"Latvijas skolas soma"

29.05.2019.

Ekskursija pa Jelgavu

Ekskursija pa Jelgavu

Zinātkārie pirmklasnieki devās izzinošā ekskursijā pa dzimto pilsētu Jelgavu.
Apmeklējot Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, bērni uzzināja, ka šī ēka kādreiz bijusi skola, un šajā iestādē zinības guvuši trīs prezidenti. Bērrni iepazinās ar Jelgavas vēsturi, un ar ko ir slavena Jelgava Latvijā un Eiropā.
Savukārt, ierodoties Jelgavas Svētās trīsvienības baznīcā, bērniem bija iespēja apmeklēt interaktīvas un aizraujošas vēstures ekspozīcijas, vērot skaisto Jelgavas panorāmu.
Sk. Ilze Volgemute

24.05.2019.

Mācību ekskursija bioloģijā

Piektdienas rītā 8.klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Mūsu ceļa mērķis bija dabas parks “Engures ezers”, kur ornitologa, Dr.biol. O.Keiša (mūsu skolas absolventa) vadībā iepazinām šīs ekosistēmas putnus un citus iemītniekus.
Ekskursijas dalībnieku atziņas un ieguvumi:
“…iepazinu ornitologa ikdienu un pienākumus…”
“…es nezināju, ka sikspārņiem arī ir būrīši kā putniem…”
“…jau ļoti sen gribēju iemācīties atpazīt dažas putnu sugas un šīs ekskursijas laikā beidzot to apguvu…”
“…es labi pavadīju laiku svaigā gaisā un uzzināju jaunu informāciju par putniem…”
“…bija aizraujoši skatīties uz putniem teleskopā/binoklī un klausīties stāstījumā par tiem…”
“…uzzināju, ka Latvijā aug orhidejas un ir vesela orhideju taka…”
Skolēni sarunās ar O.Keišu atklāja sev jaunu dabas mozaīkas daļiņu, kas noteikti veicinās viņu izpratni par dabas procesiem. Šī ekskursija ļāva ieraudzīt Latvijas dabas daudzveidību, saskatīt stundā mācīto un apskatīt to reālā vidē.
Bioloģijas skolotāja Ilona Stūrāne

23.05.2019.

Tērvetes dabas parka "Zaļajā klasē"

Skolas soma

23. maijā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 1.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, kur ar dažādām vecuma grupām pielāgotām metodēm, gide skolēniem stāstīja par dabu un mežu. Bērni caur mežu devās zaļā vilcieniņā. Caur logu pavērās burvīgais mežs. Viss bija kā pasakā. Skolēni pabija Tērvetes parka “Zaļajā klasē”, kur papildināja savas zināšanas un prasmes dabaszinībās.
Bērni varēja praktiski darboties. Mērīt apkārtmēru koka stumbriem. Iepazīties ar vairāku augu sugu pārstāvjiem. Klausīties putnu balsīs. Tās atdarināt. Aplūkot dažādu meža dzīvnieku izbāzeņus, pēdu nospiedumus un barību Ar interesi skolēni vēroja kāpurus, vaboles un citus kukaiņus.
Bērni jau zināšanas bija ieguvuši dabaszinību stundās, tāpēc grūtības nesagādāja atbildēt uz gides jautājumiem.
Tālāk devāmies uz rūķu mājām. Cik tās bija interesantas un krāsainas! Arī skatu tornis bērnus iepriecināja.
Vēlāk rūķu darbnīcās meitenes iemācījās tamborēt pīnītes. Tā bija jauka mācību ekskursija, kurā skolēni dalījās savā pieredzē un ieguva jaunas zināšanas un prasmes.
Sk. Santa Kraule

23.05.2019.

