās dažādus stiprinājumus, skolēni pārliecinājās uz vietas. Lai strādātu ar koku, izmantojot to būvniecībā, ir nepieciešamas labas zināšanas fizikā un matemātikā. Ar koka lielākajiem būvobjektiem Latvijā par būvnieku veiksmes stāstiem, skolēni varēja iepazīties bukletā "Aizraujoša profesija BŪVNIEKS", kurus uzdāvināja lektori.
Par studiju iespējām LLU un RTU iepazīstināja Gunita Jansone, biedrības Building Desing and Construction Counsil vadītāja.
Paldies G.Jansonei par veiksmīgo sadarbību!
Kur apgūt būvniecību:
Rīgas Tehniskā universitāte: par studijām www.rtu.lv
Latvijas Lauksaimniecības universitāte: par studijām www.llu.lv
Karjeras konsultante Zenta Valtere.

21.09.2020.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

2020.gada 21.septembrī 11.a un 11.i klasēm notika tikšanās ar vienu no lielākajiem ceļu būves uzņēmumiem ACB.
ACB būvdarbu vadītājs, Matīss Klāsens iepazīstināja ar uzņēmuma vēsturi, lielākajiem projektiem, darba specifiku un darba vidi. Uzsvēra, ka darba vide transportbūvju nozarē ir mainīga un nebūt, nav viegla. Darbs ir gan ārā, jebkuros laika apstākļos, gan birojā, kurā strādā tāmētāji, projektu vadītāji, inženieri konstruktori un citu profesiju pārstāvji.
Skolēni, kuri izvēlēsies savu karjeru veidot transportbūvju nozarē, varēs pieteikties ACB darbam vasarā. Tā būs vērtīga iespēja sevi pārbaudīt reālā darba vidē, iegūt jaunas prasmes un pieredzi, kā arī saprast, vai tas ir mans.
Karjeras konsultante Zenta Valtere.

20.09.2020.

Vecākiem

Vecākiem

18.09.2020.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

2020.gada 18.septembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5.m3 klase devas uz Pasta salu, kur norisinājās pasākums "Mežs ienāk Jelgavā".
Pasākuma laikā skolēni iepazina jaunākās tehnoloģijas un tehniku, kas tiek izmantota meža apsaimniekošanā, noskatījās mežizstrādes mašīnu paraugdemonstrējumus. Skolēni uzzināja par dažādām profesijām, kas saistītas ar mežu. Ļoti interesanti skolēniem bija pie Latvijas Finiera telts. Skolēni uzzināja no kā izgatavo finieri un kur to var izmantot.
Skolēniem ļoti patika čiekuru vanna un dažādās spēles, kas bija izgatavotas no koka. Interesanti bija skatīties kā ar zāģiem no koka tiek veidotas skulptūras.
Klases audzinātāja Ilze Ivanova.

18.09.2020.

"Mežs ienāk Jelgavā"

Karjeras izglītība

2020.gada 18.septembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5.m1 klase apmeklēja pasākumu "Mežs ienāk Jelgavā 2020".
Šogad pasākuma moto bija „Koks ir vairāk!”. Skolēni varēja atraktīvā veidā iepazīt meža nozares aktualitātes, piedalīties radošās darbnīcās un izzinošās aktivitātēs.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

15.09.2020.

"Roš-Ha-Šana" dalībnieki dodas Jelgavas ielās!

Ekskursija

2020.gada 15.septembrī biedrības "Goraļ" projekta "Roš-Ha-Šana (Ebreju jaunais gads) Jelgavā" (Nr. 2020.LV/MTSP/04/02) ietvaros 5.m1 klases 11 skolnieces kopā ar Jelgavas 6.vidusskolas skolēniem devās ekskursijā pa Jelgavas pilsētu kopā ar ekspertu Andri Tomašūnu.
Sākumā skolēni apmeklēja Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni. Vēsturnieks stāstījumā iepazīstināja ar ebreju vēsturi Jelgavā.
Pēc tam notika pārgājiens pa pilsētu. Skolēni apskatīja vietas un objektus, kas saistīti ar ebreju iedzīvotājiem Jelgavā.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

11.09.2020.

No 14.09.2020. mainīti mācību stundu laiki 5.-12.klasēm

Mācību stundu laikus 5.- 12.klasēm skatīties sadaļā "Mācībām".

11.09.2020.

