2023./2024.m.g. arhīvs

29.01.2024.

Noslēgusies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023

Šogad žūrijā piedalījās 140 mūsu skolas skolēni, kuriem bija iespēja izlasīt 24 dažādu žanru jaunākās grāmatas – gan latviešu, gan ārzemju autoru darbus – un tās novērtēt.

29.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

Preiļu robotikas čempionāts

Janvārī Preiļu Robotikas čempionātā mūsu skolas komandu pārstāvēja Jānis un Dāvis.
Jānis Palabinskis (5.b klase) iegūva 9.vietu no 52 dalībniekiem vecuma grupā līdz 12 gadiem.
Dāvis Smagars (7.b klase) - 5.vietu no 42 dalībniekiem vecuma grupā no 13-18 gadiem.

25.01.2024.

Viesojās karjeras konsultanti

Viesojās Jelgavas valstspilsētas karjeras konsultanti

25.01.2024. JTV viesojās Jelgavas valstspilsētas karjeras konsultanti.
Viesi apskatīja skolā esošās tehnoloģiju iespējas, ar kuru palīdzību gan interešu pulciņos, gan mācību darbā skolēniem ir iespēja tās izmantot.
Tika nodibināti uz turpmāko sadarbību vērsti kontakti starp skolas Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centra vadītāju un valstpilsētas karjeras konsultantiem.
Karjeras konsultante Kristīne Kalniņa.
#Jelgava #karjera #izglītība

24.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

3.vieta krievu valodas olimpiādē 3.posmā

23.01.2024.

1.c klasei 1.vieta kolāžu konkursā

1.vieta kolāžu konkursā

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 1.c klase piedalījās skolēnu kolāžu konkursā, kas norisinājās 25.Starptautiskā Ledus skulptūru jubilejas festivāla ietvaros. Skolēni izveidoja plakātu par tēmu "Pasaules dārgumi" un ieguva 1.vietu. Balva – apmaksāti transporta pakalpojumi ekskursijai un ielūgumi uz Ledus skulptūru festivālu.
Kolāža apskatāma Brīvdabas koncertzālē "Mītava" Ledus skulptūru festivāla laikā 2. – 4. februārī.
Apsveicam 1.c klases skolēnus un skolotāju Smaidu Cielavu!

22.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

3.vieta matemātikas olimpiādē

22.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

3.vieta matemātikas olimpiādē

18.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

2.vieta angļu valodas konkursā

17.01.2024.

Sadarbība ar sociālo uzņēmumu (galerija)

Pasākums ar sociālo uzņēmumu

17.janvārī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrs sadarbībā ar sociālo uzņēmumu "Kustības brīvība" organizēja pasākumu "Sociālā uzņēmējdarbība. Specializētā SUP dēļa prototipēšanas un dizainēšanas brainstormings", kurā piedalījās 48 jaunieši, pārstāvot Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, Jelgavas Tehnikumu un Līvbērzes pamatskolu.
Uzņēmuma vadītāja Aija Vule iepazīstināja ar sociālās uzņēmējdarbības teorētiskajiem aspektiem, ar uzņēmuma darbību – no idejas līdz nākotnes attīstības plāniem, uzsvaru liekot uz specializēto SUP dēli cilvēkiem ar invaliditāti.
Jauniešiem gan individuāli, gan apvienojoties grupās atbilstoši savām prasmēm un interesēm, tika piedāvāts izstrādāt dizainu un prototipus šādās kategorijās:
• lietotājam pievilcīga dizaina izstrāde;
• SUP dēļa funkcionalitāte un drošība;
• SUP dēļa mobilitātes uzlabošana;
• airu prototipu ideju ģenerēšana.
Par labāko risinājumu autoriem tika atzīti:
- Roberts Saulītis (Jelgavas Tehnikums, 3.kurss), kurš piedāvāja risinājumu SUP dēļa funkcionalitātes un drošības uzlabošanai un idejas elektroniskā asistenta izveidei;
- Līvbērzes pamatskolas komandas pārstāvji Jānis Roga (8. klase), Ieva Roga un Daniela Korpāne (7.klase), kuri izstrādāja kompleksu risinājumu airu prototipam SUP dēļa funkcionalitātes, drošības un mobilitātes uzlabošanai;
- Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7.c klases skolnieks Ēriks Stankus par risinājumiem specializētā SUP dēļa pievilcīga dizaina izstrādē.
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

17.01.2024.

Barikāžu atceres ugunskurs (galerija)

Barikāžu atceres ugunskurs

17.01.2024.

6.a klases mācību ekskursija

6.a klases mācību ekskursija

6.a klase 17.janvārī devās ekskursijā uz Barikāžu muzeju, kur uzzināja par dzīvi PSRS, par Atmodu, vēroja plakātus par sociālajām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto. Skolēniem bija iespēja iejusties trīs barikāžu laika tēlos, ietērpjoties barikāžu aizstāvja, Latvijas Republikas milicijas darbinieka vai OMON kaujinieka apģērbā.
Skolēni piedalījās arī vārdu šifrēšanā par barikāžu tēmu.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

17.01.2024.

Pateicība

Pateicības raksts

16.01.2024.

5.b klases mācību ekskursija

5.b klases mācību ekskursija

16.janvārī 5.b klase apmeklēja Rīgas kino muzeju un Barikāžu muzeju. Kino muzejā bērni iepazinās ar dažādiem kino žanriem, veidoja un filmēja savu aplikācijas īsfilmu. Barikāžu muzejā uzzināja par cilvēku dzīvi Padomju savienībā. Aplūkoja maketu, kas attēloja, kur tika veidotas barikādes un pat redzēja kādi izskatījās OMON kaujinieki. Bērniem bija iespēja izdomāt, ko apsargātu tagad un izveidot savas barikādes.
Klases audzinātāja Maija Šlosberga.

16.01.2024.

Lepojamies un sveicam!

Konkurss Profesora cirapiņa klubs

09.01.2024.

Sertifikats no uzdevumi.lv

Sertifikāts uzdevumi.lv

22.12.2023.

Ziemassvētku koncerts (galerija)

Ziemassvētku koncerts

21.12.2023.

Vizuālās mākslas darbu izstāde (galerija)

EKO izstāde

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā vizuālās mākslas stundās veidojam EKOskolas programmas saikni ar mācību saturu. Šoreiz - par papīra izmantošanu un papīra ražošanas ietekmi uz vidi.
Noskaidrojām, ka papīru vai tā izstrādājumus, kas derīgi otrreizējai pārstrādāšanai, sauc arī par makulatūru, piemēram, avīzes, kartona kastes, grāmatas, žurnāli, brošūras u.c. No pārstrādājamā papīra otrreizējā ražošanā iegūst dažādus ikdienā lietojamus papīra izstrādājumus – avīzes, salvetes, biroja papīru un tipogrāfijas papīru, aploksnes, kartona kastes, ietinamo papīru jeb kraftpapīru, tapetes, olu paliktnīšus, siltumizolācijas vati u.c. produkciju. Kraftpaīrs ir pietiekami izturīgs, lai izmantotu dažādas mākslas tehnikas, piemēram, jauktās. Tas nesatur lignīnu un skābes, tāpēc piemērots izmantošanai ar ekoloģiju saistītos projektos.
9.klases zīmēja arhitektūras objektu vai ziemas ainavas uz kraftpapīra ar grafiskiem materiāliem jauktās tehnikās, veidoja faktūru elementus un iespaidīgu skatu ar gaismas efektu.
Paldies skolotājām Violetai Erdmanei un Solvitai Romanovai!
#Ekoskola #Ekoskoluprogramma #zaļādomāšana #JTV

21.12.2023.

Pateicības (galerija)

Pateicība skolai par dalību

20.12.2023.

Viesi no Jelgavas izglītības pārvaldes

Viesi no Jelgavas Izglītības pārvaldes

20.decembrī skolā viesojās Jelgavas izglītības pārvaldes speciālisti. Tika apskatīta skola, varēja ielūkoties arī darbnīcā, kurā skolēni būvē elektroautomobiļus. Ziemassvētku noskaņās tapa smaržīgas, skaistas, ar pārtikas printeri apdrukātas piparkūkas.

19.12.2023.

Konkurss "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains"

Dalība konkursā

"Zaļās josta" rīkotajā radošajā konkursā "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains" ir noskaidroti konkursa laureāti. Starp tiem, trīs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni:
• Agnija Kozlova,
• Emīls Krieviņš,
• Eva Dekšne.
Konkursa "Mans ilgtspējīgais iepakojuma dizains" mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību iepakojumam, ko lietojam, lai rosinātu meklēt idejas, kā to padarīt videi draudzīgāku, ilgtspējīgāku un vieglāk pārstrādājamu.
Vairāk lasi

19.12.2023.

Apbalvošana

Lego apbalvošana

19.decembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā tika pasniegtas specbalvas nominācijā "LEGO Sumo Spec" komandām, kas piedalījās apmācībās "No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam" un starp apmācību komandām ieguva visaugstāko punktu skaitu.
"LEGO Sumo Spec" Junior (līdz 12 gadu vecumam):
- 1.vieta komandai "Jelgavas 4.vidusskola" ar robotu "MiniBot" (Artemijs Kondrašovs, Timofejs Ivļevs, Jelgavas 4.vidusskola),
- 2.vieta komandai "Gravitons" ar robotu "Gravitons" (Aivis Jēkabsons, Jānis Palabinskis, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola),
- 3.vieta komandai "Jelgavas 4.vidusskola" ar robotu "MiniBot 2.0" (Dāvis Kursītis, Mārcis Bīmanis, Jelgavas 4.vidusskola).
"LEGO Sumo Spec" senior (no 12 līdz 18 gadu vecumam):
- 1.vieta komandai "Rūpīgie lāči" ar robotu "Rūpīgie lāči" (Renārs Kudreņickis, Rihards Roga, Jelgavas 4.vidusskola),
- 2.vieta komandai "Fizkoderi" ar robotu "Bridge_spam" (Aleksandrs Kuziks, Adrians Rudāns, Rīgas 34.vidusskola),
- 3.vieta komandai "Aknīstes Robotika" ar robotu "EV3-Minjons" (Toms Žinka, Aknīstes vidusskola).
Sacensības tiek organizētas projektā "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā", kas tiek ieviests EEZ grantu 2014.-2021.gada perioda programmā "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība". EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

19.12.2023.

Ziemassvētku koncerts "Laime ir..."

Ziemassvētku koncerts

19.decembrī skolas zālē skatītājus pulcēja interešu izglītības Ziemassvētku koncerts "Laime ir...", kurā uzstājās gan dziedātāji, gan dejotāji, gan teātra "Melnā kaste" dalībnieki.

19.12.2023.

Lepojamies un sveicam!

Bioloģijas olimpiāde

19.12.2023.

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļas ietvaros 7.c klase centīgi ziedoja pārtiku, atbalstot savējos. Kā arī bijām vieni no retajiem, kuri saziedoto barību dzīvnieciņiem aizveda paši uz Mazo dzīvnieku patversmi Jelgavā. Bērnu sirdīs neviltots prieks par dāvāto siltumu un atbalstu. Paldies ģimenēm par atbalstu!
7.c klases skolēni.

18.12.2023.

Ziemassvētki franču gaumē

Ziemassvētki franču gaumē

18.decembrī skolēni, kuri apmeklē franču valodas fakultatīva nodarbības, uzņēma viesus no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.
Jaukā svētku atmosfērā teātra klasē ieskandinājām Ziemassvētkus franču gaumē. Spēlējām iepazīšanās spēli, mēmo šovu un klusos telefonus.
Skolēni un skolotājas bija sarūpējuši cienastu: kruasānus, bagetes, cepumus un slavenās franču konfektes "Carambar".
Viesi, 7.klase, nodziedāja dziesmas "Zvaniņš skan" versiju franču valodā un mūsu 6.klase nodejoja mazu fragmentu no tās pašas dziesmas roka versijas.
Paldies skolēniem no 6.b un 6.c klasēm, 7.c klases un 9.c klases!
Franču valodas skolotāja Nora Ozola.

13.12.2023.

Diskotēka un Ziemassvētku balle

Ziemassvētki, diskotēka 4.-8.klasēm Ziemassvētku balle 9.-12.klasēm

12.12.2023.

Pasākums mežā "Egles lielas, egles mazas"

Pasākums meža

Šodien 6.b klase devās uz Mežu un vides zinātņu fakultātes studentu un Meža pētīšanas institūta darbinieku rīkoto pasākumu mežā "Egles lielas, egles mazas". Tā laikā uzzinājām par meža izstrādes instrumentiem, meža dzīvnieku pēdām. Neiztikām bez pikošanās un sniega dušas. Pēc 2 km pastaigas sildījāmies pie ugunskura un, noskaitot dzejolīti, bērni saņēma dāvanu no vecīša.
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

11.12.2023.

Labdarības akcijas

Labdarības akcija, atbalstīsim savējos Labdarības akcija, atbalstīsim dzīvnieku patversmes

05.12.2023.

