"Latvijas skolas soma"

14.02.2024.

Zīmējumu teātra izrāde

Zīmējumu teātra izrāde

14.februārī 9.—12.klašu skolēniem projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros bija iespēja piedzīvot Zīmējumu teātra izrādi "Jaunais. Čaks. Klausītājs".
Aleksandra Čaka dzeju lasīja režisors Varis Klausītājs, ar mūzikas improvizāciju performanci papildināja talantīgais ģitārists Reinis Jaunais, bet dzejas raisītās izjūtas krāsās uz skatuves ietērpa Lote Vilma Vītiņa.
Skolēnu atsauksmes:
• Izrādē daudz mākslas veidu – mūzika, dzeja, vizuālā māksla – savienoti vienotā veselumā.
• Neesmu dzejas cilvēks, bet šādā veidā, redzot dzeju, šis tas prātā palika.
• Oriģināli zīmējumi piesaista uzmanību.
Paldies Zīmējumu teātrim par viesošanos mūsu skolā!

20.12.2023.

Pārskats par 1.semestri

Ar 2023./2024. mācību gadu esam atgriezušies savās mājās – mūsu skolā Meiju ceļā 9. Esam priecīgi par jaunajām telpām, tāpēc viesmīlīgi uzņemam ciemiņus. Šī mācību gada 1.semestrī projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros pie mums notika pasākumi visās klašu grupās.
Ir tikšanās, kuras gaidām un baudām no reizes uz reizi. Priecājāmies atkal mūsu skolā uzņemt mūziķus - Nils Īle un Maija Sējāne-Īle ar brīnišķīgi pārdomāto skaņu pasaules nodarbību vidusskolēniem. Sākumā miers un ieklausīšanās citam citā, kas pārtop kopīgi radītā skaņu brīnumā, tad ritmu burvība un brīvība, līdz spēka deja atraisa un uzlādē ikvienu. Uh! Vareni!
Patriotu nedēļā vīru kopa "Vilki" viesojās ar koncertlekciju "Latviešu karavīru dzīvesziņa un dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām". Notikumā piedalījās 6.-9.klašu skolēni. Drosme, savas zemes saimnieka izjūta, pārliecība par sevi – vērtības, ko paņemt šodienai ikvienam jaunietim.
Mākslu piedzīvot virtuālajā realitātē? Kāpēc ne? Tāda iespēja bija 1.-5.klašu skolēniem, piedaloties nodarbībā "Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu" un "Mūzika un skaņa".
Skolā gada nogalē 8.-12. klašu skolēniem bija iespēja redzēt izrādi “Brīvības bioloģija. Zuša stāsts”. Izrādes pamatā ir pasaulē tikpat kā izzudušas zivju populācijas – Eiropas zuša – stāsts, pilns noslēpumu, neizzinātā un cilvēciskotas romantikas. Izrādes veidotāju uzdevums ir pavērt jaunu domāšanas kultūru, aicināt atgriezties pie savas dabiskās sākotnes, sajust sevi kā dabas un bioloģisku procesu daļu, būt vērīgam pret vietu, kurā dzīvojam, un tiem, kas dzīvo līdzās. Aicināt nebūt vienaldzīgam pret pasaules ekoloģijas procesiem.

30.05.2023.

Gada klases ekskursija

Mācību ekskursijas foto

30.maijā mēs, 7.d klase, devāmies mācību ekskursijā uz pazemes ezeriem, Cēsīm, Cēsu pili un Rakšu ZOO. Ekskursija bija ļoti forša, interesanta, jautra. Uzzinājām jaunas lietas par Cēsu vēsturi, apskatījām alas, pazemes ezerus. Bija ļoti interesanti izpētīt dabu, alas.
Daudzi klasesbiedri Cēsīs bija pirmo reizi. Mēs apskatījām daudzus vēstures objektus un bijām pie ezera, kur bija melns gulbju pāris.
Rakšu ZOO bija ļoti interesanti un aizraujoši, visi kopā pētijām un barojām dzīvniekus un pavadijām laiku kopā. Noteikti brauktu velreiz!
Paldies programmai "Latvijas Skolas soma" par iespēju apmeklēt Cēsu pili un izmēģināt spēkus viduslaiku sacensībās.
Elizabete un Kerija, 7.d klase

17.04.2023.

Koncertlekcija

Koncertlekcija

Pils aulā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros notika koncertlekcija "Gadskārtu dziesmas". Tautas mūzikas grupas "Tautumeitas" dalībnieces māsas Asnate un Aurēlija Rancānes kopā ar skolēniem pētīja, kāds izskatās gads, dzīvojot saskaņā ar dabu, latviešu tradīcijām un svinot gadskārtu svētkus. Kopā tika dziedātas dziesmas, stāstīti stāsti un apskatīti foto un video vēsturiskie fragmenti.

18.01.2023.

Teātra izrāde

Koncertprogramma

18.janvārī notika leļļu teātra izrāde "No pasakas ar dziesmu". Izrādi piedāvāja leļļu teātris "Tims". Piedalījās visas pirmās klases. Pasākums "Latvijas skolas soma" ietvaros.

16.12.2022.

Koncertlekcija

Koncertlekcija

Ceturtdien, 15.decembrī, skolā viesojās pazīstami Latvijas mūziķi, kuri programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros sniedza klātienes koncertu.
Koncertlekciju "Ziemassvētki. Ceļojums gadalaikos" noklausījās un aktīvi līdzdarbojās 3.klašu skolēni. Bija īss ceļojums cauri gadalaikiem, kurā katram tika veltīta kāda melodija.
Skolēni ieklausījās džeza ritmos, kā arī ļoti labprāt kopā ar māksliniekiem dziedāja pazīstamas un mīļas Ziemassvētku dziesmas. Šis koncerts radīja svētku sajūtu!

12.10.2022.

Muzikāla izrāde

Izrāde sākumskolā

12.oktobrī 1.-3.klašu skolēni piedalījās aizraujošajā muzikālajā izrādē "Princeses dārgumu lāde".
Skolēniem ļoti patika, jo bija iespēja līdzdarboties. Kopā ar princesi skolēni uzzināja dažādus mūzikas pasaules noslēpumus, demonstrēja savas apgūtās zināšanas mūzikas stundās.
Skolēnu atziņa: "Tie dārgumi ir katram savi. Tās ir zināšanas un pieredze, ko uzkrāj dzīves laikā."
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!

12.05.2022.

Leļļu teātris

Leļļu teātris

12.maijā JTV sākumskolā viesojās leļļu teātris ar viesizrādi "Zivs cepurē". Pēc ļoti ilgi attālināta mācību procesa, bērniem bija iespēja noskatīties viesizrādi klātienē. Tas radīja bērnos pozitīvas emocionālas izjūtas, iespēja būt kopā ar vienaudžiem. Iespēja apspriest ar draugiem redzēto un dzirdēto. Vēl pēc izrādes dienas gaitā bija dzirdamas labas atsauksmes no bērniem par redzēto.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Skolotāja Aija Āne.

01.12.2021.

5.a klases ekskursija

5a_mācību_ekskursija

Ekskursijā bijām Jaunpils pilī, kur Mūks ar kalponīti izveda bērnus mazo mūciņu tērpos cauri pilij, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, apgūstot iemaņas ieroču atpazīšanā un iemācoties tā laika pieklājības likumus. Bērni iepazinās ar tā laika skolas noteikumiem.
Izspēlējām viduslaiku spēles - loku šaušana, viduslaiku galda spēle, staigāšana ar koka kājām, maisu cīņas un stabilitātes pārbaude, kas ļāva ļauties cīņai gan vienam ar otru, gan arī pārbaudīt pašam sevi!
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Ieva Dovāne.

