02.06.2022.

Izlaidumi

30.05.2022.

Goda grāmata

29.05.2022.

Mācību gada noslēgums

28.05.2022.

Starpdisciplinārā diena

28.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas olimpiāde

28.05.2022.

Matemātikas konkurss

Zinītis

25.maijā notika Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas konkurss "Zinītis matemātikas pasaulē" 1. – 3.klasēm.
Konkursa mērķis:
- Veicināt izglītojamo interesi par matemātiku.
- Pilnveidot prasmes un iemaņas matemātikas nestandarta uzdevumu risināšanā.
Konkursa rezultāti:
1.klašu grupā labāko sniegumu demonstrēja 1.c klases izglītojamais Ernests Eglītis,
2.klašu grupā – 2.b klases izglītojamais Sandis Rutka,
3.klašu grupā – 3.m1 klases izglītojamie Everita Aļošina un Jānis Palabinskis.
Sveicam skolēnus! Paldies skolotājiem!

26.05.2022.

Pilsētas svētki

Pilsētas svētki

26.05.2022.

Sporta diena

Sporta diena

26.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Apbalvojums Apbalvojums

Svinot pilsētas dzimšanas dienu, šodien pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi.
Skolas direktore Valentīna Maido saņēma Goda zīmi par ieguldījumu Jelgavas izglītības sistēmas attīstībā.
Informācija un bildes no portāla jelgava.lv.

26.05.2022.

No 1.jūlija jauna skolas direktore

Jauna direktore

Šodien domes sēdē amatā apstiprināta jauna direktore. Izvērtējot līdzšinējo pieredzi izglītības jomā, par piemērotāko kandidāti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktora amatam atzīta līdzšinējā direktores vietniece Baiba Balode-Lukjanska, kura amata pienākumus sāks pildīt 1.jūlijā.
Informācija un bilde no portāla jelgava.lv.

25.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Mācies digitāli

Radošu darbu konkursa "Mācies digitāli" 3.vieta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājas Dainas Birkenbaumas darbam. Viņa radījusi mācību materiālu bāzi kompetenču izglītības satura apguvei skolēniem attālinātā vai hibrīdā (jauktā) mācību procesā, atbalstot caurviju prasmju un pašvadītas mācīšanās prasmju attīstību.

20.05.2022.

Apbalvošana

ZPD apbalvošana

2022.gada 18.maijā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notika Zemgales/Vidzemes reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu 13.konferences laureātu apbalvošana..
Par izstrādātajiem darbiem un sasniegtajiem rezultātiem 11.i klases skolēniem Matvejam Aleksejevam un Dāvidam Jurčenko tika pasniegti 3.pakāpes diplomi.
Skolēnu ZPD vadītājs: fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

19.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Finanšu pratības konkursā "Mana vārdnīciņa" Adrians Paulovičs (4.c), Jurģis Krasnobokijs (4.b) un māsas Ķergalves (4.b) ieguvuši atzinību.
Finanšu pratības konkursā "Biznesa pasaka" 8.a klases skolēnu Kristiāna Aivara Krūmiņa, Mārtiņa Arnolda Pārupa un Roberta Rubena pasaka iekļauta laureātu sarakstā, bet Karalinas Krēsliņas un Daniels Bēmas (8.b) pasaka ieguvusi atzinību.
Paldies skolotājām Ilzei Skudrai un Ksenijai Vojevodovai.

17.05.2022.

Raksts no "Jelgavas Vēstnesis"

Raksts

17.05.2022.

Apbalvošana

Apbalvošana Apbalvošana

2022.gada 17.maijā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notika erudīcijas konkursa "FIZMIX eksperiments" apbalvošanas ceremonija.
Par veiksmīgu dalību valsts pusfinālā komandām "MegaGrami" (Elīna Goba, Kārlis Vilciņš, Samanta Astiča, Roberts Zaremba, Henrijs Strods) un "Jautājumu mantinieki" (Reinis Šnepsts, Elvijs Šnepsts, Aleksandra Folomejeva, Rihards Ušvils, Rihards Krivošenoks) tika pasniegti diplomi un sponsoru balvas.
Skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

16.05.2022.

Teātra izrāde

16.05.2022.

Tikšanās ar N.Pauliņu

Tikšanās

16.maijā mūsu skolā viesojās Nauris Pauliņš no Finanšu izlūkošanas dienesta, lai 10.i un 11.i klasēm pastāstītu par dažādiem nelegāliem naudas darījumiem un pievērstu skolēnu uzmanību, lai viņi nekļūtu par "naudas mūļiem".
Skolotāja Ilze Skudra.

12.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Leļļu teātris

12.maijā JTV sākumskolā viesojās leļļu teātris ar viesizrādi "Zivs cepurē". Pēc ļoti ilgi attālināta mācību procesa, bērniem bija iespēja noskatīties viesizrādi klātienē. Tas radīja bērnos pozitīvas emocionālas izjūtas, iespēja būt kopā ar vienaudžiem. Iespēja apspriest ar draugiem redzēto un dzirdēto. Vēl pēc izrādes dienas gaitā bija dzirdamas labas atsauksmes no bērniem par redzēto.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Skolotāja Aija Āne.

10.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Eiropas eksāmena rezultāti

Eiropas eksāmenā 5.b skolēns Alekss Miķelsons ieguva 50 punktus no 50.
Arī 11.i klases skolēnam Matvejam Aleksejevam eksāmenā 50 punkti no 50!
Skolotāja Ilze Skudra.

09.05.2022.

Pēdējais zvans

09.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas konkurss

09.05.2022.

Akcija "Atpakaļ uz skolu"

Ceturtdien, 5.maijā, akcijas "Atpakaļ uz skolu" ietvaros ar stastījumu "Latvijas muita vakar, šodien, rīt" pie mums viesojās Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, kurš ir mūsu skolas absolvents. 10. un 11.klasēm bija iespēja uzzināt nedaudz par muitas vēsturi, aktualitātēm mūsdienās un uzburt iespējamo muitas darbību nākotnē. Stāstījumu papildināja reāli stāsti no muitnieku ikdienas, atklājot kontrabandas preces, kā arī dažādi kuriozi gadījumi. Iespējams, kāds no jauniešiem, kurš vēl ir savas nākotnes profesijas meklējumos, pēc R.Zukula stāstījuma vēlēsies savu nākotni saistīt ar muitas struktūrām.
Akcija "Atpakaļ uz skolu" ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības rosināts projekts, kura laikā valsts iestāžu darbinieki tiek aicināti apmeklēt savu skolu un stāstīt jauniešiem par savu darbu, stiprinot kopējās Eiropas Savienības vērtības.
Skolotāja Ilze Skudra.

06.05.2022.

Dalība Erasmus+ projektā "We only have one planet"

Projekts

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā šogad 30.augustā beigsies Erasmus+ projekts, kurš aizsākās 2019.gada 1.septembrī. JTV sadarbībā ar iestādēm no citām Eiropas valstīm – Igauniju, Dāniju, Islandi un Portugāli- realizēja Erasmus+ skolu stratēģiskās partnerības projektu "We only have one planet" (2019-1-EE01-KA229-051602-3.)
Projekta galvenie mērķi ir iepazīt dalībvalstu vides problēmas un popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu. Lai skolēni spētu izprast šos sarežģītos tematus, projekta laikā tika organizēti jēgpilni pasākumi. Katra dalībiestāde ļoti atbildīgi organizēja pasākumus un atsaucīgi iesaistījās projekta aktivitāšu plānošanā, kas veicināja patīkamu un saliedētu atmosfēru visos projekta pasākumos un braucienos.
Projekta laikā notika trīs mācību braucieni uz Islandi, Igauniju un Portugāli, un Covid-19 ierobežojošo pasākumu dēļ Dānijas mobilitāte notika virtuāli. Mācību braucienos piedalījās 16 skolēni, taču projektā iesaistījās lielāks skolēnu skaits.
Pirmā mobilitāte notika 2019.gada oktobrī Islandē, kur skolēnus pārsteidza salas ainava un fascinējošie dabas skati, kuri ir pavisam citādāki, nekā pie mums. Neskaupstadur pilsētā, kura atrodas 750 km attālumā no Reikjavikas. Skolēni iepazina cits citu, stādīja kokus tuvākajā apkārtnē. Paralēli mācību aktivitātēm bija ekskursijas, lai iepazītu Islandes vēstures un dabas vērtības.
Mobilitāte Dānijā, ņemot vērā pandēmijas ierobežojumus, notika virtuāli. Tas netraucēja, izmantojot tehnoloģijas, jauniešiem iepazīties, savstarpēji komunicēt, veikt plānotos uzdevumus vides saudzēšanas jomā. Viena no aktuālākajām vides problēmām pasaulē ir milzīgais atkritumu daudzums. Projekta laikā jaunieši veidoja vides instalācijas, izmantojot lietas otrreizēji, tā tās atgriežot otrreizējā dzīvē.
Trešās mobilitātes laikā skolēni devās uz Igaunijas mazpilsētu netālu no Haapsalu un papildināja savas zināšanas, veidojot video par vides aizsardzības tematiku, apmeklējot Matsalu rezervātu un purvu, klausoties semināru par mikroplastmasu ūdenī un to, kā tā kaitē arī mums.
Ceturtā mobilitāte bija uz Portugāli šā gada aprīļa beigās. Skolēni iepazina Portugāles vēsturi, kultūru un arhitektūru, vāca atkritumus Amarantes pilsētā gar upes krastu, veica T-kreklu apdruku ar dabai draudzīgiem materiāliem.
Pēdējā projekta mobilitāte notika tepat Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā. Skolēni prezentēja savu skolu, pilsētu un valsti. Tāpat kā katrā mobilitātē, arī tagad stāstīja par kādu konkrētu jautājumu dabas aizsardzības jomā. Šoreiz tika diskutēts un apspriests jautājums par vienreizlietojamo trauku nepieciešamību un lietderību vai kaitīgumu dabai. Otrdien visi devāmies uz Ķemeru Nacionālo dabas parku, kur piedalījāmies invāzijas rožu likvidācijas procesā. 4.maijā viesu skolēni iesaistījās "Brīvības stafetēs", iepazina Jelgavu. Nedēļas laikā skolēni radīja savu Vides aizsardzības varoni un pēc tam izveidoja spēli. Darbošanās notika jauktās grupās un katra valsts paņēma līdzi vienu spēli, ko varēs izmantot pēc tam mācību darbā. Pēdējā projekta dienā skolēni apmeklēja PET Baltijas uzņēmumu, iepazina mūsu galvaspilsētu.
Piemiņai par īstenoto projektu ir palikušas daudzas atmiņu lietas- fotogrāfijas, radītie darbi, kontakti. Katrs dalībnieks ticis apdāvināts un novērtēts, tāpēc šī sadarbība un komunikācija turpinās joprojām. Šie fakti noteikti liecina par veiksmīgu sadarbību un priecē projekta idejas attīstītājus.
Katras skolas ieguvums no šī konkrēta projekta ir ļoti būtisks - vērtīga starptautiska pieredze un uzlabotas gan pedagogu profesionālās, gan skolēnu dažādas prasmes. Tāpat ir svarīgi minēt vērtīgus pasākumus, kuru laikā bija dota iespēja darboties lielam skolēnu skaitam un pierādīt sevi un savas vēlmes izzināt un sadarboties. Ar efektīvu un mūsdienu metožu palīdzību ir veicināta skolēnu izpratne par sarežģītām jomām un noticis svarīgs process – vēlme izzināt un uzzināt.
P.S. Foto no Latvijas mobilitātes.
Teksts un foto: Ineta Blumberga.

05.05.2022.

Lepojamies un sveicam!

Krievu valodas olimpiāde

04.05.2022.

Skolas dzimšanas diena

Skolas dzimšanas diena

03.05.2022.