Robo skola

Roboskola, 3d brilles

5.decembrī, Robo skolas pārstāvji 7.b klasei novadīja bioloģijas un 8.b klasei - ģeogrāfijas stundu, izmantojot ClassVR brilles. Bioloģijas stundā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar šūnas uzbūvi, salīdzinot auga un cilvēka šūnas. Savukārt ģeogrāfijas stundā, kombinējot darba lapas ar ClassVR biļļu izmantošanu, jaunieši devās aizraujošā ceļojumā, iepazīstot pingvīnu dzīvi un korāļu rifus.
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

05.12.2023.

Konkurss Bebr[a]s

Konkurss Bebras

Šogad Starptautiskajā loģiskās un algoritmiskās domāsanas konkursā 4.-12.klašu skolēniem "Bebr(a)s" 1.kārtā piedalījās 30 458 skolēni.
No mūsu skolas piedalījās skolēni no 4.a, 4.b, 4.c, 4.d, 4.e, 5.a, 5.b, 7.c, 8.b, 8.d, 9.c, 10.i klasēm.
Katrā vecuma grupā uz konkursa 2.kārtu aicināti TOP 20-25 skolēni ar labākajiem rezultātiem.
Uz otro kārtu uzaicināts 10.i klases skolēns Pāvels Baks.
Paldies visiem skolēniem par dalību konkursā! Paldies skolotājiem par skolēnu atbalstu!

05.12.2023.

"Namdaru darbnīca"

2.a un 2.f klases ekskursija

4.decembrī 2.a un 2.f klase devās ekskursijā uz "Namdaru darbnīcu" ieskandināt Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Skolēni darbojās dažādās darbnīcās - iepazina instrumentus darbam ar koku un veidoja puzurus. Baudīja ziemas priekus un lāpu gājienā devās cauri pasakaini piesnigušajam mežam, lai satiktu Ziemassvētku vecīti. Noslēgumā dalījās piedzīvotajā un baudīja kopīgu pikniku namiņā ar ugunskuru.
Klases audzinātājas Aija Āne un Sintija Krūma.

04.12.2023.

"Cits bazārs"

Cits bazārs

2.decembrī, tirdzniecības centrā "Domina Shopping" notika ikgadējais izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus "Cits Bazārs". Tajā pašu radītas preces un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvāja 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.
Mūsu skolas skolniece Evelīna Liepa no 11.a klases ar savu smu "FluidBear Latvija" piedalījās tirdziņā "Cits bazārs".
Intervija LTV 1 raidījumā "Rīta Panorāma".

Skatīties šeit.

30.11.2023.

7.b un 7.c klases mācību ekskursija

7.b un 7.c klases mācību ekskursija uz Vizium

30.novembrī 7.b un 7.c klases devās izzinošā mācību ekskursijā uz zinātnes centru "Vizium" Ventspilī. Skolēniem bija iespēja gan pārbaudīt savas zināšanas dažādās jomās, piemēram, matemātika, fizika, ģeogrāfija, sports, gan iepazīt dažādas tehnoloģijas- VR, simulatorus. Turklāt ekskursijas laikā jaunieši apmeklēja Zinātnes šovu, vērojot ķīmijas eksperimentus.
Paši skolēni saka: "Šī ekskursija mums ļoti patika un mēs esam ļoti priecīgi, ka aizbraucām uz turieni. Labprāt brauktu vēlreiz."
Klases audzinātājas Ineta Blumberga un Sanita Olšteine.

29.11.2023.

Zemes diena skolā

Zemes diena skolā

27. un 28.novembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola iesaistījās #CNN #CalltoEarthDay 2023 aktivitātē, aktualizējot jautājumu par "Bišu un citu apputeksnētāju nozīmi pilsētvidē".
1.klases skolēniem, sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību, tika organizētas Eiropas medus brokastis, ko vadīja Jelgavas novada Vircavas biškopis Nauris Bērziņš. Šogad Eiropas medus brokastu tēma ir "Kā rodas medus", kas norisinās informatīvās programmas "ES medus – gards un videi draudzīgs" ietvaros. Skolēni tika iepazīstināti ne tikai ar to kā rodas medus, kā medu lietot un kādas ir medus bites, bet arī bija iespēja tuvāk apskatīt un izpētīt medus produktus, biškopja galvenos rīkus un izgaršot dažādas medus garšas (pavasara ziedu, dažādu ziedu, lapu un liepziedu).
Aktualizējot jautājumu par vides nozīmi, 1.b, 6.b un 8.a klases, sports un veselība stundas ietvaros, rīkoja Flash mob "Rūpējies par vidi atbildīgi! Pilsētvidē mēs esam kā bites stropā!".
6. un 7.klases piedalījās nodarbībā "Bišu un citu apputeksnētāju nozīme pilsētvidē", ko vadīja biškopis Nauris Bērziņš. Nodarbības laikā iepazīstināja ar savu pieredzi par bišu saimju izvietošanu uz Jelgavas poliklīnikas jumta, akcentējot bites kā nozīmīgu vides monitoringa instrumentu. Jaunieši tika iepazīstināti ar pētījuma rezultātiem ogu kultūru papildus apputeksnēšanā, uzsverot arī citu apputeksnētāju nozīmi pilsētā. Noslēguma tika sniegtas rekomendācijas bišu un citu apputeksnētāju labvēlīgās vides veidošanai. Visi interesenti nodarbībai varēja sekot līdzi, izmantojot skolas YouTube kanālu.
Paralēli organizētām aktivitātēm, skolas pedagogi, savu stundu ietvaros, ir iesaistījuši skolēnus, piedāvājot radošas un izzinošas aktivitātes Zemes dienas tēmas ietvaros.
Liels paldies pedagogiem, kuri aktīvi iesaistījās Zemes dienas aktivitātēs!

29.11.2023.

Karjeras izglītība 10.i klasē

Karjeras izglītība 10.i klasē

29.novembrī ārste reanimatoloģe, RSU docētāja Jekaterina Jagodzinska-Peškova 10.i klasē novadīja nodarbību par pirmās palīdzības sniegšanu. Atraktīvā un jauniešiem saprotamā formā ārste pastāstīja, kādās situācijās un kā sniegt pirmo palīdzību cilvēkiem, gaidot mediķu ierašanos. Skolēni varēja praktiski izmēģināt, kā veidot pārsējus, veikt sirds masāžu, izmantot automātisko ārējo defibrilatoru, noguldīt cietušo stabilā sānu guļā. Pirmās palīdzības sniegšanas prasmes ir ļoti svarīgas, jo mēs katrs varam izglābt dzīvību, sniedzot cilvēkam nepieciešamo atbalstu kritiskajās 5 minūtēs uzreiz pēc negadījuma.
Paldies Pāvela mammai Jūlijai Bakai par nodarbības noorganizēšanu!
Klases audzinātāja Daina Birkenbauma.

29.11.2023.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Bibliotēkas pasākums

Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces rīta vai krēslas stundās, lasa kopīgi izvēlēto grāmatu un rīko citas radošas aktivitātes.
Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma ir "Ziemassvētki Ziemeļvalstīs".
Kopīgi krēslas stundā lasījām fragmentu no grāmatas "Lennenbergas Emīla ziemas grāmata".
Paldies 6.c klasei un skolotājai Ilzei Ulmanei!

#NORDISKLITT
#NORDISKLITT23

28.11.2023.

Elmars Sakne 90 gadu jubileja

28.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Angļu valodas olimpiāde

28.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Krievu valodas olimpiāde

27.11.2023.

4.a klase apmeklēja dzīvnieku patversmi

LLU VMF Mazo dzīvnieku patversme

24.novembrī 4.a klase apmeklēja LLU VMF Mazo dzīvnieku patversmi. Vispirms mēs bijām kaķu mājā, kur atrodas kaķi, kas ir gatavi adopcijai.
Tur bija gan nopietni, gan rotaļīgi pieauguši kaķi, kā arī mazi, mīļi kaķēni. Uzzinājām, ka, kad kaķis nokļūst patversmē, vispirms tas pavada 2 nedēļas karantīnā, saņem nepieciešamās vakcīnas, tiek čipots, un ja vajag arī ārstēts. Tad tas tiek pārvests uz kaķu māju, kur ir gatavs adopcijai, lai kļūtu par kaķa īpašnieku ir jāziedo 70 eiro patversmei.
Pēc tam aizgājām pie mazajiem suņiem, tos patversmes darbiniece izveda laukā pastaigāt un tad tos varēja paglaudīt un pabarot ar suņu cepumiem, kas bija skolotājai kabatās. Pilngadīgas personas, iepriekš piesakoties, drīkst izvest pastaigā suņus.
Klasē bijām vienojušies, ka daļu no Mārtiņdienas tirdziņā nopelnītās naudas ziedosim dzīvniekiem. Jo mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām. On est responsable de ce qu'on apprivoise. (Antoine de Saint-Exupéry)
No klases ziedojām 100 eiro skaidrā naudā, ko tērēs kaķu barības pirkšanai, un vēl segas, palagus, pledus, ko ieklāt dzīvnieku būros.
Klases audzinātāja Nora Ozola.

27.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Konkurss Profesora cirapiņa klubs

27.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Konkurss Profesora cirapiņa klubs

24.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Konkursa Radošais intelektualis apbalvošanas ceremonija

24.novembrī Air Baltic mācību centrā notika konkursa "Radošais intelektuālis" apbalvošanas ceremonija.
Simpātiju balvu ieguva komanda "Laimonis un Edžus" - 11.a klases skolēni Adrians Hofmanis, Madara Gūtmane un Laura Kudinova.
Diplomu par iegūto 3.vietu 9.-12. klašu grupā saņēma komanda "Intelektuālais ceļš spoku mājā" - Amēlija Seņkāne, Adriana Auziņa un Roberts Šķirus (11.a klase).
No mūsu skolas šogad konkursam tika iesniegti 13 komandu darbi.
Paldies skolotājām Ilzei Skudrai, Solvitai Romanovai un Ksenijai Vojevodovai par atbalstu skolēniem!

24.11.2023.

Mācību ekskursija

LIAA Jelgavas Biznesa inkubators, mācību ekskursija 11.a klasei

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz LIAA Jelgavas Biznesa inkubatoru.
Ekskursijas laikā jaunieši tika iepazīstināti ar LIAA darbības mērķi un biznesa inkubatoru lomu LIAA struktūrā. Biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja iepazīstināja jauniešus ar LIAA BI sniegto pakalpojumu klāstu (līdz 2023.gada 31.decembrim divas programmas – pirmsinkubācija un inkubācija).
Skolēni uzzināja par inovācijas veidiem (produkta, procesa, mārketinga, organizatorisko). Teorētisko informāciju papildināja praktiski piemēri no uzņēmēju, kas izmantojuši pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmu sniegto atbalstu, pieredzes. Jaunieši tika rosināti domāt par inovācijām Viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) jomās, uz kurām tiks likts īpašs akcents no 2024.gada.
Tika uzsvērtas skolēnu mācību uzņēmumu attīstības iespējas ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā, kā arī minimālās dzīvotspējas produkta jeb prototipa testēšanas nozīme veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstīšanā.
Paldies, Elīza Līga Līdaka un Zane Pastere, par sirsnīgu uzņemšanu un piedāvājumu Jelgavas Biznesa inkubatora koprades telpas izmantot skolēniem radošo darbu veikšanai!
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

24.11.2023.

Lekcija vidusskolēniem

LBTU lekcija vidusskolēniem

2023.gada 24.novembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā viesojās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) pārstāvji, lai informētu 12.klases izglītojamos par LBTU studiju iespējām LBTU Studējošo biznesa inkubatora "HatchUp" darbību un ieguvumiem no iesaistīšanās "HatchUp".
Vieslekcijas noslēgumā jauniešiem tika piedāvāta radošā aktivitāte ideju ģenerēšanā, kuras laikā katram bija jārada viena ideja un katrs idejas autors saņēma ieteikumu idejas realizēšanai.
Paldies Justīnei Muižniecei, Dainai Taupmanei un Gvido Bērziņam!
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

22.11.2023.

Klubiņa "SUDRABA PAAUDZE" viesošanās skolā

Klubiņa Sudraba paaudze viesošanās skolā

22.11.2023.

Karjeras izglītība 2.a klasē

Karjeras izglītība 2.a klasē

2.a klase iepazinās ar sporta trenera Denisa Ševčenko profesiju "ENERGY FIT JELGAVA" fitnesa studijā un aktīvi piedalījās fiziskās attīstības treniņā. Bērni bija priecīgi un gandarīti par paveikto!
Klases audzinātāja Aija Āne.

21.11.2023.

8.c un 8.d klases mācību ekskursija

8.c un 8.d mācību ekskursija uz Liepāju

21.novembrī 8.c un 8.d klase devās mācību ekskursijā uz Zinātnes un izglītības inovāciju centru Liepājā, lai piedalītos radošajās darbnīcās Digitālās ražošanas laboratorijā FabLab Liepāja un Liepājas Dabas mājā. Zēni projektēja un, izmantojot lāzergriezēju, veidoja sava dizaina kastītes. Meitenes gatavoja lūpu balzāmus no dabas produktiem, kā arī iepazinās ar Dabas mājas ekspozīciju. Vēl apmeklējām Liepājas centru un Ziemeļu molu.
Klases audzinātājas Ilona Stūrāne un Ilze Ivanova.