11.10.2021.

Teātra apmeklējums

Leļļu teātris

2021.gada 10.oktobrī, 2.a un 2.b klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta".
Tāpat kā Brālītim, arī otrklasniekiem ir 8 gadi, un viņi ļoti vēlas, lai blakus būtu labs draugs. Ja ir tāds draugs kā Karlsons, tad pasaule kļūst labāka.
Teātra apmeklējums mūsu otrklasniekiem bija īpašs notikums, kas sagādāja patiesi daudz jauku emociju.
Klašu audzinātājas Regīna Jurjāne un Santa Zaremba.

06.10.2021.

LVM dabas parkā Tērvetē "Zaļajā klasē"

3m1_Ekskursija

Jaunais mācību gads ar zinātkāro skolēnu čalām piepildīja Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē "Latvijas skolas somas" ietvaros. Šeit daudzveidīgi apguvām meža gudrības. Rudens otrajā mēnesī, 6.oktobrī 2021.gadā, Jelgavas Tehnoloģijas vidusskolas 3.m1 klase skolotājas Aijas Ānes pavadībā apmeklēja šo jauko izglītojošo mācību ekskursiju, kurā iepazināmies ar mežu(augi,koki,krūmi) un tā iemītniekiem putniem un meža dzīvniekiem, kukaiņiem LVM dabas parka Tērvetes Zaļajā klasē. Meža ekspedīcijā piedalījās 25 klases skolēni. Bērni ar lielu interesi vēroja, klausījās un piedalījās sarunā par tēmu ‘’Izzini mežu’’. Gandarījumu sniedza tas, ka bērni bija aktīvi un zinoši. Ārī uzslavu nepalika parādā ekspedīcijas vadītāja, jo bija pārsteigta par tik labām bērnu zināšanām.
Šis pasākums bija brīnišķīga iespēja arī klases saliedētībai. Atklājās bērnu saskarsmes, izpalīdzības, draudzības un citu labu īpašību un iespēju pilnveidošana. Svarīgākā lieta, kas bērnam ir nepieciešama spēja komunicēt ar vienaudžiem. Atklājās bērna patstāvība, uzdrīkstēšanās paust savu viedokli.
Klases audzinātāja Aija Āne.

06.10.2021.

Teātra apmeklējums

2.klases teātra apmeklējums

2021.gada 5.oktobrī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 2.d, 2.c un 2.e klase devās uz Rīgu, lai projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros vērotu jauno Leļļu teātra izrādi "Kiosks".
Daudzi bērni atzina, ka šis ir viņiem pirmais teātra apmeklējums mūžā. Pasākumu pavadīja bērnu sajūsma, prieks un smiekli. Izrādi caurstrāvoja dzirkstošs humors un mūžsenā sapņu piepildīšanas tēma. Kas gan ir jādara, lai piepildītu sapņus? 2.d, 2.,c un 2.e klases skolēni tagad to zina!
Skolotājas Rasmīte, Gunita un Smaida.

01.10.2021.

10.a un 10.i kl. ekskursija - "laika mašīnā" uz Jaunpils pili caur Dobeles pili

Ekskursija

Ekskursija sākās jaunā mēnesī – 1.oktobrī. Ļoti to gaidījām, jo zinājām, ka viss, ko būsim redzējuši, piedzīvojuši skolas laikā, nav pazaudējams un atņemams.
Savā "laika mašīnā"(lasi – autobusā!) devāmies ceļā uz Jaunpili, lai vispirms piestātu Dobelē un apskatītu Dobeles pilsdrupas - Livonijas ordeņa mūra pils, senākā celtne Dobelē un valsts nozīmes kultūras piemineklis.Tā ir celtne, kura 2020.gadā ieguvusi titulu "Gada labākā būve Latvijā 2020". Mūsu klasesbiedrene, kura ir dobelniece, zināja pastāstīt par rekonstrukcijas norisi, kā arī parādīt tādas vietas, par kurām citi nezina. Vērojām, kā norisinās sagatavošanās darbi gaidāmajiem Ābolu svētkiem.
Brauciens turpinājās uz Jaunpils Elles kalnu, kurā ir 30 m garas pazemes ejas, kas (domājams, 18. gs. beigās) pārsegtas ar mucveida velvēm. Skolotāja Velga Launaga pastāstīja teiku, kura vēsta, kalna tuvumā esošās Lauku muižas lielskungs licis izbūvēt alu un ieslodzījis tajā savu sulaini, kurš izdarījis kādu noziegumu. Muižkungs aizliedzis viņam mazgāties, griezt matus, bārdu un nagus. Sulainis arī nedrīkstējis spert kāju laukā no alas, vienīgi plkst.12 dienā un naktī. Tāpēc vietējās sievas un bērni, ieraudzījuši tādu noaugušu un novārgušu vīrieti, palaiduši baumas, ka mežā dzīvojot velns. Diemžēl mēs to tur nesastapām – būtu parunājušies par vēsturi!
Un tad Jaunpils pils, kur mūs sagaidīja un ar interesantiem vēstures faktiem un notikumiem iepazīstināja atraktīva, enerģiska, interesanta gide - pils atslēgu glabātāja. Uzzinājām daudz par bruņiniekiem, viņu dzīvesveidu, notikumiem pilī…. Baudījām pusdienas mednieku zālē. Beigās - kārtīga lielgabala zalve pāri visai Jaunpilij!
Un tad – visiem par pārsteigumu – "laika mašīna" atgriež mūs atpakaļ realitātē, ceļš uz mājām! Mūsu sejās bija lasāmi 2 jautājumi: "Kā, jau viss, tik ātri? Kad mēs atkal brauksim ekskursijā?"
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju doties klases ekskursijā.
10.i un 10.a klase un audzinātājas Antra Dunce un Velga Launaga.

30.09.2020.

7.b klases mācību ekskursija

Ekskursija

29.septembrī 7.b klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja izglītojošo nodarbību par uzvārdu rašanās vēsturi Latvijā.
Klases audzinātāja Violeta Erdmane.

30.09.2021.

8.b un 8.d klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

Ventspilī klāt zelta rudens! Pilsētas nokrāsās dominē dzeltenais, ugunīgi sarkanais un brūnais tonis. Lai rudenīgās dienās padarītu krāsainākas - jābauda visas nianses, ko piedāvā šis gadalaiks, dodoties aizraujošās pastaigās, ekskursijās draugu lokā.
Aizraujoši bija iejusties senās skolas matemātikas un latviešu valodas stundās, skaitīt ar skaitāmajiem kauliņiem, rakstīt uz grifelēm. Neklausīgos skolēnus tajos laikos bargi sodīja - lika tupēt uz zirņiem.
Mēs bijām Planetārijā, kur pētījām pasaules ievērojamāko dabas katastrofu cēloņus un sekas, observatorijā vērojām Saules sistēmas un planētu kustību. Iepazināmies ar katras planētas raksturīgākajām iezīmēm un atšķirībām.
Izbrauciens ar kuģīti Hercogs arī bija emocijām bagāts, jo varējām vērot kā pa jūras vārtiem tiek izlaisti lielie konteinerkuģi jūrā, apskatīt vienu no trim Latvijas lielajām ostām, kas šobrīd šķiet diezgan tukša un klusa.
Pastaigu maršrutā iekļāvām arī atjaunotā Dienvidu mola apskati. Pastaigas laikā var sajust jūras klātbūtni un vēja pieskārienu, doties uz Jūrmalas parku, kura teritorijā atrodas Enkuru taka - unikāla iespēja apskatīt Baltijā lielāko enkuru ekspozīciju, lielākais enkurs ir 23 tonnas smags, sešus metrus augsts un 4,5 metrus plats.
Pateicoties projekta "Latvijas skolas soma" atbalstam Ventspilī bija 8.b un 8.d klases.