4.maijs

Svētki 4.maijs

03.05.2022.

Starpdisciplinārā stunda

Starpdisciplinārā stunda

02.05.2022.

Sajūtu pastaiga Jelgavā, kuras vairs nav

Sajūtu pastaiga

Maršrutu Latvijas Kultūras kanona konkursam veidojusi Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda - Kate Laila Neimane, Beatrise Frinda, Amanda Pranckune, Aija Treija.
Audio tapšanā piedalījušies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un absolventi.
Skaņu režisors Paulis Straume (1-6, 8, 9), Kārlis Krusts (7).

02.05.2022.

Izrāde 1.klašu skolēniem

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros sadarbībā ar iluzionisma teātri/ muzeju Mystero 1.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt burvju mākslinieka Dantes Pecolli nodarbību-izrādi, kurā viņš iepazīstina ar dažādiem faktiem par ilizionisma vēsturi un attīstību, pastāsta par sevi, kā pats kļuvis par burvju mākslinieku un to, ka ir ļoti, ļoti daudz jāmācās un jātrenējas, lai sasniegtu labus rezultātus.
Izrāde sastāvēja no dažādiem vizuāli krāšņiem, neparastiem un interaktīviem trikiem, kas deva bērniem iespēju ielūkoties brīnumu pasaulē.

01.05.2022.

Dalība Erasmus+ projektā "We only have one planet"

Projekts

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (JTV), sadarbībā ar skolām Igaunijā, Dānijā, Portugālē un Islandē, tiek realizēts Erasmus+ projekts "We only have one planet". Projekta galvenie mērķi ir iepazīt dalībvalstu vides problēmas un popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu.
>Šī gada 24.-29.aprīlī visu piecu dalībvalstu komandas tikās klātienes mobilitātē Portugālē Amarantes pilsētā at Escola Secundaria de Amorante skolā. Mūsu skolu mobilitātē pārstāvēja pieci 9.m1, 9.m2 klašu audzēkņi un divas skolotājas.
Svētdien tika iepazīta pasakaini skaistā Portu vecpilsēta, redzēts Arrabida tilts, kas paceļas 65 m virs Douro upes un ir Eiropas apbrīnotākais tilts. Protams, tika izbaudīts Atlantijas okeāna ūdens.
Pirmdien dalībnieki tikās Amorante vecpilsētā, kur piedalījās Neļķu ceremonijā, veltītā Portugāles brīvības cīņām. Portugāļu skolotāju, skolēnu pavadībā iepazināmies ar St Gončalo baziliku, dievnama muzeju. Pēcpusdienā jauktās dalībvalstu komandās veicām Tamegas upes sakopšanas darbus, vācot plastmasas, stikla, papīra u.c. atkritumus, šķirojot tos.
Otrdien iepazināmies ar citu valstu dalībniekiem tuvāk. Skolēni mūs iepazīstināja ar prezentācijām, video par savām valstīm, pilsētām, skolām un valsts ekoloģiju, piesārņojumu un atkritumu pārstrādi. Pēcpusdienā bija iespēja aktīvi darboties videi draudzīgā T kreklu apdrukas darbnīcā. Katram pašam bija jāizvēlas augu valsts lapas, ziedi, kurus noklāja ar auduma krāsām un izveidoja nospiedumu uz krekļiņa. T krekli izdevās krāsaini, skaisti.
Trešdien iepazināmies ar Portugāles pirmssākumiem, apmeklējot pirmos nocietinājumus of Guimaraes.Portugāļu audzēkņu un skolotāju pavadībā, iepazināmies ar Castle of Guimaraes and Paco dos Duques- seno karaļnamu, kas ir atjaunots un ļoti apmeklēts. Interesanti bija apmeklēt arī jauniešu centru, kur varējām darboties ar robotiem, iztēloties sevi kosmosā, sarunāties "pa diegu".
Ceturtdiena. Viena no neaizmirstamākajām dienām, kuru pavadījām Marao kalnos. Lai arī augstākais punkts ir 900 m v.j.l., sajūtas bija, ka esam iekarojuši Alpu virsotnes. Gida pavadībā uzzinājām daudz jaunas informācijas par kalniem, piemēram, kādi dzīvnieki tur dzīvo un kādi augi tur aug. Vērojām vietējos iedzīvotājus, kuri veica pavasara darbus laukos.
Piektdien izvērtējām nedēļas darbu, saņēmām apliecības par dalību projektā, apmainījāmies ar suvenīriem.
Piedaloties projektā, ieguvām jaunu pieredzi un sadraudzējāmies ar dažādu valstu skolēniem, iepazinām to dažādo vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru. Lietojām, pilnveidojām savas angļu valodas zināšanas. Bija interesanti veltīt uzmanību, izzināt, dalībvalstu attieksmi pret apkārtējo vidi, problēmām, ko rada atkritumu palielināšanās, kā katra no valstīm šķiro un tiek galā ar atkritumiem, ražo zaļo enerģiju.
Erasmus+ projekts "We only have one planet", identifikācijas nr.2019-1-EE01-KA229-051602-3.
Foto – Ineta Blumberga, kopsavilkumu veidoja Valda Grunte.

28.04.2022.

Lepojamies un sveicam!

Latviešu valodas olimpiāde

26.04.2022.

Karjeras izglītība

Karjera Karjera

24.04.2022.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

 • Mēs un matemātika
 • Pie mums ciemos arhitekte
 • Brauciens uz Kauņu
 • Saruna ar skolotāju Kasparu Antoneviču par skolas remontdarbiem Meiju ceļā u.c.

22.04.2022.

Ekskursija uz Ventspils Digitālo centru

Ekskursija

21.aprīlī mēs, 7.c klase, braucām ekskursijā uz Ventspils Digitālo centru, kur mums bija divas nodarbības. Pasākumu apmaksāja "Latvijas skolas soma". Visi kopā mācījāmies par animāciju programmām "Adobe Photoshop" un video montēšanu.
Pēc 3 stundu brauciena izkāpām Ventspilī, kur mūs sadalīja divās grupās. Pie katras grupas gāja cits skolotājs un vadīja 60 minūšu nodarbību. Pēc tam grupas mainījās. Jauki bija tas, ka viens no skolotājiem bija uzaudzis Jelgavā, tā kā satikām kādu no mūsu puses arī Ventspilī. Zināšanas, ko ieguvām, varētu ļoti noderēt datorikā un vēl citās nozarēs nākotnē. Nodarbības Digitālajā centrā bija interesantas, rūpīgi sagatavotas un izplānotas, par to pateicamies skolotājiem.
Kad bijām pastrādājuši, klase kopā gāja pastaigāties uz molu līdz bākai. Šī bija lieliska iespēja pavadīt laiku kopā ar klasi un ieelpot svaigu gaisu. Beigu pēc pastaigas gar jūru mēs braucām atpakaļ. Cerams, ka astotajā klase arī būs kāda līdzīga iespēja labāk iepazīt Latvijas pilsētas un iemācīties ko jaunu.
7.c klases skolniece Ance Buša.

14.04.2022.

Priecīgas Lieldienas!

Lieldienas

14.04.2022.

Lepojamies un sveicam!

2022.gada 1.aprīlī notika konkursa "FIZMIX Eksperiments" valsts pusfināls un 14.aprīlī tika paziņoti komandu rezultāti.
Fizmix

14.04.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas olimpiāde

08.04.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas olimpiāde

08.04.2022.

Iekrāsojam Lieldienu nedēļu

Lieldienas

Klausījos, brīnījos,
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā.
(Latviešu tautas dziesma)

Tuvojas pavasaris, sniegs nokūst, parādās pirmie asni un zaļa zāle un cilvēki prieku par Lieldienu tuvošanos izrāda ar rotāšanu, jo svētki sākas nevis ar to brīdi, kad viss ir sagatavots svinēšanai, bet līdz ar gatavošanos tiem.
Lielā diena ir kārtējais notikums gada dzīves ritējumā, kad konkrētās kopienas ļaudīm ir iespēja realizēt nozīmīgas sociālās funkcijas – sanākt kopā, parādīt sevi, aplūkot citus, apmainīties ar informāciju, jeb vienā vārdā - socializēties.
Jelgavas pilsēta aicina Pirmās Lieldienas, 17.aprīli, pavadīt kopā ar ģimeni Jelgavas pils parkā, kur norisināsies tradicionālā "Lieldienu pastaiga".
Tā kā šobrīd arī mūsu darba un mācību vieta atrodas Jelgavas pils parkā, nolēmām pārsteigt un iepriecināt jelgavniekus. Dizaina un tehnoloģiju stundās, ikvienam pieliekot roku, tapa "krāsainā ligzda".
Gluži tāpat kā putni, arī mēs meklējām ligzdai vējā nolauztus, piemērotus zarus, kurus dizainējām, atbilstoši svētku tradīcijām: raibu, raibus. To darot, skolēni pilveidoja izpratni par katra svarīgo ieguldījumu kopējā projektā.
Skolotājas Linda Stepena un Zanda Jevsina.

07.04.2022.

Ēnotāji RAIL BALTIC būvlaukumā

Karjera

Kopskaitā 60 skolnieki un studenti biedrības Building design and construction council (BDCC, www.buvniekupadome.lv) organizētās izglītības kampaņas - Mācies būvniecību ietvaros, 2022.gada 6.aprīlī viesojās Rail Baltic starptautiskās dzelzceļa stacijas Rīga būvlaukumā. Mūsu skolas ēnotāji no 12.i klases Samanta Andrejeva, Elvīra Līva Birkenbauma, 10.i klases Krišjānis Arčibalds Ķezbers un 11.i klases Daņila Tolmačovs būvlaukuma apskates sesijā devās kopā ar LLU VBF studentiem un skolēniem no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, Ķekavas vidusskolas, Rīgas Vācu ģimnāzijas.
Ēnotāji uzzināja par desmitiem speciālistu, kuri darbojas būvlaukumā. Ģenerāluzņēmēja BERERIX projektu direktora vietnieks Arvis Mūrnieks atbildēja uz skolnieku jautājumiem. Iepazīstināja, ka tuvāko darbu klāstā ir pazemes infrastruktūras izbūve. Jau tuvākajā laikā tiks uzstādīts 32.metru augsts torņa celtnis, lai sāktu jaunās stacijas izbūvi. Skolēni uzzināja, ka projekts ietver pārbūvi un jaunbūvi - ar jauna dzelzceļa tilta būvi pāri Daugavai.
Bija vērtīgi, izzinoši un interesanti.
Pasākumu vērtēja 12.i klases skolniece Samanta Andrejeva.

05.04.2022.

Piesakies!

Vasaras nodarbinatība

Pieteikumus nodarbinātībai iesniedz 6.-8.kl. līdz 03.05.2022. , 9.-11.kl. līdz 26.04.2022.
Pieteikumus iesniedz:
- skolā 6.-8.klašu izglītojamie vecumā no 13-15 gadiem, kuri deklarēti Jelgavā no 01.01.2022., var iesniegt pie skolas sociālā pedagoga vai skolas sekretāres: bērna pieteikums un likumiskā pārstāvja saskaņojums.
- ZRKAC 9.-11.klašu izglītojamie vecumā no 15-18 gadiem (pieteikums, motivācijas apraksts, CV, vecāku piekrišana, rekomendācija nav obligāta, bet vēlama).
Pēc 03.05.2022. bērnu pieteikumi tiks izvērtēti, sniegta atbilde katram bērnam (divu nedēļu laikā).
Kuri neatbilst 25.03.2022. lēmuma Nr.5/7 noteikumiem un ir sasnieguši 16 gadu vecumu, var pieteikties darbā NVA - Nodarbinātības valsts aģentūrā, Jelgavas filiālē (Skolotāju iela 3, Jelgava, LV-3001).