17.11.2023.

Vēstures stunda

Vēstures stunda

Ir tikai viena Latvija un citas nav nekur. Tā nāk no senču zemes dzīlēm un debesīm, kas kopā tur!
Šodien vēstures mācību stundās dažās klasēs valdīja patriotiskais noskaņojums, patiesa interese par mūsu valsts izveidošanas pamatiem. Skolēni salika "Vienīgās fotogrāfijas" puzli un kopā uzzinājām, kāpēc ir tikai "Vienīgā fotogrāfija" no 1918.gada 18.novembra svinīgās sēdes. Klasē valdīja īsts sacensību gars, atbildot uz viktorīnas jautājumiem par Latvijas valsts dibināšanas notikumiem.
Vēstures skolotāja Viviāna Pirvica.

17.11.2023.

Atsveikums Latvijas dzimšanas dienā

17.11.2023.

Svētku koncerts "Tu esi mana Latvija!"

Svētku koncerts

16.11.2023.

Vīru kopas "Vilki" koncerts pamatskolai

Vīru kopas Vilki koncerts pamatskolai

15.11.2023.

Svētku koncerts 1.-4.klasēm "Tu esi mana Latvija!"

Svētku koncerts 1.-4.klasēm

15.11.2023.

"Ātruma cilts"

LMT raidījums "Ātruma cilts"

15.novembrī, par mūsu aizrautību būvēt elektro transportlīdzekļus sižetu veidoja LMT viedtelevīzijas raidījums "Ātruma cilts". Raidījums būšot skatāms jau šonedēļ.

14.11.2023.

2.a klases mācību ekskursija

2.a klases ekskursija, Latvija

14.novembrī 2.a klase ieskandina Latvijas dzimšanas dienu! Devās mācību ekskursijā uz sv.Trīsvienības torni.
Klases audzinātāja Aija Āne.

14.11.2023.

Konkursa komisija

Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023 vērtēšanas komisija

14.novembrī, Jelgavā ieradās konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023" komisija, lai klātienē vērtētu pašvaldības paveikto pilsētas ģimeņu atbalstam. Komisija apmeklēja rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, atzinīgi novērtējot tās daudzpusīgās iespējas. Skolas direktore Baiba Balode-Lukjanska stāstīja par skolas galvenajām vērtībām, darbības principiem un to, kā savstarpēji sadarbojas skola, vecāki un pašvaldība.
Foto no www.jelgava.lv arhīva.

13.11.2023.

Svētku apģērbs

Svētku apģērbs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā

10.11.2023.

Mārtiņdienas tirdziņi

9. novembrī 3.klases ieskandināja Mārtiņdienu. Rīts iesākās ar dažādām aktivitātēm un muzikālo pavadījumu kopā ar skolēnu pašpārvaldi.
Pēc aktivitātēm sekoja Mārtiņdienas tirdziņš, kurš bija tapis sadarbībā ar 3.klašu vecākiem. Mārtiņdienas tirdziņu apmeklēja gan 1. un 2.klašu skolēni, gan skolotāji un vecāki. Arī 10.novembrī lieli un mazi pircēji steidzās uz Mārtiņdienas tirgu, un šajā dienā pārdevēju lomā iejutās 4. un 5.klašu skolēni. Abās dienās tirdziņos pie bagātīgiem preču galdiem varēja iegādāties pašceptus pīrāgus, cepumus, kēksiņus un citus ar vecākiem kopā sarūpētos našķus, tāpat arī pašdarinātas rokassprādzes, atslēgu piekariņus, atstarotājus un pat sarkanbaltsarkanas piespraudes. Visas preces ātri vien bija izpirktas. Jaunie pārdevēji bija padomājuši par produkcijas kvalitāti, estētisko noformējumu, nosaukumu un reklāmu. Gandarījuma un svētku sajūta bija ikkatram no dalībniekiem.
Skolēni varēja dzīvē pielietot sociālajās zinībās un matemātikā iegūtās zināšanas, kā arī pilnveidot sadarbības un komunikatīvās prasmes.
Paldies vecākiem un skolotājiem par atbalstu!

09.11.2023.

Lepojamies un sveicam!

Latvijas skolēnu IT eksāmenu rezultāti

Apsveicam 11.i klases skolēnus!
Paldies karjeras konsultantei Kristīnei Kalniņai un datorizētās projektēšanas skolotājam Olafam Vronskim!

09.11.2023.

5.b un 5.c klases mācību ekskursija

5.b un 5.c klases mācību ekskursija

9.novembrī 5.b un 5.c klase devās uz zinātkāres centru Futurimo Rīga, kur varēja uzzināt, kā darbojas dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas jau tagad un nākotnē uzlabos cilvēku dzīvi.
Skolēni izpētīja naglu krēslu un apsēžoties izmēģināja, kā cilvēka radītais spiediens sadalās uz daudzajām naglām.
Veicot eksperimentu ar statisko elektrību, skolēni secināja, ka materiāli tās ietekmē pievelkas pie virsmas.
Maņu testā, varēja vingrināties gūt informāciju par priekšmetu, izmantojot tausti - ieliekot roku kabatiņā un mēģinot uzminēt, kāds priekšmets ir satausīts. Darbojoties aktivitātē "Kas ir troksnis?", bērni uzzīnāja par decibeli - skaņas mērvienību. Bija iespēja izkliegties un izmērīt, cik tas ir decibelu.
Bija arī aizraujoša zinātnes nodarbība Latvenergo laboratorijā.
Skolotājas Ilvija Bauska un Maija Šlosberga.

07.11.2023.

Delegācija skolā

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pārstāvji viesojās skolā

Šodien pie mums viesojās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pārstāvji - rektore un dekāni, pašvaldības pārstāvji. Pārrunājām sadarbības iespējas.

06.11.2023.

8.a un 9.a klases mācību ekskursija

Vēl viena diena karjeras izvēles iespējām.
06.11.2023. 8.a un 9.a klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Ādažu čipsu uzturklasi, kur atraktīvā veidā uzzināja par sabalansētu uzturu un tā nozīmi, iepazinās ar našķēšanās priekšnosacījumiem, izzināja čipsu kartupeļu stāstu no zemnieka kravas līdz noliktavai, guva priekštatu par sāļo uzkodu ražošanas procesu. Bija iespēja uzturklases radošajā darbnīcā radīt čipsus ar savu īpašo garšu, virtuālajā 360 grādu tūrē mērot čipsu ceļu ražotnē no kartupeļu šķirošanas līdz pat noliktavas plauktam. Tādā veidā bija iespējams apskatīt ražotnes darba procesus, uzzināt, kuras ir čipsu ražošanā nepieciešamās zināšanas un prasmes, kā arī karjeras iespējas.
Skolotājas Daiga Antonova un Lāsma Medaine.

06.11.2023.

Svešvalodu nedēļa (+ galerija)

Svešvalodu_nedela

Svešvalodu nedēļa JTV par tēmu "Rudens-Raža-Svētki" ir noslēgusies. Tajā piedalījās 2.-12.klašu skolēni 3 svešvalodās.
Angļu valoda: 2.- 4.klases piedalījās ar aktivitāti - Rudens dzeja/pasaka. Skolēni mācījās no galvas dažādus dzejoļus, izteiksmīgi tos deklamēja, lasīja stāstus par rudeni un pildīja uzdevumus.
Svešvalodu nedēļā 4.kl. angļu valodas stundu ietvaros skolēni tika iepazīstināti ar Lielbritānijas tradīciju Helovīnu. Stundas laikā skolēni uzzināja par tradīcijām Meksikā - Mirušo diena un salīdzināja informāciju ar Latvijas tradīciju - Urguču dienas svinēšanu. Skolēni nonāca pie secinājuma, ka tradīcijas godināt savus senčus var atrast jebkurā kultūrā, un ka tautu ticējumi ir ļoti līdzīgi visā pasaulē.
31.oktobrī 4.kl. skolēni, saģērbušies krāšņos tērpos, gāja "ciemos" pie citām klasēm un izbaudīja "trick-or-treating". Klases dāsni dalījās ar konfektēm, kā arī mainījās ar pašveidotiem "spociņiem".
Pamatskolas klases angļu valodas stundā, Svešvalodu nedēļas ietvaros ar lielu interesi spēlēja interaktīvu spēli – "Halloween trivia". 7.a klase rakstīja Helovīnu stāstu, un stundas beigās katrs skolēns lasīja savu uzrakstīto stāstu. Bija gan bailīgi, gan jautri. Lai radītu Helovīnu noskaņu, skolēni bija paņēmuši līdz kādu lietu, kas ir saistīta ar šiem svētkiem. Noskaņu radīja angļu valodas kabineta rotājumi.
Svešvalodu nedēļas ietvaros 10.i un 10.a klasei bija iespēja izpausties radoši angļu valodas stundās. Skolēni izveidoja kopīgu krāsainu klases žurnālu angļu valodā, izvēloties konkrētu tēmu par dažādu svētku svinēšanu rudenī vai jebkuru aktuālu tēmu, kas tiek sasaistīta ar rudens tematiku, piemēram, 10 iemesli, kāpēc rudens ir visforšākais gadalaiks, Top 3 interesantākās aktivitātes, vislabākās filmas/ grāmatas garajiem rudens vakariem utt.
Krievu valoda: 03.11.2023. radošās darbnīcās mācību stundās "Dārzeņu un augļu pasaulē" piedalījās 7.klašu skolēni. Skolēni veidoja kompozīcijas no līdzpaņemtiem augļiem un dārzeņiem. Komandas minēja 10 mīklas par rudens ražu. Katrai komandai bija jāizkrāso izlozētā kompozīcija un jāuzraksta pasaka par rudens ražu. Pēc tam skolēniem vajadzēja prezentēt savus darbus un savām kompozīcijām izdomāt nosaukumu. Skolēni priecājās par padarīto darbu. Klasesbiedri vērtēja citu komandu kompozīcijas. Par darbiem balsoja 8., 9. un 11.klašu skolēni.
Vācu valoda: Vidusskolas klases pildīja loģiku attīstošus uzdevumus par tēmu "Herbst". Strādāja pa pāriem, bija nepieciešamas 2 mācību stundas, bet darbu veica ar aizrautību un interesi.
Savukārt pedagogiem notika ķīniešu valodas meistarklase, kuru vadīja skolotāja Alise Karalīna Kaktiņa. Skolotāji tika iepazīstināti ar valodas vēsturi un evolūciju, demonstrēja valodas pamatus un kaligrāfiju, kā arī stāstīja par svētkiem, kurus svin Ķīnā. Meistarklases noslēgumā skolotājiem bija iespēja piedalīties tradicionālajā kaligrāfijas veidošanā un ar tintes akmeni zīmēt hieroglifus uz rīsu papīra.
Un kā punkts uz "i" - 9.novembrī 16 skolēni dosies uz teātra izrādi "Pygmalion" angļu valodā Rīgā.
Paldies visiem, kuri piedalījās!
Skolotāja Ineta Blumberga.

06.11.2023.

Svētku programma skolā

Svētku programma

Pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšāna.
Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma atspoguļošanai un popularizēšanai Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas tīmekļa vietnē un skolas Facebook vietnē.
Pārzinis: Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola".
Adrese: Meiju ceļš 9, Jelgava, LV-3007.

06.11.2023.

Pieredzes apmaiņa

Pieredzes apmaiņa Rīgas 3.ģimnāzijā

3.novembrī trīs JTV angļu valodas skolotājas kopā ar 10 citiem Jelgavas pilsētas skolu pedagogiem devās pieredzes apmaiņā uz Rīgas Valsts 3.ģimnāziju. Pedagogi iepazinās ar skolu, apmeklēja angļu valodas stundas 9.-12.klašu grupā un dalījās savā pieredzē.
Skolotāja Ineta Blumberga.

03.11.2023.

Viesi skolā

Latviešu multfilmu rīti

Šodien pie mums viesojās Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks.

03.11.2023.

Karjeras pasākumi 1.b klasē

Karjeras pasākumi 1.b klasē

26.oktobrī 1.b klases skolēni apmeklēja Jelgavas Ugunsdzēsēju muzeju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Skolēni iepazinās ar ugunsdzēsēju darbu agrāk un tagad. Ar lielu interesi aplūkoja ugunsdzēsēju - glābēju tehniku.
2.novembrī skolēni apmeklēja klasesbiedra Adriana mammas darba vietu - Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru. Spēlējot alfabēta spēli "Jelgava – droša pilsēta", skolēni izzināja dažādus jautājumus par drošību, operatīvo informāciju un pilsētvidi. Pirmklasnieki ar sajūsmu apskatīja savu pilsētu caur kameras "aci".
Savukārt klasesbiedra Patrika tētis pastāstīja par programmētāja profesiju un drošību interneta vidē. Skolēni saņēma dāvaniņas un pārsteiguma balvas par dalību viktorīnā.
Klases audzinātāja Santa Zaremba.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

03.11.2023.