29.09.2020.

4.a un 4.c klašu mācību ekskursija

Ekskursija

Ir iestājies rudens. Skolās sākas mācību un ekskursiju laiks. Šoreiz nolēmām doties uz Tērvetes dabas parku.
Pienāca ilgi gaidītā diena, 28.septembris. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 4.a un 4.c klases skolēni, pateicoties projektam "Latvijas skolas soma", devās izglītojošā un jaukā atpūtas ekskursijā.
Tērvetes dabas parkā ir iespējams jēgpilni un interesanti pavadīt laiku. Mēs izvēlējāmies apmeklēt nodarbību "Zaļajā klasē". Ar Pasaku meža bānīti nokļuvām Zaļajā klasē. Tur mūs jau sagaidīja LVM vides gide. Viņa skolēniem nodarbības laikā parādīja un pastāstīja par Latvijas mežos sastopamajiem augiem, kokiem, kukaiņiem, putniem un zvēriem. Zaļajā klasē varēja apgūt to kā mežs veidojas un aug. Skolēniem vajadzēja vērot apkārtni, uzmanīgi spert soļus, lai nenomītu mazās priedītes.
Zaļās klases nodarbība dabā bija ļoti interesanta, aizraujoša un pamācoša. Tai atvēlētais laiks paskrēja nemanot. Par zināšanu izrādīšanu un aktīvu līdzdarbošanos skolēni saņēma balviņu.
Tālāk skolēni devās uz jauno rūķu pilsētu Čiekuri. Rūķu pilsēta katru reizi pārsteidz savus apmeklētājus ar kādu jaunu objektu. Tur skolēni baudīja pusdienas un apskatīja jaukās koka mājiņas gan no ārpuses, gan tajās paviesojoties.
Ejot cauri Rūķu mežam, satikām Rūķeni, kura aicināja piedalīties aizraujošā spēlē. Katru reizi Tērvetes darbas parks pārsteidz savus apmeklētājus ar kādu jaunu apskates vai izklaides objektu, kas visus iepriecina.
Šī skaistā, rudenīgi saulainā diena un ekskursijā kopā pavadītais laiks parādīja, cik svarīgi ir, iegūt un pielietot zināšanas, baudīt un priecāties par dabu, neaizmirstot to sargāt un kopt.
Ekskursija bija lieliski izdevusies, 4.a un 4.c klases skolēni kopā ar audzinātājām Kseniju un Evitu ieguva jaunus un krāsainus iespaidus.

28.09.2021.

9.m1 klases mācību ekskursija

9m1_mācību_ekskursija

2021.gada 17.septembrī mēs, 9.m1 klases skolēni, devāmies uz Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē un "Lūšu dravu" Lēdmanē. Laikapstākļi todien mūs īpaši nelutināja, taču tie netraucēja izbaudīt jautru un interesantu dienu. Ekskursiju A.Pumpura muzejā vadīja atraktīva gide, kura aizrāva un lika smaidīt visa apmeklējuma laikā. Muzejā mēs varējām pārģērbties un iejusties visdažādākajos tēlos, proti, mūsu vidū bija Andrejs Pumpurs un viņa vecāki, sieva, draudzenes, mācītājs, kā arī Lāčplēsis, Laimdota, Koknesis un citi eposa "Lāčplēsis" varoņi. Muzejā arī pārliecinājāmies, ka klases biedri ir lieliski aktieri, jo visu informāciju par A.Pumpuru un eposu ,,Lāčplēsis” uzzinājām, tieši paši izspēlējot ainas. Mēs apmeklējuma laikā uzzinājām daudz interesantu faktu par dzejnieku A.Pumpuru un viņa eposu "Lāčplēsis", un neviens bez jaunām zināšanām nepameta muzeja telpas. Pēc muzeja apmeklējuma devāmies apskatīt Lielvārdes pils drupas un Daugavas krāšņos lokus, smēlāmies spēku un lūdzām sapņu piepildīšanos Lāčplēša "gultai", milzīgam akmenim, pie kura pieliekot rokas un cītīgi domājot par savu vēlmi, tā piepildīsies. Pēc muzeja braucām uz Lēdmani, kur mēs aktīvi atpūtāmies, spēlējot bumbu un "Airsoft". Saskārāmies ar izaicinājumu iekurt ugunskuru, jo bija slapja malka, bet tomēr, pielietojot savas izdzīvošanas spējas un prasmes, saliekot galvas kopā, mums izdevās iekurt ugunskuru, pie kura noslēdzām ekskursiju jaukās sarunās, cepot desas.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
9.m1 klases skolnieces Samanta Astiča un Agnese Bušmane.

26.09.2020.

4.b klases ekskursija uz Bauskas pili un vietu, kur sākas Lielupe

Ekskursija

Lai gan laika prognoze nebija iepriecinoša, 24.septembrī 4.b klase tomēr devās mācību ekskursijā uz Bausku. Bijām gatavi lietum, bet mūs sagaidīja skaista saule, kurā atmirdzēja atjaunotā pils fasāde. Pils darbinieces tērpušās senajos tērpos jau sākumā radīja vēstures klātbūtnes sajūtu. Sadalījāmies divās grupās un devāmies apskatīt pils ekspozīcijas. Puišus sajūsmināja pīles izbāzenis, kas liecināja par medību pieredzi. Meitenēm patika katli un pannas, un senie tērpi. Skolotāju fascinēja grīdas flīzes hercoga un hercogienes apartamentos. Kopīgi domājām, kā gan cilvēki varēja gulēt tik mazās gultiņās un kāpēc gandrīz visas istabas ir caurstaigājamas? Kāds pārvarēja bailes un kopīgi ar klasesbiedriem kāpa pils tornī, no kurienes paveras brīnišķīgi skati uz apkārtni. Un daži pat izmēģināja moku rīku.
Tad devāmies uz vietu, kur Mūsa un Mēmele izveido Lielupi. Nevarējām paiet garām estrādei, neizmēģinot, kā skan kopīgi dziedāta tautasdziesma. Pētot kokus un Mēmeles ūdens straumes, nonācām līdz Lielupes sākumam, kur izbaudījām brīdi atpūtas, lai pēc tam gar Mūsas krastu dotos atpakaļ un vēlreiz novērtētu Bauskas pils skaisto apkārtni. Kārtīgi izstaigājušies un viegli noguruši, bijām gatavi doties atpakaļ uz Jelgavu.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju doties klases ekskursijā.
4.b klase un audzinātāja Ilze Skudra.

22.09.2020.

5.b klases mācību ekskursija

Ekskursija

2021.gada 22.septembrī 5.b klase devās uz Jaunpili pa viduslaiku takām apgūt vēsturi.
Mūks ar kalponīti izveda skolēnus mazo mūciņu tērpos cauri pilij, izspēlējot seno viduslaiku skoliņu, apgūstot iemaņas ieroču atpazīšanā un iemācoties tā laika pieklājības likumus. Skolēni iepazinās arī ar viduslaiku spēlēm un izmēģināja tās.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju mācīties vēsturi interesantā veidā!
5.b klases audzinātāja Ineta Blumberga.

10.09.2020.