Starpdisciplinārā stunda "Līdz ausīm Jelgavā"

Starpdisciplinārā stunda

2020.gada 11.septembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 3.klases devās izzināt Jelgavas vēsturiskos kultūrobjektus, projekta "Līdz ausīm Jelgavā" ietvaros.
Kultūrobjektu vēsturi un svarīgāko informāciju bērni uzzināja par "Jelgavas studentu", kurš tiek dēvēts par Jēkabu Ceriņu, Latvijas pirmo prezidentu Jāni Čaksti, kuram tikko tika atzīmēta 161.gadadiena un estrādes dziedātāju Noru Bumbieri, kuras piemiņas vieta ir izvietota Jelgavas kultūras nama skvērā.
3.klašu skolotājas: Janīna Piļuka, Alise Ostrovska, Ilze Volgemute.

11.09.2020.

Starpdisciplinārā stunda "Līdz ausīm Jelgavā"

Starpdisciplinārā stunda

2020.gada 11.septembrī visas 2.klases Starpdisciplinārās stundās „Līdz ausīm Jelgavā” pavadīja Dzejas dienas ietvaros. Skolēni izzināja Raiņa parku un tā tuvāko apkārtni. Iepazinās ar Raiņa dzīves gājumu un daiļradi. Savstarpēji sadarbojoties skolēni mācījās izteikt savu viedokli, uzklausīt viens otru, mācījās sadarboties un beigās paši iejutās dzejnieka lomā, cenšoties radīt savas dzejas rindas.
2.m2 klases Alisas Vasiļjevas dzejolis:
Manā bērnības pļavā
Tur, kur vālodzes dzied.
Bērzu lapās šalc vēji,
baltās madaras zied.
Kāds prieks manī līst!
Brienot bērnības takās,
kur vēl viss tik īsts!
2.klašu skolotājas: Sandra Veikiptere, Sanita Briģe, Ina Broma, Ingrīda Šmite.

11.09.2020.

Attālinātās mācības septembrī

Oktobris

09.09.2020.

Starpdisciplinārās stundas

Dzejas nedēļa

07.09.2020.

Dzejas nedēļa

Dzejas nedēļa

02.09.2020.

5.m1 klases mācību ekskursija

2020.gada 2.septembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5.m1 klase devas uz Lielupes palienes pļavām. Pļavas atrodas uz salas aiz Jelgavas pils. Pļavām piešķirts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss – Natura 2000, jo pļavās sastopama nozīmīga augu un putnu daudzveidība.
No 19,2 metrus augsta koka skatu torņa vērojam pilsētas panorāmu, Lielupi, Pils salu ar savvaļas zirgiem, veselības taku.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

31.08.2020.

Zinību diena

ZinIbu diena

25.08.2020.

Zinību diena

ZinIbu diena

10.08.2020.

Mācību grāmatu izsniegšana

Bibliotēka

Arhīvs 2020./2021.m.g.

Arhīvs 2019./2020.m.g.

Arhīvs 2018./2019.m.g.

Arhīvs 2017./2018.m.g.
TEHNISKĀS JAUNRADES PROGRAMMA
"IT / INŽENIERZINĀTNES"
JTV un citu pilsētas skolu skolēniem!

Interesanti!

Bentley - tas skan lepni!

Jeb, ja valsts nekopj ceļus, tad tauta iegādājas Bentliju! (RUS)

"STEM through 21st Century Skills"

Noslēdzies Erasmus+ projekts, ko īstenojām kopā ar Igauniju, Dāniju un Īslandi. Vairāk te...

Nekad nav par vēlu!

Iedvesmojošs video par cilvēku, kurš apgalvo: "Neviens nespēj atturēt tevi no panākumiem, izņemot tevi pašu!" P.S. Feisbukā latviski...

Nofilmēt gaismas staru!

Komanda The Slow Mo Guys filmēšanu spēj veikt pat ar 380000 kadriem sekundē, spējot nofilmēt pat tanka lādiņa kustību! Bet kas notiktu, ja filmētu ar 10 triljoniem (10000000000000) kadru sekundē? Tad var nofilmēt gaismas stara kustību! Bez tam - šāda kamera jau eksistē!

Par inženiertehnisko domu...

Filmiņa, kas lieliski parāda inženierpasaules daudzpusību - unikāls ledlauzis/konteinerkuģis, dažāda ledus radīšanas/pārbaudes laboratorija, mega montāžas procesi, durvis, kuru atvēršanai nepieciešamas 40 minūtes u.c. Tas viss - viena produkta izveidei!

Pasaulē pirmais 3D VR kosmosā!

Arhīvs