Kā 12.a un 12.i brauca meklēt rudeni … Siguldā

12.a un 12.i klases mācību ekskursija

Klāt oktobris, rudens… Kur krāsainās koku lapas, kur skaistie, rudenīgie skati, kur vējš, kas nes krāsainās lapas pa ceļiem, takām, pa gaisu? Jādodas rudens meklējumos!
Tad nu 19.oktobrī, īsi pirms rudens brīvlaika, mēs devāmies izbraucienā uz Siguldu, kur iepazinām vairākas interesantas vietas. Iebraucot Siguldā, mēs jau ieraudzījām rudeni! Pavērās neaizmirstams skats uz Siguldas rudens krāšņumiem - kokiem, ceļiem, 3 pilīm - Siguldas, Krimuldas un Turaidas. Tie koki - tumši un gaiši zaļi, brūni, oranži, sarkani un dzelteni! Kalni un lejas, un ceļi, pa kuriem braucām, Gaujas līkumi!
Apmeklējām Siguldas jauno pili un Turaidas pili, kā arī jautri izbaudījām savu brīvo laiku dažādās atrakcijās - izbraucienos ar panorāmas ratu un sliežu rodeli, pacēlāju, lai vēl vairāk izbaudītu skaistos rudens skatus. Ļoti jautru Siguldas jaunās pils apmeklējumu padarīja gide, kas par visu pastāstīja un parādīja, kā arī iepazīstināja ar pils vēsturi un leģendām.
Orientēšanās spēlē "Tūkstošgades stāsts" Turaidas pilī varējām izdzīvot sensenos laikus. Tas bija kā ķirsītis uz tortes ekskursijas noslēgumā.
Pavadot dienu kopā ar klases un skolas biedriem un skolotājām, atradām rudeni Siguldā.
Šī rudenīgā Sigulda bija kā brīnišķīga pasaka, kurā mēs nokļuvām, to noteikti neaizmirsīsim!
12.a klases skolēni.

02.11.2023.

Karjeras izglītība 8.b klasē

Karjeras izglītība 8.b klasē

Šodien pie 8.b klases viesojās Patrīcijas tētis - IT speciālists un uzņēmuma vadītājs Jānis Gorskis, kurš pastāstīja par IT jomu un IT profesijām, drošību interneta vidē.
Skolēni saņēma pārsteiguma balvas par dalību viktorīnā.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

01.11.2023.

Latviešu multfilmu rīts

Latviešu multfilmu rīti

31.10.2023.

"Future Heroes"

Lego nodarbības

Mūsu skolas skolniece - Enija Rozenvalde, ir uzņemta un veiksmīgi piedalās Valsts izglītības satura centra īstenotajā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā Future Heroes, kas ar British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas atbalstu, Latvijā notiek jau ceturto gadu.
Sešu mēnešu garumā 50 jaunietes no visas Latvijas piedalās 9 prasmju darbnīcās, kur dažādu jomu līderu vadībā, gūst teorētiskas zināšanas, praktiski darbojas un pilnveido sevi, kā arī rod iedvesmu jaunām idejām. Programmas laikā dalībnieces strādā komandās - pieredzējušu mentoru vadībā īstenojot sociālos un uzņēmējdarbības projektus.
Informācija par programmas "Future Heroes" 4.sezonas atklāšanas darbnīcu: šeit
Vairāk informācijas par Future Heroes programmu: lasīt

27.10.2023.

"No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam"

Lego nodarbības

26.oktobrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīta SIA "Mītavas roboti" organizētā otrā apmācību "No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam" nodarbība. Tajā komandas demonstrēja uzbūvētos robotus un guva jaunas ierosmes savu ideju attīstīšanai.
Apmācības notika attālināti, izmantojot MS Teams platformu.
Komandas demonstrēja uzbūvētos robotus, dalījās pieredzē un saņēma pedagogu komentārus un ieteikumus turpmākai idejas attīstīšanai. Pedagogi atgādināja par LEGO Sumo disciplīnas noteikumiem, kā arī aicināja skolēnus būt radošiem un eksperimentēt, izmēģinot robotu cīņas dažādas versijas un atklājot savu ideālo robota cīņas scenāriju. Nodarbības laikā speciālisti demonstrēja sensoru izmantošanas iespējas dažādu uzdevumu izpildē un turpināja robota programmēšanu.
Trešā apmācību nodarbība notiks klātienē Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (Meiju ceļš 9, Jelgava) 9.novembrī.
Nodarbība bija viena no projekta "Uzņēmējdarbība Zemgalē" aktivitātēm, kas tiek īstenota ar EEZ grantu 2014.-2021.gada perioda programmā "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība". EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969256 EUR, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793867,70 EUR.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
#EEANorwayGrants
#EEANorwayGrantsLatvia

21.10.2023.

Fizikas nodarbība Zinātņu mājā

Fizikas nodarbība

2023.gada 14.oktobrī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā notika 14.sezonas otrais pasākums - "Neorganizēta nodarbība" par termodinamiku.
Dienas pirmajā pusē skolēni noklausījās divas populārzinātniskās lekcijas par entropiju, siltuma enerģijas pārneses veidiem, termodinamiskiem cikliem, kā arī par mūžīgo dzinēju un par to, kā atrast paslēpto bateriju. Dienas otrajā pusē, veicot praktisko darbu, Jauno Fiziķu skolas dalībnieki mēģināja istabas temperatūras vidē noteikt absolūtās nulles vērtību. Nodarbības nobeigumā jaunie fiziķi noklausījās padziļināto lekciju par termodinamiku.
Trešo sezonu pēc kārtas JFS pasākumos aktīvi piedalās Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēns Pāvels Baks (10.i klase).
Ņemot verā Pāvela sasniegumus Fizikas valsts olimpiādē pagājušajā mācību gadā, viņu uzaicināja uz Starptautiskās fizikas olimpiādes (IPhO) treniņnodarbībām. Nopietns sagatavošanas process turpināsies Latvijas Universitātē un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.
Fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

20.10.2023.

Karjeras izglītība 1.d klasē

Karjeras izglītība 1.d klasē

20.oktobrī 1.d klases skolēni savā klasē uzņēma Gustava tēti, kurš stāstīja par savu veterinārārsta profesiju. Bērni uzdeva daudz jautājumu un bija priecīgi uzzināt daudz jauna par dzīvnieku dzīvi fermā.
Skolēni apvienoja karjerai veltīto pasākumu ar jauno dabaszinību tēmu - materiāli. Devāmies uz tuvējo amatnieku darbnīcu "Sidrabkoks", kurā dizainere un amatniece Sandra Drusta stāstīja, demonstrēja kā tiek izgatavoti dizaina trauki un priekšmeti no Latvijas nacionālā koka - ozola koksnes. Amatnieku darbu mūsdienās daudzveido un atvieglo jaunāko tehnoloģiju izmantošana. Bērni ar lielu interesi skatījās kā lāzergravēšanas ierīcē uz izstrādājumiem tiek iegravēti dažādi, sarežģīti raksti un teksti. Saskatījuši uz kāda dekora iegravētu Latvijas himnas pantiņu, skolēni sāka to dziedāt un aizkustināja gan skolotāju, gan amatnieci.
Turpinājumā bērni devās uz Uzvaras parka bērnu laukumu, tur veica pieejamos dabaszinību eksperimentus, atrada parkā ozolus un lasīja zīles. Bērnu laukumā izmēģināja koka un metāla konstrukciju piemērotību jautrām rotaļām.
Skolotājas Rasmīte Rankevica un Ance Ventiņa - Bļevaite.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

20.10.2023.

Latviešu valodas nedēļa (+ galerija)

Latviešu valodas nedēļa

Skolā no 9.10. līdz 13.10. notika latviešu valodas metodiskā nedēļa. Tika piedāvātas dažādas aktivitātes gan skolēniem, gan skolotājiem.
9.oktobrī latviešu valodas skolotāji kopā ar 9.d kl. skolēniem izmēģināja tekstveidi, izmantojot short animated films. Tikai klausoties animācijas filmas audoierakstu, bija jāpieraksta dažādu vārdšķiru vārdi, kurus izmantot interesanta stāstījuma veidošanā. Sajūsmu un aplausus par izveidoto stāstījumu saņēma skolotāju grupa. Pēc tam, protams, visi kopā noskatījās arī animācijas filmu. Pieredzē dalījās skolotāja Velga Launaga.
Pēcpusdienā savu izteiksmīgās runas prasmi demonstrēja 9 skolēni no 7.-9.kl. Vislabāk veicās Ancei Bušai no 9.c kl. un Adrianam Svitiņam no 8.b kl.
10.oktobrī vidusskolēni devās Jauniešu valodas tūrē "Ņemot un dodot topu par citu", kuru vadīja Latviešu valodas aģentūras darbinieces.
Radošajās darbnīcās ar jauniešiem tika noskaidroti viņiem aktuāli anglismi, attieksme pret sabiedrībā valdošiem valodas mītiem, kā arī galvenie secinājumi jeb domugraudi par valodu kopumā, turpretī darbnīcā "Esi Alunāns!" skolēni meklēja veiksmīgus un interesantus variantus, kā dažādos kontekstos varētu aizstāt anglicismus un frāzes angļu valodā. Interesantākie latviskojumi: power nap – jaudas snauda, second hand emberresment – sveškauns.
11.oktobrī skaļo un izteiksmīgo lasīšanu demonstrēja 4.–6.kl.skolēni. Katrs dalībnieks bija izvēlējies savu mīļāko, interesantāko vai nozīmīgāko grāmatu, no kuras nolasīja fragmentu, lai ieinteresētu, ieintriģētu radītu interesi šo grāmatu izlasīt arī citiem. Labākie lasītāji tiks uzaicināti uz skaļās lasīšanas konkursu, kurš notiks pavasarī visā Latvijā.
14.oktobrī tika piedāvāta iespēja pārbaudīt savas prasmes pareizrakstībā, piedaloties Pasaules diktātā latviešu valodā. Aptauja liecina, ka šo iespēju izmantoja 16 mūsu skolas skolēni un darbinieki no 371 aptaujātā.
Paldies visiem skolotājiem, kuri iesaisījās visās aktivitātēs, rosināja skolēnus uzdrošināties, piedalīties! Īpašs paldies skolotājai Aija Treijai par iesaistīšanos žūrijā un skolas teātra "Melnā kaste" telpu atvēlēšanu konkursa norisei, Intai Leilandei par pateicības rakstu izveidošanu, bibliotekārei Anitai par iesaistīšanos žūrijā.
Skolas latviešu valodas MK vadītāja Velga Launaga.

20.10.2023.

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļa 2023

Labdarību, pozitīvu attieksmi pret apkārtējiem, iejūtību un sirsnību vajadzētu dot un saņemt katru dienu. Ja ikdienas steigā tas kādreiz paskrien garām, tad nokavēto var atgūt Labo darbu nedēļā. Radās dažādi priekšlikumi, ko 9.c klase varētu paveikt, lai kādu iepriecinātu. Vienojāmies par atbalstu dzīvnieku patversmei. Aši savācām naudiņu un norunājām, kuri noorganizēs barības piegādi skumīgiem sunīšiem un kaķīšiem. Darbiņu uzticējām Nikolai, Elanam un Tīnai.
Attēlā redzams, ka pašiem darītājiem ir varbūt pat lielāks prieks par paveikto nekā saņēmējiem. Lai vairojas labais!
Tīna Repše, 9.c klase.

20.10.2023.

Karjeras izglītība 6.b klasē

6.b klases karjeras zglītība

Šodien Karjeras nedēļas ietvaros pie 6.b klases viesojās Maijas, Martas un Māras mamma Inga Ķergalve, kura pastāstīja par savu darbu Jelgavas poliklīnikas reģistratūrā. Viņa ikdienā pieņem pacientu un klientu zvanus, veicot viņu pierakstus pie speciālistiem. Pārrunājām, kādas prasmes nepieciešamas šim darbam. Komunikācijas prasmes, jo jāprot uzklausīt jebkurš klients un piemeklēt labāko risinājumu, valodu prasmes, jo zvana arī cilvēki, kuri nerunā latviešu valodā, bet krievu vai angļu valodā, kā arī prasme strādāt saspringtos apstākļos, jo dienas laikā nākas apkalpot ļoti daudz zvanu.
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

20.10.2023.

Vecāku diena

Vecāku diena

31.10.2023. plkst.8.30 - 15.20 mācību stundu apmeklējums.

Plkst.16.00 - 19.00 individuālās sarunas ar:
- klases audzinātāju,
- mācību priekšmeta skolotāju,
- atbalsta personālu,
- skolas administrāciju.
Lūdzam pieteikties elektroniski, ierakstot vēlamajā laikā skolēna klasi, vārdu un uzvārdu.
Pieteikšanās.
Skolas administrācija.

20.10.2023.

Rudens brīvdienas

Rudens brīvdienas 2023

19.10.2023.

Karjeras izglītība 8.a klasē

8.a klases nodarbība ar pašvaldības policiju

8.a klases tikšanās ar Jelgavas pašvaldības policijas darbiniekiem karjeras nedēļas ietvaros, lai tuvāk uzzinātu darba pienākumus, tiesības un nepieciešamās prasmes, lai strādātu par pašvaldības policistu.
Klases audzinātāja Daiga Antonova.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

19.10.2023.