Lēmums (.DOCX)

Noteikumi (.DOCX)

Līgums (6.-8.kl.) (.DOCX)

Līgums (9.-11.kl.) (.DOCX)

05.04.2022.

Izmanto iespēju!

Karjera

Pieteikuma anketu līdz 8.aprīlim iespējams aizpildīt šeit.

Plašāku informāciju par "Studenta kurpēm" iespējams atrast LU mājaslapā.

01.04.2022.

Teātra nedēļa

Teātra nedēļa

Mūsu skolā no 28.marta līdz 1.aprīlim noritēja Teātra nedēļa.
4.-6.klase mērojās asprātībā, stāstot anekdotes. Visi pasākuma dalībnieki bija veltījuši laiku, lai izvēlētos nedzirdētus jokus, kā arī pārliecināti smīdināja visus klātesošos. Pasākumu vadīja skolēnu pašpārvaldes meitenes, kuras piešķīra specbalvu drosmīgākajiem stāstniekiem - trim 4.klašu skolēniem.
Ceturtdienas rītā vidusskolēni ar sveicieniem Teātra dienā devās ciemos pie sākumskolēniem. Kas jādara, lai varētu spēlēt teātri? Protams, pēc atbildes tālu nebija jāmeklē, jo kurš sākumskolēns gan nezina, ka jātrenē atmiņa, jārunā mēlesmežģi un jāiejūtas dažādos tēlos.
1.aprīlī pils pagalmā tika izrādīta performance "Antigone. Džuljeta. Ieviņa." (sagatavojusi 11.a klase). Teātris var būt tik daudzveidīgs. Skolēnu pašdarinātās maskās un kustībā tika atklāts sengrieķu traģēdijas "Antigone" stāsts, pils logos atdzīvojās pat divas Džuljetas, kurām mīlestībā atzinās divi Romeo, un finālā - citāts no iemīļotās izrādes - latviešu teātra mākslas klasikas - "Skroderdienas Silmačos".

01.04.2022.

Uzzini, kā realizēt savus mērķus, kā pārvērst savus hobijus par peļņas avotiem

Karjera

31.03.2022.

Raibā pasaule

Raibā pasaule Raibā pasaule

Trešdien, 30.martā, notika 2.klašu pasākums "Raibā pasaule". Skolēni darbojās piecās radošās darbnīcās. Sadarbojoties, noteiktā laikā bija jāpilda dažādi uzdevumi.
Darbnīcā "Burtiņš – vārdiņš – teikumiņš" no burtiem bija jāsaliek vārdi, no vārdiem teikums – Raibā pasaule mūsu mājas!
Darbnīcā "Piramīda" no 55 plastmasas glāzēm bija jāizveido piramīda.
"Sajūtu pasaules" darbnīcā, izmantojot tausti un ožu, bija jānosaka, kas paslēpies maisiņos. Atbilstošo maisiņu jāpieliek pie priekšmeta vai vielas attēla un nosaukuma.
Darbnīcā "Mana Latvija" no izvēlētajiem materiāliem, piemēram, dzijas, lentītes, LEGO klučiem bija jāizveido Latvijas kontūra. Vietā, kur kartē atrodas Jelgava, bija jāieliek sirniņa – Mēs mīlam savu pilsētu!
Savukārt "Raibu raibās pasaules" darbnīcā bija jāveido kolāža no attēliem, kurus skolēni bija iepriekš sagatavojuši.
Fonā skanot jautrai bērnu mūzikai, laiks paskrēja nemanot. Skolēniem prieku sagādāja aizraujošā darbošanās. Pēc pasākuma bērni secināja, ka vislabāk darbiņš paveicams, ja visi sadarbojas.

28.03.2022.

Lepojamies un sveicam!

Laika periodā no 31.janvāra līdz 25.martam Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni piedalījās visprestižākajā fizikas konkursā "FIZMIX eksperiments", divu mēnešu laikā risinot sarežģītus uzdevumus un veicot dažādus eksperimentus.
Šogad erudīcijas konkursā kopumā piedalījās 192 komandas, pulcējot 960 skolēnus no visas Latvijas, tai skaitā JTV divas komandas: "MegaGrami" un "Jautājumu mantinieki".
Abām mūsu komandām izdevās sasniegt lieliskus rezultātus Zemgales posmā un kvalificēties konkursa otrajam posmam - Valsts pusfinālam!
Fizmix eksperiments

28.03.2022.

Ēnu diena RAIL BALTIC objektā

Vidusskolēniem, kuri vēl nav pieteikušies ĒNU DIENAS brīvajām vakancēm, bet kuri interesējas par inženierbūvēm un starptautisku projektu vadību:
6.aprīlī, plkst.11.00 ir iespēja ĒNOT gadsimta projekta būvlaukumā - Rail Baltica centrālās stacijas objektā.
Būs vērtīgi uzzināt klātienē, kas tad notiek milzīgajos smilšu laukumos un kādi speciālisti tādos objektos nepieciešami.
Plānotais laiks būvlaukumā 1 stunda.
Līdz 30.martam (trešdienai) ir iespēja pieteikties, lai dotos uz RAIL BALTIC objektu Rīgā, rakstot e-klasē karjeras konsultantei Zentai Valterei.

24.03.2022.

Teātra nedēļa

Teātra nedēļa

27.03.2022.

Lepojamies un sveicam!

Latviešu valodas olimpiāde

Agnija Kozlova ir uzaicināta uz valsts 48.olimpiādes 3.posmu, kas norisināsies 05.04.2022.

24.03.2022.

Ēnu diena 2022

Ēnu diena

24.03.2022.

Ēnu diena 2022

Ēnu diena

22.03.2022.

Pasaules ūdens diena

Ūdens diena

Kopš 1993.gada 22.martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996.gada. Ūdens ir "jutīgs" dabas resurss – to ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā par to rūpējamies pēc ūdens izmantošanas savām vajadzībām.
Šī gada Pasaules ūdens dienas tēma: Kāpēc izniekot ūdeni?
Šonedēļ 8.klases ģeogrāfijas, ķīmijas, angļu valodas stundās darbosies dažādās aktivitātēs, lai noskaidrotu ūdens nozīmi; iepazītos ar ūdens kvalitāti; izteiktu savu viedokli par ūdens izniekošanas sekām Pasaulē.
Nozīmīga būs prasme darboties grupā, plānot savu laiku, darba uzdevumus, izmantojot SLA (sasniedzamo līmeņu aprakstu).

21.03.2022.

Digitālā nedēļa 2022

CV darbnīca jauniešiem

21.03.2022.

Piedalies!

LU Atvērto durvju diena

21.03.2022.

Izglītības ceļvedis 2022 - profesijas izvēle

Šeit (.PDF)

14.03.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas olimpiāde

09.03.2022.

Daiļlasīšanas konkurss

Daiļlasīšanas konkurss Daiļlasīšanas konkurss

Trešdien, 9.martā, skolā notika 1. - 2.klašu skolēnu daiļlasīšanas konkurss, kuru organizēja sākumskolas skolotājas, sadarbībā ar skolas bibliotekāri Anitu Kalēju un teātra studijas režisori Aiju Treiju.
Konkurss tika organizēts ar mērķi veicināt sākumskolas skolēnu lasītprasmi un sekmēt interesi par grāmatu kā nezūdošu vērtību.
1.klašu grupā labāko lasījumu demonstrēja:
- 1.a klases skolniece Enija Liepiņa,
- 1.b klases skolnieks Justs Valdovsis,
- 1.c klases skolnieks Ričards Rankevics;
2.klašu grupā
- 2.b klases skolniece Alise Antone,
- 2.c klases skolnieki Artūrs Kronbergs un Rūdolfs Rubenis.
Šie skolēni dāvanā saņēma grāmatu.
Paldies skolotājām un bibliotekārei!

08.03.2022.

Draudzīgais aicinājums

Draudzīgais aicinājums

Ieteicamo grāmatu saraksts: 1.-4.klases (.DOCX), 5.-8.klases (.DOCX)
Lūgums, pirms grāmatu iegādes konsultēties pie skolas bibliotekarēm, jo ir pieejami atlaižu kuponi!

06.03.2022.

Lepojamies un sveicam!

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference (LLU, Jelgavā, 2022.g. 4.martā).
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu sasniegumi:
- Dāvids Jurčenko (11.i klase), "Apgaismojuma līmeņa noteikšana Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas fizikas un ķīmijas kabinetos" - 3.pakāpes diploms;
- Matvejs Aleksejevs (11.i klase), "Ogļskābās gāzes koncentrācijas noteikšana Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas mācību telpās" - 3.pakāpes diploms.
Paldies skolotājam Andrejam Lukjančikovam!

01.03.2022.

Lepojamies un sveicam!

Ziemas festivāls

No 7.februārā līdz 14.februārīm Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola piedalījās Latvijas skolu Ziemas festivālā 2022 un 165 skolu konkurencē izcīnīja 16.vietu.
Skolas godu aizstāvēja 79 skolēni (9.m2, 9.m1, 8.c, 8.a, 6.m1, 6.m3, 4.b, 2.a) un 8 skolotāji.
Kopā esam noskrējuši 609,1 km un nosoļojuši 1681,9 km. Meiteņu konkurencē godalgotas vietas izcīnīja:
- 1.vieta Diāna Gasparoviča 8.c klase, paveikusi 87,4 km,
- 2.vieta Kerija Agra Ancīte 6.m3 klase, paveikusi 80.3 km,
- 3.vieta Agnija Kozlova 9.m2 klase, paveikusi 53,7 km.
Zēnu konkurencē godalgotas vietas izcīnīja:
- 1.vieta Markuss Tučis 9.m2 klase, paveicis 307,2 km skriešus,
- 2.vieta Roberts Šķirus 9.m2 klase, paveicis 288,4 km soļojot,
- 3.vieta Roberts Zaremba 9.m1 klase, paveicis 38,6 km soļojot.
Mēs varam lepoties ar diviem mūsu skolas skolēniem, tas ir:
- 9.m2 klases skolnieks Markuss Tučis, kurš izcīnīja 1.vietu ne tikai savā skolā, bet arī Latvijas skolēnu kopvērtējumā skriešanā un
- 9.m2 klases skolnieks Roberts Šķirus, kurš Latvijas skolēnu kopvērtējumā soļošanā izcīnīja 3.vietu.
Katram dalībniekam tika pasniegtas piemiņas balvas, bet pirmo trīs vietu ieguvējiem bija arī diplomi un medaļas.
Paldies visiem par dalību!
Atsevišķu paldies sakām skolotājai Irēnai Rutka par skolēnu motivēšanu aktīvai dalībai!
Kopā mēs esam spēks!

01.03.2022.

Apsveicam!

Barikādes

1.vieta - Alise Gatiņa, 12.i klase
2.vieta - Laura Didžus, 9.m2 klase
3.vieta - Kārlis Auza, 7.a klase; Una Ripa, 4.c klase; Patriks Puišelis, 7.a klase; Edgars Rinčs, 7.b klase
Atzinība 6.a klasei par visaktīvāko dalību viktorīnā!

01.03.2022.

Zibakcija "Mieru un brīvību"

Zibakcija

Īpaša pateicība uzņēmumam MC Print par atbalstu, ziedojot papīru zibakcijas nodrošināšanai.

01.03.2022.

JTV Sniega skulptūru festivāls

Sniega_skulptūras

Paldies 1.b, 6.a, 6.m1, 8.a, 10.a klašu skolēniem par dalību!

01.03.2022.

Karjeras izglītība

Enu diena

ĒNU DIENĀ iepazīsi profesijas dažādās nozarēs. Izvēlies sev interesējošu jomu un profesiju.
Nenokavē, pirmā pieteikšanās kārta uz vakancēm jau no 9.marta.

2022_iesniegums_eapliec

28.02.2022.