Vēsture Uldevena pilī

Skolas soma

1.m2 klase, sadarbībā ar "Skolas somas" projektu, devās mācību ekskursijā uz Uldevena pili Lielvārdē. Skolēnus sagaidīja bruņinieks uz zirga ar stāstījumu par pils vēsturi. Bērniem bija iespēja turēt īstu zobenu rokā, izstaigāt un izložņāt visas telpas un jumta nodalījumus, un uzbūvēt patstāvīgi savu māju no baļķiem. Noslēgumā bērnus izvizināja ar kuģīti "Baltā kaza" pa Daugavu, baudot un vērojot dabas ainavas.
Sk. Oļesja Ostrovska

20.05.2019.

Latgale

Skolas soma

Īpašs šis laiks ir 12.klašu skolēniem, jo durvis uz pasauli jau ir vaļā, un sirds jau ir ceļā... jo sirds zina mērķi.
Viss plašums tagad pieder mums, viss ir mūsu pašu iepazīstams, atklājams, sajūtams, iemīlams...
Pirms skolas Pēdējā zvana, pirms pēdējās klases stundas, mēs- divpadsmitie, ”Skolas somas” ietvaros, izmantojām iespēju iepazīt Latgali, Aglonu, Preiļus.
Protams, Aglonas sirds ir Bazilika, svētavots, Krusta kalns. Turpat netālu atrodas cilvēku pašaizliedzības veidots Karaļkalns ar simtiem koka skulptūrām. Līdzīgi kā Pokaiņu mežs, netālu no Aglonas atrodas mītiem un nostāstiem apvītais Velnezers ar dzidru ūdeni, bet bez mazākajām dzīvības pazīmēm.
Savukārt Preiļos iespējams izstaigāt Latvijas otro lielāko parku, iespēja nogaršot siera saldējumu un apmeklēt Latvijā vienīgo leļļu muzeju, ietērpties princešu tērpos. Vai mums patika?!
Braucot mājup, apstājāmies Liepkalnos, lai vērotu kā top maize. Lielvārdē izstaigājām eposa "Lāčplēsis" skulptūru parku, pilskalnu.
Paldies! Lai mums visiem izdodas dzīvot tagad un šodien!
Sk. Valda Grunte

14.05.2019.

Jaunpils

Skolas soma

Projekta "Skolas soma" ietvaros 11.i klase devās uz Jaunpils pili, kur tikās ar pils atslēgas glabātāju, tā iepazīstot pils vēsturi un tās iemītnieku dzīvi viduslaikos un arī tuvāk mūsdienām. Skolēni izbaudīja viduslaiku spēles un arī maltīti kā tolaik - bez ēdamrīkiem.
Sk. Ineta Blumberga

02.05.2019.

Tērvetes Dabas parkā

Skolas soma

Projekta "Skolas soma" ietvaros 2019. gada 2. maijā 7.b klases skolēni apmeklēja Tērvetes Dabas parku. Skolēni veica dažādus mācību uzdevumus bioloģijā. Darbojoties grupās, viņi mācījās atpazīt koku lapas. Tas bija sarežģīti, jo lapas bija tikai daļēji izplaukušas un izskatījās citādāk kā ierasts. Skolēni mērīja arī koku stumbru apkārtmēru, lai secinātu, kādu sugu koki izaug varenāki. Otrs uzdevums bija pēc ķērpju izplatības noteikt gaisa tīrību. Skolēni meklēja uz koku stumbriem un augsnes krevju, lapu un krūmu ķērpjus. Izvērtējot ķērpju daudzveidību, tika konstatēts, ka gaiss Tērvetes dabas parkā ir tīrs. Dienas noslēgumā skolēni apmeklēja Tērvetes tauriņu māju, kur iepazina eksotiskos rāpuļus, tropisko mežu tauriņus un redzēja, kā notiek tauriņa izšķilšanās no kūniņas.
Sk. Daina Birkenbauma

25.04.2019.