8.a klases mācību ekskursija

Ekskursija

2021.gada 10.septembrī 8.a klases skolēni piedzīvoja ceļojumu laikā (1919.g.) un atrodoties Durbes pilī iejūtas vēsturiskas personības lomās un situācijās. Skolēni saņema lomu aprakstus un uzdevumus, kas veica programmas laikā, piemēram, iekārtot lazareti, salikt medicīnas materiālus, sagaidīt ievainotos un sniegt viņiem palīdzību un aprūpi, sagatavot vienkāršu maltīti grupai. Veicot praktiskos uzdevumus, skolēni rosināti domāt un pārrunāt katru situāciju, lai saprastu dažādu cilvēku uzskatus un izjūtas kara apstākļos.
Skolēni arī aktīvi piedalījas filmešanā un fotomedijās kino pilsetiņā Cinevilla.
Klases audzinātāja Svetlana Živjuka.

09.09.2020.

6.a, 6.m2, 6.m3 klašu meža ekspedīcija

Ekskursija

2021.gada 7.septembrī JTV 6.a, 6.m2, 6.m3 klases devas AS "Latvijas valsts meži" (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" organizētajā "Meža ekspedīcijā", lai apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā.
Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:
- saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē - koku sugu noteikšana, jānosaka vai dažādos izstrādājumos ir izmantots koks (ziepju burbuļi, plastmasa, saldinātājs),
- apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu - atkritumu savākšana aiz sevis, rūpēšanās par kokiem,
- veica praktiskus un radošus uzdevumus -koka augstuma mērīšana izmantojot 2 sprunguļus un pēdojot attālumu, noteikt kurš radījis bojājumus kokam (dzīvnieks, vai kukaiņi), tilta celšana bez naglām un skrūvēm,
- veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm, kā mežs jākopj, jaunaudžu tŗīšana, meža retināšana.
Skolēni apmeklēja arī Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīciju un iejutās karavīru lomā.
Pēc meža ekspedīcijas skolēni varēja atgūt spēkus un iestiprināties pie LVM sarūpētā ugunskura.
Skolēni ekskursijā devas sadarbībā ar projektu "Latvijas skolas soma".
Klašu audzinātājas: Ilze Ivanova, Ilona Stūrāne, Daiga Antonova.

10.06.2021.

5.m3 klases kino diena

2021.gada 28.maijā 5.m3 klases skolēni un skolotāja satikās zoom platformā, lai kopīgi noskatītos projekta "Latvijas skolas soma" piedāvāto Jāņa Norda spēlfilmu "Mammu es Tevi mīlu".
Pēc filmas skolēni izteica savu viedokli par to, ko guva noskatoties filmu.
Daži no skolēnu viedokļiem:
"Es no filmas guvu to, ka nedrīkst melot mammai un apzagt svešus cilvēkus."
"Man šī filma patika, jo tā māca, ka mamma ir visdārgākā visu mūžu un mamma ir jāklausa."
"Man šinī filmā patika koncerts, bet nepatika puiša blēņas, jo dēļ tām mamma puisim iesita."
"Man nepatika, ka filmā mamma iesita puisim. Patika kādus trikus puisis varēja taisīt ar skūteri."
"Šī filma bija ļoti interesanta. Šī ir viena no tām filmām, kuras varētu skatīties vēlreiz."
Klases audzinātāja Ilze Ivanova.

09.06.2021.

9.b klases kino diena

Kino diena

Gatavojoties kino dienai, Jelgavas Tehnologiju vidusskolas 9.b klases skolēni balsoja, lai izvēlētos vistīkamāko no piedāvātajām filmām. Spraigā cīņā tika izvēlēta Latvijas režisora Jāņa Norda filma "Mammu, es tevi mīlu"!
2021.gada 28.maijā kino dienā visiem 9.b klases skolēniem bija iespēja noskatīties šo brīnišķīgo filmu.
Skolēni varēja sekot, kā nenozīmīga piezīme dienasgrāmatā aizsāk emocionāliem pārdzīvojumiem bagātu nedēļu trīspadsmit gadus vecā skolnieka Raimonda dzīvē. Sīki meli rada arvien lielākus, nepatikšanu kamols aug augumā, līdz beidzot nonāk pat policijas redzeslokā. Vienlaikus tas ir arī stāsts par Raimonda attiecībām ar māti.
Kā saka filmas režisors, tieši tas, ka šis stāsts ir tik universāls - ka tas var notikt jebkur, ar jebkuru un jebkurā sabiedrībā, kur vien pastāv ģimenes modelis, kur vecāki ir aizņemti un bērni dzīvo savā vaļā - padara šo filmu ļoti saprotamu jebkuram visā pasaulē. To izjuta arī 9.b klases skolēni, jo viņi varēja vilkt paralēles ar savu vai draugu, radu, paziņu dzīvēm un izdarīt secinājumus.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Daina Birkenbauma.

28.05.2021.

4.b klases cilpošanas spēle

Cilpošanas spēle

Vecāka komentārs: esam priecīgas, ka pamēģinājām! Bija ļoti interesanti un cits saturs vakara pastaigai!
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Ineta Blumberga.

28.05.2021.

5.m1 klases kino diena

Kino diena

2021.gada 28.maijā 5.m1 klases skolēni skatījās latviešu spēlfilmu "Bille".
Dažas skolēnu atziņas:
"Bille dzīvo pasaulē, kur bagātie dzīvo savās ielās un nabagi savās. Bille ir gudra meitene. Viņa māk lasīt, rakstīt, spēlēt klavieres, patīk lasīt grāmatas. Meitene spēj sadzīvot ar nabadzību, bet viņai pietrūkst mātes mīlestība. Tēvs bija labs pret meitu. Tēvs strādā, bet par darbu saņem niecīgu samaksu, kas nenodrošina ģimenes iztiku. Dzīvē Bille tika uz augšu, kļuva par slavenu rakstnieci."
"Filma bija vecmodīga un interesanta, un uzzināju, kāpēc citi ļoti ieteica skatīties."
"Man ļoti patika filma! Esmu viņu redzējusi vairākas reizes, tā ir izcila. Man patika, ka Billei bija liela iztēle vai arī vienkārši viņa bieži pārprata lietas."
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

28.05.2021.

11.a klases kino diena

Kino diena

2021.gada 28.maijā,no piedāvātajām filmām mēs (11.a klases skolēni un audzinātāja) izvēlējāmies skatīties filmu "Homo novus". Skatījāmies gan katrs savās mājās. Filma veidota pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem. Filmā parādītas kaislības 20. gs. 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.
Rīgā ierodas divi jaunie mākslinieki - nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs no laukiem un izsmalcinātais Eižens Žibeika no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu.
Filmā parādīti jauno mākslinieku panākumi un kritieni, veiksmes un neveiksmes, nicinājums un mīlestība.
Filmu skatījāmies ar interesi.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Veronika Miglāne.

28.05.2021.

11.i klases kino diena

Kino diena

2021.gada 28.maijā, pirmspēdējā mācību dienā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11.i klases audzēkņi tematiskā "Kino dienā", ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, skatījās Aigara Graubas un Andreja Ēķa latviešu spēlfilmu "Sapņu komanda 1935". Ticība uzvarai, neviltotas emocijas, uztraukums pirms cīņas un lepnums par sasniegto - tas viss vienoja gan Latvijas izlasi pirms pirmā Eiropas čempionāta basketbolā 1935. gadā, gan vidusskolas skolēnus. Dzīvojot līdzi valsts basketbola vienības ceļam uz uzvaru, tika iegūtas pozitīvas emocijas un iedvesma, lai ar ticību un spēku uzlādētu Latvijas izlases spēlētājus Pasaules hokeja čempionātā.
Klases audzinātāja Ludmila Soldatenoka.

27.05.2021.