Konference

JAL konference

11.a un daļa 10.a šodien iedvesmojās uzņēmējdarbībai JAL konferencē "Uzdrīksties uzvarēt!", klausoties pieredzes stāstus gan no jauniešiem - miljonāriem, gan Ginesa rekordistes maratonā, gan pirmās Air Baltic pilotes - sievietes u.c.
Skolotāja Ilze Skudra.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

19.10.2023.

EKO skolu programma

19.10.2023.

Karjeras izglītība 7.c klasē

7.c klases karjeras izglītība, tikšānās ar IT speciālistu

19.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā 7.c klasē viesojās vecāku pārstāvis, lai pastāstītu par savu profesiju - IT Drošības speciālists. Skolēni ar interesi klausījās par šīs profesijas pārstāvja darba pienākumiem, darba dienu, galvenajiem ieguvumiem, kā arī trūkumiem. IT speciālistiem ir iespēja strādāt attālināti, pat esot cita valstī, darbs ir labi atalgots un novērtēts, ja vien ir vēlme pašam mācīties un apgūt jaunas zināšanas ik dienu. Noderīgākie un saistītie mācību priekšmeti- matemātika un angļu valoda. Vēlreiz arī izrunājām, kā pasargāt sevi un justies drošam interneta vidē.
Klases audzinātāja Sanita Olšteine.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

19.10.2023.

6.a klases Halloween klases vakars

19.oktobrī 6.a klasē notika Halloween klases vakars. Pasākumā visi ieradās Halloween vakaram atbilstošās maskās un tērpos. Klases vakarā, klase tika dekorēta atbilstoši tematikai.
Vakara gaitā tika izspēlētas dažādas spēles, dejas un tika baudīti dažādi našķi.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

17.10.2023.

Par mums raksta

Raksts Jelgavas Vēstnesī Raksts Jelgavas Vēstnesī

17.oktobrī, iznācis pašvaldības informatīvā izdevuma "Jelgavas Vēstnesis" jaunais numurs, kurā var lasīt rakstu "Tehnoloģijas kā instruments IT un inženierzinātņu apguvē. Iespējas rekonstruētajā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā."

Raksts

17.10.2023.

9.c klase interesējas par medicīnu

9.c klases karjeras izglītība, tikšānās ar fizioterapeiti

Dažādu medicīnas darbinieku mūsu valstī arvien trūkst, un tā ir viena no visvairāk pieprasītajām profesijām. Tāpēc Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 9.c klasei bija iespēja tikties ar fizioterapeiti, mūsu skolas absolventi Ilonu Aleksandroviču.
Ārsta izglītības iegūšana ir gara un sarežģīta, bet fizioterapeita specialitāti var apgūt jau piecu, nevis desmit gadu laikā. Skolēni uzzināja, kādās jomās darbojas šīs profesijas pārstāvji, piemēram, ir ne tikai sporta fizioterapeiti, bet arī tādi, kas nodarbojas īpaši ar dzīvnieku rehabilitāciju.
Skolēniem bija daudz jautājumu, piemēram, par teipošanu, prasmi komunicēt ar pacientu, fiziskām aktivitātēm. Dažs labs arī apsvēra iespēju ēnu dienās pamatīgāk iepazīties ar šo profesiju.
Teicām paldies Ilonai un aicinājām uz skolas salidojumu jūnijā.
Bilde no I.Aleksanrovičas personīga arhīva.
Klases audzinātāja Vita Hermane.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

17.10.2023.

Labo darbu nedēļa

4.e klases labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļas darbus 4.e klase saplānoja savlaicīgi - lasot, šķirojot un žāvējot zīles dzīvniekiem. Izvēlējāmies paveikt darbiņus, kas iepriecinātu ikvienu klasesbiedru. Visas nedēļas garumā bijām apņēmušies no rītiem sakārtot garderobes skapīšus. Vienojāmies, katru rītu neaizmirst pateikt skolotājiem, klasesbiedriem “labrītu”. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik grūti, ja to dara komanda.
Līgatnes dabas takas dzīvniekus, braucot ekskursijā, pārsteidzām ar pašu, iepriekšējās nedēļas laikā, salasītajām zīlēm, ko dzīvnieki ziemas mēnešos varēs nobaudīt. Pateicoties skolēnu un vecāku atsaucībai, kopā savācām un Līgatnes dabas takā nogādājām gandrīz 65 kilogramus zvēriem tik noderīgo gardumu. Bet skolas bibliotēkai ir ideja dāvināt nu jau savas izlasītās un mīļākās grāmatas - gan daiļliteratūras, gan enciklopēdijas, kas šobrīd tiek krātas mūsu klasē.
Nedēļas izskaņā secinājām - Lai diena būtu izdevusies, nemaz tik daudz nevajag - labs vārds un no sirds paveikts darbs!
Klases audzinātāja Valda Grunte.

17.10.2023.

Prezidenta kandidātu debates

Debates

Kandidātu plakāti
Debates Elza Bebriša Debates Jurijs Bokums Debates Agnese Bušmane

13.10.2023.

Tikšanās ar dzejnieci Ingu Pizāni (+ galerija)

Tikšanās ar dzejnieci Ingu Pizāni

Šodien dzejas mēneša noslēgumā vidusskolas klasēm notika tikšanās ar dzejnieci Ingu Pizāni. Skolas teātris "Melnā kaste" bija sagatavojis nelielu dzejas iestudējumu, pēc tam dzejniece stāstīja par savu ceļu literatūras pasaulē, kā arī deva iespēju skolēniem pašiem atbrīvot prātu, rakstot apziņas plūsmas tehnikā. Daži drosmīgie savu veikumu nolasīja visai auditorijai.
Direktores vietniece Aija Treija.

12.10.2023.

Karjeras izglītība 6.a klasē

12.oktobrī 6.a klase devās ekskursijā uz uzņēmumu "Mitavas čiekurs". Apskatīja ražotnes telpas, iekārtas. Degustējam dažādus produktus. Uzzinājām uzņēmuma vēsturi, un kā gatavo dažādu priežu čiekura sīrupus.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

Karjeras izglītība 4.b klasē

8.b klases mācību nodarbības muzejā un bibliotēkā

12.oktobrī, 4.b klases skolēni "Karjeras nedēļas" laikā devās uz VUGD, lai klātienē iepazītos ar ugunsdzēsēja-glābēja profesiju.
No sākuma skolēni tika iepazīstināti ar vēsturi, apmeklējot muzeju, kur apskatāmi dažādi eksponāti no ugunsdzēsēju darba un ikdienas. Bija iespēja redzēt arī agrāk lietotos darba priekšmetus.
Ļoti sīki tika parādīts un izstāstīts, kas atrodas ugunsdzēju mašīnā. Bija iespēja arī iekāpt tajā.
Skolēni ieguva priekštatu par smagu un atbildīgu ugunsdzēsēja darbu!
Klases audzinātāja Vita Glinska.

#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

Nodarbības muzejā un bibliotēkā, izstāžu apmeklējums

8.b klases mācību nodarbības muzejā un bibliotēkā

12.oktobrī 8.b klase apmeklēja pedagoģisko nodarbību "Latviešu Avīzes 200" Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Uzzinājām par laikraksta tapšanu, laikmeta iezīmēm un personībām, kuras ir saistītas ar šo nebijušo notikumu. Apmeklējām gleznu izstādi "Ģ.Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā".
Nodarbībā Jelgavas pilsētas bibliotēkā "Ģimenes vēstures izzināšana" tika apgūtas pamatiemaņas, kur un kā meklēt informāciju par radiniekiem. Arī apmeklējām Odetas Tumēnaites Braženienes un Adeles Gančieres lina un kokgrebumu izstādi "Vēlējumi no Lietuvas".
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

12.10.2023.

"No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam" (+ galerija)

LEGO apmācības

2023.gada 12.oktobrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīta SIA "Mītavas roboti" organizētā pirmā apmācību "No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam" diena, kuras laikā komandas iepazinās ar Latvijas robotikas čempionāta LEGO Sumo disciplīnas noteikumiem, izbūvēja Lego Spike bāzes modeli un uzsāka robota programmēšanu.
Apmācībās piedalījās 22 komandas, pārstāvot Aizupes pamatskolu, Aknīstes vidusskolu, Bauskas Bērnu un jauniešu centru, Ciblas vidusskolu, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, Tēteles pamatskolu, Rīgas 34.vidusskolu, Jelgavas tehnikumu, Jelgavas 4.vidusskolu, Jaunrades namu "Junda", Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, Jelgavas Valsts ģimnāziju, Penkules pamatskolu, Zemgales vidusskolu, Valgundes bibliotēku un Kalnciema vidusskolu.
Projekts "Uzņēmējdarbība Zemgalē" tiek ieviests EEZ grantu 2014.-2021.gada perioda programmā "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība".
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
#EEANorwayGrants
#EEANorwayGrantsLatvia
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

12.10.2023.

Karjeras izglītība 4.e klasē

4.e klases karjeras pasākums

4.e klases skolēni 12.oktobrī "Karjeras nedēļas" laikā devās mācību pārgājienā uz Jelgavas čipsu ražotni, lai klātienē iepazītos ar čipsu saimnieku radīto produktu, kas iecienīts Latvijā un pazīstams kā bioloģisks, veselībai draudzīgs produkts.
Iebraucot RAF masīvā ieraudzījām jaunizveidoto uzņēmumu. Mūs laipni sagaidīja Jelgavas čipsu ražotnes galvenā pārtikas tehnoloģe un uzaicināja iepazīties ar ražošanas procesu, kurā no kartupeļiem, burkāniem, bietēm top gatavais produkts – Jelgavas čipsi. Gide pastāstīja, ka gatavojot čipsus, produktam netiek pievienotas ķīmiskas vielas. Vienkārši ņem un sagriež plānās šķēlēs dārzeņus, tā kā mājās cepot kartupeļu, tad tos izžāvē un uzsprauž uz iesmiem. Gala rezultātā, čipsi ir tik kraukšķīgi un viegli gaisīgi, jo pagatavoti pēc īpašas receptes un nav cepti eļļā. Tie ir arī krāsaini. Nopirkt uzņēmuma produkciju var "Mamma Daba", Rīgas lielveikalos "Rimi".
Saistoša un aizraujoša ir čipsu degustācija. Mēs nodegustējām 3 čipsu veidus. Favorīti izrādījās – tumši sarkani biešu čipsi ar ķimeņu garšu. Mums bija iespēja sekojot gides norādījumiem izveidot savu iesmiņu ar dārzeņu šķēlēm, pievienot garšvielas un cept čipšus. Protams, pašu gatavotie bija visgaršīgākie.
Skolēni atzina, ka ekskursija bija vērtīga, jo ieguva informāciju par uzņēmējdarbību un tās attīstības iespējām. Ikvienu no ekskursantiem iedvesmoja ražotnes saimnieces sacītais, ka, lai īstenotu savu ieceri, svarīgākais vienmēr ir ticība tam, ko dari! Ir jātic savai idejai!
Klases audzinātāja Valda Grunte.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

Karjeras izglītība 8.b klasē

8.b klases karjeras pasākums

12.oktobrī 8.b klase Karjeras nedēļas ietvaros apmeklēja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra Metālapstrādes mācību parku. Skolēni uzzināja par metālapstrādes nozari. Bija iespēja iepazīties ar modernām iekārtām, izmēģināt pašiem metināt.
Klases audzinātāja Solvita Romanova.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

5.a klases mācību ekskursija (+ galerija)

5.a klases mācību ekskursija

12.oktobrī 5.a klase bija Lielozolu mācību un demokrātijas centrā, kur guva jaunas zināšanas par mežu un dzīvniekiem. Jaunās zināšanas 5.a nostiprināja, mežā spēlējot "Izlaušanās spēli".
Klases audzinātāja Aija Smagare.

12.10.2023.