Aktivitāšu parkā "Labirinti"

Skolas soma

7.m2 klase, audzinātāja Velga Launaga un skolotāja Dace Launaga ar projekta "Skolas soma" atbalstu devās mācību ekskursijā uz aktivitāšu parku "Labirinti" Iecavas novada Zorģos. Tur bija iespēja brīvā dabā izspēlēt dažādas lauka sporta spēles, izbraukt ar airu laivu, kas izrādījās diezgan grūti, veikt šķēršļu trases, staigāt ar ķekatām jeb koka kājām, braukt ar velokartingiem un vēl sacensties lidojošo šķīvīšu mešanā.
Interesanti bija vērot, kā top siers un saldējums zemnieku saimniecībā "Krišjāņi", pašiem darināt sieru. Ar sajūsmu audzēkņi apskatīja arī pašas piena devējas, mazos un lielākos teliņus, uzzināja par piena un gaļas lopu audzēšanu, turēšanu, arī citiem lauku darbiem.

12.04.2019.

Ģ.Eliasa muzejā

Skolas soma

11.04.2019. 9.a klase apmeklēja mūsu pilsētas G. Eliasa muzeju. Skolēni apskatīja izstāžu zāles veltītas pilsētas vēsturei, iepazinās ar pilsētas sabiedrisko iekārtu 19.gadsimtā, uzzināja par skolu tīklu 20.gadsimta sākumā un politisko sistēmu 20.gadsimta vidū.
Sk. Svetlana Živjuka

Ģ.Eliasa un LDZ muzeji 22.03.2019.

Skolas soma

9.b apmeklēja Ģ.Eliasa un LDZ muzejus Jelgavā. Gida pavadībā uzzinājām kā radās nosaukumus Mītava un Jelgava. Izrādās ka Jelgavas vietā kādreiz esot bijusi jūra! Muzejā ir 3D virtuālā realitāte, kura jauniešus ļoti pievilināja. Savukārt LDZ uzzinājām, ka Latvijā esot bijis pat 7 veidi sliežu, bet maršruts Jelgava - Rīga esot izveidots viltus ceļā, lielkungus mānot! Bildes te...

Sk. Mārtiņš Eizengrauds

Ojāra Vācieša muzejā 28.02.2019.

Skolas soma

Projekta "Skolas soma" ietvaros mēs, 9.m klase, devāmies ekskursijā uz Ojāra Vācieša memoriālo muzeju, kas ierīkots dzejnieka dzīvoklī, kurā viņš dzīvojis līdz pat mūža beigām. Apskatījām muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kā arī klausījāmies Ojāra Vācieša dzejoļu ierakstos viņa paša lasījumā, tādējādi gūstot plašāku ieskatu viņa daiļradē. Gide stāstīja aizrautīgi un ieinteresēti, tāpēc uzzinājām ne vien vispārīgus dzejnieka biogrāfijas faktus, bet arī dažādas neparastas situācijas no viņa dzīves, piemēram, to, kā Ojārs Vācietis, būdams akmeņu kolekcionārs, uzdāvinājis sievai Ludmilai Azarovai, kas aizraujas ar to pašu, bruģakmeņus no kādas Rīgas ielas. Tie, tāpat kā citi dzejnieka dzīvē nozīmīgi objekti, kas atspoguļo literāta pasauli, apskatāmi muzeja ekspozīcijā. Bildes te...

Renāte Laure (9.m)

Rundāles pils 13.02.2019.

31.01.19. 9.a klase apmeklēja Latvijas arhitektūras pērli - Rundāles pili. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par trim dzimtām, kam piederēja Rundāle – Bīroniem, Zuboviem un Šuvaloviem; apskatīja parādes zāles (Zelta zāli, kur šobrīd notiek restaurācijas darbi, Balto zāli un Lielo Galeriju), kā arī hercoga un hercogienes apartamentus.

Sk. Svetlana Živjuka

Lidosta "Rīga" un zooloģiskais dārzs 12.02.2019.