5.m1 klases cilpošanas spēle

Cilpošanas spēle

5.m1 klases skolēni piedālījās cilpošanas spēlē "Cilpojam pa Latviju", izmantojot lietotni Loquiz.
Spēle veltīta Latvijas valstij, tās vēsturei, personībām un pamatvērtībām.
Katrs dalībnieks un komandas izdomāja savu maršrutu, staigāja un atbildēja uz jautājumiem.
Kopējais maršruts - 95,5 km, pareizas atbildes uz jautājumiem - 201.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klases audzinātāja Solvita Romanova.

25.05.2021.

10.a un 10.i klašu kino diena

Kino diena

2021. gada 25. maijā 10.a un 10.i klase programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedzīvoja Rūdolfa Blaumaņa izrādes "Pazudušais dēls" Zoom versiju. To vadīja rakstnieks, dramaturgs un Liepājas Teātra aktieris Ēriks Vilsons.
Sākumā Ē.Vilsons mūs īsi iepazīstināja ar literatūras žanriem, tad skaidroja, ka "Pazudušais dēls" atklāj traģēdijas būtību, taču pats Blaumanis darbu saucis par bēdu lugu. Izmantojot personīgus piemērus un dažādas dzīves situācijas, viņš lika izprast, ko tieši nozīmē traģēdija.
Vilsons izteica, cik svarīgi šim procesam ir skatītāji, iedalīja lomas, ieskaitot gan skolēnus, gan skolotāju, un iepazīstināja ar notikumus no Roplaiņa dzīves sākuma līdz brīdim, kad viņš atgriežas mājās no ārstēšanās slimnīcā, un sākas Blaumaņa rakstītais, tādā veidā radot ieskatu tēlu dzīvēs un darot lugas sižetu viegli saprotamu.
Pavisam nemanāmi no šķietami brīvās sarunas aktieris uzņēmās lielāko lomu un visu piecu cēlienu garumā atdarināja galveno varoņu sakāmo, emocijas un izteiksmes, katra cēliena beigās noskandinot zvaniņu.
Mēs - skatītāji - bijām sajūsmā. Daudzi pieminēja, ka ko tādu pieredzējuši pirmo reizi. Priekšnesuma sākumā Ēriks pieminēja, ka nevēlējies izrādes pasniegt ZOOM vidē, taču es uzskatu, ka viņš noteikti tika ar uzdevumu galā. Izrāde bija baudāma, un, manuprāt, tas prasīja lielu spēju un pieredzi, lai vienatnē pasniegtu veselu priekšnesumu, kaut vai pats aktieris bija pateicīgs par mūsu darbu, kas bija - izbaudīt notiekošo.
Paula Graudiņa (10.A klase)

15.10.2020.

5.a un 5.m1 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 15.oktobrī 5.a un 5.m1 klašu skolēni devās ceļa uz Tērveti.
Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē apmeklējām Zaļo klasi. Zaļās klases nodarbībā skolēni pilnveidoja zināšanas par meža draugiem un nedraugiem, dzīvnieku daudzveidību un uzzināja, kā kopt un gudri apsaimniekot mežu.
Noķērām pēdējo brīdi un baudījām tropus Tērvetes Tauriņu mājā! Tauriņu mājā bija iespēja redzēt dažādu krāsu, formu un izmēru tauriņus no dažādiem tropu mežiem no visas pasaules, baseinā laiski peldēja bruņurupuči un savas dziesmas dziedāja putni.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātājas Daiga Antonova un Solvita Romanova.

09.10.2020.

5.m2 un 5.m3 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī 5.m2 un 5.m3 klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Jaunmoku pili.
Ekskursijas laikā bērni iepazina Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku. Meža muzeja ekspozīcijā iepazinām Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā – apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus.
Aizraujoši bija piedalīties orientēšanās spēlē pils parkā. Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!
Skolēni varēja piedalīties arī zāļu tējas degustēšanā un izkalt savu laime monētu.
Pozitīvi uzlādēti un laimīgi bērni atgriezās mājās.
Klašu audzinātājas Ilze Ivanova un Ilona Stūrāne.

07.10.2020.

11.a klases mācību ekskursija

2020.gada 7.oktobrī 11.a klases audzēkņi ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz LVM dabas parku Tērvetē. Tur izstaigājām plašo dabas parka teritoriju.
Tā kā ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Latvijas biotopiem, tad Tērvetes dabas parks ir tam ļoti piemērots. Šeit, ejot pa daudzajām takām, var sastapt vāveri, ieraudzīt kādu mazāk bailīgu putnu. Taču to, kas no mums nebēg – augus, var ieraudzīt ļoti dažādus. Vismaz piecas sugas mēs katrs varējām nosaukt, bet skolotāja mums parādīja arī tādas, kuras mēs nezinājām.
Apmeklējot Tērvetes dabas parku, jāsastopas ar Annas Brigaderes pasaku varoņiem. Lutausim nebija iebildumu, ka puiši nofotografējas uzkāpuši uz tā, jo viņš ir daudz lielāks un varenāks par mums.
Mēs, protams, izkāpelējām parka teritorijā izveidotos labirintus un ekskursijas beigās pabijām arī Tērvetes Tarzānā.
Noguruši, bet apmierināti ar jauko ekskursiju svaigā gaisā, atgriezāmies mājās.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātāja Veronika Miglāne.

06.10.2020.

10.a un 10.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 10.i un 10.a klases devās Rudens ekskursijā uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē. Zinātkārie un aktīvie jaunieši piedalījās arī Zaļajā klasē. Darbojoties grupās viņiem bija jāatpazīst dažādi koksnes izstrādājumi, kā arī koki pēc to paraugiem un aprakstiem, un arī jāaprēķina koku augstums. Jāatzīst, ka neviltotu prieku radīja jautrais izbrauciens ar Tērvetes pasaku bānīti pēc brīnišķīgās ainavas apskates no Tērvetes skatu torņa virsotnes! Pēc tam skolēniem bija iespēja izmēģināt veiklību un spēku Tērvetes piedzīvojumu parkā Tarzāns. Ikvienam bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un stāties pretī savām bailēm, piedzīvojot neaizmirstamas atmiņas.
Klašu audzinātājas Sanita Supe un Aija Treija.

01.10.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

7b macibu ekskursija

2020.gada 1.oktobrī no rīta pl.8.00 sākām 7.b klases ekskursiju. Baudot rudenīgus skatus pa logu, dodamies ceļā uz Siguldu.
Mūsu pirmā pieturas vieta bija spieķu darbnīca. Katrs bērns izgtavoja suvenīru spieķi ar savu vārdu. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols.
Tālā gājām uz Livonijas ordeņa Siguldas pili. Pa ceļam izbaudījām skatus uz Gaujas senleju, kuru jau iekrāso rudens. Gids mums interesanti pastāstīja kā cilvēki dzīvoja un ka jau viduslaikos bija centrālā apkure.
Ekskursija visiem patika. Mēs izbaudījām rudens dienu Siguldā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma".
7.b klase un klases audzinātāja Zinaīda Auziņa.