Projekta "Es, Tu un Satversme" atklāšanas pasākums

Atklāšanas pasākums

Mēs, 9.m1 klases skolēni, 28.februārī piedalījāmies Satversmes simtgadei veltīta projekta "Es, Tu un Satversme" atklāšanas brīdī, kas notika tiešsaistē. Šī pasākuma laikā mūs sveica Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Mūsu klases skolēns Roberts Zaremba teica runu, kurā pauda Satversmes nozīmību gan sev, gan citiem jauniešiem, cik nozīmīgas ir Satversmes vērtības šajā trauksmainajā laikā. Klausījāmies arī skolēnos no citiem Latvijas novadiem un sapratām, ka mums visiem īpaši pašlaik svarīga ir Satversmē ietvertā vērtība - brīvība.
Drīz vien, 22.martā, pie mums, 9.m1 un 9.m2 klases skolēniem, viesosies Viktorija Soņeca, žurnāla "Jurista Vārds" tieslietu redaktore, kopā mēs iegūsim jaunas zināšanas par Satversmi, izpratīsim labāk, kāpēc tā ir tik nozīmīga.
9.m1 klases skolnieces Agnese Bušmane un Samanta Astiča.

Roberta Zarembas, 9.m1 klases skolēna, runa.
Labdien, augsti godājamais prezidenta kungs un klātesošie! Mani sauc Roberts Zaremba, es esmu no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas.
Satversme ir nozīmīga, jo tā garantē cilvēktiesību un demokrātisko vērtību ievērošanu valstī, kā arī tā nodrošina politisko stabilitāti. Satversme atspoguļo arī sabiedrības vērtības un kultūru, kā arī Latvijas valsts pastāvēšanas politiskos mērķus. Man un maniem biedriem Satversme ir nozīmīga, jo tā aizstāv mūsu tiesības uz brīvību, privāto dzīvi un iespēju gūt izglītību.
Šobrīd visas šīs vērtības ir ļoti aktuālas, ņemot vērā situāciju pasaulē, kad tiek pārkāptas ukraiņu tautas cilvēktiesības. Mūsu tauta paļaujas uz jums, ka mūsu tiesības netiks pārkāptas, ka Latvijas valdība būs miera garants mūsu valstī.
Jelgavas valstspilsētas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi gaida Satversmes vēstnešus mūsu skolā.
Paldies par uzmanību!

28.02.2022.

Skolēnu tematiskie pētījumi

Zinātniski pētnieciskie darbi Zinātniski pētnieciskie darbi

Laikā periodā no 2021.g. 15.oktobra līdz 2022.g. 30.janvārim Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā tika veikti skolēnu tematiskie pētījumi. Rezultātā tika izstrādāti un veiksmīgi aizstāvēti divi zinātniski pētnieciski darbi fizikā:
- Dāvids Jurčenko, "Apgaismojuma līmeņa noteikšana Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas fizikas un ķīmijas mācību kabinetos",
- Matvejs Aleksejevs, "Ogļskābās gāzes koncentrācijas noteikšana Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas mācību telpās".
Pamatojoties uz ekspertu (recenzentu) vērtējumiem M.Aleksejeva (11.i klase) un D.Jurčenko (11.i klase) darbi kvalificējas ZPD Zemgales reģionālās konferences 2.kārtai.
Skolotājs - ZPD vadītājs Andrejs Lukjančikovs.

24.02.2022.

Karjeras izglītība: tiešsaites tikšanās

Tiesaistes tikšanās

2022.gada 24.februārī 10.a un 11.a klases skolēni iepazinās ar profesijām kultūrā, mācību programmām, prakses vietām, sadzīvi, darba iespējām.
Latvijas Kultūras koledžas lektore Elīna Kolna skolēnus iepazīstināja ar studentu dzīvi, aktīvu un radošu darbošanos dažādu pasākumu organizēšanā un veidošanā. Liela vērība koledžā tiek pievērsta tieši praktiskajām zināšanām, par to liecina studentu iesaistīšanās gaismas šova projektā "Staro Rīga".
Noklausoties interesanto un pilnvērtīgo stāstījumu, skolēni saņēma izsmeļošas atbildes uz sagatavotajiem jautājumiem.
Karjeras konsultante Zenta Valtere.

22.02.2022.

Lepojamies un sveicam!

Ķīmijas olimpiāde

21.02.2022.

Karjeras diena skolēniem tiešsaistē

Karjeras diena skolēniem tiešsaistē Programma

20.02.2022.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

 • Barikāžu atceres diena
 • Valentīndiena
 • Problēmas cilvēku attiecībās
 • Dzīve 21.gadsimta jauniešiem ir problēmu pilna?
 • Stratēģiski dzīves risinājumi depresīviem cilvēkiem u.c.

20.02.2022.

Izmaiņas mājas karantīnā

Izmaiņas mājas karantīnā

12.02.2022.

Vecāku pēcpusdiena

Tikšanās ar skolotājiem virtuāli Zoom.
Lai saņemtu tikšanās saiti, lūdzam līdz 22.februārim (ieskaitot) pieteikt individuālas sarunas laiku, atverot skolotāju sarakstu PDF dokumentā un uzklikšķinot uz "pieteikties" pie vajadzīgā skolotāja.
Atvērsies kalendārs, kurā:
1) lauciņā "Your name" obligāti jānorāda skolēna uzvārds un klase,
2) jāizvēlas kāds no pieejamajiem laikiem,
3) jāsaglabā izvēle, nospiežot pogu "Save" (zem skolēna vārda).
23.februārī skolotāji e-klases pastā izsūtīs Zoom saiti vecākiem, kuri būs pieteikušies.
Vecāku pēcpusdienas laikā sarunas virtuālajā istabā vecāki tiks ielaisti pieteiktajos laikos.

Pieteikties (.PDF)

11.02.2022.

Starpdisciplinārā stunda

07.02.2022.

Brīvdienas 1.klases

07.02.2022.

Jauno mediķu skola

Farmācijas skola

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmija (JMA) piedāvā plašas iespējas skolēniem, kuri vēlas savu dzīvi saistīt ar veselības aprūpi.
Šogad RSU ieviesusi jaunu JMA skolas virzienu – farmāciju, un aicina 11. un 12.klašu skolēnus, kurus interesē izzināt šīs perspektīvās un modernās jomas noslēpumus, pieteikties nodarbībām.
8.februārī plkst.14.00 JMA vietnē tiks ievietota saite, kuru atverot, pretendenti varēs aizpildīt dalībnieku anketu. Šis nodarbību cikls būs bez maksas, un tajā tiks uzņemti pirmie simt jaunieši, kuri pietiekšanās anketu būs iesnieguši.

07.02.2022.

Digitālās karjeras dienas

Digitālās karjeras dienas

Banku augstskola aicina vidusskolēnus uz digitālām Karjeras dienām 2022, kas notiks 8. un 9.februārī.
Banku augstskola jau daudzus gadus saviem studentiem rīko Karjeras dienās, lai studenti satiktos ar saviem nākamajiem darba devējiem. Aicinām arī vidusskolēnus iepazīt uzņēmējus, kuros ir gaidīti Banku augstskolas studenti.
Plašāk par pasākumu te.

Reģistrēšanās.

07.02.2022.

Tiešsaistes seminārs

Tiešsaistes seminārs

Mūsu ikdiena ir piesātināta neskaitāmiem vēstījumiem, ko saņemam studijās, darbavietā, no draugiem un ģimenes. Taču nereti komunikācijas procesā rodas pārpratumi un kļūdas, kas rada konfliktus, sarežģījumus vai pat zaudējumus. Klausīšanās prasmes ir būtiska ikvienam, kurš savā darbā strādā ar cilvēkiem, tāpēc ir vērts pilnveidot savas komunikācijas prasmes un kļūt par prasmīgiem klausītājiem, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību un produktivitāti. RSU Karjeras centrs aicina uz tematisko nodarbību, kurā ikviens interesents varēs spert pirmos soļus uz apzinātāku klausīšanos.
RSU karjeras centrs 16.februārī plkst.16.00 - 17.30 aicina uz tematisko nodarbību, kurā ikviens interesents varēs spert pirmos soļus uz apzinātāku klausīšanos.
Pieteikšanās notiek te.

07.02.2022.

Sniega skupltūras dizains un tehnoloģiju stundās

Sniega skulptūras Sniega skulptūras

Iziet ārpus ierastā, būt svaigā gaisā – to skolēni novērtē, ja viņiem piedāvā iespēju. Kāpēc gan iedvesmojoties no pilsētā redzamajām ledusskulptūrām neradīt savas – sniega skupltūras dizains un tehnoloģiju stundās, tādējādi gan attīstot radošumu, gan pilnveidojot sadarbības prasmes, gan gūstot kopēju gandarījumu?
7.februāra sniegu izbaudīja 8.d klases puišu komandas.
Skolotāja Zanda Jevsina.

07.02.2022.

Inženierzinātņu olimpiāde

2022.gada 22.janvārī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni - Samanta Astiča, Elīna Goba, Henrijs Strods, Kārlis Vilciņš un Roberts Zaremba - piedalījās 8.Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē (organizatori: RTU un VISC), sasniedzot augstus rezultātus šajā prestižajā pasākumā.
Dalībai valsts finālā tika uzaicināti Elīna Goba un Roberts Zaremba, kuri saņēma vislielāko punktu skaitu pirmajā posmā.
Paldies skolotājam Andrejam Lukjančikovam!

04.02.2022.

Latvijas skolu Ziemas festivāls

Seko studentam

Latvijas skolu Ziemas festivāls arī 2022.gadā notiks virtuāli – no 7. līdz 14.februārim, skolēniem sacenšoties attālināti, individuāli un drošos apstākļos. Rezultāti tiks fiksēti ar viedierīcēm speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā.
Šogad arī mūsu skola pieteica savu dalību šajā festivālā. Aicinām visus skolēnus un skolotājus piedalīties Ziemas festivālā, kur tiks noskaidroti uzvarētāji gan katrā skolā, gan absolūtajā skolu kopvērtējumā.
Reģistrēšanas linku prasiet klašu audzinātājiem vai savam sporta skolotājam.
Šeit ir pamācības video kā dalībniekiem pievienoties Latvijas skolu Ziemas festivālam 2022 Distantrace.com platformā, kā savienot ierīces aplikāciju platformā un kā uzsākt aktivitātes Ziemas festivāla sacensību periodā: šeit.
Vēlam veiksmi un labus startus mūsu skolas audzēkņiem un skolotājiem!

02.02.2022.

Latviešu valodas metodiskais mēnesis

Latviešu valodas metodiskais mēnesis

Latviešu valodas metodiskā mēneša ietvaros skolā 25.janvārī tika organizēts izteiksmīgas runas konkurss. Kaut arī ir dažādi ierobežojumi, piedalījās 17 skolēni no 5.–12.kl. Žūrijas komisija (Aija Treija, Velga Launaga, Ilze Ulmane) ar patiesu prieku un baudu klausījās audzēkņu priekšnesumus, kuros izskanēja gan F.Bārdas, I.Ziedoņa, A.Pumpura teksti, gan E.Veidenbauma, K.Vērdiņa, I.Zanderes u.c. autoru dzejoļi. Uzteicami visi, kuri gatavojās un piedalījās.
Īpaši labi sniegumi:
Vidusskolas grupā: 1.vieta – Eduards Rumjancevs (12.a kl.), 2.vieta – Anda Jankovska (12.i kl.), 3. vieta - Simona Tihonova (11.a kl.);
7.-9.kl.grupā: 1.vieta – Henrijs Strods (9.m1 kl.), 2.vieta – Paula Daņiļčenko (9.m1 kl.), 3.vieta – Adriana Auziņa (9.m1 kl.);
4.- 5.kl.grupā: 1.vieta – Lība Āboma (5.b kl.), 2.vieta – Alekss Miķelsons (5.b kl.).
Rakstīt ar roku – tā jau mūsdienās ir ekskluzīva nodarbe, bet rakstīt ar roku glīti – tā ir slavējama nodarbe. Skolas glītrakstīšanas konkursā 26.01 piedalījās 28 dalībnieki.
Glītākie rokraksti:
Dāvids Hartmanis (6.a kl.), Elizabete Kapse (6.m1 kl.), Lauris Derjuševs (6.m2 kl.), Selīna Frīdberga (6.m3 kl.);
Mikus Šabovics (5.a kl.), Lība Āboma (5.b kl.), Agnese Maruščaka (5.b kl.);
Ivars Kalniņš (4.b kl.), Darja Bondarenko (4.c kl.), Katrīna Igoņina (4.c kl.).
Uzvarētāji saņems Atzinības rakstus un nelielas dāvaniņas.
Paldies latviešu valodas skolotājām par ieguldīto darbu un laiku!
Latviešu valodas MK vadītāja Velga Launaga.