Skolas soma

6.m2 klase, "Latvijas skolas somas" ietvaros, apmeklēja lidostu "Rīga" un Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, kur piedalījās ekskursijā "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā".
Lidostā iepazināmies ar dažādam profesiju pārstāvjiem, mūs iepazīstināja ar lidostas darbību, noteikumiem. Bija iespēja iziet drošības kontroli un ar autobusu tikām izvadāti pa lidostas teritoriju. Bija interesanti klausīties ko stāsta un vērot kā nolaižas lidmašīnas. Skolēni teica, ka varēja sajusties kā īsts pasažieris.
Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā ekskursijas maršruts un sarunas vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Ekskursijas laikā bija iespēja vērot dzīvniekus un izzināt to dzīvesveidu savvaļā, diskutēt par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos, atklāt likumsakarības kultūrainavas un dzīvnieku aizsardzības jomā. Ne visiem skolēniem patika pildīt uzdevumus, kuri tika uzdoti, bet visiem patika vienkārši apskatīt dzīvniekus, jo ziemā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā nav būts. Bildes te...

Sk. Irēna Rutka

Stikla pūtēji (2.-3.klases) 12.02.2019.

Skolas soma

Ar reto stikla pūtēju profesiju 2.-3.kl. skolēnus iepazīstināja stikla meistari no Ventspils. Bērni uzzināja par stikla unikālajām īpašībām un varēja paši izmēģināt stikla pūšanu. Uzmanīgi klausoties un atbildot uz jautājumiem, varēja iegūt balviņas. Pasākums notika projekta "Skolas soma" ietvaros. Bildes te...

Sk. Zenta Valtere

Tērvete (7.m1 un 7.m2) 19.12.2018.

Skolas soma

1.semestra noslēgumā, 19.decembrī, kad vērtējumi jau gandrīz izlikti un tuvojās gada skaistākais laiks – Ziemassvētki, projekta "Skolas soma" ietvaros 7.m1 un 7.m2 kopā ar audzinātājām Antru Dunci un Velgu Launagu devās izzinošā ekskursijā uz Tērvetes Dabas parku. Tur audzēkņus sagaidīja 2 jauki un atraktīvi jaunieši, kuri organizēja jautras un interesantas aktivitātes brīvā dabā – eglīšu rotājumu gatavošanu, eglītes izrotāšanu, stafetes ar mežu izzinošu saturu. Vispārēju jautrību radīja sniega kaujas. Kad audzēkņi bija piekusuši un mazliet nosaluši, sasildīja garda zāļu tēja, kas vārījās uz ugunskura, pie kura varēja arī sasildīt rokas, pažāvēt mitros cimdus, apēst līdzpaņemtās sviestmaizes, pārrunāt aktualitātes. Atgriezāmies skolā, kad sāka jau satumst – noguruši, bet apmierināti par lielisko iespēju.

Sk. Velga Launaga un Antra Dunce

Rīgas Motormuzejā un zooloģiskajā dārzā (10.a) 17.12.2018.

Pirmdien 10.a klase kopā ar klases audzinātāju Sk. Radčenko devās ļoti aizraujošā un interesantā ekskursijā. Skolēni devās uz Rīgas Motormuzeju, kur lieliski pavadīja laiku kopā, apskatot dažādus auto, velosipēdus, kā arī citus eksponātus. Tiem bija iespēja gūt jaunas zināšanas par seno laiku transportu. Nevar nepiebilst, ka liela daļa auto izskatījās ļoti koši un pievilcīgi, gluži kā no filmas, bet, protams, visi eksponāti bija skaisti un īpaši.
Taču pēc Motormuzeja, skolēni devās uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, kur guva spilgtas un neaizmirstamas emocijas. Lai iemužinātu šo lielisko dienu, visi uztaisīja kopbildi. Kopā ar gida palīdzību uzzināja daudz ko jaunu un interesantu par dažādiem dzīvniekiem, Latvijas novadu ģerboņiem un dzīvnieku nozīmi tajos. Skolēni apskatīja ne tikai dzīvniekus, bet arī rāpuļus un abiniekus, kuri izraisīja diez gan spilgtas emocijas. Protams, visi bija ļoti nosaluši, taču mazie surikati sasildīja 10.a klasei sirsniņas un lika patiesi pasmaidīt, kā arī skolotāja bija ļoti priecīga.
Pēc trim ar pusi stundām interesantas un pamācošas pastaigas pa zoodārzu, skolēni devās uz LIDO, kur varēja sasildīties un baudīt garšīgu un siltu ēdienu. Pēc garšīgām vakariņām 10.a klase draudzīgi devās mājup.
Visa klase bija patiesi priecīga un apmierināta ar ekskursijas izvēlēto maršrutu, un iesaka arī citiem izmeģināt to, jo tas tik tiešām bija lielisks. Liels paldies Sk. Radčenko, kura sarīkoja šo neaizmirstamo un ar emocijām bagātu ekskursiju!