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī 12.a un 11.i klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas parku un Līgatnes slepeno bunkuru.
Ekskursijas laikā bija iespēja jautri un pilnvērtīgi pavadīt laiku, uzzinot par Latvijas vēsturi padomju laika režīmā, un iepazīties ar reti sastopamiem dzīvniekiem Latvijas dabā. Programma Līgatnes slepenajā bunkurā bija ļoti interesanta un noderīga programma tieši vēstures priekšmetā. Bunkurā bija iespēja uzzināt, kā būtu pasargāta valdība ārkārtas kara situācijas laikā un, kāda literatūra bija pieejama ikdienas sabiedrībai šajā laika periodā. Aizraujoši bija piedalīties bunkura apskatē un apmeklēt telpas, kurās ir saglabājušās vēl vecās datortehnikas iekārtas un telefoni. Lai arī kāds šo vietu bija apmeklējis, bija iespēja atsvaidzināt atmiņu un uzzināt ko jaunu.
Līgatnes dabas parka apskate bija ļoti unikāla, laika apstākļi mūs lutināja un bija iespēja relaksēties no ikdienas ritma, dodoties pastaigā! Pozitīvi uzlādēti un jaunām zināšanām pilni mēs atgriezāmies mājās.
12.a klases skolniece Baiba Ločmele.

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī rudenīgā un saulainā dienā 11.i un 12.a klases ar audzinātājām Ludmilu Soldatenoku un Ināru Radčenko projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazina Līgatnes apskates vietas: Līgatnes dabas takas un Padomju slepeno bunkuru.
Neskartas dabas ainavas, savvaļas sugu dzīvnieki, krāšņu gravu un klinšu ieskauta Gauja, krītošas rudens lapas, prātam neaptverams daudzums sēņu, mežu un pļavu balsis, brīnišķīgs miers – tas, ko skolēni redzēja, dzirdēja un sajuta Gaujas Nacionāla Parka Līgatnes dabas takās.
Pēc pastaigas jaunieši devās deviņus metrus zem zemes, kur aiz biezām metāla durvīm vēl joprojām mīt padomju gars. Rehabilitācijas centra "Līgatne" teritorijā atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m3 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā un ko izbūvēja pagājušajā gadsimta 80-tajos gados politiskas un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā. Gides pavadībā skolēni devās pagātnē un apskatīja autentisko pazemes bunkura aprīkojumu, kas tika saglabāts līdz pat mūsdienām.
Mājupceļš tika pavadīts ar jaukām sarunām un rāmu miegu pēc pastaigas.
11.i klases skolniece Alise Gatiņa.

24.09.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

Karjeras izglītība

2020.gada 24.septembrī pl.8.00 7.d klase devās pārbaudīt vai rudens ir klāt?
Mēs izbraucām uz Siguldu. Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici, jo Siguldā ir skaistas vietas, kuras jāapskata mums katram. Nozīmīgi tūrisma objekti ir Gultmaņu ala, Kraukļa aiza u.c.
Sākam ar Siguldas simbola noskaidrošanu un tā vēstures uzzināšanu. Katrs sev spieķu darbnīcā pagatavojam slaveno Siguldas spieķi.
Nodrošinājušies ar spieķiem, dodamies uz Turaidas viduslaiku pili. Gida pavadībā, iepazīstam Latvijā apmeklētāko muzeju, tā ekspozīcijas par notikumiem 1000 gadu laikā. Notikumi, kuri risinājušies Turaides vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Uzzinām teiku par Turaidas Rozi.
Izbaudot kāpienu pa Siguldas bezgalīgajām trepēm, apskatot Gūtmaņa alu, pamājot gaisa trošu vagoniņam pār Gauju, nonākam Bobslejā trasē. Bobsleja trase ir 1420 metrus gara, ar 16 virāžām un 200 metrus garu bremzēšanas ceļu.
Sportiskas aktivitātes nodrošināja Tarzāna parks. Braucām ar pacēlāju, braucām ar rodeļiem vai pārvietojāmies pa dažādas sarežģītības gaisa trasēm, redzot Siguldu no koku galotnēm.
Protam visiem no klases bija jautri. Mums izdevās izbaudīt rudens dienu Siguldā. Vakarā noguruši, izsalkuši atgriezāmies mūsu mīļajā Jelgavā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju!
Klases audzinātāja Valda Grunte.

23.09.2020.

3.m2 klases mācību ekskursija

3.m2 mācību ekskursija

2020.gada 23.septembrī saulainajā un siltajā dienā 3.m2 klase devās uz kempingu Zanzibāra, kas atrodas Ķekavā, Daugavas-Misas kanāla krastā.
Šī ekskursija ir plānota projekta "Latvijas skolas somas" ietvaros. Skolēni varēja izzināt apkārtējo dabas skaistumu un ieelpot svaigu gaisu, kas ir ļoti svarīgi šajā laikā posmā. Skolēni piedalījās foto orientēšanās, dažādas izzinošās un radošās aktivitātēs.
Klases audzinātāja Oļesja Ostrovska.

10.03.2020.

9.a klases mācību ekskursija

9.a klases mācību ekskursija Viena no lielākām dāvanām Latvijas valsts simtgadē ir Latvijas Kultūras ministrijas iniciatīva "Latvijas skolas soma", kur tiek iesaistīts ikviens Latvijas skolēns neatkarīgi no vecuma, tautības un reliģiskās piederības. Tā ir mācību procesa sastāvdaļa, kas neaizstāj, bet papildina jau esošās, skolās notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes.
Arī 9.a klases 29 audzēkņi ir guvuši prieku un gandarījumu, apmeklējot Rīgas Kara muzeju. Protams, vērtīga 9.klašu beidzējiem ir Latvijas vēstures ikviena lapaspuse, ko var sajust muzeja telpās. Tomēr vislielākās emocijas radīja teātra izrādes apmeklējums Nacionālajā teātrī.
"Es pirmo reizi biju Nacionālajā teātrī" un nekad mūžā neesmu redzējusi jautrāku izrādi kā šī! Esmu laimīga par to!" – tā 9.klases skolniece.
"Esmu priecīgs, ka man bija šī iespēja piedalīties Nacionālā teātra izrādē “Divu kungu kalps". Tas iedvesmo," – secināja 9.klases skolnieks.
Skolēni, skatoties izrādi, nonāca situāciju komēdijā par mīlestību, pilnu vēderu un naudu. To gadu noziegumi šodien šķiet naivi. Lugas centrā mūziķis bezdarbnieks Frensiss, kuram piedzimst ģeniāla ideja – kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Lieki piebilst, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs, mīl viens otru.
Skolotāja Valda Grunte

04.02.2020.

4.a un 4.m3 klases mācību ekskursija

ekskursija

4.februāra rītā 4.a un 4.m3 klases ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz ZINO CENTRU Rīgā.
Tā ir vieta, kur ir nodrošināts ceļš uz zināšanām, kuras izskaidro dažādus brīnumus, veikt atklājumus par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē. Tikai šeit var noskaidrot, kā var iziet cauri sienai, kā kustināt priekšmetus tiem nepieskaroties, vai spuldzīti var iedegt, turot to rokā, bez elektrības vadu savienojuma, kā smadzenēm likt darboties efektīvāk. Bet praktiskajā nodarbībā noskaidrojām vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālas parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķirīgu skaņu? Dienas izskaņā visi bija pozitīvu emociju un jaunu zināšanu pārņemti.
Skolotājas Smaida Cielava un Ilze Ivanova

27.01.2020.

2.m1 klases mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2.m1 klase ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu apmeklēja Džimbas skolu.
Džimbas drošības programma māca bērniem personiskās drošības jautājumus saskarsmē ar citiem cilvēkiem, kas ir ļoti būtiski, lai mēs varētu pasargāt mūsu bērnus no vardarbības un izmantošanas riskiem. Bērniem, kuriem ir atbilstošas zināšanas par to, ka viņa ķermenis ir kas īpašs, kas pieder tikai un vienīgi viņiem, par to, ka ir lietas, kuras nevajadzētu turēt noslēpumā, un par to, ka viņi ir zinošas un cieņpilnas attieksmes un izturēšanās vērtas personības.
Skolotāja Ilze Volgemute

11.12.2019.