Karjeras izglītība 7.b klasē

7.b klases karjeras pasākums 7.b klases karjeras pasākums

12.oktobrī mēs, 7.b klase, devāmies uz Ādolfa Alunāna muzeju, kā arī uz pašvaldības iestādi "POIC". Muzejā uzzinājām par Ādolfa Alunāna mājām, viņa ģimeni, vairāk par teātra mākslas vēsturi un paši izspēlējām latviešu tautas pasaku "Vecīša cimdiņš". Pēc jautri pavadīta laika devāmies uz POIC. Tur mums pastāstīja par pilsētas infrastruktūru un drošību. Mēs apskatījām, kā izskatās POIC monitoru pilnie kabineti un vērojām darbinieku ikdienas darbu. Sapratām, ka cilvēkiem šajā darbavietā ir daudz jāzina par tehnoloģijām, kā pareizi komunicēt ar citiem, un jābūt attīstītai stratēģiskajai domāšanai.
7.b klases skolniece Paula Ūtēna.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

Karjeras izglītība 7.c klasē

Karjeras izglītība 7.c klasē

12.oktobrī 7.c klase Karjeras nedēļas ietvaros devās uz Jelgavas Mašīnbūves rūpnīcu, kur iepazinās ar metinātāja un citām ar šo nozari saistītām profesijām, kā arī uzzināja par metinātāja galvenajiem darba pienākumiem, nepieciešamajām prasmēm un īpašibām šī darba veikšanai. 7.c klase tika uzslavēta par īpašu aktivitāti, jo metinātāja prasmes izmēģināt nebaidījās pat meitenes.
Klases audzinātāja Sanita Olšteine.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

Karjeras izglītība 6.c klasē

Karjeras izglītība 6.c klasē

12.oktobrī 6.c klase devās uz "Karameļu darbnīcu", lai izzinātu karameļu izgatavošanas procesu un iepazītu karameļu izgatavotāja profesiju. Skolēni guva priekšstatu par to, kāda izglītība un prasmes ir nepieciešamas šī darba veikšanai, kuras rakstura īpašības ir pašas nozīmīgākās, lai darbotos šajā amatā. Iztaujājot darbiniekus, skolēni uzzināja, kādi ir darba pienākumi, kas būtu jāveic skolēnam, lai nākotnē varētu veidot savu karjeru šajā jomā.
Ekskursijas laikā skolēni piedalījās karameļu gatavošanā un nobaudīja siltu karameli.
Klases audzinātāja Evita Arčugova.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

12.10.2023.

6.b klases mācību ekskursija

6.b klases mācību ekskursija

6.b klases skolēni šodien apmeklēja Alunāna muzeju, lai vairāk uzzinātu gan par Teātra tēva dzīvi, gan paši izspēlētu ludziņu un komiskus dialogus. Teātris iedvesmo!
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

11.10.2023.

Labo darbu nedēļa

5.b klases labo darbu nedēļa

Turpinot Labo darbu nedēļu, 5.b klase apmeklēja LBTU VMF Mazo dzīvnieku patversmi. Katrs bērns bija sagatavojis dāvanu maisiņu ar dažādiem našķiem mazajiem un lielajiem draugiem!
Klases audzinātāja Maija Šlosberga.

10.10.2023.

Delegācija skolā (+ galerija)

Saeimas deputāti

Šodien skolu apmeklēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti.

10.10.2023.

Labo darbu nedēļa

6.b klases labo darbu nedēļa 6.b klases labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļā 6.b klase devās pie 1.klašu pagarinātās grupas bērniem, lai kopīgi spēlētu galda spēles.
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

10.10.2023.

Mācību ekskursija 9.b un 9.d klasēm (+ galerija)

Mācību ekskursija 9.b, 9.d klasēm

10.oktobrī 9.b un 9.d klases devās kopīgā mācību un karjeras ekskursijā uz Bausku.
Mēs pat nebijām aizdomājušies, cik daudz un dažādu mājražotāju ir Latvijā. Ciemojāmies pie ZS Blūdži īpašnieces un vadītājas Ināras Mālkalnes, kas saimniecībā darbojas kopā ar savu ģimeni.
Izbaudījām īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjutām latviešu viensētas burvību un iepazināmies ar ražošanas procesu, degustējām 10 veidu sierus, dārzeņu salātus, konservējumus, kas tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas, tēju un svaigi spiestu ābolu sulu. Saimniecībā nodarbojās ar piena pārstrādi un pakāpeniski attīsta arī citus pārstrādes virzienus, kā piemēram dārzeņu pārstrāde un maizes cepšana. Tādā veidā tirgum piegādājot produkciju ar augstāku pievienoto vērtību. Produkcija tiek realizēta arī saimniecībā uz vietas, uzņemot tūristu grupas, piedāvājot savas produkcijas degustāciju un stāstījumu, kā top vietējais produkts.
Vēl mums bija iespēja apmeklēt Bauskas pili, kas ir vēlajos viduslaikos celta Livonijas ordeņa pils Bauskā, 16.gadsimtā paplašināta Kurzemes un Zemgales hercoga galma vajadzībām. Valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Izpētījuši un izzinājuši pils muzeju, uzspēlējām arī atraktīvas renesances galda spēles un rotaļas, uzzinājām to izcelšanās vēsturi.
Noslēgumā aplūkojām Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli ar plašu vieglo un smago automobiļu kolekciju. Daudzveidīgie un retie spēkrati ir bijuši sastopami gan uz Latvijas ceļiem XX.gs. 30 gados, gan arī pēckara periodā.
Ekskursijas laikā skolēniem tika piedāvātas arī aktīvās un dinamiskās kustību pauzes Bērvircavas sporta laukumā.
9.b un 9.d klases audzinātājas Violeta Erdmane un Ieva Cauna.

09.10.2023.

Dalība konkursā

Labklājības ministrijas konkurss

8.b klases skolnieces - Patrīcija Gorska, Elizabete Kapse, Kate Ukstiņa, Kira Dzalbe piedalījās labklājības ministrijas radošo darbu konkursā jauniešiem "Iekāp otra kurpēs!"
Konkursā iesniedzamie zīmējumi ir aicinājums "iekāpt otra kurpēs", lai saskatītu to, kas vieno mūs kā cilvēkus, neskatoties uz atšķirīgo.
Gaidīsim konkursa rezultātus!
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

09.10.2023.

Lepojamies un sveicam!

Apsveikums Skolotāju dienā no skolēniem

10.-12.klašu komandai 3.vieta Jelgavas 53.skolēnu spartakiādē futbolā.
Komanda: A.Liepnieks, K.Muižnieks, K.Kotovs, I.Gusevs, K.Zuševics, J.Līcītis, A.Proščenkovs, M.Mišins, R.Gasners, Ā.Dreimanis.

06.10.2023.

Lepojamies un sveicam!

Skolotāju diena pilsētā, apbalvošana

6.oktobrī skolotāja Regīna Jurjāne saņēma Jelgavas valstspilsētas Pateicības rakstu par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu izglītošanā.
Sirsnīgi sveicam!
Foto: no JTV arhīva, portāla jelgava.lv.

05.10.2023.

4.c un 4.e klases mācību ekskursija

4.c, 4.e klases mācību ekskursija

5.oktobrī 4.c, 4.e klases ar klašu audzinātājām S.Živjuku, V.Grunti rudens sākumu brauca baudīt uz Līgatnes dabas taku. Gids nedaudz noraksturoja leģendas par Gauju - tās baseiniem, salām, pārceltuvi… Līgatnes upes ieleju, kur izveidotas mākslīgas alas - pagrabi, kuros lieliski glabājas dārzeņi, pagrabus sikspārņi izvēlas kā ziemošanas vietu. Jau 200 gadus nosaukums Līgatne ir cieši saistīts ar papīra rūpnīcu. Tomēr šī vieta izskatās tik gleznaina, pateicoties smilšakmens atsegumiem Līgatnes un Gaujas krastos. Šeit atrodas Līgatnes dabas takas, kur ir iespējams apskatīt dažādas Latvijas savvaļas dzīvnieku sugas, tie ir aļņi, lapsas, lāči, stirnas, jenotsuni, lūši, vilki, mežacūkas, vāveres, ezīši, kā arī putni - stārķi, pūces, ūpi. Nogurums, pēc 2 stundu pārgājiena, nebija šķērslis izbaudīt Tīklu parka aktivitātes. Lai arī diena bija rudenīgi lietaina, emocijas, ieguvumi rada prieku par piedzīvoto.
4.c; 4.e klašu audzēkņi, skolotājas.

05.10.2023.

"Baltu literatūras nedēļa 2023" (+ galerija)

Baltu literatūras nedēļa

Mūsu skolas 1.-3.klašu skolēni piedalījās projektā "Baltu literatūras nedēļa 2023" no 25.septembra līdz 4.oktobrim.
Projekta mērķis – stiprināt skolēnu motivāciju lasīt, aicinot iepazīt radniecīgu tautu – lietuviešu un latviešu – valodu, literatūru, kultūru, vēsturi.
Skolas teātra studijas "Melnā kaste" dalībnieki - Jurijs, Nikola, Agnija, Henrijs, Amanda, Sonora, Hanna un Viktorija lasīja K.Kasparaviča un L.Žutautes stāstus. Skolēni piedalījās radošajās darbnīcās un skatījās multfilmas par Kiku Miku.
#Baltuliteraturasnedela
#Baltųliteratūrossavaitė
Projekta organizators: Vītauta Dižā universitāte
Projekta partneri: Asociācija "Lietuvos ir Latvijas forumas", Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Latvijas Republikas vēstniecība Latvijā, Ziedoņa muzejs.
Atbalstītāji: SIA "Kafijas Draugs", SIA "Lonas"
Skolas bibliotekāres Anita Kalēja un Sarma Birzniece.

05.10.2023.

Skolotāju diena (galerija)

Skolotāju diena skolā

04.10.2023.

Viesi skolā

Viesi skolā

4.oktobrī skolā viesojās Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Centrālā pārvalde" attīstības un pilsētplānošanas departamenta pārstāvji.

04.10.2023.

Sveiciens Skolotāju dienā!

Apsveikums Skolotāju dienā no skolēniem

04.10.2023.

Vēlies kļūt par skolas jauno prezidentu?

Skolas prezidenta vēlēšanās

03.10.2023.

8.d klases mācību ekskursija

8.d klases karjeras pasākums

3.oktobrī 8.d klase devās mācību ekskursijā uz Maag Latvija, Rīgas Miesnieks, kur iepazināmies ar gaļas pārstrādes uzņēmumu un dažādām profesijām uzņēmumā. Klase sadalījāmies divās grupās un uzvilkām vienreizējos kombinezonus un devāmies iekšā. Redzējām ražošanas procesu, iegājām saldētavā, kurā bija -20 grādi. Ļoti bieži mazgājām, dezinfecējām rokas un kājas. Tikai dažās vietās bija nepatīkama smaka. Beigās bija plaša izstrādājumu degustācija. Bija ļoti garšīgi. Mums vislabāk garšoja cāļa filejas nageti un doktordesa. Tagad mēs zinam kā taisa gaļas izstrādājumus. Bija interesanti.
8.d klases skolnieces Elizabete un Jana.
#KarjerasNedēļa
#PrasmjuPortfelis

03.10.2023.

3.c klases mācību ekskursija

3.c klases mācību ekskursija

3.oktobrī 3.c klase devās mācību ekskursijā uz "Zanzibāru", kas atrodas Ķekavā, Daugavas-Misas kanāla krastā. Skolēni piedalījās "Jautro cīņu" aktivitātēs, kur jāpārvar dažādi izaicinājumi un jāsacenšas drosmē, ātrumā, veiklībā un attapībā! Taču galvenais - komandām bija jāsadarbojas, kas arī lieliski izdevās!
Klases audzinātāja Ilze Volgemute.

03.10.2023.

Starpdisciplinārā diena

Starpdisciplinārā diena skolā

3.oktobrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā norisinājās Starpdisciplinārā diena. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā starpdisciplinārās dienas notiek jau vienpadsmito gadu. To galvenais uzdevums ir palīdzēt skolēniem ieraudzīt, kā vienā priekšmetā apgūtais noder citos. Starpdisciplinārās dienas aktivitātes plānojot, skolotāji sadarbojas, meklē saskares punktus vairākos mācību priekšmetos, piedāvājot skolēniem uzdevumus, kas palīdz saskatīt, kā skolā gūtās zināšanas un prasmes var izmantot dzīvē, attīsta skolēnu caurviju prasmes – uzņēmību un uzņēmējspēju, problēmu risināšanas, pašvadītas mācīšanās, sadarbības, pētnieciskās un citas prasmes, kas ietvertas jaunajos mācību priekšmetu standartos.
Šīs Starpdisciplinārās dienas tēma bija "Spēle", un uzdevumu veikšanā skolēniem bija iespēja radoši lietot matemātikā, dizainā un tehnoloģijās, datorikā, valodās, bioloģijā gūtās zināšanas un prasmes.
Sākumskolas skolēni devās pilsētas ielās, apmeklēja dažādus objektus, kuru nosaukumus varēja atšifrēt, veicot daudzveidīgus matemātiskus uzdevumus. Uzdevumus domāja arī paši un piedāvāja risināt saviem klasesbiedriem. Sadarbojoties un līdzvērtīgi sadalot pienākumus, tika izgatavota "Atmiņas spēle" ar krāsainiem Jelgavas objektu attēliem, ko pēc tam varēja uzspēlēt ar komandas biedriem. Skolēni spēlēja arī kustību rotaļas.
4.-6.klašu skolēni veidoja galda spēles un izstrādāja noteikumus latviešu, angļu, krievu un vācu valodā. Tika izgatavoti arī metamie kauliņi, uz kuru skaldnēm nevis vienkārši punktiņi, bet matemātiskas darbības, un ejamie kauliņi. 7.-8.klases devās pilsētvidē, lai meklētu un fotografētu objektus, kas atgādina alfabēta burtus, un tad veidoja valodas spēli. 10.klases veica uzdevumus bioloģijā un matemātikā, izveidojot galda spēli "Alias" par terminiem un sugu nosaukumiem. 11.klases veidoja digitālu spēli par intelektuālā īpašuma aizsardzību un izstrādāja idejas, kā ar tehnoloģiju palīdzību varam padarīt skolas vidi skolēniem draudzīgāku un skolas dzīvi – priekpilnāku.
Direktores vietniece Inta Leilande.