28.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Fizikas olimpiāde

26.01.2022.

Skolēni kontaktpersonas

Skolēni kontaktpersonas

25.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Kultūras kanons

25.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Matemātikas olimpiāde

24.01.2022.

Karjeras izglītība

Seko studentam

31.01.22. - 11.02. 22. RTU organizē pasākumu "Seko studentam".
Piesakies laicīgi!
Vairāk informācijas un pieteikšanās pasākumam: šeit.

19.01.2022.

Barikādēm 31

Plakātu konkurss

Barikāžu atceres pasākumi:

Līdz 19. janvārim klašu vienotības ugunskuru iedegšana - plakātu konkurss (1.-12. klase).
20.janvārī pl.8.30 zibakcija "Div dūjiņas" Gubernatora saliņā.
20.janvārī pl.9.05 Zoom klases stunda - barikāžu atmiņu stāsti.
No 20. līdz 28.janvārim izstāde viktorīna 1.stāva foajē.

19.01.2022.

Karjeras izglītība

Kļūšu par profesionāli

Digitāli interaktīvā spēlē "Kļūšu par profesionāli" - izzināsi profesiju pasaules dažādību.
Spēle rosina rast atbildes uz jautājumiem: "Ko es darīšu un kas es būšu, kad kļūšu pieaudzis?"
Spēle ir radīta, lai 1.-6. klašu skolēni interaktīvi varētu iepazīt 37 dažādu profesiju pārstāvju ikdienu viņu darba vidē, kā arī noskaidrot profesijās nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus.
Spēle šeit.

17.01.2021.

Lepojamies un sveicam!

Ceturtdien, 13.janvārī, 23 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni piedalījās konkursā "Spelling Bee", kas jau otro gadu norisinājās tiešsaistē. Konkursā piedalījās 117 skolēni no Jelgavas skolām.
- Ance Buša no 7.c klases ieguva 2.vietu,
- Rūta Pranaite no 7.a klases ieguva 3.vietu.
Paldies skolēniem un skolotājai Ievai Caunai un Inetai Blumbergai par iedvesmošanu, motivēšanu un atbalstu! Priecājamies un lepojamies!

17.01.2022.

Piedalies!

JTV sniega skulptūru festivāls

16.01.2022.

Projekts "Man ir tīri zobi"

Man ir tīri zobi Man ir tīri zobi

20.decembrī 1. un 2.klašu skolēni piedalījās projektā "Man ir tīri zobi". Tiešsaistes 1.nodarbībā skolēni uzzināja par zobu higiēnu, savukārt 2.nodarbībā par veselīgu uzturu. Visi aktīvi tika iesaistīti sarunā, lai nostiprinātu esošās zināšanas un iegūtu jaunas.
Pēc ziemas brīvdienām skolēni saņēma dāvanā dvielīti, zobu birsti, zobu tīrīšanas kalendāru, uzdevumu grāmatu "Man ir tīri zobi" par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem. Kad zobu tīrīšanas kalendārs būs aizpildīts, klases audzinātāja pasniegs ESF projekta sagatavoto diplomu par zināšanām, kā rūpēties par zobu un mutes veselību.

14.01.2022.

Konkursi

Glītrakstīšanas konkurss Izteiksmīgas runas konkurss

14.01.2022.

Karjeras izglītība. Atvērto durvju diena.

Atvērto durvju diena

13.01.2022.

Karjeras izglītība. Nepaej garām, piedalies!

Jauno līderu nodarbības

11.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Krievu valodas olimpiāde

11.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Krievu valodas olimpiāde

06.01.2022.

"Iepazīsti Saeimu"

Tiešsaistes lekcija Tiešsaistes lekcija

04.01.2022.

Lepojamies un sveicam!

Vēstures olimpiāde

22.12.2021.

Apsveikums

Apsveikums

21.12.2021.

Ziemas brīvdienas

20.12.2021.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

 • 10 īpašas Ziemassvētku tradīcijas
 • Prasme vai neprasme mācīties - kas to ietekmē? u.c.

20.12.2021.

6.-12.klašu teātra studijas dalībnieki sveic Ziemassvētkos

18.12.2021.

1.-3. klašu kora kolektīvs sveic Trešajā Adventē!

14.12.2021.

Lepojamies un sveicam!

Bioloģijas olimpiāde

13.12.2021.

Lepojamies un sveicam!

Apkopoti skolēnu loģiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s 2021 1.kārtas rezultāti.
Šogad konkurss pulcēja vairāk nekā 17 000 skolēnu, no kuriem katrā vecuma grupā uz konkursa 2.kārtu aicinā TOP 20-25 skolēnus ar labākajiem rezutātiem!
Mūsu skolas 12.i klases skolēns Kristiāns Daniils Babuls 11.- 12.klašu grupā ar saviem rezutātiem (47 punkti) ir iekļuvis starp labākajiem skolēniem savā vecuma grupā.
Bebr[a]s 2.kārtas pasākums notiks 2022.gada 22.janvārī, tiešsaistē.
Paldies skolotājai Dzintrai Ozolai!

07.12.2021.

Ziemassvētku pasākumi

Labdarības akcijas

05.12.2021.

Labdarības akcijas

Labdarības akcijas

01.12.2021.

5.a klases mācību ekskursija

5a_mācību_ekskursija

Ekskursijā bijām Jaunpils pilī, kur Mūks ar kalponīti izveda bērnus mazo mūciņu tērpos cauri pilij, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, apgūstot iemaņas ieroču atpazīšanā un iemācoties tā laika pieklājības likumus. Bērni iepazinās ar tā laika skolas noteikumiem.
Izspēlējām viduslaiku spēles - loku šaušana, viduslaiku galda spēle, staigāšana ar koka kājām, maisu cīņas un stabilitātes pārbaude, kas ļāva ļauties cīņai gan vienam ar otru, gan arī pārbaudīt pašam sevi!
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Ieva Dovāne.

23.11.2021.

Paldies par dalību!

ĢIS aktivitāte

ĢIS aktivitāte

Āra aktivitātes mērķis bija kopīgi izveidot interaktīvu karti, kurā būtu skatāmas vietas un objekti Latvijā, kurās redzama Latvijas simbolika!
Ar lietotnes QuickCapture palīdzību no 15. līdz 17. novembrim varēja veikt šo uzdevumu, parādot, kā Latvijas svētkus svin un atzīmē apkārtnē!
Paldies skolēniem un skolotājiem par dalību!

22.11.2021.

Lepojamies un sveicam!

Olimpiāde

17.11.2021.

Skolas noformējums Valsts svētkiem

Skolas noformējums

Paldies skolotājiem Ivaram Bahmanim, Violetai Erdmanei, Solvitai Romanovai, Aijai Treijai par skolas noformējumu!

17.11.2021.

Iegūsti rakstu zīmes "maģisko" spēku

Rakstu zīmes

Tuvojoties Valsts svētkiem, vairāk kā citkārt aktualizējam Latvijas vēstures un kultūras mantojumu. Ļoti nozīmīga tā sastāvdaļa ir etnogrāfiskās rakstu zīmes. Senatnē daudzām grafiskajām zīmēm bija simboliska nozīme, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Raksti dažādās izpausmēs tika valkāti rotās, villainēs, jostās, sadzīves priekšmetos, cimdos un zeķēs. Senais latvietis uz rakstu zīmi nereti paļāvās tāpat kā uz burvestības vārdiem, ticēja tās nozīmei un sargājošajam spēkam gan ikdienā, gan svētkos.
JTV skolēni smēlās maģisko spēku no latviešu rakstu zīmēm, veicot starpdisciplināru uzdevumu mājturībā un tehnoloģijās un sportā: iesaistīja izvēlēto zīmi savā ikdienā un to izstaigāja, izskrēja vai izbrauca ar velosipēdu.
Skolotāja Linda Stepena.

17.11.2021.

JTV sveiciens "Latvijas asinsrite"

17.11.2021.

Esi līderis!

Open_Door

Saite

12.11.2021.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

 • 18 vislabākās lietas par un ap Latviju
 • COVID-19 laikā pārdomas par dzīvi
 • Divas paaudzes - nesamierināmi uzskati?
 • "Stendapa karaliene" u.c.

10.11.2021.

Valsts svētki

Valsts svētki

08.11.2021.

Pieslēdzies zinātnei!

Seminārs

Vairāk

04.11.2021.

Jelgavas Jauniešu forums

Jelgavas Jauniešu forums

02.11.2021.

Piedalies!

projekts

projekts

Pieteikuma anketa

Projekta mērķi ir sekmēt jauniešu drošību, apmācīt jauniešus 4 pilsētās (Jelgavā, Tukumā, Dagdā, Valmierā) vecumā no 13 līdz 30 gadiem:
- kā sniegt pirmo palīdzību dažādos nelaimes gadījumos un kā nodot zināšanas dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, veicot brīvprātīgo darbu.
Apmācību dalībniekus sagaida: pirmās palīdzības teorija pirmās palīdzības praktiskā apmācība neformālās izglītības pamati nodarbības sagatavošana un vadīšana iesaiste izglītojoša video veidošanā.
Projekts "Viena dzīvība - četras pilsētas" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss", kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.
Pieteikšanās līdz 03.11.2021. plkst. 17.00
Atlases rezultāti tiks paziņoti 04.11.2021.

29.10.2021.

Izglītības procesa organizēšana

Izglītības process

21.10.2021.

"MediaLab"

tiešsaistes projekts

No 25. līdz 29.oktobrim , norisināsies tiešsaistes medijpratības projekts "MediaLab Critical Thinking", kuru organizē Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar biedrību "New East". Šī gada tēma – kritiskā domāšana.

Pieteikuma anketa ir aizpildāma līdz 22.oktobrim šeit. Vietu skaits ir ierobežots, dalība – bez maksas.

20.10.2021.

Testēšana brīvlaikā

1.-3.klašu skolēnu testēšana 28.10.2021. pl.8.15 - 9.30.

Testēšana brīvlaikā

15.10.2021.

Karjeras nedēļa 8.d klasē!

Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļa notika iesaistot mācību priekšmetu skolotājus:
Sociālajās zinībās akcentējot Karjeras nedēļu un IKT, tēma bija par uzņēmējdarbības veidiem un sociālo uzņēmējdarbību.
8.c/d klases vācu val. grupā strādāja pēc plāna, par audzēkņu karjeru, iespējām un pieprasītākajām profesijām runājām katrs individuāli sagatavojot prezentāciju.
Datorikas stundā Karjeras nedēļu un IKT ietvaros, apguva mājas lapu veidošanu, kas kādam varbūt arī dzīvē būs nepieciešams, ja viņš izvēlēsies IT jomu.
Gandrīz katru ķīmijas stundu strādājam ar audzēkņu vai skolotāja sagatavotu prezentāciju (dators+ projektors), tematā Kristāliskās un amorfās vielas ar dokumentu kameru tika demonstrēti paraugi. Bija arī divi laboratorijas darbi, bet tur jau kastītē viss nepieciešamais.
Arī angļu valodā Karjeras nedēļā un IKT mēs izrunājām par nākotnes nodomiem.
Klases stunda: VIAA Youtub mācību filmu 7.-9.kl. skolēniem "No mākslinieka uz programmētāju!" Filmas garums 40 min. Noskatījāmies, pēc filmas klasē notika diskusija, kuras laikā katrs aizstāvēja savu viedokli par redzēto, izteica savu redzējumu par nākotnes profesiju.
Klases audzinātāja Valda Grunte.