2.m2 mācību ekskursija

ekskursija

11.12.2019. 2.m2 klasē devās uz Tērvetes dabas parku projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Skolēni tika aizvesti ar bānīti uz darbnīcām. Darbnīcās skolēni uzzināji par vēju un to nosaukumiem. Minēja mīklas par kokiem, varēja vērot kā izgatavo koka pogu. Patstāvīgi apgleznoja koka ripu. Laukā izmēģināja dažādas aktivitātes ar dabas materiāliem.
Skolotāja Oļesja Ostrovska

22.11.2019.

Ko apskatīt Bauskā?

22.novembrī 9.a klase, izmantojot Skolas somas piedāvāto iespēju, iepazina Bauskas ievērojamākās vietas - Bauskas muzeju ar leļļu ekspozīciju, mūsu vecvecāku frizieru piederumiem, seno veikala aprīkojumu u.c. Interesanti bija piedalīties aušanas, piparkūku cepšanas meistarklasēs. Izstaigājām vecpilsētu, aizgājām uz vietu, kur sākas Lielupe satekot Mūsai un Mēmelei. Lai arī diena bija ļoti auksta, pārsteigums bija kopīgās brokastis, par kurām bija parūpējušas klases audzinātājas.
Desmit kilometru rādiusā ap Bausku apskatāmas arī Latvijas krāšņākās pilis – Rundāle un Mežotne. Mūsu ceļš veda uz Rundāles pili. Pateicoties gida atraktivitātei un aizrautīgajam stāstījumam iepazināmies ar pils vēsturi, tā laika cilvēku paradumiem.
Klasei, kā pārsteigums, tika piedāvāts nezināms maršruta objekts - uzņēmums "Bauskas alus". Gida pavadībā iepazinām ražošanas procesu, iepazināmies ar produkcijas veidiem, jo šeit bez alus ražo nesaldinātos dzērienus. Mums bija iespēja iejusties degustatoru lomās, novērtējot bezalkoholiskos dzērienus pēc garšas, smaržas u.c. īpašībām.
Mājupceļš bija jautrs, piknikojām autobusā, šoferis noorganizēja diskotēku un diskobumbu.
Skolotāja Valda Grunte

14.11.2019.

Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas 2 teātris

14.novembrī 11.a un 11.i klase ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu apmeklēja izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī - "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2 teātris".
Tā bija interaktīva teātra izrāde paredzēta tieši skolēniem, lai izskaidrotu Latvijas dibināšanu 1918.gadā. Skatuve bija izkārtota gluži kā vienīgajā Latvijas proklamēšanas bildē, kur karogs ir nepareizajās proporcijās, skatuves aizmugurē visas pieejamās puķes, papardes, lai zālē izskatītos piepildītāka. Šī bija interesanta izrāde, jo izrādes laikā vajadzēja izmantot austiņas, kurās varēja pārslēgt četrus dažādus kanālus, kur četros dažādos veidos, stāstīja un komentēja par izrādi. Mūsu skolas skolēni klausījās dažādus kanālus, nevis pieturējās tikai pie viena, bet varēja arī neizmantot austiņas nemaz. Šo izrādi arī izbaudīja skolotājas Ināra Radčenko un Baiba Balode-Lukjanska.
11.a klases skolniece Baiba Ločmele

01.11.2019.

9.b klases karjeras izglītības mācību ekskursija

Ekskursija 9a

Pirmais apmeklējums Latvijas dzelzceļa un vēstures muzejs. Skolēni iepazinās gan ar ārā izstādīto ekspozīciju, gan izstaigāja, pildot darba uzdevumus, muzeja ekspozīciju telpās. Skolēni piedalījās interaktīvajā nodarbībā.
Nodarbības 1.daļā bija interaktīva tiešsaites prāta spēle ar mobilo telefonu. Bija dažādi jautājumi saistīti ar dzelzceļa profesijām, vēsturiski un mūsdienās, kas rosināja skolēnus domāt par savas nākotnes profesijas izvēli.
Nodarbības 2.daļā ar foto orientēšanās palīdzību bija jānoskaidro: dažādas dzelzceļa profesijas, darba pienākumi, darba vide, darba instrumenti.
Nodarbības noslēgumā skolēni aizpildīja personības īpašību testu. Šajā testā varēja noskaidrot, vai skolēnam piemīt tās rakstura īpašības, kas nepieciešamas, lai strādātu uz dzelzceļa un vispār, vai tas darbs ir piemērots tieši viņam.
Otrai apmeklējums, turpat, pārejot ielu bija Latvijas Nacionālā bibliotēka. Mūs sagaidīja LNB gide - Aiva Stūrmane, kura ir mūsu skolas absolvente. Ekskursijas sākumā, uzbraucot 11.stāvā, skolēni baudīja skaisto Rīgas panorāmu, redzēja slaveno Aigara Bikšes tēlniecības darbu "Divi Raiņi". Lielais un mazais Rainis - ir iemīļota vieta LNB apmeklētājiem, kur fotografēties.
Iepazina "Gaismas pils" arhitekta, Gunāru Birketa radošo personību.
Daudzi no skolēniem pirmo reizi apmeklēja LNB, tāpēc skolēnos pārsteigumu izraisīja ēkas centrālajā daļā izvietotā stikla konstrukcija, piecu stāvu augstumā - "Tautas grāmatu plaukts", kur glabājas daudzās cilvēku saziedotās grāmatas (pašlaik nav aizpildīti tikai divi plaukti) ar ziedotāju vēlējumiem, personiskiem stāstiem par Latvijas kultūru un vēsturi. Katra grāmata un ziedotājs ir reģistrēti speciāli tam paredzētajā katalogā.
Skolēnu īpaša interese bija, kad 5.stāvā redzējām Krišjāņa Barona Dainu skapi, kas ir pasaules kultūras sastāvdaļa. Bet vislielāko apbrīnu izraisīja pati mazākā LNB grāmatiņa (miniatūrgrāmatiņa), tā ir Tēvreize 7 valodās.
Piepildīta, izzinoša un vērtīgi pavadīta diena.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Skolas karjeras konsultante Z.Valtere

18.10.2019.

Ekskursija uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku

ekskursija 8.b un 8.m2

Pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika 8.b un 8.m2 kopā ar audzinātājām Dainu Birkenbaumu un Velgu Launagu devās izzinošā ekskursijā uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku. Tur pieredzējuša gida vadībā tika veikts pārgājiens ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu, vienlaikus uzklausot stāstus par Līgatnes vēsturi. Maršruts stiepjas gar Līgatnes upi, kuras krastos var atklāt apslēptās alas un iežu atsegumus, kuros atklāt piedzīvojumu meklētāja garu. Tika doti dažādi orientēšanās uzdevumi. Vēl varēja pagūt skatīt rudens krāšņumu Līgatnē, arī sastapt kādu dzīvnieku, kurš vēl nav devies ziemas guļā. Neviens neapmaldījās, upē neiekrita, bet ar grūtībām bija jātiek galā pašiem vai citu palīdzību. Pēc tam atpūta, garšīgumi un aktivitātes Tīklu parkā. Emocijas dažādas - pārsteigums, dusmas, gandarījums, jautrība, niknums, atziņa - es to izdarīju!. Mājupceļā visi moži, jautri, runīgi, izskanēja dziesmas, tika izstāstīti stāsti, uzklausītas skolotāju atmiņas par viņu skolas laiku ekskursijām.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
8.m2 audzinātāja Velga Launaga

15.10.2019.