02.10.2023.

Pasaules čempionāts skriešanā

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā

Svētdien, 1.otobrī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 50 skolēni no dažādām klasēm kopā ar skolotājiem devās uz Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā, kur skolēniem un skolotājiem bija iespēja noskriet 5 km vai jūdzi (1609 m) kopā ar sportistiem no vairāk nekā 50 pasaules valstīm.
Jūdzi izvēlējās skriet 42 skolēni. Labāko rezultātu uzrādīja:
- meiteņu grupā Arina Ribčinska, 6.b klase (00:07:04),
- zēnu grupā - Jaroslavs Bernikovs, 8.b klase (00:06:15).
Vislielākais dalībnieku skaits šajā distancē bija no 4.b klases - 16 skolēni, kuri skrēja kopā ar savu klases audzinātāju Vitu Glinsku.
5 km distanci skrēja 8 skolēni. Labākais rezultāts:
- meiteņu grupā - Elīnai Gobai, 11.i kase (00:25:40),
- zēnu grupā - Jurģijam Krasnobokijam, 6.b kase (00:22:02).
Skolotājās arī skrēja gan 5 km, gan jūdzi un katrs dalībnieks finišā saņēma Pasaules čempionāta skriešanas medaļu.
Paldies skolēniem par dalību, skolotājiem par darbu un vecākiem par atbalstu!
Sporta skolotāja Irēna Rutka.

29.09.2023.

Skolotāju diena

Skolotāju diena

29.09.2023.

"Lielākā prāta vētra pasaulē"

RTU Lielākā prāta vētra pasaulē RTU Lielākā prāta vētra pasaulē

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrs 29.septembrī kopā ar 6 jauniešiem no 3 dažādām izglītības iestādēm piedalījās RTU rīkotajā Ginesa rekorda "Lielākā prāta vētra pasaulē" uzstādīšanā!
1,5 stundas laikā jauniešiem izdevās:
- radīt aptuveni 120 dažādas idejas;
- uzstādīt personīgos rekordus ideju ģenerēšanā;
- pārliecināties, ka idejas var radīt ikviens, pat ja sākumā šaubās;
- 2 jauniešiem radīt vismaz vienu ideju, ko turpinās attīstīt.
Paldies Martinam Belovam un Martai Rikai no Jelgavas 5. vidusskolas, Ralfam Bīmanim no Jelgavas Tehnikuma, Markusam Jānim Konopļa, Jurģim Debneram un Kristianam Ramanim no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, par radītām idejām!
Panākumus ideju realizēšanā!
Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrā Jūs vienmēr varat saņemt atbalstu gan konsultāciju veidā un prototipu radīšanā, gan partneru meklēšanā vai ideju ģenerēšanā.
Aktivitāte tiek īstenota projekta "Uzņēmējdarbība Zemgalē" ietvaros, ko finansiāli atbalsta EEZ granti.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
#EEANorwayGrants
#EEANorwayGrantsLatvia
JTV Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras centra vadītāja Nataļja Buļipopa.

28.09.2023.

Eiropas komisārs viesojas skolā (galerija)

Eiropas komisārs Nikolā Šmits viesojās skolā

28.septembrī, skolu apmeklēja Eiropas komisārs darba un sociālo tiesību jautājumos Nikolā Šmits un viņa kolēģi.

28.09.2023.

Piedalies konkursā!

Konkurss Radošais intelektuālis

Gribi piedalīties, bet nezini ar ko sākt?
Piesakies konsultācijai Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrā, rakstot uz e-pastu: uznemejdarbibas.centrs@jtv.lv!
Vairāk informācijas par konkursu atradīsi šeit šeit.

26.09.2023.

Latviešu valodas metodiskā nedēļa

Latviešu valodas metodiskā nedēļa

26.09.2023.

5.c klases saliedēšanas pasākums

5.c klases saliedēšanas pasākums

5.c klase 25.septembrī piedalījās saliedēšanas pasākumā "Augam kopā". Pildot dažādus uzdevumus, skolēni mācījās sadarboties, savstarpēji uzticēties, paļauties uz saviem un klases biedru spēkiem.
Klases audzinātāja Ilvija Bauska.

22.09.2023.

3.a klases mācību ekskursija

3.a klases mācību ekskursija

22.septembrī 3.a klase devās ekskursijā uz "Zanzibāru" Ķekavas novadā un piedalījās "Jautrajās cīņās". Viss notika brīvā dabā, jauku un zinošu instruktoru vadībā. Skolēni sadalījās komandās un veica dažādus interesantus uzdevumus, kas veicināja gan fizisko izturību, gan savstarpēju sadarbību - gan grupas biedru starpā, gan starp visām grupām. Ekskursijas mērķis bija klases saliedēšana. Pasākuma noslēgumā - pikniks ar desiņu un zefīru cepšanu ugunskurā. Protams neizpalika arī apbalvošanas ceremonija! Ekskursija bija lieliska, arī laikapstākļi bija tik vasarīgi un piemēroti āra aktivitātēm!
Klases audzinātāja Janīna Piļuka.

22.09.2023.

Iesvētību nedēļa 10.klasēm (galerija)

Iesvētību nedēļa 10.klasēm

22.09.2023.

6.a klases mācību ekskursija

6.a klases mācību ekskursija

14.septembrī 6.a klase devās ekskursijā.
Pirmais apskates objekts - Carnikavas promenāde. Pastaigājoties gar piekrasti, izbaudījām jūras varenību un svaigo gaisu.
Pēc tam devāmies uz Ādažu čipsu ražotni, kur uzzinājām par sabalansētu uzturu un tā nozīmi. Tas viss tika pasniegts atraktīvā veidā, izmantojot 3D brilles. Guvām priekšstatu par sāļo uzkodu ražošanas procesu, radošajā darbnīcā radījām paši savus čipsus ar neatkārtojamu un īpašu garšu.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

22.09.2023.

8.d klases mācību ekskursija

8.d klases mācību ekskursija

19.septembrī, mēs, 8.d klase, devāmies mācību ekskursijā uz Imanta Ziedoņa klasi Rīgā. Ceļš bija neparasts, jo pirmo reizi ekskursijā braucām ar vilcienu. Uz šo nodarbību devāmies, jo literatūras stundās mācāmies par I.Ziedoni. No vilciena kādu gabaliņu vajadzēja iet kājām. Ziedoņa klasē mūs laipni sagaidīja ar cepumiem, ūdeni un, protams, arī dažādiem uzdevumiem par rakstnieku un viņa darbiem. Mūs sadalīja 3 grupās, un katrai bija savs uzdevums kādā no istabām, kas saistītas ar I.Ziedoņa pasakām "Kroko un Dīls", "Pasaka par pogu", "Suns Funs un vējš". No istabām vajadzēja izlauzties, pildot dažādus āķīgus un interesantus uzdevumus. Tiekot ārā no istabām, mūsu klase izveidoja teicienu "Dzīves jēga ir prieks". Labprāt būtu pildījuši arī uzdevumus citās istabās.
Artjoms, 8.d klase.

19.09.2023.

"Elpo brīvi un lido!"

8.b klase dzejas spēle

19.septembrī 8.b klase piedalījās komandu dzejas spēlē "Elpo brīvi un lido!"
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

19.09.2023.

Lepojamies un sveicam!

Jelgavas 53.skolēnu spatakiādes sacensības futbolā

Aizvadītas Jelgavas 53.skolēnu spartakiādes sacensības futbolā divām vecuma grupām.
4.–5.klašu zēnu grupā startēja četras komandas. Mūsu skolas komanda izcīnīja 3.vietu.
4.-5.klašu komanda:
Jānis Drullis, Damirs Solovjovs, Ralfs Siliņš, Adrians Kokorevičs, Daniels Ziks, Daniels Adrians Tauteris, Gustavs Koposovs, Emīls Dambergs, Kristaps Liše.
6.–7.klašu zēnu grupā startēja sešas komandas. Otrajā vietā – JTV 6.-7.klašu komanda:
Roberts Osipovs, Edgars Bedre, Dāvis Smagars, Adrians Valeins, Raivo Reinis, Artūrs Papins, Mikus Šabovičs, Markus Liše, Edvards Gross, Dominiks Kizilovs.
Paldies sportistiem un sporta skolotājiem!

18.09.2023.

"No apmācībām līdz Lego Sumo čempiona titulam"

Apmācības seminārs

Sākot ar 2023.gada 12.oktobri SIA "Mītavas roboti" sadarbībā ar Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu organizē bezmaksas apmācību semināru "No apmācībām līdz Lego Sumo čempiona titulam".
Dalība seminārā palīdzēs Zemgales reģiona skolēniem un pedagogiem sagatavoties dalībai Latvijas robotikas čempionāta Zemgales reģionālās robotikas sacensībās LEGO Sumo disciplīnā.
Vairāk informācijas par apmācību semināra norisi, reģistrācijas noteikumiem un saturu šeit.
Reģistrē savu komandu apmācībām šeit.
Neatliec komandas izveidi un reģistrāciju uz pēdējo brīdi, jo vietu skaits ierobežots!
Uz tikšanos seminārā!>
Apmācību seminārs tiek organizēts projekta "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā" ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programma "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība".
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
#EEANorwayGrants
#EEANorwayGrantsLatvia

18.09.2023.

Jauno Fiziķu skola

Jauno fiziku skola Latvijas Universitātē

2023.gada 16.septembrī LU Zinātņu mājā tika atklāta Jauno Fiziķu skolas 14.sezona.
Pirmajā nodarbībā skolēniem tika piedāvātas trīs populārzinātniskās lekcijas par kodolfiziku, kā arī praktiskais darbs.
Šajā aizraujošajā pasakumā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu pārstāvēja 10.i klases jaunais fiziķis Pāvels Baks.
Fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

18.09.2023.

5.b klases mācību ekskursija

5.b klases mācību ekskursija

14.septembrī 5.b klase apmeklēja AG XTREME parku, kur iepazina profesionālo sporta veidu motokrosu. Bērni ne tikai uzklausīja motosportista Andra Grīnfelda stāstījumu, kā izvirzīt savas dzīves mērķus un tiekties uz tiem, bet arī vēroja ekstrēmo moto šovu, piedalījās orientēšanās un stratēģiskajās spēlē, kā arī aktivitātēs parka atpūtas zonā.
Klases audzinātāja Maija Šlosberga.

18.09.2023.

4.b klases mācību ekskursija

4.b klases mācību ekskursija

14.septembrī 4.b klase devās ekskursijā uz Zanzibāru Ķekavas novadā, lai piedalītos aizraujošā četru stundu garā programmā, kas notika brīvā dabā, "slepenā" meža bāzē. Ekskursijas mērķis bija klases saliedēšana. Bērni, veicot aktīvus, jautrus, interesantus, komandas garu veicinošus uzdevumus, mācījās sadarboties. Katrā uzdevumā tika ielikts kāds izaicinājums, kas komandai, kopīgi sadarbojoties, jāpārvar. Pasākuma noslēgumā - pikniks pie ugunskura. Bērni bija noguruši, svaigu gaisu saelpojušies un priecīgi!
Klases audzinātāja Vita Glinska.

18.09.2023.

6.c klases mācību ekskursija

6.c klases mācību ekskursija

14.septembrī 6.c klase devas mācību ekskursijā uz Ādažu Čipsu ražotni, lai izzinātu Čipsu kartupeļu stāstu no zemnieka kravas līdz noliktavai, atraktīvā veidā uzzinātu par sabalansētu uzturu un tā nozīmi, iepazītu našķēšanās priekšnosacījumus. Carnikavā skolēni devās pie jūras baudīt vējaino, bet skaisto un saulaino Latvijas atvasaru.
Klases audzinātāja Evita Arčugova.

18.09.2023.

Baltu literatūras nedēļa

Baltu literatūras nedēļa

18.09.2023.

Piedalies!

Iesvētību nedēļa 7. un 10.klasēm

16.09.2023.

Dzeja runā savādāk (+ galerija)

Dzeja runā savādāk

Dzeju var lasīt, var runāt, var sacerēt….
Bet dzeju var arī vizualizēt.
Tāpēc šajās Dzejas dienās 12.i klase (topošo inženieru klase) šoreiz literatūras stundās dzeju vizualizēja digitāli, piešķīra dzejai pilnīgi citu formu, veidu, izskatu.
Izmēģināja arī uzticēt dzejoļa radīšanu mākslīgajam intelektam.
Piemēram, uzdevums mākslīgajam intelektam - uzraksti dzejoli ar 12 rindiņām par mākoņiem, vēju un kokiem.
Lūk!

Mākoņi, vējš un koki.

Mākoņi balti kā audekls debesīs svētī,
Vējš klusējot viņus pārnes uz rīta dzīvēm.
Koki, tie stāv kā vīri, kuros mieru rada šī ainava,
Mākoņu karalienes, vēja mīļotājas, lai mēs to saprotam.