15.10.2021.

4.b klases Karjeras kāpnes

4.b karjeras kapnes

Karjeras nedēļas ietvaros pārrunājām, kādas IT prasmes ir katram skolēnam. Secinājām, ka skolēni māk izmantot dažādas programmas – rakstīt tekstus Word, zīmēt Paint, protams, spēlēt spēles, kā arī izmantot e-klasi un uzzināt aktuālās stundu izmaiņas skolas mājas lapā.
Audzinātāja jau iepriekš bija aptaujājusi vecākus, lai noskaidrotu, kādas IT prasmes ir vecākiem un kādas viņi ikdienā izmanto darbā ar datoru. Skolēniem bija ļoti interesanti uzzināt, ko māk viņu vecāki - vecāki izmanto gan ierastās datorprogrammas (Word, Excel, Power Point), gan arī sarežģītākas grāmatvedības programmas, specifiskas IT sistēmas. Skaidrs ir viens – būs vēl daudz jāmācās, lai sasniegtu vecāku līmeni…
Katram bērnam ir savi karjeras mērķi. 4.b klasē kāds vēlas kļūt par policistu, kāds par futbolistu, kāds par frizieri, šuvēju, kāds par slavenību Youtube, kāds, protams, vēlas profesiju saistīt ar IT jomu. Lai to sasniegtu, skolēni apzinās, ka gan cītīgi jānodarbojas ar sportu, gan jāmācās matemātika, datorika un angļu valoda, kā arī jābūt jaukiem, labsirdīgiem cilvēkiem. Ir skaidrs, ka uz mērķi jātiecas katru dienu gan lasot grāmatas, gan pilnveidojot prasmes video filmēšanā. Skolēnus iedvesmo jau sasniegtais un veiksmes ikdienā, slaveni cilvēki, draugi un, protams, vecāki un viņu piemērs.
Lai visiem izdodas sasniegt savus karjeras mērķus!
4.b audzinātāja Ilze Skudra

15.10.2021.

Paldies par dalību zīmējumu konkursā!

Zīmējumu konkurss Avar auto

Septembrī 1.a, 2.d, 2.e, 6.m1 klases skolēni piedalījās AVAR AUTO rīkotajā zīmējumu konkursā "Kāds ir Tavs izsapņotais MAN kravas auto".
Katram dalībniekam par dalību konkursā tiek piešķirta veicināšanas balva. Paldies AVAR AUTO par atsūtītajām balviņām - jauku krāsojamo grāmatiņu un krāsainajiem zīmuļiem! Prieks piedalīties!
Paldies skolotājām Janīnai Piļukai un Solvitai Romanovai par skolēnu atbalstu!

11.10.2021.

Teātra apmeklējums

Leļļu teātris

2021.gada 10.oktobrī, 2.a un 2.b klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta".
Tāpat kā Brālītim, arī otrklasniekiem ir 8 gadi, un viņi ļoti vēlas, lai blakus būtu labs draugs. Ja ir tāds draugs kā Karlsons, tad pasaule kļūst labāka.
Teātra apmeklējums mūsu otrklasniekiem bija īpašs notikums, kas sagādāja patiesi daudz jauku emociju.
Klašu audzinātājas Regīna Jurjāne un Santa Zaremba.

11.10.2021.

Noteikumi izglītībā no 11.10.2021.

Noteikumi no 11.10.

Noteikumi no 11.10.

Noteikumi no 11.10.

Noteikumi no 11.10.

10.10.2021.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Erasmus+ projekta mobilitāte Igaunijā

Zīmējumu konkurss Avar auto

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (JTV) 2019./20.–2021./22.mācību gados sadarbībā ar skolām Igaunijā, Dānijā, Portugālē un Islandē tiek realizēts Erasmus+ projekts "We only have one planet" (Mums ir tikai viena planēta). Projekta galvenie mērķi ir iepazīt dalībvalstu vides problēmas un popularizēt videi draudzīga dzīvesveida piemērus.
Projekta ietvaros šī gada 4.-8. oktobrī visu piecu dalībvalstu komandas tikās klātienes mobilitātē Igaunijā Linnamäe pilsētas Oru skolā. No JTV mobilitātē piedalījās pieci 9.klašu skolēni un divas skolotājas.
Pirmdien mēs devāmies uz Oru skolu, kur iepazināmies ar citu valstu. Skolēni mūs iepazīstināja ar informāciju par savām valstīm, pilsētām, skolām un valsts ekoloģiju, piesārņojumu un atkritumu pārstrādi. Mēs pastāstījām par savu valsti. Vēlāk devāmies izbraucienā uz Matsalu rezervātu un purvu, kur uzzinājām daudz jaunas informācijas par šo vietu, piemēram, kādi dzīvnieki tur dzīvo un kādi augi tur aug. Mēs iepazinām jaunus cilvēkus, atradām jaunus draugus un, protams, labi pavadījām laiku. (Sofija, 9.m1 klase)
Otrdien mēs braucām uz Tallinu. Pirmo apciemojām Igauņu uzņēmumu NGO Mondo, kas iestājas par cilvēku tiesībām, lielākoties atbalstot cilvēkus no Āfrikas, vācot līdzekļus un nodrošinot darbu. Man visvairāk patika apskatīt afrikāņu darinājumus - grozus, tekstila izstrādājumus, kosmētikas produktus u.c. Katram bija iespēja atbalstīt organizāciju, iegādājoties šīs preces. Pēc tam devāmies Tehnisko universitāti, kur uzzinājām par mikroplastmasu ūdenī un to, kā tā kaitē arī mums. Mikroplastmasa ir zivīs, kuras mēs ēdam un kosmētiskajos produktos. Mūsu pēdējā apskates vieta bija Karbiku ferma, kurā audzē un sagatavo pārdošanai dārzeņus. Ferma produktus piegādā arī Latvijas Rimi lielveikaliem. Man jaunums bija tas, ka mazus burkāniņu uztaisa no lielajiem, nevis tie tādi aug. (Elīna, 9.m1 klase).
Trešdien skolēni grupās veidoja video par vides aizsardzības tematiku. Skolēni paši veidoja scenāriju, filmēja un montēja video. Pēcpusdienā skolēni gatavoja papīru no piepēm. Sākotnēji šķita, ka tas neizdosies, jo piepes bija ļoti cietas, tās vajadzēja sasmalcināt un sajaukt ar ūdeni. Masu izklāja uz auduma un atstāja žāvēties līdz nedēļas beigām. Izrādījās, ka metode darbojas. Bija izveidojies papīrs, bet tas bija biezs un diezgan trausls. (Daina Birkenbauma, skolotāja).
Ceturtdienas rītu uzsākām Oru skolā. Pabeidzām veidot mūsu grupas video par vides problēmām. Pēc tam preparējām zivi. Mūsu uzdevums bija noskaidrot, vai zivs iekšējos orgānos ir mikroplastmasas daļiņas. Tad mēs devāmies uz Hāpsalu, kur gida pavadībā apskatījām Hāpsalu pili. Pēc ekskursijas igauņu skolēni mums parādīja pilsētu. Vēlāk devāmies uz Silmas dabas rezervātu, kur mums bija uzdevums atpazīt Baltijas jūras dzīvniekus. Runājām par Baltijas jūras problēmām. Vakarā devāmies pārgājienā uz mežu ar laternām. Šī piedzīvojumiem bagātā diena noslēdzās ar vakariņām un draudzīgām sarunām pie ugunskura. Jau vēlā vakarā devāmies atpakaļ uz naktsmītnēm Roostas brīvdienu ciematā. (Roberts, 9.m1 klase).
Piektdien Oru skolā noskatījāmies izveidotos vides video un izvērtējām nedēļas darbu. Lielisks projekta noslēgums bija brauciens uz Tallinu, kur gida pavadībā iepazinām Igaunijas galvaspilsētas vecpilsētu, apskatījām Kohtuotsa skatu platformu, Dānijas karaļa dārzu, Tallinas Doma baznīcu, Rātslaukumu un citas vietas. Pastaigājāmies pa vecpilsētas šaurajām, bruģētajām ieliņām, kā arī redzējām veco māju un seno baznīcu skaistumu. Tad atvadījāmies no visiem jauniegūtajiem draugiem un braucām mājās.
Piedaloties projektā, ieguvām jaunu pieredzi un sadraudzējāmies ar dažādu valstu skolēniem, iepazinām to dažādo kultūru. Mums bija iespēja lietot un pilnveidot savas angļu valodas zināšanas. Bija interesanti izzināt, kā katra dalībvalsts šķiro un tiek galā ar atkritumiem, ražo zaļo enerģiju. (Agnija, 9.m2 klase).
Jaunieši vēl cer tikties mobilitātēs Latvijā un Portugālē 2022. gada pavasarī.
Mobilitāte notika pirms ārkārtas stāvokļa ieviešanas, tika ievērotas visas epidemioloģiskās prasības.
Erasmus+ projekts "We only have one planet", identifikācijas nr. 2019-1-EE01-KA229-051602-3.
Foto – Ineta Blumberga, kopsavilkumu veidoja Daina Birkenbauma.

09.10.2021.

Lepojamies un sveicam!

Veronika Miglāne

2021.gada 8. oktobrī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā godināti mūsu pilsētas pedagogi.
Lai teiktu paldies par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā, 34 pilsētas pedagogiem pasniegts Jelgavas valstspilsētas domes Pateicības raksts.
Ar Jelgavas valstspilsētas domes Pateicības rakstu apbalvota Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ķīmijas skolotāja Veronika Miglāne.
Foto no portāla jelgava.lv.

06.10.2021.

12.a jaunieši labprāt apmeklē Latvijas dabas objektus

12a klases ekskursija

2021.gada 6. oktobrī, 12.a jaunieši un mūsu audzinātāja devāmies ekskursijā uz Ķemeru nacionālo parku. Tur mums bija divu stundu gara nodarbība gida pavadībā.
Vedot mūs pa purva koka taku, ģide pastāstīja un parādīja purva biocenozi, iepazīstināja ar purvā augošiem augiem un sūrajiem apstākļiem kādos tie izdzīvo. Izskaidroja kā veidojas augstais purvs un kāda ir šīs biocenozes nozīme Latvijas ekosistēmā. Visas ekskursijas laikā mums bija jāpilda darba lapas. Ar uzdevumiem tikām galā, jo bijām uzmanīgi klausījušies un skatījušies. Ekskursijas vadītāja uzslavēja mūs un iedeva materiālus par Ķemeru nacionālo parku, ko atvedām ģeogrāfijas skolotājai.
Otrā ekskursijas daļā iepazinām vēl vienu Latvijas biocenozi – Baltijas jūru, tikai patstāvīgi. Pie jūras bija īsta atpūta, vienīgi peldēties nevarējām. Tajā dienā bija samērā spēcīgs dienvidrietumu vējš, bet tas netraucēja atpūsties un izbaudīt mūsu Latvijas jūras pievilcību.
12.a klases skolēni.

06.10.2021.

Diskusijas vecākiem un jauniešiem

Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļa

06.10.2021.