10.a klases skolniece Jana Gucaļenko

Rīgas zooloģiskajā dārzā (9.b) 05.12.2018.

Skolas soma

Piedalījāmies interaktīvā nodarbībā, kur bija jāatmin Latvijas pilsētu un novadu ģērboņos ietvertos dzīvniekus, kurus zooloģiskajā dārzā bija jāatrod. Tāpat pastāstīja, kāpēc tieši šis dzīvnieks, putns ir ietverts ģērbonī. Līdz ar to skolnieki papildināja zināšanas par Latvijas novadiem un to atrašanās vietām. Bildes te...

Sk. Mārtiņš Eizengrauds

Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļos" (9.a) 05.12.2018.

Skolas soma

Muzejā notika nodarbība "Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās". Nodarbībā strēlnieku formā tērpts nodarbības vadītājs-gids stāstīja skolēniem par karavīru ikdienas dzīvi un dalību kaujās, pavadīja skolēnus apskatīt muzeja iekštelpas, deva iespēju paturēt rokās 1.Pasaules kara ieročus. Skolēni veica dažādus uzdevumus, piedalījās komandas spēlēs, izpildīja pavēles. Skolēni mežā aplūkoja brīvdabas ekspozīcijas nocietinājumus.

Sk. Svetlana Živjuka

Bauska un Rundāle 13.11.2018.

Skolas soma

11.i klase devās iepazīt ne tik tālo Bauskas pilsētu. Tā ir pilsēta Zemgalē, kurā divas upes - Mūsa un Mēmele saplūstot izveido Lielupi. Neskatoties uz drūmo laiku tajā dienā, Bauskas pilsēta bija skaista, jo bija gatava Latvijas simtgades svinībām. Pa ceļam uz Rundāles pili, paskatījāmies uz Bauskas pili. Rundāles pilī veicām orientēšanās spēli, lai skolēni varētu labāk iepazīt pils arhitektūru, tās iekārtojumu. Pils dārzs ir skaists, taču jābrauc turp vēlreiz, kad viss ir zaļš un košs.

Sk. Ineta Blumberga

Filma "Tēvs Nakts" 10.11.2018.

8.a klase apmeklēja kino filmu Jelgavas Kultūras namā "Tēvs Nakts". Filmas galvenais stāsts bija par vienu drosmīgu (manuprāt, neprātīgu) vīru, kuram neticamā vidā izdevās paglābt pāris desmit ebrejus no vācu izsūtīšanas nometnēm, nošaušanas, utt.... slēpjot tos savās mājās, apdraudot/ riskējot ar sevi un savu ģimeni.
Filma bagātināja skolēnu priekštatus un zināšanas, izpratni par Latvijas vēsturi un notikumiem.

Sk. Violeta Erdmane

Animācijas 18.10.2018.

5. un 6.kl. skolēniem bija pasākums "Animāciju filmu veidošana, radošās darbnīcas". Bildes te...

Sk. Zenta Valtere

Ekskursija uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju 27.09.2018.

9.m klase, projekta "Skolas soma" ietvaros, viesojās Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Bildes te...

Sk. Ludmila Soldatenoka

Skolas soma

Atpakaļ uz lapu "Šobrīd aktīvie projekti"