Radošā darbnīca

rad darb

3.–5.klašu skolēni ne tikai noklausījās lekciju par animāciju radošo pasauli, profesiju daudzveidību, dažādām animāciju veidošanas tehnikām, bet arī paši piedalījās filmiņu veidošanas procesā. Ieguvuši jaunas prasmes, savas izveidotās filmiņas varēs parādīt arī vecākiem un citiem skolas audzēkņiem.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Karjeras konsultants Zenta Valtere

11.10.2019.

10.a klases mācību ekskursija

10.a klase un audzinātāja V.Miglāne 11.oktobrī 2019.gadā ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz Ķeguma HES. Tur mums bija paša HES apskate. Saņēmām aizsargķiveres un devāmies klausīties stāstījumu un apskatīt objektus. Gids ne tikai interesanti stāstīja par elektrības ražošanu, bet arī uzdeva jautājumus, kur jauniešiem vajadzēja izmantot savas fizikas zināšanas. Apmeklējām arī HES muzeju, kur iepazināmies ar elektrības ražošanas attīstību Latvijā.
Ekskursija sanāca daudzpusīga, jo pēc tam devāmies uz Bausku, kur pilsētā ieturējām pusdienas un tad, atjaunotiem spēkiem iekļuvām Bauskas senajā pilī. Pils ar pašvaldības un ziedojumu līdzekļiem ir gandrīz pilnībā izremontēta. Redzējām sardzes telpu, dzīvojamās un dzīres svinamās hercogu istabas, vīna pagrabu, staļļus un citas par senu vēsturi stāstošās telpas. Vienā no muzeja telpām bija hercogu apģērbu kolekcija.
Ekskursija bija interesanta un izglītojoša. Žēl ka lija lietus!
Skolotāja Veronika Miglāne

24.09.2019.

Vecrīga

Vecrīgā

20.09.2019. 6.a klasei notika mācību ekskursija Vecrīgā. Skolēni pastaigājās pa šaurajām viduslaiku ieliņām, apskatīja Brēmenes muzikantu skulptūru, iegāja vienā no Trim brāļiem.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Skolotāja Svetlana Živjuka

24.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Latgali

Uz latgali

18.septembrī 10.i klase devās mācību ekskursijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Mums, desmitās klases skolēniem, bija iespēja satuvināties un saliedēties kā klasei.
Agrā rīta stundā izbraucām no Jelgavas un devāmies uz Līvānu stikla muzeju, kur mūs laipni sagaidīja. Mūs iepazīstināja kā ražo stikla izstrādājumus, bija iespēja vērot, kā top viens no stikla veidojumiem. Pēc tam devāmies uz leļļu muzeju Preiļos, aplūkojām mākslinieces Jeļenas Mihailovas brīnumainās lelles. Mums deva iespēju iejusties pasakā, apģērbjoties krāšņos tērpos gan puišiem, gan meitenēm, protams, arī mūsu klases audzinātājai. Tālāk mūsu ceļš veda uz Aglonas Baziliku. Šeit mums jauka gide pastāstīja par Aglonas Bazilikas vēsturi un nozīmīgiem notikumiem. Vēlāk devāmies atpakaļ uz Jelgavu. Mājupceļš, protams, bija jautrs un dziesmots. Ekskursija bija piedzīvojumu pilna: iegūtas jaunas zināšanas un spilgti iespaidi.

21.09.2019.

7.m1 klases mācību ekskursija

7.m1 ekskursija

7. m1 klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 2019.gada 20.septembrī apmeklēja Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Majoros. Muzejs ir atjaunots, renovēts un moderns. Izstaigājot abus stāvus, varējām iepazīties ar piemiņas lietām, kuras apskatāmas muzejā: apģērbi, kurus valkājuši dzejnieki, vēstules, Aspazijas un Raiņa rokrakstu paraugi, apbalvojumi. Noskatījāmies dokumentālo filmu, kura veltīta Aspazijai un Rainim. Muzeja darbiniece bija sagatavojusi darba lapas, kurās bija jautājumi par Raiņa un Aspazijas daiļradi.Visinteresantākā šķita iespēja ar spalvu un tinti rakstīt Aspazijas dzejoli "Pasaciņa". Tas bija grūti, nepierasti, rezultāts bija tiešā nozīmē ķēpīgs. Dienas turpinājums bija svaigā gaisā piedzīvojumu parkā "Tarzāns".
Skolotāja Ilze Ulmane

20.09.2019.

Karjeras izglītība (6.b)

Pupuchi

Jaunsvirlaukas pagastā apmeklējām cūku pupu kraukšķu ražotni "Pupuchi". Skolēni piedalījās meistarklasēs, iejutās uzņēmēju, ražotāju un pārtikas tehnologu lomā.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Autors: Zenta Valtere

19.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Rīgas Kino muzeju

Uz Kino muzeju

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 4.M1 klases skolēni apmeklēja Rīgas Kino muzeja nodarbību "Kas ir kino?". Nodarbības laika skolēnus iepazīstināja ar kino pirmsākumiem. Skolēni uzzināja, kas ir kustības ilūzija un kā tā tiek izmantota kino. Katrs skolēns uzzīmēja savu filmiņu praksinoskopam.
Pēc Kino muzeja apmeklējuma skolēni devās ekskursijā pa Vecrīgu. Apskatīja Rīgas Sv.Pētera baznīcu, Rātslaukumu un Melngalvju namu, Rīgas Domi, Doma laukumu un Doma baznīcu, Rīgas biržu, Rīgas dzīvojamo namu kompleksu "Trīs brāļi".
Skolotāja Solvita Romanova

18.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Latgali

Uz latgali

18.septembrī 10.i klase devās mācību ekskursijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Mums, desmitās klases skolēniem, bija iespēja satuvināties un saliedēties kā klasei.
Agrā rīta stundā izbraucām no Jelgavas un devāmies uz Līvānu stikla muzeju, kur mūs laipni sagaidīja. Mūs iepazīstināja kā ražo stikla izstrādājumus, bija iespēja vērot, kā top viens no stikla veidojumiem. Pēc tam devāmies uz leļļu muzeju Preiļos, aplūkojām mākslinieces Jeļenas Mihailovas brīnumainās lelles. Mums deva iespēju iejusties pasakā, apģērbjoties krāšņos tērpos gan puišiem, gan meitenēm, protams, arī mūsu klases audzinātājai. Tālāk mūsu ceļš veda uz Aglonas Baziliku. Šeit mums jauka gide pastāstīja par Aglonas Bazilikas vēsturi un nozīmīgiem notikumiem. Vēlāk devāmies atpakaļ uz Jelgavu. Mājupceļš, protams, bija jautrs un dziesmots. Ekskursija bija piedzīvojumu pilna: iegūtas jaunas zināšanas un spilgti iespaidi.

16.09.2019.

Aktivitāšu diena Līgatnē

Ekskursija Līgatnē

Pirmdienas rītā 4.m2 un 4.m3 skolēni devās Līgatnes virzienā. Mūs gaidīja pārgājiens "Mežonīgā Līgatne" un "Līgatnes Tīklu parks". Pusotru stundu garā gājienā baudījām Līgatnes nepieradināto dabu Līgatnes upes krastos, atklājot alas un iežu atsegumus. Pēc iestiprināšanās piknika pauzē uzkrāto enerģiju varēja izlādēt stundu ilgā piedzīvojumā koku galotnēs 4-7 m augstajos tīklu labirintos. Bija vērtīgi, ka skolēni mācījās saskatīt dabas daudzveidību, pārvarēt grūtības, atbalstīt klases biedrus, kļūt vēl saliedētākiem un aktīvi pavadīt laiku dabā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Skolotāja Ilona Stūrāne