LVM dabas parkā Tērvetē "Zaļajā klasē"

3m1_Ekskursija

Jaunais mācību gads ar zinātkāro skolēnu čalām piepildīja Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē "Latvijas skolas somas" ietvaros. Šeit daudzveidīgi apguvām meža gudrības. Rudens otrajā mēnesī, 6.oktobrī 2021.gadā, Jelgavas Tehnoloģijas vidusskolas 3.m1 klase skolotājas Aijas Ānes pavadībā apmeklēja šo jauko izglītojošo mācību ekskursiju, kurā iepazināmies ar mežu(augi,koki,krūmi) un tā iemītniekiem putniem un meža dzīvniekiem, kukaiņiem LVM dabas parka Tērvetes Zaļajā klasē. Meža ekspedīcijā piedalījās 25 klases skolēni. Bērni ar lielu interesi vēroja, klausījās un piedalījās sarunā par tēmu ‘’Izzini mežu’’. Gandarījumu sniedza tas, ka bērni bija aktīvi un zinoši. Ārī uzslavu nepalika parādā ekspedīcijas vadītāja, jo bija pārsteigta par tik labām bērnu zināšanām.
Šis pasākums bija brīnišķīga iespēja arī klases saliedētībai. Atklājās bērnu saskarsmes, izpalīdzības, draudzības un citu labu īpašību un iespēju pilnveidošana. Svarīgākā lieta, kas bērnam ir nepieciešama spēja komunicēt ar vienaudžiem. Atklājās bērna patstāvība, uzdrīkstēšanās paust savu viedokli.
Klases audzinātāja Aija Āne.

06.10.2021.

Teātra apmeklējums

2.klases teātra apmeklējums

2021.gada 5.oktobrī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 2.d, 2.c un 2.e klase devās uz Rīgu, lai projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros vērotu jauno Leļļu teātra izrādi "Kiosks".
Daudzi bērni atzina, ka šis ir viņiem pirmais teātra apmeklējums mūžā. Pasākumu pavadīja bērnu sajūsma, prieks un smiekli. Izrādi caurstrāvoja dzirkstošs humors un mūžsenā sapņu piepildīšanas tēma. Kas gan ir jādara, lai piepildītu sapņus? 2.d, 2.,c un 2.e klases skolēni tagad to zina!
Skolotājas Rasmīte, Gunita un Smaida.

04.10.2021.

Skolas avīze

Avīze

Numurā lasiet:

 • Dzejas vilnī
 • Starpdisciplinārā stunda
 • 11.i un 12.i klases rudenīgs ceļojums uz Valmieru
 • Tā runā skolotāji! u.c.

01.10.2021.

10.a un 10.i kl. ekskursija - "laika mašīnā" uz Jaunpils pili caur Dobeles pili

Ekskursija

Ekskursija sākās jaunā mēnesī – 1.oktobrī. Ļoti to gaidījām, jo zinājām, ka viss, ko būsim redzējuši, piedzīvojuši skolas laikā, nav pazaudējams un atņemams.
Savā "laika mašīnā" (lasi – autobusā!) devāmies ceļā uz Jaunpili, lai vispirms piestātu Dobelē un apskatītu Dobeles pilsdrupas - Livonijas ordeņa mūra pils, senākā celtne Dobelē un valsts nozīmes kultūras piemineklis.Tā ir celtne, kura 2020.gadā ieguvusi titulu "Gada labākā būve Latvijā 2020". Mūsu klasesbiedrene, kura ir dobelniece, zināja pastāstīt par rekonstrukcijas norisi, kā arī parādīt tādas vietas, par kurām citi nezina. Vērojām, kā norisinās sagatavošanās darbi gaidāmajiem Ābolu svētkiem.
Brauciens turpinājās uz Jaunpils Elles kalnu, kurā ir 30 m garas pazemes ejas, kas (domājams, 18. gs. beigās) pārsegtas ar mucveida velvēm. Skolotāja Velga Launaga pastāstīja teiku, kura vēsta, kalna tuvumā esošās Lauku muižas lielskungs licis izbūvēt alu un ieslodzījis tajā savu sulaini, kurš izdarījis kādu noziegumu. Muižkungs aizliedzis viņam mazgāties, griezt matus, bārdu un nagus. Sulainis arī nedrīkstējis spert kāju laukā no alas, vienīgi plkst.12 dienā un naktī. Tāpēc vietējās sievas un bērni, ieraudzījuši tādu noaugušu un novārgušu vīrieti, palaiduši baumas, ka mežā dzīvojot velns. Diemžēl mēs to tur nesastapām – būtu parunājušies par vēsturi!
Un tad Jaunpils pils, kur mūs sagaidīja un ar interesantiem vēstures faktiem un notikumiem iepazīstināja atraktīva, enerģiska, interesanta gide - pils atslēgu glabātāja. Uzzinājām daudz par bruņiniekiem, viņu dzīvesveidu, notikumiem pilī…. Baudījām pusdienas mednieku zālē. Beigās - kārtīga lielgabala zalve pāri visai Jaunpilij!
Un tad – visiem par pārsteigumu – "laika mašīna" atgriež mūs atpakaļ realitātē, ceļš uz mājām! Mūsu sejās bija lasāmi 2 jautājumi: "Kā, jau viss, tik ātri? Kad mēs atkal brauksim ekskursijā?"
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju doties klases ekskursijā.
10.i un 10.a klase un audzinātājas Antra Dunce un Velga Launaga.

30.09.2021.

7.b klases mācību ekskursija

Ekskursija

29.septembrī 7.b klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja izglītojošo nodarbību par uzvārdu rašanās vēsturi Latvijā.
Klases audzinātāja Violeta Erdmane.

30.09.2021.

8.b un 8.d klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

Ventspilī klāt zelta rudens! Pilsētas nokrāsās dominē dzeltenais, ugunīgi sarkanais un brūnais tonis. Lai rudenīgās dienās padarītu krāsainākas - jābauda visas nianses, ko piedāvā šis gadalaiks, dodoties aizraujošās pastaigās, ekskursijās draugu lokā.
Aizraujoši bija iejusties senās skolas matemātikas un latviešu valodas stundās, skaitīt ar skaitāmajiem kauliņiem, rakstīt uz grifelēm. Neklausīgos skolēnus tajos laikos bargi sodīja - lika tupēt uz zirņiem.
Mēs bijām Planetārijā, kur pētījām pasaules ievērojamāko dabas katastrofu cēloņus un sekas, observatorijā vērojām Saules sistēmas un planētu kustību. Iepazināmies ar katras planētas raksturīgākajām iezīmēm un atšķirībām.
Izbrauciens ar kuģīti Hercogs arī bija emocijām bagāts, jo varējām vērot kā pa jūras vārtiem tiek izlaisti lielie konteinerkuģi jūrā, apskatīt vienu no trim Latvijas lielajām ostām, kas šobrīd šķiet diezgan tukša un klusa.
Pastaigu maršrutā iekļāvām arī atjaunotā Dienvidu mola apskati. Pastaigas laikā var sajust jūras klātbūtni un vēja pieskārienu, doties uz Jūrmalas parku, kura teritorijā atrodas Enkuru taka - unikāla iespēja apskatīt Baltijā lielāko enkuru ekspozīciju, lielākais enkurs ir 23 tonnas smags, sešus metrus augsts un 4,5 metrus plats.
Pateicoties projekta "Latvijas skolas soma" atbalstam Ventspilī bija 8.b un 8.d klases.

29.09.2021.

4.a un 4.c klašu mācību ekskursija

Ekskursija

Ir iestājies rudens. Skolās sākas mācību un ekskursiju laiks. Šoreiz nolēmām doties uz Tērvetes dabas parku.
Pienāca ilgi gaidītā diena, 28.septembris. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 4.a un 4.c klases skolēni, pateicoties projektam "Latvijas skolas soma", devās izglītojošā un jaukā atpūtas ekskursijā.
Tērvetes dabas parkā ir iespējams jēgpilni un interesanti pavadīt laiku. Mēs izvēlējāmies apmeklēt nodarbību "Zaļajā klasē". Ar Pasaku meža bānīti nokļuvām Zaļajā klasē. Tur mūs jau sagaidīja LVM vides gide. Viņa skolēniem nodarbības laikā parādīja un pastāstīja par Latvijas mežos sastopamajiem augiem, kokiem, kukaiņiem, putniem un zvēriem. Zaļajā klasē varēja apgūt to kā mežs veidojas un aug. Skolēniem vajadzēja vērot apkārtni, uzmanīgi spert soļus, lai nenomītu mazās priedītes.
Zaļās klases nodarbība dabā bija ļoti interesanta, aizraujoša un pamācoša. Tai atvēlētais laiks paskrēja nemanot. Par zināšanu izrādīšanu un aktīvu līdzdarbošanos skolēni saņēma balviņu.
Tālāk skolēni devās uz jauno rūķu pilsētu Čiekuri. Rūķu pilsēta katru reizi pārsteidz savus apmeklētājus ar kādu jaunu objektu. Tur skolēni baudīja pusdienas un apskatīja jaukās koka mājiņas gan no ārpuses, gan tajās paviesojoties.
Ejot cauri Rūķu mežam, satikām Rūķeni, kura aicināja piedalīties aizraujošā spēlē. Katru reizi Tērvetes darbas parks pārsteidz savus apmeklētājus ar kādu jaunu apskates vai izklaides objektu, kas visus iepriecina.
Šī skaistā, rudenīgi saulainā diena un ekskursijā kopā pavadītais laiks parādīja, cik svarīgi ir, iegūt un pielietot zināšanas, baudīt un priecāties par dabu, neaizmirstot to sargāt un kopt.
Ekskursija bija lieliski izdevusies, 4.a un 4.c klases skolēni kopā ar audzinātājām Kseniju un Evitu ieguva jaunus un krāsainus iespaidus.

28.09.2021.

Skolotāju diena

Skolotāju dienas plakāts

28.09.2021.

9.m1 klases mācību ekskursija

9m1_mācību_ekskursija

2021.gada 17.septembrī mēs, 9.m1 klases skolēni, devāmies uz Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē un "Lūšu dravu" Lēdmanē. Laikapstākļi todien mūs īpaši nelutināja, taču tie netraucēja izbaudīt jautru un interesantu dienu. Ekskursiju A.Pumpura muzejā vadīja atraktīva gide, kura aizrāva un lika smaidīt visa apmeklējuma laikā. Muzejā mēs varējām pārģērbties un iejusties visdažādākajos tēlos, proti, mūsu vidū bija Andrejs Pumpurs un viņa vecāki, sieva, draudzenes, mācītājs, kā arī Lāčplēsis, Laimdota, Koknesis un citi eposa "Lāčplēsis" varoņi. Muzejā arī pārliecinājāmies, ka klases biedri ir lieliski aktieri, jo visu informāciju par A.Pumpuru un eposu ,,Lāčplēsis” uzzinājām, tieši paši izspēlējot ainas. Mēs apmeklējuma laikā uzzinājām daudz interesantu faktu par dzejnieku A.Pumpuru un viņa eposu "Lāčplēsis", un neviens bez jaunām zināšanām nepameta muzeja telpas. Pēc muzeja apmeklējuma devāmies apskatīt Lielvārdes pils drupas un Daugavas krāšņos lokus, smēlāmies spēku un lūdzām sapņu piepildīšanos Lāčplēša "gultai", milzīgam akmenim, pie kura pieliekot rokas un cītīgi domājot par savu vēlmi, tā piepildīsies. Pēc muzeja braucām uz Lēdmani, kur mēs aktīvi atpūtāmies, spēlējot bumbu un "Airsoft". Saskārāmies ar izaicinājumu iekurt ugunskuru, jo bija slapja malka, bet tomēr, pielietojot savas izdzīvošanas spējas un prasmes, saliekot galvas kopā, mums izdevās iekurt ugunskuru, pie kura noslēdzām ekskursiju jaukās sarunās, cepot desas.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
9.m1 klases skolnieces Samanta Astiča un Agnese Bušmane.