Vējš ķer kopā saules mirdzumu un mākoņu zaļumu,
Kāpēc koki līdz ar viņu dziesmu paaugstina savu dzīvīgumu.
Mākoņi strādā kā audekls, kas noslēpj saules spīdumu,
Koki cieš vēja maigumu, sasniedzot savu pilnību.

Tā šis triju elementu dejotājs spoži šoreiz,
Dzīvē, kā dabas gleznā, kas mūs aizved laimē.
Mākoņi, vējš un koki - viņi mūs visus sasaista kopā,
Un skaistums, kas šeit radies, mūsu sirdīs paliks mūžīgi kopā.

Secinājumi – bija nepieciešami labojumi, saskaņojot vārdu formas; bez cilvēka darbības mākslīgais intelekts tomēr netiek galā; valodas sistēma jāmācās un jāsaprot.
Literatūras stundās to ierosināja un piedalījās arī skolotāja Velga Launaga.

15.09.2023.

8.b klases mācību ekskursija

8.b klases mācību ekskursija

15.septembrī 8.b klase devas mācību ekskursijā uz Siguldu un Krimuldu, lai iepazīties ar Latvijas dabas objektiem, Siguldas arhitektūru, vēsturi un novērtēt pilsētas krāsņumu.
Klases audzinātaja Solvita Romanova.

14.09.2023.

Valsts prezidenta vizīte (+ galerija)

Valsts prezidenta vizīte

14.septembrī skolu apmeklēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Bildes no JTV arhīva un Valsts prezidenta kancelejas.

14.09.2023.

Dzejas diena

Dzejas diena pie Miezītes bibliotēkas

Šodien Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7.c un 8.b klases skolēni ar dzejas performanci "Elpo, izelpo" piedalījās Dzejas dienu pasākumā "Dzejas elpo savādāk" pie Miezītes bibliotēkas.
Skolotāja Zanda Znotiņa-Kazinovska.

14.09.2023.

Dažādu kurpju diena

Dažādu kurpju diena visā Latvijā Dažādu kurpju diena visā Latvijā

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet ceļš viņa kurpēs, vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. Tāpēc 15.septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Īpaši pasākumi notiks Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā, bet "Dažādo kurpju diena" tiks iedzīvināta arī sociālajos tīklos, daudzviet Latvijā un arī mūsu skolā.

12.09.2023.

6.b klases mācību ekskursija

6.b klases mācību ekskursija

12.septembrī 6.b klase devās uz Rudbāržiem, lai vairāk uzzinātu par mežu. Pasākums norisinājās Latvjas Valsts mežu īpaši 6.klasēm izveidotā Meža pārgājiena ietvaros, lai padziļinātu dabaszinību mācību priekšmetā apgūtās zināšanas un prasmes. Ap 2 km garumā izstaigājām dažādas "meža stacijas", kur uzzinājām, kā kopt un saudzēt mežu, ko ražo no meža (starp citu - ziepju burbuļos arī ir klātesošs mežs), un pat būvējām tiltiņus. Un kur nu bez meža veltēm! Iespēju izzināt mežu iesakām izmantot arī nākamā gada 6. klasēm. Pēc piknika devāmies uz Piena muižu, kur uzzinājām par piena ieguves procesu un moderniecību Latvijā. Bija iespēja iejusties slaucēja arodā. Svaigu gaisu saelpojušies un jaunas zināšanas ieguvuši, esam gatavi turpmākiem mācību gada izaicinājumiem.
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

12.09.2023.

Dzejas dienas

Dzejas dienas skolā 2023

09.09.2023.

"Mehatrons" (+ galerija)

Tehnikas un inovācijas festivāls Mehatrons 2023. Skolas dalība

9.septembrī skola piedalījās tehnikas un inovāciju festivālā "Mehatrons 2023".
Iepazistinājām ar skolēnu būvētajām elektrotransporta līdekļiem.
Paldies skolotājiem Kasparam Antonevičam, Aināram Rumjancevam, Mārtiņam Eizengraudam, Tomam Raivo Riekstiņam!

08.09.2023.

LTV1 televīzija skolā

Viesojās LTV1 televīzija, intervijas

Šodien skolā viesojās LTV1 televīzija.
Intervēja skolas direktori Baibu Balodi-Lukjansku, franču un krievu valodas skolotājus.

07.09.2023.

"Augam kopā"

6.a klases saliedēšanas pasākums

7.septembrī 6.a klase devās uz saliedēšanas pasākumu "Augam kopā". Pasākuma mērķis - sadarbības prasmes un uzticēšanās savā starpā. Pēc pilnvērtīgi kopā pavadītas dienas pie ugunskura pusdienojām un izbaudījām dabas skaistumu.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

06.09.2023.

Mehatrons 2023

Tehnikas un inovāciju festivāls Mehatrons 2023

01.09.2023.

Skolas atklāšanas svētki (+ galerija)

Skolas atklāšanas svētki

Zinību dienā notika Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas renovētās skolas ēkas atklāšanas svētki. Mājas – tas ir viss, ko pazīstam un mīlam. Mājas vienmēr ir kopā ar mums, vienalga, kur mēs atrastos. Sapni par atgriešanos Meiju ceļā 9 esam auklējuši 3 gadus. Sākumskolēni no Raiņa parka zaļuma skautās mazās skoliņas, Lielupes krasta gaismas pils iemītnieki, absolventi, kas atgriežas savā skolā kā vecāki, skolotāji vai svētku veidotāji, kuplā skolotāju saime – visi ir satikšies sapostā, pilnveidotā, laikmetīgā, bet joprojām un vienmēr – mūsu skolā!
105 gados skolas nosaukums ir vairākkārt mainījies: Jelgavas 1. valsts ģimnāzija, vēlāk Hercoga Pētera ģimnāzija, tad 1. vidusskola, vēl nesen 1. ģimnāzija, bet jau 10 gadu Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola.
Skanot himnai, pie skolas tika pacelti karogi. Jelgavas karogu pacelt tika aicināti skolas bijušie direktori – Elmārs Sakne un Valentīna Maido, kas vadījuši skolu tās identitātes meklējumos un izauklējuši un realizējuši skolas informācijas tehnoloģiju un inženierzinātņu jomas ideju. Eiropas Savienības karogu pacēla Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas prezidente, radoša personība, Amanda Pranckune un skolēnu pašpārvaldes pārstāvis, 11. klases skolnieks Roberts Zaremba. Latvijas Valsts karogu tika aicināta pacelt Ivanovu ģimene – Roberts šogad uzsāk mācības 1. klasē, mamma Ilze ir angļu valodas skolotāja un audzinātāja mūsu skolā. Eduards Virza teicis: "Kas tad tauta ir? Tā ir noslēgtas debesis, kur zvaigžņu vietā mirdz un laistās ģimenes."
Mūsu skolas nākotnes simbols ir zobratiņš un rudzupuķe – it kā līdzīgi, bet tomēr atšķirīgi. Robratiņš aino skolas inženierzinātņu, bet rudzupuķe – humanitāro novirzienu. Par to skanēja arī īpaši skolas atklāšanas pasākumam sacerētajā dziesmā "Skolas rīts" (paldies absolventei Antrai Leitei-Straumei).
Skanot absolventa Gundara Lintiņa audzēkņu sitaminstrumentu ansamblim, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, mūsu direktore Baiba Balode-Lukjanska, būvdarbu vadītājs Ralfs Jurgens un skolas padomes vecāku pārstāve Dace Strautkalne atklāja skolu, pārgriežot lenti.
Skolas zobratiņi sāk griezties, tikšķēt, klabēt, dimdēt, rībēt… 46 audzinātājām ieskandinot zvanu uz pirmo mācību stundu, klases cita pēc citas devās skolā, lai uzsāktu atklājumiem pilnu jauno mācību gadu jaunajā skolā.

01.09.2023.

Zinību diena

Zinību diena. Sveiciens

01.09.2023.

Atzinība

Atzinība no uzdevumiem.lv

27.08.2023.

Svētku apģērbs

Svētku apģērbs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā

26.08.2023.

ZinīBUMS

Svētku apģērbs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā

25.08.2023.

Vecāku sapulces

Vecāku sapulces 4., 7. un 10.klašu skolēnu vecākiem

Klašu telpas (.PDF)

Pārējām klasēm par vecāku sapulci informēs klases audzinātājas.

24.08.2023.

Tehniskās jaurades programma 2.-9.klasēm

Uzņemšana IT un inženierzinību programmai 2023./2024.māc.g. 2.-9.klasēm

Ļoti cien. ieinteresētais inženierzinātnēs!
Izsludinām pieteikšanos uz brīvajām vietām 2. līdz 9.klašu grupās 2023./2024.mācību gadā. Programma primāri ir paredzēta ikvienam Jelgavas skolas skolēnam neatkarīgi no dzīvesvietas. Lai pretendētu dalībai, rīkojies sekojoši:
- iepazīsties ar informāciju attēlā un pats vai kopā ar vecākiem izveido jebkādu rīku, kas uzlabo ikdienas darbus ("life hack"), piemēram atkritumu tvertne ar sensoru, trauku mazgājamais sūklis ar mazgāšanas līdzekļa padevi, putekļu sūcēja uzgalis grūti aizsniedzamu vietu tīrīšanai (piemērs attēlā) un tml. Izveidotajam darbam nav jābūt sarežģītam;
- izveido video, kurā:
o nosauc savu vārdu, uzvārdu un klasi, kurā mācīsies (lai zinām vecuma grupu),
o pastāsti ko esi izveidojis un vai to veidoji pats vai ar kāda palīdzību (ja veidoji ar citu palīdzību, tad pastāsti, ko darīji tu),
o kādas ir tā funkcijas,
o nodemonstrē izstrādājumu darbībā;
- iesūti mums video vai saiti uz video lietotnē Whatsapp uz numuru 25938734. Numurs būs pieejams no 28. līdz 30.augustam ieskaitot.
Mēs iesūtītos darbiņus vērtēsim pēc:
• iesūtīšanas laika (laika zīmogs),
• vai skolēns nosauc savu vārdu, uzvārdu, klasi kurā mācīsies,
• vai pastāsta, kas ir izveidots un kādas ir tā funkcijas,
• vai pastāsta kā izstrādājumu izveidoja un par savu lomu izstrādes procesā (nedrīkst būt, ka skolēns darbā praktiski nav piedalījies),
• vai demonstrē izstrādājumu darbībā.
Par katru izpildītu kritēriju tiek saņemts punkts (pavisam iegūstami 5 punkti). Brīvajās vietās tiek uzņemti skolēni darbu iesūtīšanas secībā (pēc laika zīmoga), kuri ieguvuši 5 punktus. Par uzņemšanu un nepieciešamību vai atteikumu tiks nosūtīta Whatsapp atbildes ziņa.
Video ilgumam nevajadzētu pārsniegt divas minūtes, tā attēlam un skaņai ir jābūt saprotamai. Iesūtītie video netiks izplatīti tālāk.
Pānotie nodarbību laiki:
• 2.klases 1.grupa pirmdienās no pl. 13:05-14:30.
• 2.klases 2.grupa otrdienās no pl. 13:05-14:30.
• 3.klases 1.grupa otrdienās no pl. 13:50-15:15.
• 3.klases 2.grupa ceturtdienās no pl. 13:50-15:15.
• 4.klases 1.grupa ceturtdienās no pl. 13:50-15:15.
• 5.-6.klases grupa trešdienās no pl. 14:35-16:00.
• 7.-9.kases grupa pirmdienās no pl. 15:20-16:45.
Veidojot skolas stundu plānu un norises laikus, ITC laiki var mainīties.

16.08.2023.

Tehniskās jaurades programma

Uzņemšana IT un inženierzinību programmai 2023./2024.māc.g. 1.klases

Ļoti cien. pirmklasnieku ģimenes!
Ceturtdien, 17. augustā skolas ēkā Meiju ceļā 9 plkst. 17.00 jums būs iespēja:
- iepazīties ar tehniskās jaunrades programmu IT/Inženierzinības;
- pieteikties dalībai programmā 2023./ 2024.mācību gadam.
VIETU SKAITS IR IEROBEŽOTS!
Pānotie nodarbību laiki: trešdienās no pl. 13.05-14.30.
Veidojot skolas stundu plānu un norises laikus, ITC laiki var mainīties.
Par uzņemšanu ITC programmā 2.-9.klasēm paziņosim nākamajā nedēļā.

11.08.2023.

Mācību grāmatu izsniegšana

Mācību grāmatu izsniegšana

1.klases, mācību grāmatas saņems 17.08. vecāku sapulcē.

2., 3.klases mācību grāmatas saņems 1.09. pie klases audzinātāja.

Grafiks 4.-12.klasēm (.PDF)

12.06.2023.

Vecāku sapulces

Vecāku sapulces 1.klases skolēnu vecākiem. Tikšanās ar klašu audzinātājām

Arhīvs 2023./2024.m.g.

Arhīvs 2022./2023.m.g.

Arhīvs 2021./2022.m.g.

Arhīvs 2020./2021.m.g.

Arhīvs 2019./2020.m.g.

Arhīvs 2018./2019.m.g.

Arhīvs 2017./2018.m.g.