26.09.2021.

4.b klases ekskursija uz Bauskas pili un vietu, kur sākas Lielupe

Ekskursija

Lai gan laika prognoze nebija iepriecinoša, 24.septembrī 4.b klase tomēr devās mācību ekskursijā uz Bausku. Bijām gatavi lietum, bet mūs sagaidīja skaista saule, kurā atmirdzēja atjaunotā pils fasāde. Pils darbinieces tērpušās senajos tērpos jau sākumā radīja vēstures klātbūtnes sajūtu. Sadalījāmies divās grupās un devāmies apskatīt pils ekspozīcijas. Puišus sajūsmināja pīles izbāzenis, kas liecināja par medību pieredzi. Meitenēm patika katli un pannas, un senie tērpi. Skolotāju fascinēja grīdas flīzes hercoga un hercogienes apartamentos. Kopīgi domājām, kā gan cilvēki varēja gulēt tik mazās gultiņās un kāpēc gandrīz visas istabas ir caurstaigājamas? Kāds pārvarēja bailes un kopīgi ar klasesbiedriem kāpa pils tornī, no kurienes paveras brīnišķīgi skati uz apkārtni. Un daži pat izmēģināja moku rīku.
Tad devāmies uz vietu, kur Mūsa un Mēmele izveido Lielupi. Nevarējām paiet garām estrādei, neizmēģinot, kā skan kopīgi dziedāta tautasdziesma. Pētot kokus un Mēmeles ūdens straumes, nonācām līdz Lielupes sākumam, kur izbaudījām brīdi atpūtas, lai pēc tam gar Mūsas krastu dotos atpakaļ un vēlreiz novērtētu Bauskas pils skaisto apkārtni. Kārtīgi izstaigājušies un viegli noguruši, bijām gatavi doties atpakaļ uz Jelgavu.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju doties klases ekskursijā.
4.b klase un audzinātāja Ilze Skudra.

23.09.2021.

Starpdisciplinārā stunda

Starpdisciplinārā stunda

22.09.2021.

5.b klases mācību ekskursija

Ekskursija

2021.gada 22.septembrī 5.b klase devās uz Jaunpili pa viduslaiku takām apgūt vēsturi.
Mūks ar kalponīti izveda skolēnus mazo mūciņu tērpos cauri pilij, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, apgūstot iemaņas ieroču atpazīšanā un iemācoties tā laika pieklājības likumus. Skolēni iepazinās arī ar viduslaiku spēlēm un izmēģināja tās.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju mācīties vēsturi interesantā veidā!
5.b klases audzinātāja Ineta Blumberga.

22.09.2021.

Konkurss

Konkurss skolēniem

No 13.septembra līdz 13.oktobrim aicinām Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12.klašu skolēnus piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu tautai Latvijas 103.dzimšanas dienā.

Vairāk informācijas

16.09.2021.

JTV Dzejas dienas 2021

Dzejas dienas

15.09.2021.

Prātnieku laboratorija

Prātnieku laboratorija

11.09.2021.

Saeima aicina jauniešus piedalīties fotokonkursā "Sardzē par visdārgāko"

Foto konkurss

Vairāk informācijas

10.09.2021.

Karjeras izglītība

Ekskursija

Braucot pa Loka maģistrāli "RAF" mikrorajonā var vērot jauno Latvijas Valsts Mežu unikālo būvi, kurā atrodas "Latvijas valsts mežu" Zemgales reģiona klientu centrs. Ēka atrodas starp mežu, "Latvijas valsts mežu" kokaudzētavu un Loka maģistrāli.

Karjeras izglītības ietvaros mēs JTV 12.a, 12.i un 11.i skolēni 2021.gada 10.septembrī apmeklējām un apskatījām šo ēku. Ekskursijas vadītāja mums pastāstīja par arhitekta, būvnieka, celtniecības darbu vadītāja u.c. profesijām, kuru pārstāvji spēj kopā radīt šādu apbrīnas vērto ēku. Informēja, kur var apgūt šādas profesijas un ar kādām īpašībām jābūt apveltītiem šādu darbu veicējiem.
Ēka celta ļoti oriģināli, tā vizuāli augsta, jo celta samērā augstā uzkalnā, bet tās jumts nepārsniedz meža koku augstumu.
Ēka ir īpaši siltināta un izolēta ar kokšķiedru izolāciju. Koka konstrukcijas un koka apdare iekļauj modernus, ekonomiskus un ekoloģiskus inženiertehniskos risinājumus.
Mums bija iespēja apskatīt Latvijas Valsts Mežu unikālo būvi (tepat Jelgavā). Tikšanās notika ārā pie ēkas un konferenču zālē, ievērojot visus paredzētos pandēmijas aizsardzības noteikumus.
12.a, 12.i, 11.i klašu skolēni un audzinātājas.

10.09.2021.

8.a klases mācību ekskursija

Ekskursija

2021.gada 10.septembrī 8.a klases skolēni piedzīvoja ceļojumu laikā (1919.g.) un atrodoties Durbes pilī iejūtas vēsturiskas personības lomās un situācijās. Skolēni saņema lomu aprakstus un uzdevumus, kas veica programmas laikā, piemēram, iekārtot lazareti, salikt medicīnas materiālus, sagaidīt ievainotos un sniegt viņiem palīdzību un aprūpi, sagatavot vienkāršu maltīti grupai. Veicot praktiskos uzdevumus, skolēni rosināti domāt un pārrunāt katru situāciju, lai saprastu dažādu cilvēku uzskatus un izjūtas kara apstākļos.
Skolēni arī aktīvi piedalījas filmešanā un fotomedijās kino pilsetiņā Cinevilla.
Klases audzinātāja Svetlana Živjuka.

10.09.2021.

"Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" (PUMPURS) 16.03.2017. – 31.12.2023.

Pumpurs

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai", lai mazinātu to izglītojamo skaitu, kas pārtrauc mācības. Projekts veicina ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, izglītības iestādēm, pedagogiem, atbalsta personālu un izglītojamo vecākiem vai pārstāvjiem, lai laikus identificētu izglītojamos ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu. Projekta fokuss ir nevis īslaicīga finansiālās palīdzības sniegšana, bet gan ilgtspējīga visaptveroša mehānisma radīšana, kas veido atbalstošu un iekļaujošu vidi ikvienam izglītojamam.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā šī projekta ietvaros 5.-12. klašu skolēni nepieciešamības gadījumā saņem dažādu speciālistu konsultācijas jau no 2017./2018.mācību gada gan klātienē, gan attālināti. Katram projektā iesaistītajam izglītojamajam pedagogs semestra sākumā izveido individuālo atbalsta plānu (IAP), kurā izvērtē mācību pārtraukšanas riskus un paredz nepieciešamos atbalsta pasākumus šo risku mazināšanai.
Kopš projekta sākuma 2017./2018.mācību gada līdz šim ir sagatavoti 332 IAP un ir sniegts atbalsts izglītojamajiem. 2020./2021.mācību gada 1.semestrī atbalstu ir saņēmuši 28 izglītojamie un sastādīti 39 IAP, 2.semestrī – 42 izglītojamie un sastādīti 52 IAP, kas palīdzēja izglītojamajiem veiksmīgi pārvarēt grūtības un turpināt mācības.
No šī 2021./2022.mācību gada 1.semestra arī 1.-4.klašu skolēniem tiek piedāvātas individuālās konsultācijas pie projekta "Pumpurs" mācību priekšmetu pedagogiem un atbalsta speciālistiem.

Vairāk te ...

09.09.2021.

Projekts "Ebreji Jelgavā: vēsture un tradīcijas"

Projekts

2021.gada 9.septembrī biedrības "Goraļ" projekta "Ebreji Jelgavā: vēsture un tradīcijas" (Nr. 2021.LV/MTSP/08/03) ietvaros 6.a klases 8 skolēni kopā ar Jelgavas Pārlielupes pamatskolas skolēniem devās ekskursijā pa Jelgavas pilsētu kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu.
Skolēni apmeklēja Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni. Vēsturnieks stāstījumā iepazīstināja ar ebreju vēsturi Jelgavā.
Skolēni apskatīja vietas un objektus, kas saistīti ar ebreju iedzīvotājiem Jelgavā.
Projekta koordinatore Solvita Romanova.

09.09.2021.

6.a, 6.m2, 6.m3 klašu meža ekspedīcija

Ekskursija

2021.gada 7.septembrī JTV 6.a, 6.m2, 6.m3 klases devas AS "Latvijas valsts meži" (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" organizētajā "Meža ekspedīcijā", lai apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā.
Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:
- saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē - koku sugu noteikšana, jānosaka vai dažādos izstrādājumos ir izmantots koks (ziepju burbuļi, plastmasa, saldinātājs),
- apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu - atkritumu savākšana aiz sevis, rūpēšanās par kokiem,
- veica praktiskus un radošus uzdevumus -koka augstuma mērīšana izmantojot 2 sprunguļus un pēdojot attālumu, noteikt kurš radījis bojājumus kokam (dzīvnieks, vai kukaiņi), tilta celšana bez naglām un skrūvēm,
- veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm, kā mežs jākopj, jaunaudžu tŗīšana, meža retināšana.
Skolēni apmeklēja arī Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīciju un iejutās karavīru lomā.
Pēc meža ekspedīcijas skolēni varēja atgūt spēkus un iestiprināties pie LVM sarūpētā ugunskura.
Skolēni ekskursijā devas sadarbībā ar projektu "Latvijas skolas soma".
Klašu audzinātājas: Ilze Ivanova, Ilona Stūrāne, Daiga Antonova.

07.09.2021.

Izglītības ieguves formas

Vecākiem

31.08.2021.

Atzinība

Adaptācijas diena

31.08.2021.

Piedalies foto konkursā "Mana zeme skaistā"!

Foto konkurss

Nolikums

Par kodiem attēlu ievietošanai jautāt vizuālās mākslas skolotājai Solvitai Romanovai (149.kab.).

25.08.2021.

Vebinārs vecākiem 7.septembrī

Centrs "Dardedze" organizē vebināru vecākiem "Vecāku emocijas: kā saglabāt līdzsvaru?" 7.septembrī plkst.18.00 - 19.15.

Vairāk informācijas

25.08.2021.

2.septembris

Adaptācijas diena

25.08.2021.

1.septembris - Zinību diena

Zinību diena

23.08.2021.

Vecāku sapulce

Cien. 7.b, 10.a un 10.i klašu vecāki!

Aicinām jūs uz sapulci! Sapulce notiks tiešsaistē ZOOM platformā.


Vairāk informācijas e-klases pastā.


Vecāku sapulce

11.08.2021.

Tehniskās jaunrades programma

Sākusies iesniegumu pieņemšana dalībai
TEHNISKĀS JAUNRADES PROGRAMMĀ "IT / INŽENIERZINĀTNES".


Vairāk informācijas un iesnieguma veidlapa šeit.

Arhīvs 2021./2022.m.g.

Arhīvs 2020./2021.m.g.

Arhīvs 2019./2020.m.g.

Arhīvs 2018./2019.m.g.

Arhīvs 2017./2018.m.g.
TEHNISKĀS JAUNRADES PROGRAMMA
"IT / INŽENIERZINĀTNES"
JTV un citu pilsētas skolu skolēniem!

MĒNEŠA DARBA PLĀNS >>

Interesanti!

Vēja turbīnas...

AI un pozas noteikšana

Mākslīgais intelekts, paplašinātā realitāte, dziļā mācīšanās... - nosakot cilvēku un dzīvnieku pozas, varam prognozēt to uzvedību, pielāgot palīdzību...!

Grimstošas ēkas izcelšana!

Apbrīnojams inženiertehnisks projekts te pat Rīgā, 2 nedēļu laikā izceļot 90 gadus grimušu ēku!